dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie jak podłączyć piec kominkowy

    Witam. Może temat nie w tym dziale jak coś to proszę przenieść. Chodzi mi o podłączenie pieca kominkowego w mieszkaniu. Blok ma dwie kondygnacje parter i piętro później strych. Kominy murowane z cegieł. Piec ma ogrzać jedno pomieszczenie. Wcześniej był tam piec kaflowy (dawno zlikwidowany) teraz jak chce podłączyć piec to muszę wkuć się do komina. I teraz mam pytanie jakie sa procedury? tzn czy ktoś musi zbadać komin? czy musi byc włożony wkład z rury stalowej w komin itp. proszę o wszystko od A do Z... będę wdzięczny

  2. #2

    Domyślnie

    Witam Ciebie Kolego , chcąc podłączyć co , kolwiek do starego komina należy sprawdzić jego drożność . Przekrój komina , przy piecu raczej niema znaczenia , byle by niebył miejszy niż 14/14 , czyli typowy wymiar . A co powiedzą sąsiedzi ?

  3. #3

    Domyślnie

    a co mogą powiedzieć?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Mogą powiedzieć NIE...
    Najpierw musisz mieć "papier" czyli zgodę od właściciela budynku. A żeby się o to starać to trzeba mieć pozytywną opinię kominiarską.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem wlasnie świeżym użytkownikiem kominka w kamienicy, wiec opowiem Ci jak wygladalo to w moim wypadku.

    W sierpniu kupilem mieszkanie w kamienicy mniej wiecej takiej jak Twoja - tez parter + pietro i strych.

    Mieszkanie jest ogrzewane pradem, piece kaflowe zostaly zdemontowane jakies 15 lat temu
    Jako ze prad jest "dosyc" drogi, wiec sila rzeczy musialem znalezc sobie inne zrodlo ciepla. Chwilowo nie mam pieniedzy na doprowadzenie gazu (jest w budynku, ale nie zostal doprowadzony do mojego mieszkania) i wykonanie calej instalacji CO, wiec stanelo na piecu na paliwo stale, czyli kominku.

    Kiedy odbieralem we wspolnocie mieszkaniowej decyzję o czynszu, niesmialo wspomnialem, że w sumie to chcialbym sobie podlaczyc kominek, bo grzanie pradem jest ciut drogie. Reakcja przewodniczacej zarzadu mnie zaskoczyla Kobieta stwierdzila, że w sumie to dobry pomysl, bo to tansze od gazu i że na koszt wspolnoty wezwa mi kominiarza, coby ten zlokalizowal moj przewod kominowy i ewentualnie go udroznil.

    Jakis czas potem przyszedl kominiarz, wyczyscil komin (wywalil z niego 16 wiader smiecia), obejrzal moj wklad kominkowy, powiedzial gdzie sie przekuwac przez sciane, zeby trafic w komin i kazal doprowadzic z zewnatrz w okolice kominka powietrze do spalania.

    Przewod kominowy w scianie mam "zdrowy" wiec nie usialem wprowadzac w niego rur spalinowych.

    Potem jak juz wykułem, podłaczylem i doprowadzilem przyszedl zeby "odebrac" kominek.

    Natomiast Forest ma racje - wspolnota moze, ale nie musi sie zgodzic. U mnie bylo to o tyle prostsze, ze kazdy z lokatorow grzeje sie jak potrafi - niektorzy maja jeszcze piece kaflowe, inni piecyki gazowe, sasiadka ma w piwnicy kociol weglowy itd...

    Jeszcze mala uwaga. Jesli nie masz jeszcze kupionego wkladu kominkowego, skonsultuj jego zakup z kominiarzem - chodzi o przekroj wylotu spalin z kominka i przekroj komina w scianie. W moim przypadku bylo tak, ze mialem juz wklad kominkowy (uzywany) o srednicy wylotu 150 mm. Kominiarz to przyklepal, ale powiedzial, ze juz srednicy 160 mm by mi nie odebral, bo bylaby za duza w stosunku do przekroju przewodu kominowego.

    To tak "pokrotce" byloby tyle.
    Posdrawiam i zycze powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony