dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie Spiżarnia i kotłownia gazowa w jednym?

    Witam.
    Czy są jakieś praktyczne, techniczne czy inne przeciwskazania, aby w jednym pomieszczeniu stał piec (na gaz) i spiżarnia przy kuchni? Czy taki piec bardzo by "grzał sobą" spiżarnię?

    Chodzi o to aby kuchenka gazowa i piec CO znalazły się przy tej samej ścianie tylko w dwóch róznych pomieszczeniach (czyli możnaby zrobić jeden komin) Z drugiej strony aby to bliskie kuchni pomieszczenie pełniło nadal funkcję spiżarnio-graciarni?

  2. #2

    Domyślnie

    Są przede wszystkim konkretne wymogi co do wentylacji i wielkości pomieszczenia CO, też zależy to od rodzaju pieca. Z powodów praktycznych pomieszczenie też nie powinno być zbyt małe i zagracone - jak serwisant ma się tam dostać? Spiżarnie przy kuchni są w większości małe.
    Piec sam w sobie nie nagrzewa pomieszczenia, nawet jeśli to atmosferyk pobierający powietrze przez zetkę w ścianie, to zdrowo wychładza.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    To będzie duża spiżarnio kotłownia 2,3 na 2,6
    na jednej dłuższej ścianie od góry do dołu regał z półkami głb na ok 40-50 cm naprzeciwko stanąłby piec CO
    oprócz tego tylko zamrażarka, worek kartofli i to wszystko
    okienko oczywiście również

  4. #4

    Domyślnie

    No to jest bardziej pomieszczenie gospodarcze czy techniczne! Tyle, że przy kuchni. Projektant instalacji CO poda Ci konkretne wymogi, ale myślę,ze to jest możliwe. U mnie kotłownio-pralnia jest tylko nieco większa, a na wielu projektach widziałam i takie jak Twoja.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Mam cos takiego u siebie, tzn wspolna sciana jeden komin i dwa urzazenia, kociol i kuchenka.
    Mam spizarko kotłownie piec kondensacyjny gazowy, pomieszczenia dosc małe 1,3x4 i jest tam teraz dosc cieplo.
    Cieplej niz w kuchni. Nie wiem czy to piec czy rurki i rozdzielacze tak grzeja. nie mam tam okna.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Dzięki wielki
    Może jak by u mnie było okno to by było chłodniej Ale wiem już że tak może być. Rozwiązanie --> "o tym pomyślę jutro"

    A komin rzeczywiście może być jeden? Czyli dałoby tak radę zaoszczędzić na jednym kominie?

  7. #7

    Domyślnie

    Sam piec może i nie nagrzeje ale jak puscisz wiąche rurek to może się okazać zbyt ciepło jak na spiżarkę, chyba żeby je jakoś sensownie rozplanować.

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam dokładnie takie samo rozwiązanie.
    Początkowo piec miał byc w łazience goscinnej, ale jak dokupilismy do niego zasobnik, to juz zdecydowanie sie do niej nie nadawal. Postawilismy go w spiżarni i mam nadzieje ze nie bede żalowac.
    Instalator stwierdzil ze nie powinno byc za cieplo od pieca i instalacji. Dalismy tam jedynie drzwi z tulejami jak do WC dla lepszej wyntylacji.

  9. #9

    Domyślnie

    Będzie za ciepło na 100%.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Sam piec może i nie nagrzeje ale jak puscisz wiąche rurek to może się okazać zbyt ciepło jak na spiżarkę, chyba żeby je jakoś sensownie rozplanować.
    A co proponujesz? rozmiar 2,2m (ściana z oknem, i druga naprzeciw z drzwiami) na 2,6m
    Jak pisałam na razie "wizję" mam taką że na jednej dłuższej ścianie regał 2,6m długi, wysoki na 2,7m i głęboki na jakieś 0,4m a naprzeciwko cały zestaw "kotłowy"
    Co będzie w spiżarni - zapas mleka, wody mineralnej, mąki cukru itd słoiczki z moimi wytworami , ajkieś naczynia kuchenne z rzadka używane

    Powiem, że raczej zalezy mi na takim rozwiązaniu i tak sobie myślę , że może częśc rzeczy co to potrzebują chłodku, trzymać w nieogrzewanym garażu Np zapasy warzyw

    Ech jakby było kasy na duży domek to by problemu nie było a tak człek kombinuje.........

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    A w ogóle obecnie mieszkam w wieżowcu, a moja pechowa piwnica ma akurat węzeł cieplny w środku. Więc mam cieplutką piwnicę (cieplejszą niż mieszkanie )w której od 5 lat trzymam przetwory i jakoś przeżywają . Więc akurat ciepełko im nie szkodzi - to wiem z doświadczenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony