dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 897 z 998
Pokaż wyniki od 17.921 do 17.940 z 19943
  1. #17921
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Staram sie zaprzyjaznicBabie to troche trudniej,bo chlopy to juz sie z tym rodza.Teraz spadl mi do 45 stopni,zagladnelam tam,a tam czarno,tylko gdzie niegdzie zarza sie jakies wegielki
    Znowu dalam mu powietrza
    Chcialabym wyjsc do pracy i zostawic piec,ale narazie strach mi nie pozwala,musze go wyczuc.

  2. #17922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamaoli14 Zobacz post
    Czy mialam zostawic przepustnice calkiem otwarta a tylko zamknac klapke,podpowiedzcie,caly czas sie ucze.
    Przepustnica w czopuchu ma być otwarta na maksa, zawsze. Otwórz i nie dotykaj. Reguluj tylko i wyłącznie dolną klapką boczną. Ponownie powtórzę, rozpalaj od początku na całkowicie zamkniętych drzwiczkach dolnych i tylko uchylonej klapce bocznej. Uchyl ją na tyle dużo, aby tylko podtrzymywała palenie. Chodzi o to, aby nie spowodować nadmiernego rozpalenia wkładu (które potem trudno kontrolować, czego doświadczyłaś ostatnio). Ergo, cierpliwości, nie staraj się rozpalać raptownie, niech piec powoli dochodzi do żądanej temperatury. Pokuś się o wcześniejsze przymknięcie (nie mylić z zamknięciem) klapki bocznej zanim jeszcze piec osiągnie 60sC. Oczywiście zainwestuj w miarkownik (faktycznie warto iść za radą usmiechnietego i kupić elektroniczny), który za Ciebie zajmie się regulacją uchylenia klapki a Tobie pozostanie jedynie jego rozpalenie. Natomiast nie polecam aż tak kalorycznego węgla, bo mogą być z tego kłopoty. Mnie doradzono tutaj 22-24 i skończyły się moje problemy z paleniem.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #17923
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jakis link odnosnie tego miarkownika?czy jest to trudne w montazu?

  4. #17924
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Mamaoli14 tak jak Myjk napisał dolne drzwiczki całkowicie zamknięte muszą być szczelne nie może się nimi dostawać lewe powietrze, zasłona czopucha powinna zawsze być całkowicie otwarta przy zamkniętej może powracać dym a nawet coś gorszego,
    Rozpalamy powoli tylko na klapce bocznej, i tylko tą klapką boczną regulujemy temperaturę zawsze jednak powinna pozostawać jakaś szczelina tak 1mm Jeżeli kociołek jest szczelny to zamknięcie dolniej bocznej klapki powinno wygasić wsad przy otwartym czopuchu (test szczelności - papiery pogniecione na ruszt zamknięte dolne drzwiczki i klapka boczna - rozpalamy i zamykamy szczelny kociołek uniemożliwi spalenie tylko wygasi płomienie) . Rozpalanie do temp 60stC powinno trwać wg mnie nie krócej niż 30-40minut. Musisz wyczuć jaka powinna być potrzeba na początku rozpalania szczelina np 1 cm, potem jaka już po osiągnięciu zamierzonej temperatury. KOCIOŁ AWARYJNIE WYGASZAMY ZASYPUJĄC ŻAR PIASKIEM (Obowiązkowy element wyposażenia kotłowni) PRZY ZAMKNIĘTYCH DOLNYCH DRZWICZKACH i KLAPCE górne drzwiczki zostawiamy otwarte aby zimnie powietrze przepływało przez wymiennik . Oczywiście stosuj system cyklicznego Palenia od Góry.
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  5. #17925
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Bardzo dziekuje,wasze rady sa bezcenne
    Najlepsze jest to,ze jak ide w miasto,to obserwuje kominy i powiem Wam,ze wiekszosc dymila tylko delikatnym,szarawym dymkiem,ale widzialam tez kleby czarnego dymu,moj moglby byc troszke delikatniejszy,jest taki szarawy
    Ostatnio edytowane przez mamaoli14 ; 20-10-2015 o 08:23

  6. #17926
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nitro324

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    ar pp_gemius_identifier = new String('citFZssBYdQllwW9nQToIsSZnMjW0bBV6zaZp1Br5Qj
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ,ponowie usprawniłem swój kocioł ale mam pytanie odnośnie montażu u mnie zaworu 3 d wydaje mi się ze jest źKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151020_101325.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	334606 źle zamontowany i planuje go przełożyc w inne miejsce zaraz na wyjsciu z kotła

  7. #17927
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nitro324

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    ar pp_gemius_identifier = new String('citFZssBYdQllwW9nQToIsSZnMjW0bBV6zaZp1Br5Qj
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ,ponowie usprawniłem swój kocioł ale mam pytanie odnośnie montażu u mnie zaworu 3 d wydaje mi się ze jest źKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20151020_101325.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	334606 źle zamontowany i planuje go przełożyc w inne miejsce zaraz na wyjsciu z kotła jak na drugim zdjeciuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	efff.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	334609

  8. #17928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    usmiechniety

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamaoli14 Zobacz post
    Staram sie zaprzyjaznicBabie to troche trudniej,bo chlopy to juz sie z tym rodza.Teraz spadl mi do 45 stopni,zagladnelam tam,a tam czarno,tylko gdzie niegdzie zarza sie jakies wegielki
    Znowu dalam mu powietrza
    Chcialabym wyjsc do pracy i zostawic piec,ale narazie strach mi nie pozwala,musze go wyczuc.
    Nie bój się ,że w palenisku jest ciemno prawidłowo prowadzony kocioł nie pali sie żywym ogniem tylko żarzy i pojawiają się błękitne płomyki ze spalanego gazu..... Na poważnie zainwestuj w miarkownik ,proponowany Unister ,ma termometr i steruje pompką wodną ,po kilku dniach prób z dobraniem nastaw ,będziesz mogła precyzyjnie sterować kotłem.jedna uwaga przy czyszczeniu kotła zwracaj uwagę aby również czyścić wlot powietrza ( ten z boku z klapką ) bo czasem wpadnie kawałek niedopałka i nie pozwala zamknąć się szczelnie klapce , co skutkuje rozbiegnięciem się kotła ...

    tu masz przykładowy link na Allegro na Unister

    http://allegro.pl/miarkownik-ciagu-e...730178029.html

  9. #17929
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dzieki,zastanawia mnie tez taka sprawa,przed chwila zajrzalam do pieca,gora sie nie pali,tylko dol,a rozpalalam od gory.Przy czyszczeniu pieca tez wyciagam grudy niedopalonego wegla.

  10. #17930
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamaoli14 Zobacz post
    Dzieki,zastanawia mnie tez taka sprawa,przed chwila zajrzalam do pieca,gora sie nie pali,tylko dol,a rozpalalam od gory.
    Prawidłowo. oznacza to że spalanie przechodzi w kolejną fazę.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  11. #17931
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Mamaoli Pozostały po paleniu węgiel wykorzystaj jako wierzchnią warstwę następnego palenia lub jako dokładka. Pozwoli to wyeliminować kopcenie przy rozpalaniu. Ta pozostałość jeśli nie kamień to czysty koks. Ja odkładam jako dosypkę. To co pozostaje ma za niski stan aby spalić się do końca. Widać też że masz mocny kaloryczny węgiel.
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  12. #17932
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    To jest niesamowite!!!!!wczoraj moj piec trzymal temperature 52 stopni przez 15 godzin,dokladnie 52 bez zadnych skokow,nawet o jedna kreseczke....oczywiscie bez zadnego dokladania,a ja glupia chcialam ogrzewanie elektryczne...

  13. #17933

  14. #17934
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mario1969/1

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    250

    Domyślnie

    Mamaoli wg mnie najwięcej niespalonego węgla pozostaje z tyłu tego kotła tam praktyczne nie ma jak dostawać się powietrze pierwotne od boczne klapki z popielnika idzie ono na skróty od razu do wymiennika . Wiem to dlatego ponieważ już " modernizowałem" kocioł o identycznym przekroju 17/KW z tym że klapkę posiada w drzwiach popielnika, możliwe że przy klapce w połowie kotła dotlenienie głębi zasypu jest lepsze . Proponuję w zakładzie ślusarskim dorobić rozetę (może producent posiada drzwiczki z rozetami) lub kierownicę powietrza wtórnego w drzwiczki zasypowe pozwoli to na dotlenienie od góry zasypu i dopalanie dużych ilości gazów do czasu odgazowywania węgla .W czasie fazy koksu rozetę (dopływ powietrza od góry) się zamyka. to jeszcze bardziej uspokoi spalanie i wydłuży stało-palność. Nadmienię że przy obecnych warunkach 5-13stC połowa zasypu takiego kotła u mojej cioci 9-11 kg wegla) pali się 13-16 godzin ogrzewając 80-90m2 z 120-140 m domku totalnie nieocieplonego- okna z przed Gierka temperatura na dole 24 stC- na pietrze 26 stC, Cały zasyp ok 20 kg wystarcza na najzimniejsze dni pali się do 18-20h .Znajdź również temat o paleniu kroczącym twój kocioł się do tego nadaje (bez cegieł szamotowych) przesuwasz żar w głąb kotła, dosypujesz węgla tak oby nie zasypać żaru, ponieważ jak zasypiesz to będzie powtórka z rozrywki (Ma się tylko z nim stykać bokiem) wiec węgla tak ok 1/4-1/3 zasypu, - pozwoli to na palenie całodobowe bez wygaszania - jednak ta metoda również wypróbowana przeze mnie jest o ok 1/5- 1/4 mniej ekonomiczna od cyklicznego rozpalania.
    Dopiszę jeszcze co myślę o tyn rodzaju kotłów są to nieekonomiczne utylizatory węgla ciężko go wyczyścić -brak wyczystki dolnej ( wyczystka jest tylko od góry )ręczne poziome skrobanie dłutkiem wyciąganie wszystkiego od góry. jak jest smoła to na dnie wyczystki to postanie na wieki ponieważ wymiennik z wodą skutecznie wychładza na dnie smołę ( można wyczyścić po spuszczeniu wody i użycia palnika gazowego ) . Producenta jak i proponującego taki rodzaj kotła powinno wystawiać się na publiczną chłostę.
    Ostatnio edytowane przez Mario1969/1 ; 21-10-2015 o 11:20
    Mieszkanie nieociepl. 90m w tym 30m pralnia i piwnica z temp 18-22 stC rurki bez izolacji. Budynek 2/2..Podłogówka 23m trzyma ciepło od 8-24 godz.rozgrzew.max temp. z kotła 47stC (4D). Zębiec Wenus 10KW.Od 15.03 średnia 8stC zasyp 1x dziennie do 3 kg stało-palność do 4-5h .

  15. #17935
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    uuuu tos mnie nie pocieszyl....

  16. #17936
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario1969/1 Zobacz post
    Dopiszę jeszcze co myślę o tyn rodzaju kotłów są to nieekonomiczne utylizatory węgla ciężko go wyczyścić -brak wyczystki dolnej ( wyczystka jest tylko od góry )ręczne poziome skrobanie dłutkiem wyciąganie wszystkiego od góry. jak jest smoła to na dnie wyczystki to postanie na wieki ponieważ wymiennik z wodą skutecznie wychładza na dnie smołę ( można wyczyścić po spuszczeniu wody i użycia palnika gazowego ) . Producenta jak i proponującego taki rodzaj kotła powinno wystawiać się na publiczną chłostę.
    Nie ma co z góry przesądzać,że to jest zły kocioł.
    Jeżeli kol.uzyskała bez PW stałopalność,utrzymując stałą temp. na kotle 50*C przez 15h.
    Jest to moim zdaniem dobry wynik.
    Nawet polecane Defro Optima z super wymiennikiem,jak na razie nie może się poszczycić takim wynikiem,co najwyżej 12h.
    Kocioł ten,jak się dobrze przyjrzysz,posiada 2 wyczystki,od góry i z tyłu kotła pod czopuchem,więc nie strasz.
    Drzwiczki zasypowe są dosyć wysoko umieszczone,więc regulowany dopływ PW trzeba zamontować na dole drzwiczek i skierować strumień pow. w dół.
    Na aledrogo można kupić gotowca,dogadać się z gościem,który to wykonuje i zamówić taką żeby kierowała to pow. na dół.(pod kątem 90*)

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...rs_rule_id=201

    Jak sam zaznacza wykona o różnym nachyleniu i długości,tak że nie ma problemu.

    http://www.termixplus.pl/kotly_weglo...&prid=0&wid=57
    Kliknij na galerię zdjęć i na zdjęciu 2 widać wyczystkę,zresztą właścicielka może to potwierdzić.
    Ostatnio edytowane przez Kolanin ; 21-10-2015 o 12:03

  17. #17937
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    giecik

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kupowałem od tego gościa KPW. Podałem mu wymiary jakie były mi potrzebne i chyba po 2-3 dniach przesyłka była u mnie, także mogę go polecić każdemu zainteresowanemu

  18. #17938
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    A ja i tak go coraz bardziej kocham,dzisiaj rozpalilam o 7 rano,temperatura znowu caly czas taka sama 52 stopnie,w domku 23,z komina rano troszke lecialo,teraz wrocilam ze sklepu to patrzylam na komin,a tam ani widu ani slychu...

  19. #17939
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamaoli14 Zobacz post
    A ja i tak go coraz bardziej kocham,dzisiaj rozpalilam o 7 rano,temperatura znowu caly czas taka sama 52 stopnie,w domku 23,z komina rano troszke lecialo,teraz wrocilam ze sklepu to patrzylam na komin,a tam ani widu ani slychu...
    I o to chodzi,kup,zamontuj tę kierownicę z linku,który podałem,będzie czyściej i wydajniej.
    Poprosisz znajomego lub sąsiada,żeby wyciął w drzwiczkach odpowiedni otwór i zamontował to ustrojstwo.
    W razie pytań i wątpliwości pisz,zawsze ktoś doradzi.
    Napisz ile sypiesz tego węgla na 15h?
    Napisz też czy jest z tyłu kotła wyczystka pod czopuchem do wybierania pyłu,sadzy?

  20. #17940
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mamaoli14

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kluczbork
    Kod pocztowy
    46-203
    Posty
    25

    Domyślnie

    Z boku czopucha po prawej stronie jest taka klapa ,ktora mozna podciagnac do gory,mniemam,ze to jest wlasnie wyczystka.Dzis zasypalam mniej niz pol kotla i dosypalam jeszcze troszke koksiku z wczoraj.

Strona 897 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony