dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie POTRZEBNY EXPERT STEROWANIE MIESZACZEM VITOTRONIC 200 typKW1

    WITAM
    posiadam na górze(75m2 pow) grzejniki płytowe , na dole (65m2) ogrzewanie podłogowe

    W jaki sposób mogę rowiązać sterowanie obiegiem podłogówki, gdy dysponuje sterownikiem VITOTRONIC 200 typu KW1

    Jest to sterownik viessmanna z pogodówką ale może sterować tylko jednym obiegiem i to obiegiem grzejników
    Na jego płycie głównej nie ma gniazd przeznaczonych do podpięcia silnika zaworu trójdrogowego, jak to ma miejsce w ster. typu Kw2

    Bardziej mi zależy na wykorzystaniu pogodówki do podłogówki .

    W jaki sposób mogę sterować ogrzewaniem podłogowym wykorzystując mieszacz z silnikiem za pomocą tego co mam bez wymiany płyty głównej

    Jeżeli nie ma na to sposobu to jak i czym najprościej sterować tą podłogówką

    Chciałbym móc sterować pogodowo i niezależnie zarówno górą jak i dołem a do tego potrzebuje Vitotronica KW2

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Do takiego sterowania potrzebne jest dodatkowe urządzenie, które steruje pompą podłogówki i obwodem M2 czyli tym z mieszaczem. Oczywiście potrzebny jest do tego siłownik na zaworze mieszającym. U mine ta skrzyneczka sterująca wisi koło pieca, a sterowanie odbywa się poprzez piec. A na płycie chyba jest miejsce do wpięcia tego właśnie urządzenia poprzez łącze LON.
    U mnie można ustawiać osobno grzejniki i osobno podłogówkę(wszystkie parametry łącznie z osobną krzywą grzewczą).
    Montaż i programowanie pieca znajdziesz na stonie viessmanna, albo zadzwoń na ich infolinię.
    Niestety to dodatkowe sterowanie podłogówką nie jest tanie.
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  4. #4

    Domyślnie

    no właśnie to studia bez dna

  5. #5

    Domyślnie

    Może macie jakiegoś znajomego serwisanta który ma dostęp do części zamiennych.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel237
    Może macie jakiegoś znajomego serwisanta który ma dostęp do części zamiennych.
    To nie jest część zamienna tylko wyposażenie dodatkowe. To taka kość + przewód LON+siłownik(niestety Viessmanna, bo komunikuje się z Vitotronikiem)+ zawór 3d.
    Drogie zabawki.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony