dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie poszukuję pomysłu na rozwiazanie oświetlenia nad stołem

    Chodzi mi o lampę, którą będę mogła przesuwać w zależności od tego, gdzie będzie stał stół. Na codzień stół stoi w kąciku i siedzą przy nim 2 osoby, jak przychodzą goście, odsuwam stół na środek pokoju, zeby można siedzieć dookoła... Tylko, ze wtedy lampa juz nie jest nad stołem.
    Poszukuję jakiegoś sprytnego rozwiązania...


    narazie pomysł mamy najbanalniejszy: 2 haki i przewieszanie lampy, w zależnosci od tego, gdzie będzie stół, ale wtedy kabel będzie na wierzchu...


    Moze macie lepsze pomysły?
    Licze na Waszą pomoc...

  2. #2

    Domyślnie

    no ja bym dał chyba halogeny w suficie z w lini podzielone na dwa obwody i zależnie od tego gdzie stół tam się włącza bo dwie lampy to będzie przeszkadzać jak się będzie chodzić a lampa na haku ... a jak rozwiązać kabel, wisiał by za nia? niewiem jak by to wyglądało
    Budowa domu APS-144, Rogozino koło Płocka

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    To zamiast dwóch haków chyba lepiej coś w rodzaju relingu zrobić i suwać tę lampę Tylko ten kabel... Może taki rozciągany

  4. #4

    Domyślnie

    qasi79, "brudne" roboty juz nie wchodzą w grę :o(

    OK, a jak wygląda taka listwa?

    Mój mąż mówi, ze są takie przewody elektryczne, które wyglądają jak sznurek i są mało widoczne...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    qasi79, "brudne" roboty juz nie wchodzą w grę (

    OK, a jak wygląda taka listwa?

    Mój mąż mówi, ze są takie przewody elektryczne, które wyglądają jak sznurek i są mało widoczne...
    Nie wiem, jak wygląda
    Ale tak to sobie wyobrażam, że zamiast dwóch haków instalujesz jakiś drążek (w zależności od wystroju: drewniany, chromowany, cokolwiek co Ci będzie estetycznie pasować) na takiej zasadzie jak reling kuchenny lub drążek w szafie i po tym sobie jeździ lampa - na pewno lepiej to będzie wyglądać niż dodatkowy pusty hak wbity w sufit i będzie łatwiejsze w obsłudze. A jeździ na tym kółku, które normalnie zaczepiasz na haczyk
    Coś w tym rodzaju, tylko do sufitu założyć do góry nogami:

    Ale to tylko taki pomysł osobisty - trzeba dopracować.
    Na kablu można dać obciążnik jakiś, żeby się nie plątał, jak lampa jest blisko

  6. #6

    Domyślnie

    AHA.
    Teraz rozumiem :lol:

    Tylko ja mam mały pokój. 2 lampy (cz. jadalna i cz. dzienna) plus taki relling, to chyba za duzo sie będzie dziać na suficie...
    Moze mi się uda wepchać cały przewód do obudowy lampy...

    A co sądzicie o lampie na wysięgniku ruchomym?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    (...) A co sądzicie o lampie na wysięgniku ruchomym?
    no właśnie chciałam ci to zaproponować lampę tolomeo.
    taką lampę ma własnie piskor jest śliczna
    post z 28 Listopad 2006 http://forum.muratordom.pl/post15388...olomeo#1538809

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki editta,
    lampa jest rzeczywiście piękna, ale cena...

    no cóż. nie stać mnie na lampę za 1500 zł.

    ale zdjęcie wrzucę, może komuś sie przyda...






    a może komuś rzuciła się w oczy tańsza lampa o takiej konstrukcji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony