dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie __WAŻNE__ Czy można mieszać EKO GROSZEK z WĘGLEM KAMIENNYM??

    PYTANIE JAK WYŻEJ:

    przed wymianome pieca na Galmet-a 25kw miałem zwyły piec na węgiel kamienny i zostało mi jego około 2 ton !!!! i mam pytanie czy można teraz go DROBNO potłuc i mieszać go z ekogorszkiem i razem palić ??????

    doadam że mam rózwniez zakupiony ruszt do "palenia wszystkim"

    bo nie wiem co zrobić z tymi 2 tonami wegla kamiennego a wiadomo że 2 tony węgla będą to troszke kosztują

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Można , można... Po prostu wypróbuj.

  3. #3

    Domyślnie

    a jak szlak trafi piec piec kosztował około 7500zł GALMET 25kW

    ciekawe czy ktoś kiedys takiego czegoś próbował ?????????????

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endriuszka
    a jak szlak trafi piec piec kosztował około 7500zł GALMET 25kW

    ciekawe czy ktoś kiedys takiego czegoś próbował ?????????????
    A wiadomo co ja kupuję w worku? Chociaż pewnie więcej miału niż jakiegokolwiek węgla.

  5. #5

    Domyślnie

    a ekogroszek to nie węgiel?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    ostatnio jak był u nas serwisant do naszego pieca pokazał nam jakie piękne..kamienie są w miale. Podobno azbest to też nic dziwnego

  7. #7

    Domyślnie

    TYLKO ŻE ten ekogroszek myslałem że jest "jakoś" specjalnie "zmiękczany" żeby lepiej mógł przejśc przez ślimak podajnika lub ewentualnie "sam sie pokruszył" w przypadku drogi z pojemnika do paleniska

    szkoda mi tych 2 ton węgla ale też się troche boje żeby przez to ze bedę MIESZAŁ zwykły wegiel z EKOGROSZKIEM zeby piec, ślimak, podajnik itd... się nie popsuł

  8. #8

    Domyślnie

    a kolega mysli ze jak robiony jest na niektorych składach "eko-groszek"

    sito i heya - panowie jadą i odsiewają

  9. #9

    Domyślnie

    szkoda mi tych 2 ton węgla ale też się troche boje żeby przez to ze bedę MIESZAŁ zwykły wegiel z EKOGROSZKIEM zeby piec, ślimak, podajnik itd... się nie popsuł

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ekogroszek, to nic innego jak zwykły wegiel (no teoretycznie ma mniejsza zawartość siarki), o odpowiedniej granulacji - tzw.groszek wystepuje też bez "eko".
    Jeśli "potłuczesz" go do wymiarów zgodnych z groszkiem, to fizycznie nie bedzie róznicy dla podajnika.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #11

    Domyślnie

    I ma pewnie trochęinna spiekalność i zawartość popiołu. Może to przeszkadzać przy paleniu w retorcie ale nie musi (trzeba obserwować palnik)
    Z tym tłuczeniem to trochę za dużo roboty ja bym palił na dodatkowym ruszcie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Jeśli "potłuczesz" go do wymiarów zgodnych z groszkiem, to fizycznie nie bedzie róznicy dla podajnika.
    tylko jaka przyjąć wielkośc tego "tłuczonego węgla" ???
    widzę że będzie z tym troche więcej zabawy niż myślałem


    Cytat Napisał I.W.
    Z tym tłuczeniem to trochę za dużo roboty ja bym palił na dodatkowym ruszcie.
    A W JAKI SPOsób mam palić na tym dodatkowym ruszcie ????

    trzeba napewno ręcznie dosypywać tego węgla ???

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zrób, zamów, kup proste sito o oczkach stosowanego "groszku" - to załatwi sprawę. Ale fakt - zabawa może byc przednia
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #14

    Domyślnie

    na stronie GALMET-u >>> http://www.galmet.com.pl/cms/php/str...zi=0&id_men=24 <<<

    cytuje:

    Kod:
    -paliwo podstawowe - węgiel kamienny sortymentu groszek II (GK II) o     uziarnieniu 8 ÷ 25 mm i wartości opałowej > 28000 kJ/kg
    
    -paliwo zastępcze - węgiel kamienny groszek (GK), lub groszek I (GK I) o uziarnieniu 8÷31,5 [mm] i 16÷31,5 [mm]. Przy spalaniu paliw zastępczych należy liczyć się ze zmianą wydajności cieplnej kotła w przybliżeniu proporcjonalną do zmiany wartości opałowej paliwa
    to jaką wielkość najlepiej przyjąć tego "drobionego węgla" ???

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Taka jaka miał wartośc opałowa wegiel. To nie zależy od sortymentu (groszek, orzech, kesy, miał) wegla.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Taka jaka miał wartośc opałowa wegiel. To nie zależy od sortymentu (groszek, orzech, kesy, miał) wegla.
    a moge żeby przetłumaczyć dla mnie twoje zdanie "po polsku" bo nie rozumiem tego

    a gdzie można kupic takie "szpile zabezpieczające" slimak w podajniku przed "zatarciem" ????
    i ile kosztują takie "szpile" ????

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endriuszka
    A W JAKI SPOsób mam palić na tym dodatkowym ruszcie ????

    trzeba napewno ręcznie dosypywać tego węgla ???
    niestety, ale kłopoty z przemieleniem 2 ton węgla będą chyba większe niż ręczne dokładanie do pieca

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorek.
    a kolega mysli ze jak robiony jest na niektorych składach "eko-groszek"

    sito i heya - panowie jadą i odsiewają
    też widziałem jak przesiewają, a pytałem się czy przesiewają (sortują) mówią że nie ciekawe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony