dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wyprawa po marzenia czyli Manika i Łukasz budują swoje gniazdko

Ogród zimowy

Oceń ten wpis
Ci, którzy mają w sobie tyle cierpliwości i śledzą mój dziennik wiedzą ile nerwów kosztował mnie tak zwany ala ogród zimowy. No i w końcu stanął. Jeszcze nie wszystkie taśmy udało się ściągnąć i jeszcze parę rzeczy muszą wykończyć, deski też trzeba zdemontować ale już praktycznie stoi

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0268.jpg
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	108948

Stałam przez chwilę w środku i wyobrażałam sobie jak stoi tam mój szezlong mały stoliczek na kawę i kwiatki i ja leżąca na szezlongu czytam książkę spoglądając na zachód słońca ehhhh
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jossi
    P I Ę K N Y !
  2. Avatar Spirea
    super się zapowiada, nie zwrócilam wcześniej uwagi, że masz ogród zimowy
  3. Avatar koka1
    No pełen szacunek!
    Myślałam, że daliście sobie póki co spokój z jego budową z uwagi na koszty (po oknach), ale jak widać, przybyło przeszkleń.
    I dobrze. Powiem Ci, że zazwyczaj jest tak, że jak się czegoś nie zrobi od razu, to już później, ciężko za to się zabrać - albo fizycznie, albo finansowo.
    Pozdrawiam.
  4. Avatar lucka6
    Mona, super prezentuje się ogród!! Ciekawa jestem jak się będzie spisywał potem w praktyce, tzn jaka będzie tam temperatura zimą i kiedy będzie można z niego korzystać?
  5. Avatar ganiutek
    Mona, super - zazdroszczę Ci, żałuję, że wcześniej o tym nie pomyśleliśmy... Czekam na pierwsze kwiatki i zdjęcie odpoczywającej Mony .
  6. Avatar R&K
    czekam na fotki gotowego ... ogrodu ...

    .... jak leżysz .... z ta ksiazka
  7. Avatar adk
    Cytat Napisał R&K
    czekam na fotki gotowego ... ogrodu ...

    .... jak leżysz .... z ta ksiazka
    Podobnie i ja
  8. Avatar Mona7
    Hhihih dzięki Wam wielkie. Łatwo nie było ale chyba było warto. Dużo jednak jeszcze jeśli chodzi o ogród przed nami chcę tam też mieć szklaną podłogę kiedyś, kiedyś. Najważniejsze, że sam ogród już stoi, teraz jeszcze u góry trzeba zrobić ocieplenie, wstawić uszczelkę z zamkiem, pościągać resztę taśm i będzie gotowy. Gdy byłam tam dziś w środku, mimo braku ogrzewania, szpar i luki na górze było na prawdę ciepło. Szyba w prawdzie podwójna ale P4 i przez to chyba tak ciepła. ganiutek w ogrodach zimowych dobre jest to, że na prawdę w każdej chwili można taki dobudować. Moja koleżanka zrobiła sobie po 5 latach od wybudowania domu
  9. Avatar koka1
    Tylko, że w tym ustrojstwie, a zwłaszcza dobudowywanym, najdroższy jest szklany strop. Jak nie masz kawałka balkonika nad nim, albo zadaszonego tarasu, to zabulisz, jak za zboże (zwłaszcza nadchodzącego sezonu - czarny żart )
    My zgapiliśmy się na etapie adaptacji projektu, bo nasz zadaszony taras idealnie pasuje na tani ZO.
    Teraz, trzeba będzie czekać do odbioru i może później..kiedyś..jak kasa się narysuje..
    W każdym razie, pustaki na jedną (północną) ściankę mamy, miejsce w rozdzielaczu na grzejnik zostawimy, instalację grzejną już teraz zrobimy i będziemy marzyć, że się uda
  10. Avatar Dana75
    Gratuluję postępów! A na kogo zdecydowałaś się ostatecznie jeżeli chodzi o tynki? Czy na tynki przewidujesz gładzie?
  11. Avatar Mona7
    Hey, tynki w końcu wzięłam z firmy polecanej przez Pana z rekuperacji. wydają się fajni solidni i wejdą już po świętach, z gładziami temat spędza mi sen z powiek bo sama nie wiem czy dawać czy nie - jedni mówią że nie trzeba inni że koniecznie. Chyba po prostu zobaczę jak będą ściany po tynkach wyglądały. Szczerze mówiąc mam wielką nadzieję, że nie będą potrzebne gładzie bo kasy mi szkoda - teraz to już każdy grosz się liczy.
  12. Avatar Dana75
    My skorzystamy z Twojej podpowiedzi i podpiszemy umowę panem poleconym przez Ciebie od okurzacza i rekuperacji.
    Co do tynków to ekipa z Zabrza-Pawłowa robi fajnie ale gładzie trzeba po nich robić. Teraz jeszcze sprawdzimy faceta za 30zł czy po nim też trzeba robić gładzie czy nie. Bo jeżeli okaże się, że po tym facecie co jest droższy nie trzeba robić gładzi to wolę zapłacić więcej a nie babarać się w gładzie. A ty ostatecznie ile płacisz za tynki?
  13. Avatar Dana75
    Ale literówek się narobiło. Ale to tylko z pośpiechu
  14. Avatar Mona7
    Hihihi ale wszystko bez problemu przeczytałam. Co do Pana z rekuperacji i odkurzacza - jest na prawdę świetny przynajmniej my nie żałujemy Za tynki będziemy płacić osobno za robotę bo chcemy tynk na fakturę na siebie więc płacimy 13 zł. Jutro chyba podskoczymy do Rybnika bo ta nasza firma robi tam teraz gładzie i powiedzieli żebyśmy przyjechali i sami ocenili czy trzeba gładzie bo Pan stwierdził, że to bardzo zależy od człowieka to co dla jednego jest super gładkie i wystarczy dla drugiego jest nie do przyjęcia bez gładzi. Podpytam też Pana od rekuperacji gdzie robili ponieważ on ich nam polecił bo widział ich robote
  15. Avatar Dana75
    To my do Was wpadniemy jak już będziecie tynkować
  16. Avatar Mona7
    Jasne zapraszamy bardzo bardzo serdecznie Panowie zaczynają 10-tego
  17. Avatar luntrusk
    Pięknie. Uwielbiam ogrody zimowe.