dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Potrzebuje ratunku od specjalistów ds sprzedaży itp

    Witam!
    Prośba nietypowa-piszę pracę mgr na temat systemów eksperckich wspomagających dział sprzedaży. Muszę napisać program komputerowy i mam do Was pytanie:
    Jakie fakty są istotne podczas analizy i przetwarzania zamówienia klienta i analizy okresowych wyników sprzedaży np:

    Jeżeli dane zamówienie jest pierwszym zamówieniem danego klienta i wartość zamówienia przekracza 30 proc. wartości kapitału zakładowego klienta to jedyną akceptowalną metodą płatności będzie przedpłąta na konto.

    Mam już ok 25 takich reguł i skończyła mi sie koncepcja- jestem prosty informatyk a nie ekonomista Może wymyślicie dla mnie jakieś regułki-bo promotor zarządał ... 100@ masakra!
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marek i Ewa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Kobylnica
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Chodzi o rezlizacje otrzymanego zamówienia od klienta czy etap negocjacyjny - przygotowanie do ofertowania?
    Dach już mam - elektrykę zrobię sam ....

    Dziennik budowy Arletta
    Komentarze do dziennika budowy

  3. #3

    Domyślnie

    i jedno i drugie moge podczepić!!!!!
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Weź pod uwagę dane typowo księgowe - jak klient płaci, czy są opóźnienia, jak długie, kwestię rabatów, racjonalizacji zamówień (wielkosciowej np), artykuły komplementarne i ew. dodatkowe, które można klientowi zaproponować przy realizacji zamówienia, zapewnienie wykonalności dostawy, kwestię opłat za dostawy, racjonalizację dostaw (np ładujemy tira dla Katowic )...
    Do tego jaka to sprzedaż - czy jednostkowa, czy FMCG, czy jakieś artykuły gabarytowe, czy spożywcze, farmaceutyki...
    Ojojoj, temat rzeka, powiedz z której bardziej strony cię temat interesuje i do jakich danych miałbyś dostęp i czy dla typowej firmy sprzedażowej, czy z dystrybucją własną, czy...

  5. #5

    Domyślnie

    dla firmy z dydtrybucja własną
    dane nie sa istotne bo to ma byc symulacja-dane sobie wykreuje bo raczej nikt mi ich nie udostępni
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Spróbuj sobie jednak jakiś model założyć - wielkość firmy, profil działalności, rodzaj sprzedawanych artykułów - będzie dużo łatwiej z zestawieniem tych "reguł" i praca będzie ciekawsza. Będziesz mógł wrzucić troszkę makulatury o specyfice branżowej . Też oczywiście zależy od danych czy artykułów do jakich masz dostęp albo od branży, w której się najlepiej tematycznie czujesz.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: Potrzebuje ratunku od specjalistów ds sprzedaży itp

    Cytat Napisał d5620s
    Witam!
    Prośba nietypowa-piszę pracę mgr na temat systemów eksperckich wspomagających dział sprzedaży. Muszę napisać program komputerowy i mam do Was pytanie:
    Jakie fakty są istotne podczas analizy i przetwarzania zamówienia klienta i analizy okresowych wyników sprzedaży np:

    Jeżeli dane zamówienie jest pierwszym zamówieniem danego klienta i wartość zamówienia przekracza 30 proc. wartości kapitału zakładowego klienta to jedyną akceptowalną metodą płatności będzie przedpłąta na konto.

    Mam już ok 25 takich reguł i skończyła mi sie koncepcja- jestem prosty informatyk a nie ekonomista Może wymyślicie dla mnie jakieś regułki-bo promotor zarządał ... 100@ masakra!
    ...ubezpieczanie transakcji przez KUKE i itp firmy. Na podstawie dokumentów finasowych Klienta ubezpieczyciel ustala tzw limit kredytowy.
    ...faktoring
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony