dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 344
  1. #1

    Domyślnie REMONTUJEMY DREWNIANE DOMY

    wiem że na forum jest nas dużo, mamy zupełnie inne wyzwania niż budujący czy remontujący murowane domy.Pomyslałam że możemy spotykać się tutaj a nie latać od wątku do wątku (to też ).
    porad na temat remontowania drewnianych domów jak na lekarstwo(często działamy intuicyjnie) więc taka grupa wsparcia może być dla wielu przydatna
    czekam na odzew
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie remontuje?
    tylko ja?
    szkoda
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj,

    Świetny pomysł.
    Ja zastanawiam się nad rodzajem ogrzewania do malego ca 40 m2 domku drewnianego. 2 izby, 3 okna.

    pozdrawiam
    Mark0wy

  4. #4

    Domyślnie

    witam jednak ktoś remontuje
    kiedyś mieszkałam w 80 m . taki klasyczny dwudzielny układ i były 2 piece , jeden kuchenny i koza (po jednym w każdej części ) świetnie sobie radziły .
    tylko jedna wada po powrocie z pracy nie było najcieplej albo musiałam wstać sporo wcześniej i zapalić w obu albo po powrocie przez pół godziny nie zdejmowałam kurtki
    spędziłam w tym domu siedem lat, można się przyzwyczaić
    teraz remontujemy prawie 130m i będzie centralne na drewno (pewnie podobny problem będzie)
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Mam na wsi drewnianą chałupę, oremontowałem się ją przez lat parę.
    I owszem, jak zimą pojadę, to przez dobę jest zimno. Ale już drugiego dnia wystarcza 1/4 tego opalu co wczesniej i jest cieplutko. można tam mieszkać cały rok, ale nikt nie chce...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6

    Domyślnie

    dziwne jakieś są
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  7. #7

    Domyślnie

    a ja tez remontuję )) zapraszam do galerii, zobaczycie jakie są zmiany. Mark0wy, a ogrzewanie kominkowe? z rozprowadzeniem gorącego powietrza. miałbyś na pewno ciepło. my tak robimy w naszym, ma ok 60 metrów kw. teraz jesteśmy na etapie ocieplania i mam klopot ze stelażem metalowym. nie wiem ile tego mi potrzeba kupić .... hmmm. nawet nie wiemy jak to policzyć.

    nasz dom ma ok 60-70 lat, podmurówka ma datę 1943, ale powstał po wojnie. bale w miarę zdrowe, z zewnątrz piękne, wewnątrz rożnie ale pomału jesteśmy już na końcu prac, zaczęliśmy w lipcu. super się cieszę, że niedługo będę mogła tam spać

  8. #8

    Domyślnie

    LuiLin

    Przypomnij mi, ile płaciłaś za okna, bo w niedzielę będę się widział ze stolarzem.

    Pozdrawiam
    Mark0wy

  9. #9

    Domyślnie

    za same okna 600 zł za sztukę, sosnowe drewniane - cudo okno - czyli framugi z szybami i skrzynki na ścianach; za parapety ok 150-200 dodatkowo do każdego okna.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Witam
    Wpisuję się tu z dwóch powodów.
    Po pierwsze - chcę śledzić postępy w remontach i stosowane metody.
    Po drugie (i chyba dla mnie ważniejsze) może tu się czegoś dowiem o zapomnianych, a bardzo skutecznych sposobach na to, żeby było ciepło, sucho i miło.
    Trochę już wiem, ale chętnie się jeszcze dokształcę. (chyba lubię czy cuś?! )

    Jest może w Waszych domach coś , co Was zaskoczyło? Coś , co dziwi? Jakieś mechanizmy czy sposoby teraz nie stosowane?

    Pozdrawiam Adam M.

  11. #11

    Domyślnie

    co mnie zaskoczyło w moim domu ?
    chyba to że wszystko do wszystkiego pasuje, że ktoś go budował (bądź projektował)z dużą wiedzą!!!
    nie jest to typowa chłopska chałupa (raczej willa chłopska ) 130m parteru ,częściowo podpiwniczony(od południa), poddasze (do zrobienia na mieszkalne bez większych przeróbek) na poddaszu jeden pokój i cudny balkon (od północy)
    dom leży na południowym stoku (takim minimalnym), od południa ma schody z zadaszonym wąskim tarasikiem na prawie całej długości domu (na końcu tarasiku kibelek a pod tarasikiem drugi(w jednym pionie) . latem na tarasie jest patelnia , ale piwnica jest zasłonięta od słońca tą patelnią (piwko z piwnicy jest chłodniutkie )przez całe lato daszek nad tarasem osłania dom od słońca, za to zimą kiedy słońce jest niżej całe pokoje są zalane słońcem .
    od piwnicy po strych wiją się moje ukochane schody , na parterze gdzie nie ma okna (tylko niewielkie nad drzwiami ),schody mają zrobiony ażur w barierce na wysokości tego okna.i jest jasno
    wiem że to wszystko to są proste rozwiązania ale właśnie ich prostota mnie zachwyca, no i to że ktoś to tak ładnie wymyślił
    dodam jeszcze że dom stał pięć albo sześć lat pusty i nie ma w nim śladu wildoci (mimo wysokiego stanu wód gruntowych)
    och rozpisałam się , ale kiedy zacznę o MOIM domku to.....
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wrzuć, proszę, jakie fotki!
    Jest tam gdzieś ziemianka? A studnia? Jaka?
    Adam M.

  13. #13

    Domyślnie

    gdybym tylko umała wklejać zdjęcia ....to mnie przerasta
    koło mojego domu ziemianki nie ma (dobra piwnica więc potrzeby nie było) ale jest niedaleczko (w okolicach sanoka były popularne, u mojego dziadka ten jeż jest))
    a studnia jest zwykła(betonowe kręgi) z kołowrotem ,
    a ze zdjęciami -postaram się naumieć
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Potrenuj może tak:

    Otwórz w byle jakim programie dowolny obrazek.
    "Ustaw" go tak, aby było widać to, co chcesz pokazać (powiększenie zmniejszanie itp.).
    Uderz w klawisz "print screen" (nad strzałkami, gdzieś u góry).
    Wykonaj: Start - programy - akcesoria - paint.
    Wykonaj "control V" (obrazek pokaże się w paincie)

    Ten obrazek będzie też miał ramkę i kupę niepotrzebnych ozdobników.
    Trzeba "wyciąć" to, co jest potrzebne i ponownie wkleić do nowego pliku.
    Narzędzie jest w paincie tuż pod słowem "edycja". To taki kwadracik.

    Zaznacz tym prostokącikiem to, co chcesz pokazać. Wciśnij "control C". Potem "nowy", "control V".
    Masz oczyszczony obrazek. Zapisz go jako JPG na pulpicie.
    Będzie miał bardzo małą "wagę". Jakieś kilobajty zamiast wielkich megabajtów.

    Obrazek już jest!

    W google wpisz "imageshack" (chyba, że wolisz jakiś inny serwer). Ten jest darmowy i dość "przyjazny".
    Google poda Imageshack - hosting. Kliknij go. Otworzy się strona i będzie tam "przeglądaj". Kliknij i znajdziesz się w pulpicie. wskaż obrazek do wysłania. Na images kliknij "host it"
    Obrazek poleci na serwer a po chwili, zwrotnie, dostaniesz cały szereg linków do niego.
    Wybierz pierwszy od dołu (direct link to image) i metodą kopiuj - wklej zapisz go w jakim pliku tekstowym.
    Masz link do obrazka na serwerze.
    Pisząc na forum wykonaj : IMGtenlinkIMG
    wyślij
    W oknie pojawi się obrazek pobrany przez forum z serwera po wklejonej "lince"

    Spróbuj !
    Bardzo jestem ciekawy tego domku! Wygląda na to, że myślący człowiek go stawiał!
    Pozdrawiam Adam M.

  15. #15

    Domyślnie

    o rany to skomplikowane jest wklejanie zdjęć lepiej już chałupę remontować! u mnie najbardziej zafascynował mnie ten piec, o ktorym wiesz Adamie i te cegly. Cegły zostają oczywiście a podloga okazała się zrobiona z dębowych desek i powiem wam, że do dzisiaj jest zdrowa! żadnych robali. uwielbiam tę naszą chałupę. kończymy ocieplenie i już za chwileczkę już za momencik może uda sie wkleić zdjęcia po remoncie!

  16. #16

    Domyślnie

    sama instrukcja wklejania wywołała u mnie ból głowy i nie jestem pewna czy mnie nie obrażasz
    a tak na poważnie to może jak synuś łaskawie znajdzie chwilkę i zdjęcia z drugim kompie to może się uda
    nawet nie wiecie jak bardzo pochwalić bym się chciała
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  17. #17

    Domyślnie

    witam wszystkim
    od pewnego czasu przegladam posty i wczytuje sie bardzo uwaznie. jestem posiadaczem starego siedliska od calkiem niedawna i... no wlasnie. jestem zakochany w tym miejscu. zreszta od momentu kiedy wybralem sie na wycieczke rowerowa z zona po puszczy knyszynskiej i zobaczylem to miejsce to jestem tam praktcznie codziennie. od niedawna jestem juz szczesliwym jego posiadaczem.
    siedlisko sklada sie z drewnianej chaty, letniej chaty, chlewika, piwnicy, pozostalosci po stajni (tak mniemam) + 2klepiska (byla tam stodola ale splonela - stajnia tez sie palila ale z racji tego ze sciany byly konstukcji glina+deseczki to pozostaly). ciekawostka dla adama.
    a tak wogole to czapki z glow dla adam_mk. jestem pod ogromnym wrazeniem porad spostrzezen i sugestii. postaram sie szybciutko zorganizowac jakis albumik
    pozdrawiam

    [/img]

  18. #18

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    Rafal[??] czy te drzwi na sprzedaz Piekne zdobienia....bardzo zazdroszcze A jak w srodeczku?

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony