dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 423 z 423
  1. #421
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I tak być powinno, bo po to właśnie powstały te świadectwa. Na rynku wtórnym też powinny funkcjonować, ale na razie się na to nie doczekaliśmy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #422
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał verdone.pl Zobacz post
    Zastanawiam się tylko jak sprawdzić kogoś kto robi takie certyfikaty, czy to muszą być ludzie z uprawnieniami? Jak np architekci czy budowniczy?
    Niestety certyfikaty energetyczne mogą robić nie tylko architekci czy inżynierowie budownictwa/ochrony środowiska. Może je zrobić każdy nawet filozof byle tylko odbył studia podyplomowe... W efekcie mamy zalew robiących "certyfikaty energetyczne" nawet już po 100 zł !!! BRUTTO !!! byłych bezrobotnych filozofów, psychologów, filologów ect etc którzy nie potrafiąc znaleźć sobie miejsca w życiu (albo bardziej pracy zarobkowej) po skończeniu studiów zrobili podyplomówki z CE i teraz produkują buble - robiąc "przez internet" nibycertyfikaty nibyenergetyczne bez przeprowadzenia jakiejkolwiek wizji lokalnej obiektu, bazując jedynie na "danych", które im zlecający przesłał - jak wiadomo "dane" można wyssać z palca a opracowany na ich podstawie nibycertyfikat jest wart mniej niż kartka papieru na którym został wydrukowany (czysta ma jąkąś wartość a zadrukowana bzdurami to tylko śmieć).

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Niestety certyfikaty energetyczne mogą robić nie tylko architekci czy inżynierowie budownictwa/ochrony środowiska. Może je zrobić każdy nawet filozof byle tylko odbył studia podyplomowe... W efekcie mamy zalew robiących "certyfikaty energetyczne" nawet już po 100 zł !!! BRUTTO !!! byłych bezrobotnych filozofów, psychologów, filologów ect etc którzy nie potrafiąc znaleźć sobie miejsca w życiu (albo bardziej pracy zarobkowej) po skończeniu studiów zrobili podyplomówki z CE i teraz produkują buble - robiąc "przez internet" nibycertyfikaty nibyenergetyczne bez przeprowadzenia jakiejkolwiek wizji lokalnej obiektu, bazując jedynie na "danych", które im zlecający przesłał - jak wiadomo "dane" można wyssać z palca a opracowany na ich podstawie nibycertyfikat jest wart mniej niż kartka papieru na którym został wydrukowany (czysta ma jąkąś wartość a zadrukowana bzdurami to tylko śmieć).
    A co się tak irytujesz? Dla mnie to świetna sprawa. Buduję dom wg własnych przekonań i możliwości finansowych. Po skończonej budowie chcę zamieszkać a nie jeszcze być zmuszanym do płacenia za certyfikat, który mi nic nie da i nic nie zmieni. Dla mnie osobiście to powinno być opcją a nie koniecznością. Jak czuję potrzebę zbadania domu to szukam dobrej firmy i płacę $$$ za usługę. A jak nie potrzebuję i mi każą to wtedy szuka się filozofa dla sztuki - byle tanio byle było....

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony