dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wełna i Delta Maxx Dorkena - zostawiać szczelinę?

    Witam
    Mam dylemat. Dałem się namówić na folię Dorkena Delta Maxx, teraz ocieplać będę poddasze i budowlaniec twierdzi że trzeba zostawić szczelinę wentylacyjną, bo folia ma niską paroprzepuszczalność. Dzwoniłem do producenta - tam jakiś gościu niezbyt przekonywująco twierdził że nie trzeba. No i teraz sam już nie wiem.
    Faktycznie współczynnik paroprzepuszczalności jest dużo niższy (czemu ja tego wcześniej nie zauważyłem) niż w innych foliach wysokoparoprzepuszczalnych, ale podobno ta folia ma jakiś bajer w postaci tej gąbki czy czegoś tam...
    Jest jakiś spec od membram na forum, który może mi doradzić co robić?
    Osobiście chciałbym między krokwie 8x16 wepchnąć wełnę grubości 18 cm, potem pod krokwie 10 cm w poprzek.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    w/g producenta nie musi byc
    wg wykonawcy lepiej dac - on gwarantuje jakość pokrycia - wiec jemu pozostaw wybór

    co do wełny - bezsensem jest upychac wełnę z 18/16 , nie polepszy a pogorszy to jej właściowści izolacyjne. Optimum jest dać wełnę 15 + druga warstwę z grubością uzaleznioną czy użytkowe czy nie
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    foliami tego typu kryje od ponad dziesieciu lat
    bardzo wysoko cenie je za warstwe energooszczedną ,
    za to , ze jest taka mocna ,
    mysle tez , ze jest najlepsza do ocieplania okien dachowych

    w przypadku , kiedy wilgoci jest za duzo w stosunku do paroprzepuszczalnosci to moze to byc problem w przypadku innych folii ,
    ale nie dla Delty Maxx ,
    ktora ją magazynuje i stopniowo uwalnia pod pokrycie

  4. #4

    Domyślnie

    A Delta Foxx, jakie masz o niej zdanie?

  5. #5

    Domyślnie

    Czy mowicie o tej czarnej foli? Bo chyba mam taka i wlasnie zabieramy sie do ocieplenia poddasz, wiec jestem ciekawa waszych opinie. Nas poinformowano w kilku zrodlach, ze przestrzen pomiedzy ta folia a welna nie jest potrzebna.

  6. #6

    Domyślnie Re: Wełna i Delta Maxx Dorkena - zostawiać szczelinę?

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Witam
    Mam dylemat. Dałem się namówić na folię Dorkena Delta Maxx, teraz ocieplać będę poddasze i budowlaniec twierdzi że trzeba zostawić szczelinę wentylacyjną, bo folia ma niską paroprzepuszczalność. ...
    Przede wszystkim - gdzie niby ta szczelina miała by być? Może czegoś ciekawego się dowiemy ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk__25
    A Delta Foxx, jakie masz o niej zdanie?
    ta folia jest bardzo dobra, bardzo wytrzymała i w zasadzie można ją kłaść nawet na wypłaszczenia dachu, czyli np bawole oczka a wiadomo że tam woda nie spływa tak szybciutko jak ze zwykłej połaci dachu spadzistego.
    JEdnym słowem - POLECAM!!!!
    Konrad

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, będe spał spokojniej że pieniądze nie wyrzucone w błoto

  9. #9

    Domyślnie Re: Wełna i Delta Maxx Dorkena - zostawiać szczelinę?

    Cytat Napisał Robactwo
    Przede wszystkim - gdzie niby ta szczelina miała by być? Może czegoś ciekawego się dowiemy ?
    Między folią a pierwszą warstwą wełny, no i wlot przy okapie, wylot przy kalenicy.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Przy membramie wysokoparoprzepuszczalnej nie trzeba dawać szczeliny między wełną a folią ale w kalenicy to już napewno dawać coby wilgoć ze strychu miała dokąd sobie pójść.

  11. #11

    Domyślnie Re: Wełna i Delta Maxx Dorkena - zostawiać szczelinę?

    Cytat Napisał grzegorz_si
    Cytat Napisał Robactwo
    Przede wszystkim - gdzie niby ta szczelina miała by być? Może czegoś ciekawego się dowiemy ?
    Między folią a pierwszą warstwą wełny, no i wlot przy okapie, wylot przy kalenicy.
    Pozdrawiam
    Jeśli chodzi o tę szczelinę to zamierzam ją zostawić bez względu na podawaną przez producenta membrany paroprzepuszczalność.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    ...w przypadku , kiedy wilgoci jest za duzo w stosunku do paroprzepuszczalnosci to moze to byc problem w przypadku innych folii ,
    ale nie dla Delty Maxx ,
    ktora ją magazynuje i stopniowo uwalnia pod pokrycie
    Co to znaczy wilgoci jest za dużo? Co to znaczy, że folia ją magazynuje?
    Jak tak jest to jest fatalnie!!! W przypadku gdy po zewnętrznej stronie folii (membrany) stężenie pary wodnej będzie takie samo lub większe niż od strony wewnętrznej to żadnego przepływu pary wodnej od strony podadasza przez membranę nie będzie. We wspomnianej wkładce z włókniny nastąpi kondensacja pary wodnej i grawitacyjny spływ skroplin. Przy wypełnieniu pojemności wkładki skropliny będą płynęły po wewnętrznej stronie folii. Dla tego też zawsze jest lepiej pozostawić szczelinę wentylacyjną pomiędzy folią a izolacją cieplną bez względu na paroprzepuszczalność folii a tak dokładnie na opór folii określany współczynnikiem Sd. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony