dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 985 z 998
Pokaż wyniki od 19.681 do 19.700 z 19943
  1. #19681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    mtdeusz
    podziękował.
    Koleś od sprzedaży kociołków MPM znów twierdzi, że 20stopni ma mieć powrót. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że chyba, jak dobrze pamiętam 40. Dlatego zapytałem raz jeszcze bo już sam nie wiem.

  2. #19682
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Witam, jeśli mogę Cię prosić animuss jaka powinna być temperatura powrotu?
    Pozdrawiam.
    Z moich obserwacji wynika że poniżej 40*C nie warto schodzić, są jednak kotły źle zbudowane, z płaszczem wodnym nisko, nawet w popielniku, trzeba w czasie czyszczenia sprawdzać stan, czy nie widać korozji i powiązać jedno z drugim, wtedy trzeba reagować.
    Przy ogrzewaniu grzejnikami łatwiej jest utrzymać wyższą temperaturę powrotu, podłogówka ma zasilanie z temperaturami poniżej 40*C tu bez pomieszana się nie da.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 14-02-2018 o 18:32
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #19683
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    animuss serdecznie podziękował.

  4. #19684

    Domyślnie

    Witam;

    Przedstawię Wam aktualną metodę palenia w 15 letnim piecu Zębiec SWK 21KW:
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	494
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	407582
    Widok komory pieca z rozstawionym dodatkowym rusztem (patent własny) pomocnym podczas rozpalenia. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest dodatkowa komora doładowująca palnik w której możemy spalić "wszystko". Ruszt ten wyjmujemy w dowolnym momencie po rozpaleniu.
    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	407583 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	407589 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	407590
    Wszystko potrzebne do rozpalenia wrzucamy przez drzwiczki zasypowe i podpalamy. Rozpalenie jest bardzo dynamiczne więc radzę zamknąć drzwiczki i pozostawić klapkę powietrza pierwotnego i wtórnego uchyloną na 3cm. Otwieramy również na max. bezpośrednie powietrze do komory palnika.
    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	407587
    Zasuwamy komorę umożliwiającą rozpoczęcie procesu zgazowanie drewna. Osiągnięcie zadanej temperatury i przejęcie kontroli przez miarkownik trwa około. 45min. Układ to stara instalacja z grzejnikami żeliwnymi i zamontowanymi termostatami oraz bojler 200l pracujący jako "bufor". Pompa jest ustawiona na 45°C tylko dla tego by nie chłodzić wody w bojlerze.
    4.
    Po stabilizacji całego układu i uzupełnieniu komory w paliwo przymykam powietrze wtórne w górnych drzwiczkach oraz do palnika na min. (nieszczelność). Z takimi ustawieniami piec pracuje bez obsługowo przez około min. 3,5 godziny. Nie musimy trzymać się sztywno godziny dlatego że piec nie wygaśnie a doprowadzenie go do stabilności trwa 5 minut. Uzupełnienie paliwa poprzedza przesunięciu warstwy żaru z całego rusztu (dolnymi drzwiczkami) pod płytę palnika i uzupełnienie paliwa.

    PS.
    Zgazowanie drewna to moim zdaniem najbardziej efektywna, ekonomiczna i ekologiczna metoda spalania paliw stałych. Z wstępnych obliczeń koszt ogrzewania w moim przypadku wyniesie poniżej 15zł dziennie (7:00-1:00).

    Pozdrawiam, V.A.M.
    Ostatnio edytowane przez Karolek_2003 ; 18-02-2018 o 21:32

  5. #19685
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hamous

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bliżyn
    Kod pocztowy
    26-120
    Posty
    24

    Domyślnie

    @Karolek_2003 A to drewno to pozyskane własnoręcznie czy kupione? Bo jeśli opcja 1 to czas też kosztuje. W opjcji 2 to są drogie rzeczy panie. U nas 1m^3 zwykłych oflisów sosnowych kosztuje60 zł. Na wunglu od góry 24/7 wychodzi mi przy 700zł/t wychodzi mi niecałe 17zł/ doba (tylko przerzucanie żaru wku..wia) a od dołu to i za 3 dychy spalę a czad taki że drony ekologów spadają z braku tlenu . Dom ok 100m totalnie nieocieplony.
    Ostatnio edytowane przez Hamous ; 17-02-2018 o 18:22 Powód: brak danych

  6. #19686

    Domyślnie

    @Hamous:
    Drzewo kupione, pocięte na wymiar i dostarczone gratis. Najbardziej pasuje mi brzoza za którą płacę 100zł za metr.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	407652
    Przedstawiona ilość to jeden wkład uzupełniany co kilka godzin.
    Co do przerzucania nie radzę tego robić i zastosować moje rozwiązanie->KLIK. Podczas tej czynności jesteś najbardziej narażony na podtruwanie tlenkiem węgla, który jest wtedy wydzielany najintensywniej. W moim przypadku do ogrzania jest prawie 250m² totalnie nieocieplonego budynku z super ocieploną "czapką".
    Ostatnio edytowane przez Karolek_2003 ; 18-02-2018 o 22:41

  7. #19687
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Azmath

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolek_2003 Zobacz post
    Witam;
    @Azmath;

    Głupota jak wiele. Im większa kaloryczność tym rzadsze wizyty w kotłowni.
    odnośnie palenia mniej kalorycznym węglem, dobrze, że sam zdecydowałem się sprawdzić.
    Efekt taki, że paliło się trochę dłużej niż przy wysokokalorycznym (ta sama ilość wsadu), a na koniec jak chciałem czyścić piec okazało się, że nie ma czego bo jest czyściutki - przy mocniejszym cały piec w sadzy.

  8. #19688

    Domyślnie

    Witam;
    Efekt taki, że paliło się trochę dłużej niż przy wysokokalorycznym / a na koniec jak chciałem czyścić piec okazało się, że nie ma czego bo jest czyściutki
    Jak myślisz co dało taki efekt. Schemat jest zawsze ten sam - badziewne paliwo + wychłodzone mieszkanie = gonitwa za ciepłem.
    Kiedy zrozumiecie,że cały płomień ma być w ceramicznyn izolowanym kanale?
    Napiszę inaczej, kiedy zrozumiecie że największe temperatury oraz czystość spalania uzyskuje się "POWOLI".
    Kiedy zrozumiecie,że cały płomień ma być w ceramicznyn izolowanym kanale?
    Nie musi być w ceramicznym byle by "gaz" nie uciekł w komin.
    PS.
    Wszystko zależy od sposobu palenia "za szybko+za mocno = sadza+ciepło w komin.

    Pozdrawiam, V.A.M.
    Ostatnio edytowane przez Karolek_2003 ; 23-02-2018 o 23:44

  9. #19689
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azmath Zobacz post
    Witajcie ponownie
    Okazało się, że mamy przed sobą następną zimę ze złotem śląska docelowo będzie gaz pociągnięty ale musi to potrwać do kilkunastu m-cy, ale do rzeczy.
    Pierwsze pytanie, spotkałem się z teorią, że dobry, kaloryczny węgiel nie nadaje się do górnego palenia bo nie da się kontrolować temperatury, prawda to ? mamy już metodę opanowaną bardzo dobrze, ale co z tego skoro mamy temp rzędu 26-27 stopni i nijak nie da się tego kontrolować (mamy miarkownik i powietrze wtórne - na miarkowniku ustawione 24st). Czy kupienie gorszej jakości węgla będzie lepszym rozwiązaniem i pozwoli regulować temp ?
    Drugie pytanie, piec to OGNIWO S6WC CLASSIC 13 z w/w miarkownikiem i regulowanym otworem PW, można coś jeszcze zamontować/dokupić do pieca żeby żyło się lepiej ? Nie znam się, dlatego pytam, to nasza pierwsza zima z węglem i miałem nadzieję, że ostatnia
    kolego mam ten sam piec od 5 lat z powodzeniem palone tyklo od góry nic nie przerabiane jast taki jak kupiony ponad 12 lat temu od producenta dodany miarkownik tylko, zacznę od palenia od góry w tym piecu a doświadczenie mam nie małe wyniki bardzo zadawalające i wygoda , piec jak napisałeś Ogniwo 13 ,, taki piec ogrzewa mieszkanie 60 - 70 m, napiszę jak to wygląda w moim przypadku - zasypuję wyczyszczony wcześniej piec po same drzwiczki zasypowe a nawet z małą górką kiedyś ważyłem z ciekawości to wchodzi ok, 27 kg wegla , węgiel jakim palę to orzech w dobrym gat, po zasypie do pełna ida gazety na górę i drewienko ja przy rozpalaniu mam na dole otwarte drzi dolne i do czasu rozpalenia drewna tez uchylone zasypowe jest lepsze dojscie tlenu do pierwszego rozpalenia drewna no i z czasem węgla w procesie palenia od góry, jak widze ze drzewo sie dobrze pali i powoli węgiel się odpala zamykam drzwiczki zasypowe całkiem pozostawiam na stałe dolot powietrza w tym pokrętle co masz na zasypowych drzawiach z szczelinami ok, 0,5 cm dolne dzrwi pozostawiam jeszcze otwarte do momentu jak temperatura na piecu wyniesie ok, 50 st, jak piec osiągnie taką temperaturę zamykam dolne drzwi dolne jakie nie maja prawa mieć żadnego dolotu powietrza czyli dolne drzi szczelnie mają być zamkniete całe powietrze jakie jest potrzebne podawane jest od góry i całoy proces palenia przez człowieka się konczy , na jednym takim zasypie na tym piecu przy stałej temperaturze na piecu ok, 50 stopni pai się 48 h conajmniej, w domu przy obecnych temperaturach jest dośc cipło bo 24 stopnie dlatego zalecam wietrzyć kilka razy dziennie mieszkanie , domek, jak sa słabe zimy po wygaszeniu 48 h palenia w trzeci dzien wcalę nie pale ponownie bo mieszkanie jest tak nagrzane ze trzyma ciepło dzień kolejny bez problemu spadnie do ok, 22 / 21 stopni czyli calokiem niezle, jak są mrozne dni , po wygaszeniu się pieca , wybieram wszystko , i od nowa zasyp do pełna gazetki drewienko i rozpalamy to trwa u mnie ok 15 min i jedziemy z paleniem od góry na konelne dwa dni bo jak napisałem tyle 48 h ten piec na jednym zasypie trzyma proces palenia od góry, polecam sprawdzić, jak masz do ogrzania pomieszczenie wieksze i wiecej grzejników ten czas palenia napewno bedzie któtszy o ile sprawdzisz sam u mnie to 4 grzejniki 2 x 15 + 2 x 10 bojler 150 L budynek ocieplony, reasumując palę srednio co trzeci dzień, do piwnicy nie zaglądam grzejniki ciepłe 48 h czy to rano czy wieczorem , dymku z komina niewiele tylko przy rozpalaniu , przez cały sezon zimowy przy tym piecu i metodzie palenia oraz powierzchni jaka ogrzewa mi wystarcza 1,5 tony wegla spokojnie czyli takie mieszkanie za ok, 1,200 zł mamy dobrze ogrzane przez 6 miesięcy bo tyle trawa u nas okres w jakim wypada dogrzewac mieszkania no i gorąca woda zawsze pod dostatkiem ,,pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez paczka662 ; 24-02-2018 o 06:11 Powód: literówka

  10. #19690

    Domyślnie

    @mtdeusz;
    Nigdzie nie napisałem że jestem zwolennikiem górnego spalania.
    niby dlaczego jak się pali za mocno to ma być sadza?
    Dlatego, że w większości przypadków ilość potrzebnego tlenu w stosunku do wsadu jest o wiele za mała.
    Ostatnio edytowane przez Karolek_2003 ; 25-02-2018 o 18:36

  11. #19691
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fusi

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć wszystkim Przeglądałem temat już jakiś czas i zastanawiałem się dlaczego u mnie dalej pali się po prostu dorzucając węgiel do pieca
    Chciałbym na pewno ekonomiczniej i dłużej palić, więc mam kilka pytań. Mam piec dość starego typu, coś w rodzaju ZĘBIEC SWK Załącznik 408301

    Jedyna różnica jaka występuje w moim piecu, a w tym na obrazku to brak tej powierzchni płaskiej od razu przy drzwiczkach z góry. Reszta wygląda praktycznie identycznie. Ta blacha prawdopodobnie pękła i teraz jest bez. Opłaca się szukać takiej samej żeby ją zamontować?
    Piec jest regularnie czyszczony, ale dość często tego wymaga. Spalając węgiel aktualnym sposobem jeśli dołoży się do pieca węgiel pod dolną linię drzwiczek to temperatura trzymana jest przez około 7-8h. Później spada poniżej 40 na piecu i czuć, że temperatura w domu leci w dół. Żeby w domu było ciepło to 60 stopni na piecu jest raczej takim optymalnym poziomem biorąc pod uwagę to, że aktualnie na zewnątrz jest jakieś -5/10 stopni.
    Powierzchnia, która jest ogrzewana to około 120m^. Na górze jest nieocieplony strych, a kotłownia znajduje się w piwnicy.
    Moje pytanie jest takie, jak sprawdzić i przygotować piec do palenia od góry? Jak sprawdzić czy wszystkie zawory bezpieczeństwa i inne tego typu rzeczy są sprawne? Jak sprawdzić szczelność? Jestem totalnie zielony w czymś takim, a zacząłem takie ogrzewania od niedawna, ponieważ wcześniej mieszkałem w bloku.
    Nie chcę żadnych niespodzianek.

    Pozdrawiam

  12. #19692
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jakiej mocy jest ten Zębiec? Jakie w domu są ściany i ew. ocieplenie? Przede wszystkim to z miejsca zmniejsz komorę spalania, na początek o połowę, potem może nawet więcej. Zrób to tak abyś mógł wyjąć ze 2-4 cegły szamotowe w przypadku takich mrozów i konieczności jej powiększenia aby dłużej zachować stałopalność. Zębiec z pewnością będzie nieszczelny na ruszcie ruchomym.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #19693
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fusi

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z tego co widziałem na tabliczce jest to 14 kw. Piec jest dość stary, więc myślę, że będzie problem z nieszczelnością. Data produkcji to 1999, więc swoje lata ma, ale chyba spełnia swoje zadanie, bo nigdy nie było żadnych problemów
    Dom jest nieocieplony, jedynie wymienione okna na plastikowe. Ściany zewnętrzne na pewno są z pustką. W tym roku planuje ocieplić cały dom.

  14. #19694
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fusi

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dlaczego będę miał problemy z kotłem po dociepleniu?

  15. #19695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Mam nieco większy Zębiec 19kW, do ogrzania 120m^2, ocieplone tylko podddasze mieszkalne (15cm) i strop nad parterem (30cm Ursa lambda 0,032). Palę tylko koksem (w mrozy) i brykietem trocinowym do przepalania i do rozpalania koksu od góry. Na mróz 1/3 pieca koksu, na to stawiam 3-4 brykiety, między nie wrzucam kawałek białej podpałki, uchylony dolny wlot powietrza na 1cm. Po ~~10 min gdy dobrze dudni, to na dwie raty dosypuję koksu, tak aby nie stłumic ognia - na dole zostaje szpara na pół zapałki. Jak zajmie sie 3/4 zawartości koksu (na piecu >50stopni) to dosypuje do pełnego i zamykam dolot powietrza - w mrozy starannie, bo po godzinie może zaszumieć a to jeszcze godzina do zagotowania. Gdy jest koło zera powietrze zostawiam uchylone na żyletkę. Gdy powyżej zera to wystarczy przepalanie brykietam. Smoły zero. Żeliwna płyta przesuwana służy do kierowania spalin aby ogrzewały ścianki komory spalania a nie uciekały od razu do komina. Przy ostrym paleniu węglem przepala sie po kilku latach. Po kilku latach wysypią się sworznie ruchomego rusztu i odepnie się dźwignia od popychaczy i nie poruszysz rusztem. Dorażnie wystarczy pogrzebacz z cieńszego pręta, aby drapać od dołu przez luzy na ruszcie. Sworznie = komplet to 4 szt+ podkładki + zawleczki zamawiasz u producenta za chyba 45 zeta z przesyłką. Na szybko sworzeń można zastąpić śrubą M8 + dwie nakrętki. Przy odrobinie zręczniości można to wymienic nie gasząc pieca. Na koksie pełny piec to ponad 12 godzin dla temp wody od 60 do 50stopni.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-02-2018 o 21:17

  16. #19696

    Domyślnie

    Witam;
    Moje pytanie jest takie, jak sprawdzić i przygotować piec do palenia od góry?
    Zobacz -> TU.
    PS.
    Bez względu na metodę palenia w pierwszej fazie (około 2 godziny) używaj wyłącznie powietrza wtórnego (rozetka w górnych drzwiczkach na MAX.) + lekko rozszczelnione drzwiczki zespolone popielnika + czopuch otwarty na MAX. Po zgazowaniu przymknij czopuch + rozetkę do połowy i pozostaw kontrolę nad piecem miarkownikowi.
    Pozdrawiam, V.A.M.
    Ostatnio edytowane przez Karolek_2003 ; 01-03-2018 o 13:54

  17. #19697

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Prezentuję ekologiczny i ekonomiczny palnik Jacek M. samsu.pl - do kotła centralnego ogrzewania na paliwa stałe t.j. :
    1.) Drewno i biomasę.
    2.) Węgiel kamienny, miał węglowy, floty i muły.
    3.) Węgiel brunatny.
    Podsumowując wszelkiego rodzaju suche paliwa stałe do kotłów C.O., które można zgazować.
    4.) Koks – po rozszczelnieniu komory przez wyjęcie kawałka cegły szamotowej ułożonej na sklepieniu paleniska.
    Niżej podaję adresy stron na których ów palnik został opublikowany i obecnie się znajduje wraz z opisem budowy i działania lecz bez wprowadzonych zmian i innowacji, które nastąpiły w późniejszym czasie oraz zauważonych poprawek i uwag do błędów, których wykrycie nastąpiło w późniejszym czasie.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...opinie/page-34
    Posty dotyczące palnika Kolegi Samsu wydzielono do nowego tematu: https://forum.info-o...u-wasze-opinie/
    Palnik Do Kotła Centralnego Ogrzewania Na Paliwa Stałe (Wydzielone Z "palnik Do Spalania Dymu?! - Wasze Opinie"
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-wasze-opinie/
    Zainteresowanych proszę o kierowanie pytań pod wskazane adresy bądź tu na stronie ale po wcześniejszym zapoznaniu się z budową i zasadą działania tego projektu.
    Na marginesie muszę nadmienić, że palnik działa tak jak to na zdjęciach widać i to bez żadnego problemu ( z t.z.w. pychu – płonącą gazetą odpalałem głowice jak dym już był pozbawiony resztek pary wodnej z niedoschniętego paliwa – zwłaszcza z drewna i biomasy) – zaraz po tym jak paliwo rozpali się na tyle aby płomień pojawił się w dyszy głowicy ( miałem układ w którym na rozpalonym palenisku bez problemu palnik działał przy pojedynczej dysz fi-32 mm). Przy moim zapotrzebowaniu energetyczny po drugim załadzie ( woda w układzie jest rozgrzana i grzejniki są gorące) palnika mogłem użyć tylko do spalenia dymu – zbyt duża moc cieplna przy braku możliwości odbioru tego ciepła. W tej prezentacji pokazuję fragmen komory paleniskowej i jedną z rozlicznych głowic które zbudowałem na potrzeby palnika z zaznaczaniem, że palnik pracuje i bez głowicy ale to jakieś 40% porażki. Wszystkie działały lepiej lub trochę gorzej – szukam zasady działania takiej głowicy by dopalała dym w 100% i nie sprawiała żadnych problemów przy rozpalaniu i zmiennych warunkach atmosferycznych oraz braku lub silnego wiatru. Pomysłów mam wiele a czasu na to brak i do tego masa innych zagadnień z tym związanych a które mają zdecydowany wpływ na eksploatację tej modyfikacji.

    Do tego z powodu za małej komory paleniskowej i chęci przekonania się oraz konieczność spowodowanej niskimi temperaturami – przeszedłem na opał w postaci koksu do którego dodaję węgiel kamiennym i brunatnym w postaci eko-groszku (konieczność uzyskania zadowalającej czaso-palności, która jest związana z ilością załadowanego paliwa - mam gruby węgiel) .
    W czasie rozszczelniania komory paleniskowej zauważyłem, że w niektórych miejscach został wydmuchany popiół, który uszczelniał szczeliny między cegłami i stąd zapewne to, że wielokrotnie wprowadzane zmiany i przebudowy nie przyniosły spełnienia dążeń do całkowitego spalenia i dopalenia dymu powstałego w procesie pirolizy, co oceniam na jakieś 30% porażki.

    Korzystając z okazji dziękuję kolegom i kamratom z forum.info-ogrzewanie.pl-palnik-do-spalania-dymu za to, że napełnili mnie światłem i tchnęli mnie tlenem – między innymi dzięki nim doszło do powstania tego co udało mi się osiągnąć i czym dzielę się z innymi w nadziei, że uda się jakoś odmienić nasz los lub choć wrogom naszym zostanie wytrącony z łap argument za pomocą którego bezpodstawnie jesteśmy ciągle oskarżani o te całe zło związane ze spalaniem krajowych paliw, których używamy do ogrzewania naszych domostw gdzie w wielu przypadkach jesteśmy skazani na to co posiadamy w oderwaniu od nie realnych oczekiwań – ustawa anty smogowa.

    Z uwagi na to, że ekologiczne, ekonomiczne oraz czyste spalanie to jedno i że walka o czyste powietrze nie powinna nosić znamion jakichś bezprawnych działań i dyskryminacyjnych zasad – załączam do poczytania, posłuchania i do pooglądania.
    Hymn Polski-Mazurek Dąbrowskiego(caly)+tekst
    https://youtu.be/MyLFTSUWRy8
    Pierwszy Hymn Polski
    https://youtu.be/ITLBVi4wnFM
    Bogurodzica (Krzyżacy)
    https://youtu.be/sN2nZNByNNI
    Bitwa Pod Grunwaldem
    https://youtu.be/r3kYZWO47Yg
    Pieśni Legionowe cz 1
    https://youtu.be/dL2ETePFAmU
    Pieśni Legionowe cz 2
    https://youtu.be/7R9UmjNq3XY
    Zakazane piosenki
    https://gloria.tv/video/1VTjx8pxt3a6DPgeLZUtm6Qfw
    Składanka - Piosenki Powstańczej Warszawy 1944
    https://youtu.be/9BLFGsj9TqI
    Warszawianka
    https://youtu.be/nCIFJfL5XPo
    „Warszawskie dzieci” – Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2015
    https://youtu.be/mqdgz-_7iN0
    Nie chcemy komuny – pieśń
    https://youtu.be/0exndjRGdiw
    https://youtu.be/Dl4ZogJOE0g
    Nie chcemy komuny! Za Poznań, za Radom, za Kwidzyn i Gdańsk Zapłaci czerwona hołota!
    https://youtu.be/nb1qxjUF-Ps
    Idą, idą pancry na Wujek, Płoną znicze ku zabitych chwale! - Pieśń Stanu Wojennego
    https://youtu.be/nsnY_kwJm3k
    MACHULSKI, Juliusz 19 południk 2003
    https://youtu.be/7zWY-xT7yLk
    Kukiz - Zakazane piosenki HQ
    https://youtu.be/pnphSWU6fFA
    Polska Muzyka Patriotyczna ( Rap , Hip hop , Polska , Patriota )
    https://youtu.be/B86Y3Op3MPc
    HIP HOP Patriotyczna składanka
    https://youtu.be/GNt434ybfUA
    HIP HOP Patriotyczna składanka 2
    https://youtu.be/2M809zpXoTw
    HIP HOP Patriotyczna składanka 3
    https://youtu.be/59AClyBMOxM
    HIP HOP Żołnierze Wyklęci
    https://youtu.be/GMZKyq7fFiU
    INKA - prawie 18 lat
    https://youtu.be/19cNTp1sCM4
    Tadek Firma Solo "Inka"
    https://youtu.be/88rXR9fOFDE
    INKA 1946 ...JA JEDNA ZGINĘ
    https://youtu.be/JHIUno-6Hjc
    Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł (Black Thursday) - Cały Film HD
    https://youtu.be/9FIw9Uo5MN4

    Reszta w dalszej kolejności.

    Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 65.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	408410   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 66.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	408411   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 67.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	408412   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 68.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	408414   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 69.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	408415  


  18. #19698

    Domyślnie

    Zgodnie z obietnicą załączam dalej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 70.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	408416   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 71.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	408417   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 72.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	408418   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 73.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	408419   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 74.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	408420  


  19. #19699

    Domyślnie

    Do tego jeszcze mam p.d.f ale nie mogę ich załadować - nic to - załaduję je na mojej stronie - może tym razem nie wywalą mi ich do kosza.
    Samsu pozdrawia serdecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palnik C.O. Jacek M - samsu.pl 75.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	408421  

  20. #19700

    Domyślnie

    Przeczytałem wszystkie 999 stron,bardzo dużo wiedzy praktycznej i polecam przeczytać wszystkim chcącym czysto palić.

Strona 985 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony