dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

gosia.kraków

wrażenia, jak dotąd

Oceń ten wpis
dom ma wymiary ok. 10* 10 parter, I piętro i strych. W kalenicy 9,3 m) do tego na razie tylko sama płyta garażu 7* 6 na 60 cm ławach. (kiedys ten garaz dobudujemy)
Zapotrzebowanie betonu na taki (wydawałoby się mały) domek to 53 m3 - ławy (ławy pod domem 100 cm)+ zalanie pustaków szalunkowych w ilośći 500 szt., płyta 16 m3, I strop i schody 19 m3, za II strop wyjdzie coś koło 18,

Wychodzi, że za sam beton na dom 21 tys. Za stal ponad 20 tys.

Wrażenia jak dotąd, chodząc po parterze domu
Trzeba było zrobić większy dom!! Na parterze mam salon z kuchnia 40m, kotlownie 8,5, lazienke 2,6 m, gabinet 12 m, przedpokoj i schody. na pietrze 2 pokoje dla dzieci po 12 m, sypialnia malzenska 16 m + garderoba 3,5 m+ łazienka 5m, lazienka dla dzieci 8 m i garderoba wspolna 7 m. powierzchini uzytkowej domu jest 144m (przy wysokosci 2,73 m) strychu i garazu nie licze. Te pomieszczenia zapozyczylam przegladajac ok. 300 projektow gotowych z roznych biur. Moja mama pyta jakie bede miec pokoje, ja na to, ze 12 metrowe a ona, ze nie po to komunizm upadl, zeby teraz takie klitki budowac...

Po wizji lokalnej musze przyznac jej racje.
12 metrowe pokoje to klitki.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar BorÓwki14
    Gosia każdy ma takie wrażenia jak Ty!! spokojnie, jak się sciany zrobią bielsze to zobaczysz że nie tak mało masz tego domku, zwłaszcza do sprzątania..heheh
  2. Avatar gosia.kraków
    zwłaszcza chodząc między stemplami
  3. Avatar effa_s
    jak przyjdą rachunki za ogrzewanie, to obie będziemy doceniać mniejsze domy Nasi przyszli sąsiedzi wybudowali dom, gdzie po podłodze mają 250m2 i po roku mieszkania stwierdzili, że poddasze (jeszcze niewykończone) byłoby im w sumie niepotrzebne gdyby na dole mieli jeszcze jeden pokój.
  4. Avatar gosia.kraków
    Cytat Napisał effa_s
    jak przyjdą rachunki za ogrzewanie, to obie będziemy doceniać mniejsze domy Nasi przyszli sąsiedzi wybudowali dom, gdzie po podłodze mają 250m2 i po roku mieszkania stwierdzili, że poddasze (jeszcze niewykończone) byłoby im w sumie niepotrzebne gdyby na dole mieli jeszcze jeden pokój.
    Co racja to racja mój wujek wybudował dom 450 m, od 15 lat mieszka na samych wylewkach, bo bierzace wydatki na ogrzewanie go zjadaja. Co roku placi za ogrzewanie 12 tys zl. To jest dopiero przepych...
  5. Avatar BorÓwki14
    to ja sie ciesze ze bedziemy miec te nicałe 150m2
  6. Avatar gosia.kraków
    hyhy, ten drugi wujek, o ktorym napisalam ze ma WM (w innym wątku) ma 130 m i powiedzial , ze zaluje ze nie wybudowal wiekszego bo brakuje mu jednego pokoju, jak widac staram sie uczyc na bledach dalszej rodziny