dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 138
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bea_k

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    15

    Domyślnie

    7. Szczegółowe zasady udzielania dofinansowania
    7.1 Formy dofinansowania
    Dotacja na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego realizowana za pośrednictwem banku
    na podstawie zawartej umowy o współpracy.
    7.2 Intensywność dofinansowania
    Dotacja w wysokości 45% kapitału kredytu bankowego wykorzystanego na sfinansowanie
    kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.
    7.3 Warunki dofinansowania
    1) Kredyt na realizację przedsięwzięcia udzielany jest ze środków własnych banku w
    ramach limitu przyznanego przez NFOŚiGW.
    2) Środki z kredytu z dotacją wypłacane są bezgotówkowo, bezpośrednio na konto
    wykonawcy lub dostawcy dóbr i usług, na podstawie wystawionych faktur.
    3) Wysokość kredytu z dotacją wynosi do 100% kosztów kwalifikowanych
    przedsięwzięcia, z zastrzeżeniem, że jednostkowy koszt kwalifikowany przedsięwzięcia
    nie może przekroczyć 2 500 zł/m2 powierzchni całkowitej kolektora
    .
    4) Kwota kredytu może przewyższać wysokość kosztów kwalifikowanych. Dotacją objęta
    jest wyłącznie część kredytu wykorzystana na koszty kwalifikowane przedsięwzięcia.

    Ograniczeniem finansowym jest więc koszt 1m2 powierzchni kolektora.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Świetnie, że to sprawdziłeś
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  3. #23

    Domyślnie

    To opłaca sie czy nie? Finansowo jestesy już wykonczeni, ale gdyby mial się to oplacac, to pewnie bysmy sie na to rzucili. Tylko szczerze mowiąc nie mam już sily sprawdzac. Wykanczanie... wykancza

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gonzogonzo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie kolektory

    w Krakowie jest firma, ktora sie zajmuje instalacją kolektorów i posiadają również porozumienie z NFOŚiGW dzięki temu jest możliwość dofinansowania takiej inwestycje w 45%. Jestem zainteresowana, a kontakt do tej firmy podali mi znajomi. www.hoven.pl, jak przeglądałam stronę to zajmuja sie tylko kolektorami słonecznymi, które ogrzewają wodę użytkową.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzogonzo Zobacz post
    w Krakowie jest firma, ktora sie zajmuje instalacją kolektorów i posiadają również porozumienie z NFOŚiGW dzięki temu jest możliwość dofinansowania takiej inwestycje w 45%. Jestem zainteresowana, a kontakt do tej firmy podali mi znajomi. www.hoven.pl, jak przeglądałam stronę to zajmuja sie tylko kolektorami słonecznymi, które ogrzewają wodę użytkową.
    Ciekawe dlaczego na przytoczonej stonie nie ma słowa o porozumieniu NFOŚiGW i na stronach NFOŚiGW też nic nie ma o takowym porozumieniu.

    45% kapitału kredytu spłaca fundusz ale każej jednej firmie która spełnia wymagania funduszu (odpowiednie certyfikaty)

    Piotr

  6. #26

    Domyślnie

    A tu sa szczegóły jak dostać dofinansowanie

    http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-kra...y-do-kredytow/

    Pozdrawiam

    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr G ; 25-07-2010 o 21:42

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Witam.
    Cytat Napisał gonzogonzo Zobacz post
    w Krakowie jest firma, ktora sie zajmuje instalacją kolektorów i posiadają również porozumienie z NFOŚiGW dzięki temu jest możliwość dofinansowania takiej inwestycje w 45%. Jestem zainteresowana, a kontakt do tej firmy podali mi znajomi. www.hoven.pl, jak przeglądałam stronę to zajmuja sie tylko kolektorami słonecznymi, które ogrzewają wodę użytkową.
    W tych dofinansowaniach jest prócz wielu haków jeden mały: kolektory muszą być polskiej produkcji o czym mało kto wie /informacja uzyskana w banku/. Jeżeli weźmiesz kredyt to później może okazać się, że nie otrzymasz dofinansowania a kredyt trzeba będzie spłacać. Po za tym niech Tobie zrobią symulację ile faktycznie dostaniesz z tych 45%. Przykładowo jeżeli instalacja będzie kosztować 13500 zł to realne dofinansowanie tego kredytu wzięte na 4 lata wyniesie 17% czyli kwota 2287zł a papierów musisz zgromadzić całą tonę.
    pozdrawiam.
    Witold

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36 Zobacz post
    To opłaca sie czy nie? Finansowo jestesy już wykonczeni, ale gdyby mial się to oplacac, to pewnie bysmy sie na to rzucili. Tylko szczerze mowiąc nie mam już sily sprawdzac. Wykanczanie... wykancza
    Jeśli jesteście już "wykończeni" to poczekajcie do przyszłego roku. Skorzystacie z doświadczeń innych przy dotacjach.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  9. #29

    Domyślnie

    Nie ma co czekać .Jeżeli koś ma czas i chodzić od biura do biura to proszę bardzo.Uważam że u nas otwiera się drzwi które są już otwarte.dlaczego nie bierzemy już sprawdzonych systemów tak jak w Niemczech lub Francji.Oni także mają dotację,ale takiej biurokracji jak u nas nie ma.Wystarczyłoby przedstawić fakturę w urzędzie skarbowym na koniec roku i odliczyć od dochodu,ale niestety nasze banki muszą zarobić na tej dotacji i nie tylko oni.Krótko mówiąc jest dotacja ,ale zrobimy takie utrudnienia że wszystkim się odechce ,a pieniądze wrócą do Brukseli.Dużo się mówi o ekologi ,a papieru do tego potrzeba i wycinamy drzewa.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bea_k

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    15

    Domyślnie

    Rozmaiwałam z doradcą z BOŚ i uzyskałam informacje:
    - prowizja 4% (płatna od całości kredytu),
    - orocentowanie 10% (dla stałych klientów), 11% (dla nowych) w skali roku,
    - okres kredytowania do 80 m-cy, przy czym minimalny okres to 12 miesięcy,
    - liczona jest normalnie jak przy każdym kredycie zdolność kredytowa od całości,
    - klient załatwia papierologię sam, bank nie współpracuje z instalatorami,
    - do wniosku o kredyt potrzebny jest harmonogram rzeczowo-finansowy i projekt instalacji solarnej podpisane przez osobę uprawnioną do projektowania.


    Tak więc im dalej w las tym ciemniej..... Znowu bardzo mądra osoba w Funduszu długo dumała jak tu utrudnić życie.....

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    A z tego co ja rozmawiałem to np. długość kredytu od 6 miesięcy do 8lat, oprocentowanie wraz kosztami dla kwoty 60000PLN na 4 lat to 4,75%.
    W niektórych przypadkach nie jest wymagany projekt instalacji - http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-kra...-kredytow/faq/
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bea_k

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ale 4,75% to pewnie marża, do tego trzeba dodać WIBOR. Niestety BOŚ ma najwyższą marżę a szkoda bo z tych wszystkich niskiej jakości banków ma największą sieć placowek w PL. Bank nie da nic za darmo

    Każdy z banków, które mają kredyt na solary ma swoje warunki, więc faktycznie trzeba się mocno zastanowić, gdzie złożyć wniosek.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Witam.
    RAPczyn napisał:
    A z tego co ja rozmawiałem to np. długość kredytu od 6 miesięcy do 8lat, oprocentowanie wraz kosztami dla kwoty 60000PLN na 4 lat to 4,75%
    RAPczyn ty chyba oglądasz za dużo telewizyjnych rekam.
    pozdrawiam.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    TV staram się unikać ;p
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A_76

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    A czy sa inne możliwości dopłat do kolektorów czy też refinansowanie założenia kolektorów niż poprzez dofinansowanie przez NFOSiGW? kupilam dom do remontu, kredyt dostalam na zakup domu oraz remont i nie mam szans na kolejny kredyt z przeznaczeniem tylko kolektory.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ewentualnie gminne/miejskie programy pomocowe.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #37

    Domyślnie

    BOŚ być może posiada największą siatkę własnych placówek, ale w przypadku 3 banków: Mazowiecki Bank Regionalny, Gospodarczy Bank Wielkopolski oraz Bank Polskiej Spółdzielczości, kredyty będą oferowane również przez banki spółdzielcze wchodzące w skład zrzeszenia danego banku.

  18. #38

    Domyślnie

    Pozostałe Banki już zaczęły przyjmować wnioski: Mazowiecki Bank Regionalny. Bank Polskiej Spółdzielczości, Gospodarczy Bank wielkopolski, Warszawski Bank Spółdzielczy.

    Wszystkie mają taniej niż BOŚ a przy tym dużo więcej placówek – razem ok. 4000 placówek a BOŚ około 100.

    Jak bym nie liczył dotacji na kolektor Ulrich to wychodzi mi prawie 3 tysiące do przodu
    Dal mnie to sporo pieniędzy.

  19. #39

    Domyślnie

    ktoś sprawdził czy solary muszą być polskiej produkcji ? Ktoś o tym wspominał ale wydaje się to dziwny wymóg i jakoś nie wierze

    Ja poczekam chyba az przestaną dotować banki a zaczną dotować ekologiczne rozwiązania... Sory, ale w tym wypadku to dotacja dla banku..bo niby dlaczego nie mogę sam wyłozyć tych pieniędzy i dostac 45% ?????????????
    czas na troche odpoczynku

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał arty1 Zobacz post
    POWTORZE I TU MOJA WYPOWIEDZ......
    Przeanalizowalem temat dotacji rzadowych 45% - marchewka na kiju
    45%
    - 19% podatku
    -4% prowizji od kwoty kredytu,
    -11% odsetki ( nie za bardzo mozna wczesniej splacic mu smusisz czekac na decyzje o umorzeniu 45% - a wiec tu zapewne was przytrzymaja)
    - prawdopodobnie wymagany bedzie projekt min 600zl

    Jak to podliczyc to w najlepszym wypadku zostanie ok 1000 zl - przy zestawie wartym ok 11 tys- - w najgorszym wypadku wyjdzie drozej niz kupic za gotowke z dobrym rabatem........................................... ...... - POLSKA PIĘKNY KRAJ........................
    Do tego dodać trzeba to, że niektóre firmy, które zamierzają uczestniczyć w procesie realizacji już podnoszą ceny, a banki podnoszą koszty kredytu.
    Najbardziej skorzystają na tym banki i mam nieodparte wrażenie, że dotacje mają zasilić przede wszystkim te banki.
    Bo niby dlaczego rządzący nie chcą zrobić tak, żeby dotacje wypłacić bezpośrednio do rąk inwestora po zrealizowaniu
    przedsięwzięcia. A jeśli ktoś chce przy tym wziąć kredyt, to jego wola i dodatkowe koszty.
    Inwestor powinien mieć prawo wyboru, czy chce skorzystać z kredytu czy nie. A tymi ustaleniami rząd zmusza nas, żebyśmy korzystali z kredytów.
    Jesteśmy kolejny raz okradani – złodziejstwo w białych rękawiczkach.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony