dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 551 z 998
Pokaż wyniki od 11.001 do 11.020 z 19943
  1. #11001

    Domyślnie

    Witam,
    mam zainstalowane zawory termostatyczne na dwóch grzejnikach po 25 żeberek żeliwnych każdy. Podczas osiągnięcia temperatury w pomieszczeniu zawory odcinają dopływ wody (grzejnik lekko ciepły) a na piecu podnosi sie temperatura. Czy mój piec jest za duży czy na styk z mocą ??

  2. #11002

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek_kwiecien Zobacz post
    ...Dziękuję za cenną uwagę kolego grybos1, ale po przygodzie związanej z montażem miarkownika(zalana kotłownia) nie chciałbym go wykręcać ponownie.Jeśli masz/cie jakiś pomysł jak mogę ten korpus odkręcić nie wykręcając całego urządzenia, to niezmiernie wdzięczny będę za rady.
    Mam jeszcze jedno pytanie- ustawiając miarkownik na 60, łąncuszek przymocowany na klapce PG, naciągnięty( klapka otwarta 1mm), to potem mam zostawić i sam sobie miarkownik będzie regulował? Jak jest u Was?
    PZDR.
    Wykręcając tylko ten niklowany element miarkownika, nie spowodujesz wydostania się wody z układu. To jest coś jak długopis. Kluczem łap za nikiel, nie za mosiądz. Mosiądz możesz ewentualnie przytrzymać dla pewności, aby się przypadkiem nie odkręcił.

    Ustaw tak, aby przy 60* klapka PG była uchylona na 2mm (tak jak piszą w instrukcji) i zostaw w cholerę. Miarkownik będzie sterował powietrzem w zależności od temp. wody w kotle.
    Sławex 20kW - górny

  3. #11003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_stanislaw Zobacz post
    Nie do ciebie pytanie ani tekst powyżej niego, więc nie wciskaj się między wódkę a zakąskę.
    KOLEŚ
    BZDURY WYPISUJESZ I TYLE!!!
    Zalezy ci bardziej na ekonomi niż na ekologi , to może nazbieraj butelek plastikowych i pal nimi.
    Ekonomicznie nie prawda ? a ekologia to już pikuś u ciebie!

    A dotyczy to mnie też bo to
    LR STWORZYŁ TEN WĄTEK I JAK CI NIE PASUJE TO NARA I NIE NABIJAJ SIĘ Z INNYCH

    WIDZĘ ZE JESTEŚ Z TYCH CO NIE WOLNO ZWRACAĆ IM UWAGI
    A ZAPOMNIAŁ BYM
    PROSZĘ CIĘ NIE ODPISUJ NA MOJEGO POSTA
    POZDRAWIAM SERDECZNIE I PRZEPRASZAM ZE MIAŁEM CZELNOŚĆ ZWRÓCIĆ UWAGĘ WSZECH WIEDZĄCEMU

  4. #11004

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    KOLEŚ
    BZDURY WYPISUJESZ I TYLE!!!
    Zalezy ci bardziej na ekonomi niż na ekologi , to może nazbieraj butelek plastikowych i pal nimi.
    Ekonomicznie nie prawda ? a ekologia to już pikuś u ciebie!
    Plastikowa butelka pod wpływem temp. kurczy się i guzik z niej zostaje. Więc palenie tym "paliwem" nie jest ekonomiczne zwłaszcza, że trzebaby było jeszcze je zbierać. hehehe
    Sławex 20kW - górny

  5. #11005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    dlaczego tak długo tobie rozgrzewał instalację?
    u mnie góra 40min i jest rozgrzana gdzie mam starą instalację na 2calowych wyj/wej

    nie znam historii twojej odnośnie palenia ale coś nie bardzo sobie radziłeś z tą metodą LR.
    Witam
    Jacbelfer Radził sobie dobrze
    Pamiętam jego przeboje z kociołkiem raz dołem raz góra
    Czytajcie jego posty dokładnie bo to koleś co toczył nie jedną bitwę ze swoim kociołkiem i mieszkał w tamtym sezonie w kotłowni hi hi
    Jacbelfer uczył się na błędach i wygrał ta wojnę dlatego ja czytam dokładnie jego posty i jak kiedyś zmienię kociołek na dolniaka to skorzystam z jego porad
    POZDRAWIAM

  6. #11006
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Atros
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jestem po kilku próbach z górnym spalaniem i widzę, że jeszcze długa droga przede mną aby palić optymalnie i w szczególności bezstresowo. Miałem znów przygody z "rozpędzającym" się spalaniem więc wczoraj kombinowałem z ponownym uszczelnieniem drzwi popielnika i rusztu pionowego. Efekt jest dużo lepszy i jest stabilniej ale pojawiają się od czasu do czasu takie jakby" załamania" palenia i rusza mi lekko klapką od PG na przemian z KPW. Obejrzałem wczoraj jeszcze popielnik i oś na której umieszczone są łopatki do czyszczenia rusztu. Nie jest to niczym uszczelnione ale nie wyczuwam też luzu osiowego - czy tam może ciągnąć na tyle dużo powietrza by wprowadzało zakłócenia spalania? Druga sprawa paliłem drewnem od góry przez trzy załadunki. Po wymianie uszczelnień w drzwiczkach popielnika i rusztu pionowego zauważyłem widoczne ślady "lepiku" wokół rusztu pionowego i na ekranie termicznym na drzwiczkach. Czy to może być efektem braku powietrza wtórnego czy może dalej w tych okolicach zaciąga lewuchę? Paliłem drewnem na 60*. Czy kąt padania z KPW również może mieć wpływ na nierówne spalanie? U mnie jest trochę bardziej na tył kotla niż na środek. Podejrzewam że bardzo drobne detale robią mnie w konia i powodują lekkie obawy przy tym sposobie palenia. Po ilu mniej więcej godzinach powinno dojść do skoksowania około 10-12kg węgla? Liczę na Wasze wskazówki i pozdrawiam. Dodatkowo zamieszczam kilka fotek z mego spalania. Sorki za jakość zdjęć ale robiłem je telefonem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy sznur.JPG
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	165241   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po wypaleniu.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	165221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok przez kierownicę.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	165219   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tak się pali.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	165222  
    Ostatnio edytowane przez Atros ; 27-01-2013 o 13:04 Powód: zdjęcia c.d.

  7. #11007

    Domyślnie

    dex001
    Taj jak pisałeś mi w lecie- przyjdzie zima i znowu będzie ruch na forum.
    W lecie tak jakoś nudno było.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  8. #11008

    Domyślnie

    DS

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    Gdyby kocioł zaciągał powietrze przez nieszczelne drzwi zasypowe- zasyp będzie się rozpalał.
    Niektórzy podają w DS'ach PW przez otwór w drzwiczkach zasypowych i nie rozpala im się cały wsad. Być może dzięki rurze zamontowanej na wymienniku, która zasysa tlen i gazy do palnika.
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

  9. #11009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Atros
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Defy ja mam coś takiego jak na zdjęciach. Czy Ty masz oryginalną klapkę na popielniku czy dorabiałeś?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy sznur.JPG
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	165243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielenie popielnika i rusztu2 - widoczna smoła po paleniu drewnem.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	165244   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielenie popielnika i rusztu.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	165245   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smoła na drzwiczkach.JPG
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	165246   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kierownica.JPG
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	165247  


  10. #11010

    Domyślnie

    Wielkość oryginalna tylko opuszczona wróć do moich zdjęć
    Mam wrazeni ,że u mnie plaskownik będzie ocierał o ekran drzwi moze regulacja drzwi by coś pomogła
    Ja spalam drewno o wilgotnosci 15-20 % może opał masz wigotny?
    Niestety nie ma tego zdjecia jest opuszczona tak aby powietrze szlo prosto pod ruszt
    jak będziesz przerabiał pg to od razu pwiekszaj otwór bo jego tez za wiele nie ma
    ŁAJDY zrobili dziurkę od razu pod dmuchawę

    Mamy z bratem identyczne kominy bo blizniak on ma drew-met dorobił pw 2x 20mm i ma f16 a mnie krew zalewa jak by to defro było z drwena to bym go spalił
    Ostatnio edytowane przez defy ; 27-01-2013 o 13:22

  11. #11011
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Atros
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    U mnie ta przegroda była przyspawana od dołu do oryginalnej blachy która wychodzi spod rusztu poziomego. Efekt był taki, że dociskała uszczelkę w jej dolnej granicy. Wczoraj nadspawałem jeszcze jeden wąski płaskownik by poszerzyć niejako powierzchnię przylegania uszczelniając to wszystko masą na 1200*. Też się obawiałem obcierania ekranu ale jest spoko. Myślę, że w tym miejscu mam już szczelnie - no chyba że istnieją cuda. Teraz zastanawia mnie waga klapy PG bo chyba jest za mała albo ja mam za duży ciąg - nie podobają mi się efekty załamywania palenia w pewnych momentach i takie jakby fukające zaciąganie powietrza raz PG raz KPW.

    ŁAJDY zrobili dziurkę od razu pod dmuchawę
    sąsiad ma drewniany mały domek i tez ma defro ale osobiście go nie widziałem. On za to widział mój kociołek i stwierdził, że on ma dużo większą klapkę przy popielniku i dodatkowo (niezamontowaną) jakąś zwężkę - podejrzewam, że jakaś przejściówka pod wentylator. Muszę to obadać kiedyś.
    Ostatnio edytowane przez Atros ; 27-01-2013 o 13:36

  12. #11012

    Domyślnie

    G S
    ZUG jak dużą masz powierzchnię grzewczą kociołka i wymiar komory zasypowej. Mam niepowtarzalną w późniejszym czasie możliwość porównania spalania miału z dmuchawą i węgla na różne sposoby, mój typowo miałowy pow grzewcza płaszcza 3,3 albo 3,0 m2 i chciałbym ją zmniejszyć porównywalnie do twojego. Kocioł pracuje 13 i ostatni już sezon, a zima ucieka. Do dyspozycji ciepłomierz, termometr do 300 st.., miarkownik mechaniczny. 3 sterowniki, KPW, cegły szamotowe i chęci. Nad BHP będzie czuwał czujnik tlenku węgla. Robiłem już trochę porównań i kiedyś wyglądało to tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14980.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	165251
    A teraz może być inaczej https://esterownik.pl/remote/2323 zakładki ARCHIWUM i wykresy. Bruli tylko monitoruje pracę a steruje stary HURAGAN. Narazie.
    Ostatnio edytowane przez wojtek65 ; 27-01-2013 o 13:55

  13. #11013

    Domyślnie

    jacbelfer.
    Twoje kilku dniowe palenie,bez rozpalania jest,mówiąc szczerze kuszące.
    Moim zadaniem problem może być skuteczne uszczelnienie połączenia styku:wymiennika z szamotem .Uszczelniałeś,tylko zaprawą?Czy pod wpływem temperatury nie powstanie minimalny prześwit ?

  14. #11014

    Domyślnie

    Atros byc moze regulator ciagu kominowego pomoze ,ale tu juz ci nie podpowiem bo nic na ten temat nie wiem tżeba czekac na pomoc bardziej zaawansowanych
    Pozdrawiam

  15. #11015
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sylwek_kwiecien
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    23-987
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_stanislaw Zobacz post
    Wykręcając tylko ten niklowany element miarkownika, nie spowodujesz wydostania się wody z układu. To jest coś jak długopis. Kluczem łap za nikiel, nie za mosiądz. Mosiądz możesz ewentualnie przytrzymać dla pewności, aby się przypadkiem nie odkręcił.

    Ustaw tak, aby przy 60* klapka PG była uchylona na 2mm (tak jak piszą w instrukcji) i zostaw w cholerę. Miarkownik będzie sterował powietrzem w zależności od temp.
    wody w kotle.
    ...a co gdy jak krece niklowana czescia i razew z ta niklowana kreci sie dolna mosiezna czesc?

  16. #11016

    Domyślnie

    Macie jakieś sposoby na przysypianie kotła? Chciałem polepszyć i wyszło gorzej, jeszcze tak nie miałem :/
    Zdjąłem dmuchawę, zrobiłem klapkę w drzwiach popielnika, założyłem do sterownika proton pid MCI i teraz strasznie przysypia.
    W tamtym roku paliłem z klapką na otworze po dmuchawie i miarkownikiem mechanicznym przysypiał ale max 10 oC (paliłem węglem z Wesołej, teraz wujek) teraz tylko pierwszy dzień z mci i klapką w popielniku(książkowo prawie 1/6 powierzchni rusztu) był w miarę udany, oprócz delikatnego fukanie nic nie zauważyłem.
    Przedwczoraj: zasyp ten sam zmniejszyłem tylko max otwarcie na sterowniku, odgazowało strasznie szybko(z 3 h) a o 1 w nocy było 45 oC na kotle, zostawiłem go bez ingerencji i rano zimno kocioł wygasł.
    Wczoraj zwiększyłem max otwarcie na sterowniku i temperaturę na kotle do 65 oC, zasyp taki sam(odgazowywało z 5 h) o 1 znowu 45 oC próbowałem ratować sytuację i zwiększyłem otwarcie na max. efekt do 8 rano kocioł osiągnął 50 oC i dopiero jak potraktowałem górę zasypu palnikiem coś tam się zapaliło i temperatura ruszyła w górę.

    Na dmuchawie nic nie zauważyłem wcześniej żeby mocno przysypiało ale wkurzał mnie popiół w wyczystce no i chciałem protestować MCI.
    Pewnie na mniejszym zasypie by poleciało(wsypywałem ponad 40 kg) ale wtedy 24h nie wytrzyma a ja nie za bardzo mam możliwość palić 2-3 razy dziennie.
    Jakieś pomysły ?

  17. #11017

    Domyślnie

    H3nio
    Była to tzw. rura Wezyra. Kiedyś aktywny temat na tym forum. Paliło się, ale nie tak dobrze jak teraz mam to zrobione.
    Komora była w miarę czysta, ale wsad się niestety rozpalał. Palenie jednak było czyste.

    G69

    Zrób ten palnik i będzie nas dwóch !
    U mnie uszczelnieniem jest tylko zaprawa szamotowa.
    Ewentualne mini szczeliny szybko zostają zaczopowane drobinkami popiołu. Cały dym idzie w palnik. Gdyby nawet trochę się "zgubiło" bokiem to i tak wpadnie w strugę zapalonych gazów i też spłonie.

    W moim przypadku mam pewien problemik i z nim muszę sobie poradzić- zdecydowanie za gorący czopuch- czyli sporo energii ulatuje.
    Pomimo tego, jeszcze nigdy w historii użytkowania mojego kotła, nie paliłem tak ekonomicznie.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  18. #11018

    Domyślnie

    ATROS

    Może byc tak ,że płaskownik odpycha drzwi bo smoła na ekranie drzwiczek to na bank niesczelnos kocioł nie do opanowania przerobiłem to

  19. #11019

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    H3nio
    Była to tzw. rura Wezyra. Kiedyś aktywny temat na tym forum. Paliło się, ale nie tak dobrze jak teraz mam to zrobione.
    Komora była w miarę czysta, ale wsad się niestety rozpalał. Palenie jednak było czyste.

    G69

    Zrób ten palnik i będzie nas dwóch !
    U mnie uszczelnieniem jest tylko zaprawa szamotowa.
    Ewentualne mini szczeliny szybko zostają zaczopowane drobinkami popiołu. Cały dym idzie w palnik. Gdyby nawet trochę się "zgubiło" bokiem to i tak wpadnie w strugę zapalonych gazów i też spłonie.

    W moim przypadku mam pewien problemik i z nim muszę sobie poradzić- zdecydowanie za gorący czopuch- czyli sporo energii ulatuje.
    Pomimo tego, jeszcze nigdy w historii użytkowania mojego kotła, nie paliłem tak ekonomicznie.
    DS
    Witam.
    Mało piszę,ale czytam ten temat o ekonomicznym spalaniu od ok 3 lat czyli chyba od początku.Mając w domu kociołek można dużo ekperymentować i się uczyć na własnej skórze.
    Posiadam podobny w budowie kociołek do twojego Jacbelfer .Moim zdaniem pseudo DS.Moim zdaniem przy moim ciągu mam za szerokie kanały dymne.I spaliny zbyt szybko opuszczają kocioł.Dlatego czopuch jest zbyt gorący.Muszę pomyśleć nad jakimś zawirowywaczem i włożyć go w pierwszy kanał.
    Tak jak ty mam b.duży ciąg i tym samym gorący czopuch.Próbowałem obniżyć-zmniejszyć palnik.Tylko że musiałbym często zaglądać i przegarniać węgiel pod niego.Po wielu próbach postanowiłem kupić i sprawdzić RCK.U mnie planuję zamontować go na czopuchu.Wstępnie podejdzie w miejsce zaślepki do czyszczenia.
    Każdy z nas ma inny dom,kocioł i komin i każdy z nas musi wyciągać swoje wnioski z czytania wątku.
    A palnik w twoim pomyśle i wykonaniu jest godny zastosowania.Wydaje mi się , że sprawdzi się wszędzie tam gdzie mamy duży ciąg kominowy.

  20. #11020

    Domyślnie

    A więc tak Panowie po doświadczeniach jakie przeprowadziłem przez dwa miesiące stwierdzam stanowczo ze ogrzewanie powietrza wsadowego zdecydowanie poprawia sprawność kotła [ pieca itp ]

Strona 551 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony