dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Widzisz Wąski, dzisiaj jest ważny dzień w twoim zasr.. życiu - czyli brytyjska przebudowa K & M

Kuchnia + jadalnia ...

Oceń ten wpis
Dzisiaj troszkę planów. Projektów nie mamy. Wszystko obmyślamy sami. Dzisiaj na naszą przebudowę wchodzi hydraulik. Muszę dostarczyć kaloryfery a w sklepie mają opóźnienie. Dostawa planowana na połowę czerwca...
Czeka nas więc szybki rajd po sklepach. Jestem zła, bo planowałam sobie co innego, a może się okazać, że będę musiała kupić, co jest. Mamy, co prawda, kilka starych kaloryferów, działających, ale liczą się rozstawy rurek. Chciałabym, żeby wszystko podpiął i sprawdził, bo za każde wezwanie, będę musiała mu grubo zapłacić. Hydraulika mamy tutejszego, więc rozumie się samo przez się...

Kuchnia ma wymiary 1,70 x 3,10 m. Nie jest duża. Zastanawiam się, czy nie

zrezygnować całkowicie z wysokich szaf.

Najbardziej zbliżony projekt do tego, który mogę i chciałabym osiągnąć widać poniżej



Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sfa3.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	261210

Kaloryfer miał być identyczny, ale okazało się, że firma nie może go sprowadzić do
Irlandii Pn ... Nie wiem, czy uda mi się dzisiaj znaleźć taki flat panel.

Kuchnia będzie z Ikea. Niestety mamy konflikt interesów. Mąż chce blat z jasnego

drewna, ja biały. Podłogi na parterze będą z białej żywicy epoksydowej.

Myślałam o zakupie zamrażalki i lodówki do zabudowy osobno. Model ikeowski.

Mąż chciałby ekspres do kawy w zabudowie, zastanawiamy się też nad mikrofalówką

i pojawia się dylemat, czy faktycznie sama niska zabudowa to dobre rozwiązanie.

No i kolejna sprawa. Swego czasu miałam już aneks z ikea. Wtedy postawiłam na

fronty imitujące dwie szuflady, obecnie chciałabym zastosowanie jak powyżej, czyli

pełne drzwiczki. Pojawia się problem, bo przydałaby się szafka z szufladami na

sztućce, etc. I jak to rozwiązać. Czy wstawienie takiej szafki zaraz przy zlewie nie

zepsuje mi całości ?...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia projekt.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	261211


Chyba zepsuje Objaśnienie rysunku: Od lewej dół - zamrażalka, lodówka, piekarnik z płytą, szafka narożna z wysuwanymi półkami, zlew, szafla z szufladami. Góra - szafki 100 cm x 60 cm, nad płytą zabudowany okap z filtrem. Nie damy rady pociągnąć rury, żeby wybić się na dwór...

No i pozostaje jeszcze problem pralki. Albo wcisnąć ją jakimś cudem do łazienki 1,70

na 2 m ( z wanną obowiązkowo) , albo pokusić się o umieszczenie jej gdzieś w

kuchni. Wtedy musiałaby być lodówka zabudowana standardowa. No i znowu blat

roboczy. Przy powyższym rozwiązaniu uzyskujemy sporo przestrzeni. Przy zabudowie

wysokiej, prawdopodobnie, zostanie nam tylko ten nieszczęsny narożnik.

Jadalni chyba zmieniać nie będę. Stół z litego drzewa, mały, bo mały, ale dla naszej

czwórki wystarczy. Krzesła hmm... zastanowię się...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jadalnia.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	261212

Stół i krzesła do jadalni. No i mała inwestorka, która twierdzi, że jak nam zabraknie pieniędzy, to nam pożyczy















Na stole jest cerata. I tak pozostanie, przynajmniej, póki dzieci małe. Już nie raz uratowała mi życie. Jak widać, nie prezentuje się źle. A i design można dowolnie zmieniać...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	261213


Co do sprzętu... Zastanawiałam się nad Whirpool, chociaż wcześniej w głowie miałam Elecktroluxa. Teraz mam mętlik w głowie, ponieważ Whirpool dostępny jest jedynie w postaci produktów Ikea... Nie wiem, czy jest sens sprowadzać z Pl. W przypadku awarii będę uziemiona... Chociaż z drugiej strony... I tak z reklamacjami jest ciężko... Powiedzą, że wina leży w złym użytkowaniu
Koniec dylematów kuchennych. Trzeba budzić młodsze dziecko i uciekać po kaloryfery.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    Bardzo ładna inspiracja! Mi się białe blaty podobają bardziej. Generalnie jestem za monolitycznymi rozwiązaniami. Skoro martwi Cię, że szuflada zaburzy Ci szyk, to blat innego koloru tym bardziej
    Co do pralki, zawalczyłabym w kuchni... Może kosztem tej osobnej zamrażarki?
    Pozdrawiam.
    (też posiłkuję się ceratą... )
  2. Avatar Mysza1984
    Cytat Napisał ditomasso
    Bardzo ładna inspiracja! Mi się białe blaty podobają bardziej. Generalnie jestem za monolitycznymi rozwiązaniami. Skoro martwi Cię, że szuflada zaburzy Ci szyk, to blat innego koloru tym bardziej
    Co do pralki, zawalczyłabym w kuchni... Może kosztem tej osobnej zamrażarki?
    Pozdrawiam.
    (też posiłkuję się ceratą... )

    Witaj ditomasso. No już się zaczynają spięcia o to, jak mamy mieszkać - czy katalogowo, czy funkcjonalnie. A ja uważam, że da się połączyć jedno z drugim... Czas pokaże, jakich wyborów dokonamy