dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie spadające ceny styropianu i ceramiki

    Chciałbym wysondować tendencję cenową na koniec sezonu. Mam zamiar kupić porotherm 25 P+W i styropian ekstrudowany (XPS), ale zastanawiam się czy czekać na jakieś promocje czy raczej już nic ciekawego się nie pojawi. W składach porotherm z transportem jest za 8 zł brutto (wadowice małopolska) i hurtownicy raczej nie nadskakują za klientem (może już nic więcej nie zaproponują). Na allegro jest po 6.70 brutto ale tej opcji raczej się obawiam (co z reklamacją). Co do XPSa to nie mam bladego pojęcia jak cena może się zmienić, zwykły styropian ponoć tanieje.
    Andrzej, projekt Kornelia archipelag

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykly na fundament (100) znajdziesz od 145 za m3.

    Co do porothermu - to ja od poczatku roku monitorowalem beton kom H+H - i obserwacje sa tkie - ze taniej, jak teraz to ju znie bedzie. W lutym byl po 10-12, w maju po 14-16, w czerwcu w niektorych skladach po18 krzyczeli. We wrzesniu spadl do 10 zł, a teraz mozesz kupic za 8 zł z dostawa HDS - natomiast fabryki od poczatku listopada podnosza ceny. Mysle, ze w marcu zaczna ludzie kupowac, to i ceny lekko pojda - ale mysle, ze ok 5-15% - tego co bylo, juz nie ma..

    Nalepsze sa ogloszenia, gdzie goscie ktorzy kupili na spekulacje i nie sprzedali, teraz wyprzedają uwalone pieniadze ktore stoją w postaci materialu na placach Taki kraj.

    Co do allegro - to jesli sprzedawca konkretny - dlaczego masz opory? placisz przy odbiorze.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki Moreti

    Co do allegro to najbardziej obawiam się rozpatrzenie reklamacji. Niby towar na fakturę ale jak ja zacznę rozpakowywać towar na wiosnę to może być cięzko z reklamacją. Mając skład w okolicy tego problemu raczej nie ma.
    A każdej palety przecież nie będe rozpakowywał i sprawdzał teraz przed zimą. Odnośnie styropianu to skłaniam się w kierunku styroduru. Bardziej w jego przypadku interesuje mnie tendencja cenowa końca roku, czy w poprzednich latach składy robiły promocje.[/list]
    Andrzej, projekt Kornelia archipelag

  4. #4

    Domyślnie

    Styrodur to bym sobie odpuścił bo jest za drogi. Lepiej kupić zamienniki typu Hydromax lub aqua styr czy coś takiego za 280 zł/m3.
    Myślę że chodzi o ocieplenie fundamentów

  5. #5

    Domyślnie

    Pelsona

    Raczej pozostanę przy oryginalnym XPS. Cena m2 jest zależna od grubości. Ja wacham się między 60 a 80 mm. Budynek niepodpiwniczony. Na fundamentach nie chcę stosować zamienników.
    Andrzej, projekt Kornelia archipelag

  6. #6

    Domyślnie

    A właśniej kaie są u was ceny styropianu? Chodzi mi o EPS 100 i EPS 70

  7. #7

    Domyślnie

    wlkp. okolice konina kupilem dzis porotherm po 6.70 zl na fakture z dostawa i rozladunkiem (zamawialem rano i o 15 juz byl na placu) :)

  8. #8

    Domyślnie

    Slowiks

    Ten porotherm zamawiałeś normalnie w składzie czy kupowałeś na allegro? W moich stronach średnia cena za 25 P+W na składach to 7.50 z dowozem i rozładunkiem. Na razie czekam na lepszą oferte. W ostateczności zaryzykuje zakup na allegro.[/list]
    Andrzej, projekt Kornelia archipelag

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej z Wadowic
    Slowiks

    Ten porotherm zamawiałeś normalnie w składzie czy kupowałeś na allegro? W moich stronach średnia cena za 25 P+W na składach to 7.50 z dowozem i rozładunkiem. Na razie czekam na lepszą oferte. W ostateczności zaryzykuje zakup na allegro.[/list]
    Andrzej, kupowalem u przedstawiciela weinerberga na moj region poniedzialek wieczorem telefon a we wtorek o 14 juz mialem na placu material.

    W Poznaniu widzialem po 6,60 ale bez dostawy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał elais
    A właśniej kaie są u was ceny styropianu? Chodzi mi o EPS 100 i EPS 70
    EPS 100 ceny od 140 do 200 :)
    EPS 70 od 95 - 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony