dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Płyta LEGALETT

    Witamy wszystkich Forowiczów!!!
    Jesteśmy na etapie przygotowań do rozpoczęcia budowy,na wiosne chcemy zacząć.Zastanawialiśmy się nad płytą legalett, czytaliśmy trochę o niej... Jednak "budowa domu" to nowy temat dla nas i chcieliśmy dowiedzieć się wszystkiego co możliwe o tego typu fudamentach. Chcielibyśmy usłyszeć wszelkie wskazówki od osób, które zdecydowały się na ten fundament. Jakie bylyby koszty przy powierzni 150m2? Słyszeliśmy, że trzeba sprowadzić specjalną ekipe, gdzie taką znajdziemy najbliżej, jeśli jesteśmy z podkarpacia? Dziekujemy za pomoc.[/i]

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie płyta fundamentowa

    Witaj,

    ja miałam problem, ponieważ mam grunt niejednorodny i też myślałam o tej płycie, aleeeeee, jak dowiedziałam sie o cenie to mi lekko sie odechciało.Powierzchnia domu 10*20=200m2 zaśpiewali ponad 100 tyś
    ...więc zrobiliśmy sami płytę fundamentową, grubości 30cm, beton 25 ,zbrojenie drut - fi 12 góra i dół co 10 cm Prawie schron ale za materiał zapłaciliśmy 25 tyś
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Rzeczywiście teraz te ceny legalettu są już nie do przyjęcia.
    Ja też dużo dałam, ale jak już ostatecznie cena została ustalona to miałam pozwolenie na budowę i juz nie chciałam zmieniać. Za 150m zabudowy w sumie z podsypka wyszło z 74 000, ale cała budowa kosztowała mnie 300 000, więc może jednak nie jest to w ostatecznym rozrachunku tak dużo

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ludzie!!!!!
    I znowu tworzycie nowy wątek, chociaż pokazano miejsce, gdzie na ten temat można pisać.
    Przeciez w ten sposób utrudniacie innym dotarcie w przyszłości do waszych doświadczeń w temacie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6

    Domyślnie

    O fak. Rzeczywiście. Myślałam, że w starym piszę

  7. #7

    Domyślnie Re: płyta fundamentowa

    Cytat Napisał HRABSKA
    ...więc zrobiliśmy sami płytę fundamentową, grubości 30cm, beton 25 ,zbrojenie drut - fi 12 góra i dół co 10 cm Prawie schron ale za materiał zapłaciliśmy 25 tyś
    Pozdrawiam
    OK. Podaj teraz ile kosztował Cię:
    1. projekt płyty
    2. robocizna
    3. ocieplenie płyty (jeśli nie mieści się w tych 25tys.)

    Ile kosztowało wykonanie (materiały i robocizna)
    1. drenażu
    2. pomieszczenia kotłowni i komina
    3. wyposażenie do centralnego (piec, grzejniki, termostaty, czy co tam masz...)
    4. doprowadzenie gazu (jeśli gazowe oczywiście): projekt, uzgodnienia, materiały, robocizna itp.
    5. wylewka pod instalację podłogówki (jeśli nie jest w samej płycie jak L.)
    6. instalacja kanalizacyjna w płycie

    Pozdrawiam,
    MCB

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo mi przykro, ale sama jestem tu nowa i wpierw szukalam tematu i nie dotarłam do żadnej strony. Dopiero w odpowiedzi dostałam odnośnik do innej strony... Mimo wszystko dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Jeszcze mam jedno pytanie- a mianowicie czy orientuje sie ktos z forowiczow czy w ekipy zajmujace sie ta plyta sa zlokalizowane w malopolsce lub na podkarpaciu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony