dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lawendowe pole

Sierpień 2015- Strop

Oceń ten wpis
Płyty - wełna - płyty
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150820_10_51_35_Pro.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	333598  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dziub
    jednopoziomowa konstrukcja pod płyty? Na tak dużej powierzchni to bankowe pęknięcia.
  2. Avatar Lawendowe pole
    Myślę, że nie ma domu, który wybudowany w przeciągu roku nie doczekałby się pęknięć niezależnie od zastosowanych technik... Ale ja znam się jedynie na wspomnianej bankowości ... stąd lakoniczne i niefachowe opisy postępu prac.
  3. Avatar Nani
    Lawendowe pole nie odbieraj tego w ten sposób, niestety Dziub ma rację, za duża powierzchnia. Myślę, że niema co się zasłaniać swoją niewiedzą z zakresu budowlanki, nikt z nas tu budujących niema przecież doktoratu z budownictwa. Każdy pyta po kilka razy i czyta przede wszystkim fora. Masz rację błędów nie da się uniknąć, ale trzeba dążyć do ich eliminowania.

    Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
  4. Avatar Lawendowe pole
    Problem w tym, że ja o rady nie prosiłam Rozumiem, że Pan Dziub zrobił to w dobrej wierze posiadając duże doświadczenie w tej materii. Nasz dom buduje nam osoba, która od 40 lat zajmuje się budowlanką... Jesli już Państwo jednak rozpoczęli dewagacje nad naszym sufitem to prosiłabym o rozwinięcie wątku przekażę Fachowcom, a i może osoby które czerpią wiedzę z forum będą zainteresowane. Nadmienię tylko, iż zależało nam na uzyskaniu jak najwyższych pomieszczeń, a cały sufit został pokryty siatką w celu zminimalizowania tego naszego "błędu". Będziemy zatem wdzięczni za wyjaśnienie co to znaczy "duża powierzchnia" i jak w takiej sytuacji winno się wykonać konstrukcję.

    PS. Nie zasłaniam się niewiedzą (wiedzy oczekuję od fachowców) poprostu na tematy mi obce się nie wypowiadam.

    Pozdrawiam i również życzę wytrwałości
  5. Avatar śmig_śmigalska
    Równoległego montażu profili na suficie podwieszanym już się chyba nie stosuje (u nikogo z budujących tego nie spotkałam). Wszędzie natomiast stosuje się system prostopadły tzn. z profili powstaje taka kratownica- taki montaż jest bardziej stabilny i mniej podatny na odkształcenia.



    Chyba, że montażysta zastosował wyjątkowo gęsty rozstaw grzybków (do nich montuje się te profile). Spokoju ducha życzę i udanego finiszu/
    Updated 12-10-2015 at 20:29 by śmig_śmigalska
  6. Avatar dziub
    Sposób montażu jednopoziomowy jest niezgodny ze sztuką, a na pewno niezgodny z instrukcjami wszystkich producentów tego typu systemów (Rigips, Siniat, Kanuf).
    Lawendowe pole nie ma ochoty wdawać się w dyskusję na tematy budowlane, więc ja tym bardziej nie będę o to zabiegał.
    To że "jakaś" ekipa coś zrobi nie znaczy, że jest to dobrze. Należy potrafić to zweryfikować bo to nasze pieniądze. Naprawdę mało kto jest tu budowlańcem.
    Podwójny ruszt to zaledwie 3 cm niższy sufit.
    Ja mam płyty drugi rok i nic nie popękało (co wcale nie znaczy, że nie pęknie )

    Pozdrawiam