dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie styropian do podłogi pływającej...co to?

    Witam.
    Może mnie ktoś oświecić co to jest podłoga pływająca?
    Znalazłam taki styropian:
    http://www.termoorganika.com.pl/plik...PERACUSTIC.pdf

    Cena bardzo niska 122zł -na allegro ...ale piszą w karcie technicznej że on jest do podłóg pływających

    Pytanie: czy on się nadaje pod wylewki? nigdzie nie wyczytałam jaki ma symbol...wiem, że pod wylewki musi być EPS100
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2

    Domyślnie

    Podłoga pływająca nie jest na stale związana z podłożem.
    Np. panele podłogowe ułożone na gąbce są podłoga pływającą, parkiet przyklejony do jastrychu nią nie jest. To tak ogólnie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    czyli....skoro ten styropian jest pod podłogi pływające to nie nadaje się pod wylewki?
    szkoda....no, ale cena za piękna COBY MOGŁA BYĆ PRAWDZIWA
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4

    Domyślnie

    Płyty SUPERAKUSTIC podłoga (TERMO-D) należy układać tak, aby ściśle do siebie przylegały. Przy
    ścianach i innych elementach pionowych (np. rury, ościeżnice drzwiowe) należy ułożyć pionowe pasy brzegowe
    ze styropianu, które powinny sięgać od podłoża (stropu) do górnej powierzchni posadzki.
    Zaleca się stosowanie
    pasów brzegowych ze styropianu o grubości, co najmniej 10 milimetrów.

    Czyli można zalewać.Tak przynajmniej z tego wynika

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie ma styro nie nadającego się na "podłogę pływającą"
    a wylewek innych niż " podłogi pływające" też ner uraczysz (przynajmniej dla kurników)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    nie ma styro nie nadającego się na "podłogę pływającą"
    a wylewek innych niż " podłogi pływające" też ner uraczysz (przynajmniej dla kurników)
    chłopie... wybacz...o tej porze mój mózg już nie pracuje więc proszę - przełóż mi to po ludzkiemu
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ludzie....krótko: nadaje się albo się nie nadaje ten styropian pod wylewki na podłogi?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    praktycznie KAŻDY się nadaje
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no dobrze...hm...mówisz każdy, ale
    np. styropian EPS70 się nie nadaje bo to jest styropian na elewacje
    na podłogi potrzeba EPS100 ....tyle że w opisie tego styropianu nie znlazłam tego sybmolu...dlatego się zastanawiam
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Jak na mój gust to nadaje się. Wylewki to rodzaj podłogi pływającej. Z opisu można wywnioskować, że styropian ten jest przeznaczony pod wylewki właśnie. Obrazowo podłoga pływająca to taka, która nie jest na sztywno związana ani z podłożem, ani ze ścianami. Wylewki od podłoża są rozdzielone styropianem, a od ścian dylatacjami. Czyli pracują one niezależnie od pozostałych elementów kontrukcyjnych - dlatego mówi się na nie pływające .

  11. #11

    Domyślnie

    Daggulka - u siebie mam taki styropian pod wylewkami w trzech pokojach. Ten mój nazywa się "głucha baba" . To jest miękki styropian, który ma tłumić odgłosy. Pod ciężarem wylewki "kompresuje się" o kilka milimetrów. Jeżeli będziesz miała zrobione uczciwe wylewki o grubości >=5 cm to nie powinno być żadnych kłopotów. http://www.gluchababa.pl/
    Jeżeli chodzi o tłumienie odgłosów "z piętra" to raczej działa. Myślałem, że będzie znacznie gorzej.
    Od 17.12.2007 na swoim

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    wielkie dzięki, piejar....spokojna jestem
    biere i sie nie zastanawiam... różnica w cenie 60zeta na kubiku to jest jak dla mnie dużo ...na 10 kubikach mam 600w kieszeni
    a przy podłogówce zrobię tak jak pisałam:
    na spód 4cm superakustic , na to 4cm EPS100 (nie 5cm a 4cm żeby nie było różnic w progach między pokojami)
    a w pozostałych pokojach na dole dwie warstwy po 4cm superakustic a na poddaszu jedna warstwa 4cm superakustic
    i pasi
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13

    Domyślnie

    Pamiętaj, że superacustic prawdopodobnie nieco Ci siądzie. Zobacz sobie w danych producenta.
    Od 17.12.2007 na swoim

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    tak, wiem...podają 43mm/40mm ...różnica wynika właśnie z tego, że te 3mm osiądzie
    a powiedz mi jeszcze ... nie popękały Ci wylewki ? nie było kompletnie żadnych problemów?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15

    Domyślnie

    Podnoszę temat.Może tym razem daggulka się wypowie?
    Jak ten SUPERAKUSTIC sie sprawuje.Wylewki nie popękały?
    Cały czas rozważam ,czy mogę dać taki styropian na piętrze pod ogrzewanie podłogowe?
    CZy trzeba do wylewek stosować jakieś specjalne technologie?

  16. #16

    Domyślnie

    witam.pod ostatnia wylewke dawalem scyropian akustyczny na to maty zgzewalne 10x10 i warstwa betonu 5 cm.mialem obawy co do twardosci scyropianu /jest bardziej mieki niz do elewaci/,ale wszystko jest okej nic nie peka.

  17. #17

    Domyślnie

    DZięki za odpowiedź. Ciekawi mnie jednak co to te "maty zgrzewalne 10x10".
    Drugie pytanie - jak z akustycznością takiego stropu?- czy jest rzeczywiście lepsza?

  18. #18

    Domyślnie

    to stalowa siatka zbrojąca do posadzek, o oczku 10cm x 10cm (lub też 15x15), zgrzewana jest z prętów stalowych 2-3mm średnicy

  19. #19

    Domyślnie

    Ano tak -zapomłam . U mnie na dole były tylko włókna i plastyfikator - dlatego nie "zajarzyłam"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony