dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 998
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 19943
  1. #10021

    Domyślnie

    szczerze mówiąc nigdy nie potrzebnymi rzeczami nie zawracam sobie głowy tylko tymi co mnie interesują.
    ale strasznie wnikasz w tematy ,tylko co one mają wnieść

    pisząc że małe fi czy duże fi miałem na mysli że potrafi na prawdę ciężką klapkę podnieść a ty już jakieś precyzyjne
    mierzenie wprowadzasz ,a co do fizyki nigdy nie maiłem problemu.

    pisząc precyzyjnie miałem na myśli mniej chaotycznie niż na większej fi
    a to nie wychodzi na to samo co pisałeś.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 01-01-2013 o 20:19
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #10022

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Mi bardziej odpowiada "chmurka" ze słowami na które odpowiadam .
    Rozumiem, w trakcie pisania zapominasz na co odpisujesz i musisz mieć to przed oczami. Gdy skończysz pisać odpowiedź, to możesz przecież usunąć cytat postu który będzie nad Twoją odpowiedzią.
    Czyli jednak lenistwo. Szkoda, im większa ilość stron, tym mniej ludzi przeczyta ten wątek.

  3. #10023
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    szczerze mówiąc nigdy nie potrzebnymi rzeczami nie zawracam sobie głowy tylko tymi co mnie interesują.
    ale strasznie wnikasz w tematy ,tylko co one mają wnieść
    pisząc że małe fi czy duże fi miałem na mysli że potrafi na prawdę ciężką klapkę podnieść a ty już jakieś precyzyjne
    mierzenie wprowadzasz ,a co do fizyki nigdy nie maiłem problemu.
    pisząc precyzyjnie miałem na myśli mniej chaotycznie niż na większej fi
    a to nie wychodzi na to samo co pisałeś.
    Nie chciałem Ciebie obrazić . :/
    Większe kółko otwiera bardziej chaotycznie jak to nazwałeś ,to raczej efekt średnicy trudniej jest na nim ustawiać pożądane efekty klapka mocniej reaguje , trzeba większej precyzji ale za to potrafi szerzej otwierać klapkę więcej powietrza myślę że to kółeczko zrobione na zimę .
    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Rozumiem, w trakcie pisania zapominasz na co odpisujesz i musisz mieć to przed oczami. .
    .
    Jak pisze się z jedną osobą zaraz pod to masz trochę racji.Cofnąłem się aż do 500 strony i poprawiłem
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-01-2013 o 20:48

  4. #10024

    Domyślnie

    animuss spoko

    od ustawień są parametry na sterowniku i one odpowiadają za pracę kotła co właśnie zaczynam
    poznawać moc tego "kombajnu"

    chyba musimy opisy boleckiego przenieść na jego forum bo LR nas przepędzi.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 01-01-2013 o 20:44
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #10025
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel3410

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Aktualnie wygląda to u mnie tak:
    te kartki to nie reklama, ale przysłona aby powietrze nie uciekało na boki


    widok razem z oryginalną rozetką



    drzwiczki od wewnątrz, dolne otwory zaślepione, górne pozostały, nimi przelatuje powietrze z wentylatora


    przekierowanie powietrza z otworów do "KPW"


    "KPW"



  6. #10026

    Domyślnie

    Czyli mamy rozumieć że ten wentylatorek wdmuchuje powietrze przez górną szczelinę w drzwiczkach do KPW ? Próbowałeś jak to działa bez wentylatorka?

  7. #10027
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel3410

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    wentylator wdmuchuje powietrze w drzwiczki, są one jakby podwójne, puste w środku z otworami na górnej wewnętrznej stronie, a dalej jest kierowanie do mojej "KPW". nie mogę zajrzeć bezpośrednio do paleniska, ale przy rozpalaniu drewnem mając otwartą wyczystkę widzę, że płomienie przy włączonym wentylatorze stają się intensywniejsze i bardziej niebieskie. Jednak przy spalaniu węgla nie daje to zadowalających rezultatów. Moje problemy opisałem tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5699869
    Ostatnio edytowane przez pawel3410 ; 01-01-2013 o 22:14

  8. #10028

    Domyślnie

    @pawel 3410 z tego co mi się wydaje to masz KPW dość daleko od zasypu i cug przy bardziej rozgrzanym kociołku może przeciągać powietrze do wymiennika. Może spróbuj przedłużyć swoją KPW na zasadzie teleskopowej. Zrobić coś w rodzaju PW w kotle litewskim które sprzedawał nilsan.

  9. #10029

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel3410 Zobacz post
    nie mogę zajrzeć bezpośrednio do paleniska, ale przy rozpalaniu drewnem mając otwartą wyczystkę widzę, że płomienie przy włączonym wentylatorze stają się intensywniejsze i bardziej niebieskie.
    Wszelkie obserwacje po otwarciu jakichkolwiek drzwiczek są mało przydatne. U mnie mam klapkę z szybką przed KPW. Gdy ją za mało uchylę, to widzę górę zasypu bez płomyczków. Gdy otwieram drzwiczki-natychmiast się pojawiają. Gdy zamknę, chwilę świecą, by za moment zgasnąć. Gdyby nie możliwość zajrzenia bez otwierania, to bym myślał że wszystko jest w porządku.
    Twój pomysł z KPW nie jest zły-powietrze wtórne jest podgrzewane przez drzwiczki. Ponieważ masz strasznie zasmołowaną komorę więc musisz dopasować długość, kąt KPW i ewentualnego deflektora. Bez możliwości podglądu będzie to trudne i długotrwałe. Gorąco namawiam do wywiercenia otworów i wstawienia szkiełka.

  10. #10030

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jak pisze się z jedną osobą zaraz pod to masz trochę racji.Cofnąłem się aż do 500 strony i poprawiłem
    Dzięki

  11. #10031

    Domyślnie Jak dobrać ilość powietrza wtórnego.

    Od kilku dni dopiero używam sterowania jak w sygnaturze pod postem. Oprócz rewelacyjnej dokładności dozowania powietrza pod zasyp, zauważyłem ciekawą właściwość tego sprzętu przydatną dla klasycznych Last Ricowych górnopalaczy. Otóż panel PPX wyświetla stopień uchylenia klapki w %. Dzięki temu można łatwo ustalić ile powietrza wtórnego trzeba wpuścić (ile uchylić klapkę lub rozetkę w drzwiczkach załadunkowych). Jeśli po zwiększeniu ilości PW procent otwarcia klapki PP (powietrza pierwotnego z popielnika) zmaleje to zwiększam dalej. Wnioskuję, że PW poprawia spalanie, gdyż temperatura rośnie i sterownik musiał zmniejszyć uchylenie dolnej klapki. Gdy po zwiększeniu PW na panelu widzę odwrotną reakcję-zwiększenie otwarcia przez elektroniczny miarkownik, to zmniejszam z powrotem nieco klapkę PW. Widać, że PW zaczęło wychładzać palenisko, sterownik musiał dać więcej PP gdyż temperatura spadała.
    Można więc z tym sprzętem dobrać proporcje powietrza, bez ustawicznego wypatrywania przez szybkę (którą nie każdy ma)-dobrze się pali czy źle?

  12. #10032

    Domyślnie

    jacet100

    jak masz u siebie ustawioną min i max siły nadmuchu oraz parametry ?
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #10033

    Domyślnie

    Nadmuch 25%-35%. Po prostu ustawiłem najmniejszą i największą szczelinę klapki. Mam to cudo zamontowane dopiero od soboty więc za wcześnie mówić czy te i inne ustawienia są optymalne. Podoba mi się możliwość automatycznego obniżania temp. kotła w godzinach nocnych.
    Klapka z Ogniwie jest bliżej pionu niż u Ciebie i mam dokładnie taką dźwigienkę jak narysował Animuss. Śrubę rzymską możesz spokojnie zdemontować-nie jest konieczna. Przy silniczku na minimum zaciskasz linkę z luzem. Regulację naprężenia linki zapewnia opcja ustawienia min. nadmuchu. No, może jest potrzebna gdy przy otwarciu drzwiczek luźna linka spada z kółeczka. U mnie sprawdza się sama linka.

  14. #10034

    Domyślnie

    u mnie max nadmuch 27
    min. mam na 20 jak miałem 15 to była lipa.
    co ogolnie daje 1cm wychyłu klapki ,natomiast u mnie 1% podniesienia na tyle uchyla że ledwo kartkę wsunąć.
    śrubę rzymską mam asekuracyjnie ale przy zamknięciu klapki jest lekko naprężona linka (ale klapka b.szczelnie zamknieta)

    ja też dopiero raczkuję ale zaczynam się bawić tymi ustawieniami.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 02-01-2013 o 12:37
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #10035

    Domyślnie

    Edit: Obiecane zdjecia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1538.jpg
Wyświetleń:	893
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	157811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1539.jpg
Wyświetleń:	854
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	157812Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1540.jpg
Wyświetleń:	797
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	157813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1541.jpg
Wyświetleń:	784
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	157814
    Dzisiaj ja też zamontowałem miarkownik Boleckiego,mimo ze mam mechaniczny zaczyna mi się podobać. Tylko ja do obudowy zamontowałem go na starej jakiejś prowadnicy (chyba ze starych mebli) żebym mógł nim przesuwać. Daje to dodatkową regulację i w razie czego szybki demontaż bez wykręcania blachowkrętów z obudowy kotła. Zdjęcia dam później. Dodam że miarkownik pracuje na starym RT-04 od Tatarka.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 02-01-2013 o 17:19

  16. #10036

    Domyślnie

    Rybniczani, nie za wysoko zamontowałeś? Nie walniesz drzwiczkami gdy dosypujesz opał? Ja mam poniżej drzwiczek załadunkowych.

    Cytat Napisał pawel3410 Zobacz post
    Aktualnie wygląda to u mnie tak:
    ...


    ...
    Napisałeś jaki masz kocioł (12kW) ale nic nie znalazłem co tym ogrzewasz. Może masz za duży kociołek ? Sąsiad kupił 21 kW do piętrowego nieocieplonego domu. Gdy ogrzewał nim tylko piętro to miarkownik szybko po rozpaleniu zamykał PG, dymiło na biało i miał zasmołowany wymiennik. Za mało intensywnie w nim palił, bo było by za gorąco. Może ty masz ten sam problem?

  17. #10037

    Domyślnie

    @jacet100 u mnie drzwiczki otwierają się 90 stopni. Dalej obudowa nie puszcza. Druga sprawa że kółeczko jest równo z obudową. Na zdjęciu może tego tak nie widać, bo robione trochę od tyłu. Oczywiście miarkownik mogę wysunąć do przodu albo do tyłu.
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 02-01-2013 o 17:40

  18. #10038
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel3410

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Parter domku, ok 80m2, w 1/4 podpiwniczony, ocieplony styropianem od zewnątrz i od wewnątrz ścian zewnętrznych (3 ściany) duży ubytek ciepła dają drzwi wejściowe.

    Pytanie dla posiadaczy dobrze ustawionych kotłów, czy Wam miarkownik zamyka klapkę PG do końca, czy utrzymuje szczelinę potrzebną do podtrzymania stałej temperatury?

    Jak sobie radzicie w takich dodatnich temperaturach jak teraz? mniejszy zasyp? niższa temperatura na kotle?

  19. #10039

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel3410 Zobacz post
    Parter domku, ok 80m2, w 1/4 podpiwniczony, ocieplony styropianem od zewnątrz i od wewnątrz ścian zewnętrznych (3 ściany) duży ubytek ciepła dają drzwi wejściowe.

    Pytanie dla posiadaczy dobrze ustawionych kotłów, czy Wam miarkownik zamyka klapkę PG do końca, czy utrzymuje szczelinę potrzebną do podtrzymania stałej temperatury?

    Jak sobie radzicie w takich dodatnich temperaturach jak teraz? mniejszy zasyp? niższa temperatura na kotle?
    zawsze zamyka się szczelnie
    na te temp. kocioł zdecydowanie częściej na uśpieniu odgazowanie przy pełnym zasypie trwa nawet 11godz.
    w kotle mam sucho.
    temp. na kotle 55stC w domu 22,5stC natomiast od 23-5 rano kocioł nast 50stC w domu 21,5stC sterowane reg. pokojowym PPX

    niestety ale dla GS takie temp. na zew to niezłe tortury i w 40% gazów idzie kominem.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #10040

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel3410 Zobacz post
    Pytanie dla posiadaczy dobrze ustawionych kotłów,
    Miarkownik mam wyregulowany wg. zaleceń producenta tj. 1mm przy 60stopniach
    U mnie miarkownik po dojściu do zadanej temperatury od 50-58 stopni zamyka calkowicie, przy 60 jest mała szparka przy 70 większa cały czas.
    Oczywiście jak ustawię 70 a piec rozbuja się do 80 to klapka jest całkowicie zamknięta.

    Cytat Napisał pawel3410 Zobacz post
    Jak sobie radzicie w takich dodatnich temperaturach jak teraz? mniejszy zasyp? niższa temperatura na kotle?
    Jak mam wygrzany dom to wsypuję mniej opału, żeby się nie kisił oraz zmniejszam temperaturę 50-55stopni.
    Mam dużą powierzchnię załadowczą więć wsypanie 20l węgla (15-16kg) powoduje kiszenie się opału i dymienie z komina dlatego przy takich temperaturach sypię mniej tj 10l i mam czyste i ekonomiczne palenie W moim kotle czy to jest temperatura 7stopni czy -18 muszę i tak 2 razy dziennie rozpalić a zwiększanie ilości węgla niewiele mi daje.
    Ostatnio edytowane przez piastun ; 02-01-2013 o 21:22

Strona 502 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony