dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 344 z 344
  1. #341
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    baciar

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a to mój dom z 1936 r. zastanawiam się nad wzmocnieniem pękniętych fundamentów, remont w środku zakończony, pozostało ratować 2 ganki, zrobić podsibitkę...teraz odżył.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_9792.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	98953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_1065.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	98954  

  2. #342
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asksecret

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    A z czego masz fundamenty? W mojej chatce mam fundamenty z kamienia i według mnie wyglądały dobrze, dopóki Pan Grzegorz , który remontował mi ściany zewnętrzne (przy okazji odkrywając podłogi od wewnątrz i odkopujac piwnicę), powiedział, że z jednej strony domu "się wybrzuszyły na zewnątrz i trzeba je wzmocnić", więc na wiosnę będzie je "wzmacniał". Polegam na jego opinii i mam nadzieję, że zrobi to "jak dla siebie", bo tak się umówiliśmy. Jeszcze nie wiem, w jaki sposób Pan Grzegorz będzi to robił, ale jak przyjdzie wiosna, to na pewno się dowiem Moje fundamenty teraz są łatane (chyba) jakimś betonem, a wyglądają tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	230920112357.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	98963  
    Ostatnio edytowane przez asksecret ; 03-02-2012 o 12:20 Powód: nie dołączyło zdjęcia
    ja zawsze mam nadzieję

  3. #343

    Domyślnie

    Witam
    Moi rodzice maja dom wybudowany w następującej technologii:
    pół domu jest z bala a drugie pół jest w szkielecie ponieważ podobno dostało mu sie bombą lotnicza w czasie wojny. Poprzedni właściciel nową cześć szkieletowa ocieplił kawałkami styropianu powrzucanymi w ścianę :/. Całość jest obita szalówka na zakładkę (nie na wpusty) która jest w stanie dobrym (możne nie estetycznym ale lepsze to niż siding ). Generalnie dom należałoby docieplić bo narożniki (szczególnie w nowej części) . I teraz pytanie do forumowiczów: Jak?
    Zastanawiam sie nad przymocowaniem do istniejącej szalówki stelaża drewnianego (2x4"?) i oblozenie welna mineralna + wiatroizolacyjna a na to znów nowa szalówka. Styropianu pod obecna szalówka (na czesci domu) bym nie ruszal-punkt rosy powinien sie odsunąć od wnętrza budynku.
    pozdrawiam i dziękuje z gory za sugestie

  4. #344
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    martaani

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Kodeń
    Kod pocztowy
    21-509
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jestem całkowicie nowa na forum, a wzięłam się tu dlatego bo mój przyjaciel Google nie chce mi wogóle pomóc. I w was jedyna nadzieja... Poszukuję usilnie firmy zajmującej się remontem starych domów oraz fachowca , który by mógłby ocenić na początek stan domu ( bo jakieś mam wrażenie że może być niespodzianka). Może jest tu ktoś kto zmagał się już z takim domem i chciałby się podzielić ze mną wrażeniami ( drewnianą Pasją).
    A teraz krótko- dom jest 100-letni albo i starszy bo nie miał do ubiegłego roku ksiąg, został przywieziony (z? no właśnie i tu znak zapytania). Napewno zanim został przywieziony służył jako szkoła. Zamieszkiwany jest cały czas niestety moja mama remontowala go na własną rekę zapominając o uroku starych domów. Teraz chciałabym to naprawić... tylko kompletnie nie wiem jak zacząć... a a a dom jest wpisany na listę obiektów zabytkowych. Dom jest naprawdę cudny

    przygarnę kazdą informację poradę albo może ktoś poprostu pochwali się swoim cudem przed i po żebymi dodać więcej zapału
    jak nie tu to plis [email protected]
    Ostatnio edytowane przez martaani ; 26-04-2018 o 22:43 Powód: błąd

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony