dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Ukke w styczniu pisałeś że wkrótce będziesz właścicielem biokominka. Bardzo prosiłabym o zdjęcie i wrażenia. Mam zamiar zakupić biokominek na allegro. Proszę cię o odpowiedż bo ciągle się waham.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    avdan

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    2

    Domyślnie biokominki - wszelkie informacje

    witam wszystkich forumowiczów.
    posiadam bardzo interesujace informacje na temat biokominków. odpowiem na każde pytanie w tej dziedzinie! pomoge również znaleźć najlepsza ofertę dla zdecydowanych na zakup biokominka. jesli zastanawiacie sie Państwo nad zakupem tego produktu- proszę do mnie napisać, odpowiem na pewno! [email protected]
    avdan@interia

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marion24

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chciłbym zwrócic uwagę na jeszcze jednego polskiego producenta firmę MCJ (niebyła wymieniona w powyższych postach). Zakupiłem kilka mięsięcy temu u nich biokominek i bardzo dobrze się sprawuje i ładnie wygląda. Jest to dobre rozwiązanie w mieszkaniach gdzie niema instalacji kominowej i wentylacyjnej.

  4. #24

    Domyślnie biokominek

    Biokominki to nie tylko Planika o której się rozpisujecie . MCJ to styl bardzo nowoczesny , a są również biokominki stylowe , których nie wieszamy na ścianie lecz stwiamy na podłodze . To amerylańsa firma , która już ma swoje przedstawicielstwo w Polsce .
    http://www.realflame.pl

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 100krotki
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam, wszystkim zainteresowanym zakupem takiego kominka polecam kontakt z dobrym fachowcem.
    Ja skorzystałam z recenzji niemieckiej firmy, której proponowano zajęcie się sprzedażą biokominków.
    Otóż emisja spalin i gazów w czasie spalania jest znikoma i w zasadzie bezpieczna.
    Problemem jest - o czym nie każdy myśli od razu - ulatnianie się paliwa przed zapaleniem, czyli od razu po otworzeniu zbiornika.
    Sprawdzono, że to paliwo ulatnia się w natychmiastowym tempie i szkodzi zdecydowanie - trzeba zachować duże środki ostrożności i starać się nie wdychać.
    Ja zrezygnowałam, innym radzę duże konsultacje i przede wszystkim zbadanie składu tego paliwa i tego, jakie szkody czyni przed zapaleniem.
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    To co opisuje stokrotka - nie obraźcie się ale to jakaś bzdura ! Biopaliwo stosowane w biokominkach to w 96 % najczystszy bioalkohol etylowy , czyli spirytus który niektórzy piją . Natomiast rozcieńczony w postaci wódki , likierów itd. pijemy chyba wszyscy dorośli . Pozostałe 4 % składu biopaliwa to dodatki , dzięki którym mamy ładny , efektowny kolor płomienia , gdyż sam spirytus pali się na kolor niebieski . Czy otwarta butelka wódki komuś zaszkodziła - jedyny sposób aby tak się stało to ją wypić w zbyt dużej ilości , ale to już zależy od tzw. głowy delikwenta. Biopaliwo Real Fire jak i Fanola posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny i są w 100 % bezpieczne , pod warunkiem że ich nie pijemy .
    Pozdrawiam

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 100krotki
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kominiarz_40
    To co opisuje stokrotka - nie obraźcie się ale to jakaś bzdura ! Biopaliwo stosowane w biokominkach to w 96 % najczystszy bioalkohol etylowy , czyli spirytus który niektórzy piją . Natomiast rozcieńczony w postaci wódki , likierów itd. pijemy chyba wszyscy dorośli . Pozostałe 4 % składu biopaliwa to dodatki , dzięki którym mamy ładny , efektowny kolor płomienia , gdyż sam spirytus pali się na kolor niebieski . Czy otwarta butelka wódki komuś zaszkodziła - jedyny sposób aby tak się stało to ją wypić w zbyt dużej ilości , ale to już zależy od tzw. głowy delikwenta. Biopaliwo Real Fire jak i Fanola posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny i są w 100 % bezpieczne , pod warunkiem że ich nie pijemy .
    Pozdrawiam
    Nie obrażam się, chociaż można wyrażać swoje zdanie trochę grzeczniej...
    Nie są to też wymyślone przeze mnie bzdury, a zdanie osoby, która buduje piece, sprzedaje kominki w liczbie kilkunastu tysięcy rocznie - znają ją i cenią wszyscy producenci kominków na świecie i która odrzuciła propozycję sprzedaży biokominków właśnie z powodu szkodliwych wyziewów paliwa.
    Odrzuciła, zanim kominirzu_40, w ogóle usłyszałeś o kominkach na biopaliwa.
    Bardziej cenię zdanie tej osoby, niż kogoś, kto w dyskusji na forum bierze udział po to, aby zareklamować coś, co chce sprzedać.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Występuję tu nie jako sprzedawca tylko jako użytkownik biokominka. Możliwe że wiele , wiele lat temu , kiedy to ja jeszcze nie wiedziałem o tych produktach , rzeczywiście do ich opalania używano innego paliwa które być może było szkodliwe . Lecz od kiedy ja kupiłem pierwszy , około 2 lata temu, używam biopaliwa na bazie bioakoholu , który z pewnością nie ma "szkodliwych wyziewów" . Zarówno Firma Planika jak również Real Flame , to nie firemki które w garażach klecą kominki , tylko poważne przedsiębiorstwa istniejące od wielu lat, które nie mogą pozwolić sobie na sprzedaż szkodliwych produktów.
    Pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Martyna23

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, od dłuższego czasu śledziłam temat biokominków bo miałam w planach urzadzić sobie mieszkanko i znalazłam odpowiednie miejsce gdzie można znaleśc naprawdę fachowy salonik. Byłam w Luboniu koło poznania, naprawde fajny sklepik, ladny asortyment kominkow i pełno artykułów dekoracyjnych. Zakupiłam wiszący kominek. Jesli chodzi o jego użytkowanie to jest bezproblemowe, daje prawdziwy ogień i ciepło, znajome są wniebowzięte. Panowie z biokominek , przyjechali i zamontowali w 5 minut kominek u mnie w mieszkanku . Dziekuje i Pozdrawiam.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Katarina Ols
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    Też śledzę ten wątek i planuję zakup biokominka, nie miałam o nich pojęcia dopóki nie obejrzałam dekoratorni, to idealna sprawa dla mnie, niestety nie mam szans w moim mieszkaniu na zwykły kominek. Tylko te co mi się podobają to nieco kosztują....
    Kasia

  11. #31

    Domyślnie

    Dziwny wątek - tak jakby sami sprzedający tam dyskutowali Jakoś tak - 1-2 posty i "śledzę od dawna temat ...".
    Do przemyślenia przez moderatorów.
    Chyba te biokominki słabo idą.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Katarina Ols
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    Nie jestem sprzedającą ale całkiem możliwe, że niektórzy tutaj badają "rynek", dla mnie to póki co odległa sprawa, gdyz te które mi się podobają trochę też kosztują, ale jakość kosztuje.....
    Kasia

  13. #33

    Domyślnie

    Za jakieś miesiąc będę szczęśliwą posiadaczką kominka firmy Planika
    http://www.planikafires.pl/reflexo.html
    to na pewno podzielę się opinia o swoich spostrzeżeniach z jego użytkowania.
    Zdecydowałam się na Planikę bo ma fajny desing i regulację wysokości ognia.
    W sklepie w Wawie Pani pokazała jak to działa i muszę przyznać,że wygląda to na fajna sprawę dla tych, którzy niestety jeszcze mieszkają w mieszkaniu i nie maja szans na prawdziwy kominek....

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Katarina Ols
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    miło ze odświeżyłaś wątek, no i oczywiście czekam na relacje z użytkowania biokominka!
    Kasia

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    d-k

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Konieczenie podziel się wrażeniami bo zacząłem się zastanawiać jak sprawuje się takie lustro w kominku. Zakładam, że cały czas będzie czyste to czy jednak odbity płomień nie będzie wyglądał jak hologram...
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał d-k
    Konieczenie podziel się wrażeniami bo zacząłem się zastanawiać jak sprawuje się takie lustro w kominku. Zakładam, że cały czas będzie czyste to czy jednak odbity płomień nie będzie wyglądał jak hologram...
    Kominek już zamontowany w pokoju, na razie lustro mnie nie razi, ale tez go nie użytkuję
    Termin przeprowadzki nam się zmienił i użytkować Reflexo będę za jakieś 2-3 tygodnie

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Katarina Ols
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    może jakies zdjęcia
    Kasia

  18. #38

    Domyślnie

    Niestety zdjęć zrobić na razie się nie da bo cała ściana kominkowa jest szczelnie oklejona folia ochronna,aby nie pobrudzić kamienia przy malowaniu.
    Zapewniam jednak,że jak tylko będzie do niej dostęp to zaraz pstryknę fotki [/quote]

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał d-k
    Konieczenie podziel się wrażeniami bo zacząłem się zastanawiać jak sprawuje się takie lustro w kominku. Zakładam, że cały czas będzie czyste to czy jednak odbity płomień nie będzie wyglądał jak hologram...


    Kominek Reflexo używam około 2 tygodni. Dobrze,że są dodatkowe lustra bo dzięki temu ma się wrażenie większego ognia.
    Lustro się nie brudzi, w ogóle kominek pozostaje całkowicie czysty i dodatkowo w trakcie spalania biopaliwa nie wytwarza się żaden zapach.

    Cieszę się,że zainwestowałam w trochę droższy system kominka,ale dzięki temu ma się wrażenie prawdziwego ognia,a nie jak bywa w tańszych modelach ( gdzie są trzy oddzielne pojemniczki na biopaliwo)- wtedy ten płomień nie styka się z sobą i ma się wrażenie jak by paliły sie trzy zapalone obok siebie świeczki

    Jak znajdę po przeprowadzce aparat to umieszczę zdjęcia

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarina Ols
    może jakies zdjęcia

    Troche to trwało,ale wreszcie zrobiłam zdjęcia kominka.
    Oto on








Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony