dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał mallyna
    Marto,
    wniosek o rozpoczęcie budowy musi być podpisany przez Waszego kierownika budowy. Ale przed tym musicie mieć zarejestrowany dziennik budowy i oświadczenie, że ten i ten jest Waszym kierownikiem. Jak na pozwoleniu postawią Wam pieczątkę to idźcie z nim do swojego kierownika i on resztę powinien załatwić.
    To tak dla przypomnienie Sami niedawno przez to przechodziliśmy
    Pozdrowionka
    Dzięki Ola,

    pamiętamy, pamiętamy
    Właśnie dziś Radek ma zamiar pozałatwiać wszystkie formalności.
    Wczoraj spotkała sie z kierownikiem i panowie omówili szczegóły..
    Póki co zaskoczyła nas śnieżna, wichrowa zima nie za bardzo wskazująca na rozpoczynający się sezon budowlany

    Pozdrawiam!

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Gratuluje, pierwszy etap "walki" z bankami macie już z głowy, właściwie to chyba ten najcięższy.
    Co do domku gospodarczego to fiu fiu, solidna robota, nie tam jakąś szopka na taczke i szpadle.
    Jako że również bedziemy budowć wg projektu C110a , z tą jednak różnicą ze wersji lustrzanej pozwole sobie śledzić wasze poczynania życzać samych pomyślności i tylko nieśmiało poprosze o możliwie najwiecej fotek dokumentująych przebieg budowy .

    Pozdrawiam

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Pavo - dziekuję za miłe słowa!
    Będę oczywiście starała się dokumentowac zdjęciami wszystkie etapy.
    Cieszymy się bardzo, że wreszcie budowa rusza! Zyczymy Wam również powodzenia i szybkiego startu!

    Pozdrawiam!

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Pan koparkowy przy pracy miał doskonała pogode a świetne ujęcia pokazuja teraz dokładnie jak pieknie macie położoną działke, fajny płaski teren z super widokami, piękna okolica. Już sie nie moge doczekać kolejnych fotek i relacji z przebiegu prac. Pozdrawiam serdecznie . Spojrzałem dziś w nasz dziennik i właśnie minie siedem miesiecy walki z papierami wrrr.
    Wasz dziennik, ilości materiałowe i wszystkie wskazówki bedą ściągawką dla wzszystkich którzy wybrali C110a.

  5. #25

    Domyślnie

    Witajcie wielbiciele rogacza!
    Z pewnością będę śledziła wasz dziennik.My również budujemy ten sam domek.W obecnej chwili mamy wykopany ogromny dół(budujemy z piwnicą) i rozpoczęte wykopy pod ławy.W międzyczasie załatwiamy kredyt.Budujemy systemem gospodaczym,więc troszkę będziemy musieli poczekać na domek,ale grunt to zacząć i się nie poddać!)I tego sie trzymajmyPozdrawiam serdecznie

  6. #26

    Domyślnie

    Wiem coś niecoś o zjeżdżaniu z hałdy na spodniach Po ostatniej wizycie na działce nie wiedziałam jak synka do mieszkania wprowadzić Ale grunt,że czerpie jakąś radość z budowy-dzieciom też coś się należyPomyślnych dalszych działań.Pozdrawiam

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jakie wymiary miały wasze bloczki fundamentowe? Poszło jak wspomniałaś 1300?
    pozdrawiam

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał pavo
    Jakie wymiary miały wasze bloczki fundamentowe? Poszło jak wspomniałaś 1300?
    pozdrawiam
    Cześć,

    Radek zamawiał bloczki o wymiarach 25x14x38.
    Zamówione było 1300 sztuk a zostały nam 3 palety (ok. 150 sztuk).
    Dom jest w wariancie 110A (z podwójnym garażem). a
    ścianka fundamentowa zgodnie z projektem - 90 cm.

    Pozdr,
    Marta

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Stan zero wykonany w ślad za szopką-wzorcowo. Bardzo mi sie podoba. Wykonawcy chcieli sobie ułatwić lejąc ławy bezpośrednio w grunt, ale przy tak piaszczystym terenie mogłoby sie zakończyć porażka, z tąd słuszna decyzja by wykonać deskowanie. Dziś rozesłałem oferte z zapytaniem o bloczki fundamentowe własnie 38x25x14, mamy w Koszalinie producenta kostki brukowej i bloczki również sa od ręki, nosiłem sie z zamiarem 1300 ale wzorujac sie na waszym doświadczeniu zmienie zamówienie.
    Kubuś zapewne ogląda Boba budowniczego, rodzicą nie pozostaje wowczas nic innego, z kąd ja to znam hihi "Czy damy rade? Tak damy rade". A wiec oby tak dalej narazie dajecie sobie radę doskonale. Zastanawiam sie tylko z czego będziecie murować ściany. Pozostaniecie przy porotermie czy zmienicie materiał?
    pozdrawiam

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał pavo
    Zastanawiam sie tylko z czego będziecie murować ściany. Pozostaniecie przy porotermie czy zmienicie materiał?
    pozdrawiam
    Hej,

    Ekipę mamy rzeczywiście dobrą - pracują szybko i czysto, tylko czasami trochę kręcą nosem na zachcianki inwestora, który chce być za "porządny". Na szczęście mamy tu oparcie w kierowniku budowy, który okazał się naprawdę rozsądnym facetem.

    Ściany będziemy mieli z Ytonga (36,5). Właśnie jutro maja go dostarczyć na plac budowy. A od poniedziałku zaczną stawiać ściany.
    Trochę z ta zmianą technologii jest kłopotów - architekt adaptujący nie przerysował i przeliczył wszystkich szczegółów z tym związanych.
    Np. wczoraj wieczorem zastanawialiśmy się jak ma być wymurowana ściana przy kominie (tym w garażu). Będzie trzeba kombinować z bloczkami o innej grubości: 24 cm przy kominie z kanałem dymowym i wentylacyjnym i 24cm + 8cm przy kominie z 3-ma kanałami wentylacyjnymi (bo on jest "chudszy" - kominy będziemy mieli systemowe Schiedel).

    Jeszcze Wam podpowiem z naszego doświadczenia - nie wiem, czy macie już załatwiony kredyt - ale trzeba do tego podejść chyba mniej optymistycznie niż my - nie chcieliśmy brać zbyt dużego kredytu - a teraz wygląda na to, że że sie wpasowaliśmy w pierwszą transzę bardzo ciasno - tu 2 tysiące więcej niż w kosztorysie, tu 1000 na coś czego nie było w planach i tak się uzbiera właśnie ta kwota, której później okazuje się brakować. Gdybyśmy jeszcze raz robili kosztorys - pewnie dalibyśmy trochę nadwyżki na nieprzewidziane dodatkowe wydatki.

    Pozdrawiam!
    Marta

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o kredyt nasz doradca kredytowy obiecuje dopasować go do naszych potrzeb , znajdujać najlepszy na rynku, jednak dopiero gdy bedziemy mieli uprawomocnione pozwolenie na budowe, co prawda mamy już do wgladu pewne oferty, wszystko jednak sie zmienia, ale nie omieszkam skożystać z rady biorąc pewien zapas.
    Zastanawia mnie jednak ( i tu zwracam sie z pytaniem do Was) kiedy najlepiej, z punktu widzenia inwestora wprowadzić zmiane materiału na ściany nośne. Chcielibyśmy budować z betonu komórkowego np solbet na cienkie spoiny, jednak tempo pracy naszego architekta pozostawia wiele do zyczenia, czy jeśli nie zrobimy tego na etapie adaptacji pozbawiamy sie szans na wprowadzenie takiej zmiany? Może tak postepujac coś sobie pogmatwamy. Jedną zmiane wiem ze bedziemy musieli wprowadzić już teraz a mianowicie podwyzszenia scianki kolankowej nad garażem , a jak to będzie z tą ścianką u Was? Super że służycie radą i można poobserwować jak powstaje inwestycja dokładnie taka jak my sami planujemy, szkoda że my jeszcze nie zaczeliśmy, kożyści byłyby obopulne. Apropos kominów też myślimy o Shiedelu.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Pavo,

    wysłałam odpowiedź na priv.

    Pozdr,
    Marta

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dostawcy ytonga troszke sie nie popisali, jak było opłacone zamówienie? W całości przed dostawą? Interweniowaliście w tej sprawie?
    Dobrze że właściciel firmy zmobilizował murarzy , teraz napewno już wszystko bedzie szło gładko . Tego przynajmniej życze.
    Czytamy Wasz dziennik i śledzimy losy budowy. Urlop- wskazany jak najbardziej. Jak bedziecie mieli wolną chwilke to poprosimy o fotki, również o jedna która pokaże wizualnie wneke na szafe w wiatrołapie

    pozdrawiam

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar matysia
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Witam. Z dużym zaciekawieniem zaczęłam czytac wasz dziennik, gdyz dom za rogiem przez dłuzszy czas był naszym numerem jeden. Bede starała sie podglądac na bieżąco postepy w budowie i wykańczaniu domku. Pozdrawiam

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Witaj Matysia,

    dzięki za zainteresowanie
    teraz pewnie będzie mniej do pisania - choć energia nas rozpiera, no ale pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da....

    będę się starała na bieżąco opisywać nasze przygody z domkiem i wklejać nowe zdjęcia,

    Serdecznie pozdrawiam,
    Marta

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bertolo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    517
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i trudne do spełnienia.
    Niech się spełnią te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale.
    Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku, tego życzę w Nowym Roku.


    Jak sie nie wykończe to sie wykończe ... !!!!
    dziennik
    komentarze

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar matysia
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    witam
    widze że prace wykończeniowe nabierają tempa aż zazdroszcze
    czy moge prosić o zdjęcia parapetów wewnetrznych bo sama mam dylemat jakie będą pasować do naszych okien. myślałam właśnie nad Breccia Aurora lub Botticino z aglomarmuru. prawdziwy kamień od razu odpada ze względu na koszt 14 okien to troche sporo.
    pozdrawiam Małgosia

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    witaj Małgosiu!

    zdjęcia 2 umieśclłam - nie są niestety najlepszej jakości (zawsze zabieramy tyle rzeczy na działkę, że zapominamy zwykle o porządnym aparacie).

    Breccia aurora -takie mamy - i moim zdaniem bardzo ładnie pasują do okien złoty dąb. Nawet mój mąż (szyderca!) - w końcu je docenił

    Ja polecam 3 cm - na szczęście doszło do fortunnej pomyłki - rozmawiałam wstępnie z panią o grubości 2cm (bo tak sobie ubzdurałam) a w ostatecznym zamówieniu napisała 3cm (i dobrze!).
    Do wymiaru okna - na szerokość dodałam po 3cm z każdej strony (do wpuszczenia w ścianę) i 4 cm wystaję poza obręb wnęki okiennej tam gdzie nie ma parapetów - a tam gdzie są to już dobierałam aby było zgodnie z zaleceniami)

    Botticino ma mój kolega i tez je chwali (to o Tobie Arek )

    Pozdrawiam,
    Marta

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dominium
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Przywidz
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Witam "prawie sąsiadów"

    Gratuluje pięknego domku i już końcówki prac!!

    Pozdrawiam

    D.

    Przywidz - okolica
    Dziennik
    Komentarze

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MartaPR
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Witaj
    bardzo dziękuje za wpis - cieszy mnie, że ktoś czasem zajrzy do naszego dzienniczka

    Dzięki za miłe słowa - mamy nadzieję - a właściwie silną potrzebę zamieszkania w domu na święta! (i to nic, ze pewnie kuchnia będzie niegotowa!!!)

    Dominium - okolica i Wasz dom z pięknym mansardowym dachem - piękne!

    Życzę powodzenia - wytrwałości i samych dobrych rzemieślników!!!!

    Pozdrawiam!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony