dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 148
  1. #41

    Domyślnie

    Ja dałem pompę celowo w nieogrzewanym garażu z własną wentylacją. Jakoś perspektywa napowietrzania ścieków 24h na dobę powietrzem nagrzanym w domu do temp 21 stopni wydała mi się chora. No i u nas nocami słychać jak komar siada na ścianie więc pompka w domu by mnie wykończyła.

    A propos pompki - czy ona jest przystosowana do pracy ciągłej? Trzeba ją jakoś serwisować?
    Inwestor to brzmi dumnie....

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Ja dałem pompę celowo w nieogrzewanym garażu z własną wentylacją. Jakoś perspektywa napowietrzania ścieków 24h na dobę powietrzem nagrzanym w domu do temp 21 stopni wydała mi się chora. No i u nas nocami słychać jak komar siada na ścianie więc pompka w domu by mnie wykończyła.

    A propos pompki - czy ona jest przystosowana do pracy ciągłej? Trzeba ją jakoś serwisować?
    "pompka" - do dmuchawa membranowa. W oczyszczalniach EC 6 ekoprogres
    60W . jest to urządzenie elktromagnetyczne, przystosowane do pracy ciągłej. naprawa główna, polegająca na wymianie membrany i tłoczków w elektromagnesie ma miejsce najwcześniej po 24 miesiącach, od rozruchu, w oczyszczalniach nieprawidłowo eksploatowanych. producent oczyszczalni, ekoprogres v.d. słowacja, posiada w sprzedaży , zestawy naprawcze, w cenie 70 EU.
    z naszego, serwisowego doświadczenia, uważamy, że dmuchawa w oczyszczalni EC6 powinna być 80W i taką zalecamy, gdy zepsuje się urządzenie oryginalnie montowane w tych oczyszczalniach.
    koszt dmuchawy AL80 to około 500,00 zł netto, ale pozwala to na wyeliminowanie problemów z tym urządzeniem na , co najmniej 5 lat i zapewnia lepszą pracę oczyszczalni, nawet przy pewnych zaniedbaniach eksploatacyjnych.
    jedyną czynnością, którą należy wykonywać raz na kwartał w dmuchawach membranowych, to czyszczenie filtra, który znajduje się pod pokrywą, na samym wierzchu urządzenia. po wyjęciu należy go wypłukać wodą, z dodatkiem delikatnego detergentu, wysuszyć i ponownie zamontować.
    przed demontażem filtra , odłączyć dmuchawę od zasilania elektrycznego.

  3. #43

    Domyślnie

    dzięki HW - czy jest coś czego nie wiesz o tych oczyszczalniach?

    Czy możesz podać linka do schematu pokazującego budowę? tak żeby wiedzieć która komora jest napowietrzania itp itd - będzie mi łatwiej zrozumieć to co napisałeś wcześniej jak ją serwisować
    Inwestor to brzmi dumnie....

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    dzięki HW - czy jest coś czego nie wiesz o tych oczyszczalniach?

    Czy możesz podać linka do schematu pokazującego budowę? tak żeby wiedzieć która komora jest napowietrzania itp itd - będzie mi łatwiej zrozumieć to co napisałeś wcześniej jak ją serwisować
    wiem wszystko o tych oczyszczalniach.

    niestety producent nigdy nie dostarczył nam , dokładnego schematu.
    żeby poznać budowę tej oczyszczalni, musieliśmy jedno urządzenie pociąć na kawałki.
    zadaj konkretne pytania, a ja na nie odpowiem.
    komora napowietrzania, to główny zbiornik oczyszczalni, na dnie którego znajdują się dyfuzory . jak otworzymy pokrywę główną oczyszczalni, to widzimy koryto z powycinanymi na bokach trójkątami. pod dnem koryta znajduje się lejowata komora, która łączy się z komorą napowietrzania bezpośrednio przez otwór o średnicy 80mm, który jest zlokalizowany około 30cm od dna tej komory. z samego dna komory lejowatej, pompa mamutowa, której widoczną końcówką jest kolano śr. 40mm, pompuje ciecz do komory napowietrzania. można powiedzieć , że komora lejowata jest zanurzona , w komorze napowietrzania, która ją otacza. jedynym dostępem do komory napowietrzania, jest wąska przestrzeń koło koryta.

  5. #45

    Domyślnie

    właśnie dlatego wyciąłem dwa otwory po bokach koryta, powyżej tych trójkącików, na tych lekko ukośnych płaszczyznach - żeby mieć dostęp i móc stamtąd pobierać próbki do badań osadu.
    Pytałem o budowę żeby zrozumieć dokładnie co napisałeś powyżej, jak wrócę w weekend do domu to sprawdzę znowu bo już dawno tego nie robiłem.
    A z uruchomienia pamiętam tyle że jeżeli osadu będzie za dużo mam podłaczyć jakąś rurę do kolanka fi50 od strony wlotu, otworzyć któryś zawór i go usunąć na zewnątrz - ale jeszcze tego nie robiłem
    Inwestor to brzmi dumnie....

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    właśnie dlatego wyciąłem dwa otwory po bokach koryta, powyżej tych trójkącików, na tych lekko ukośnych płaszczyznach - żeby mieć dostęp i móc stamtąd pobierać próbki do badań osadu.
    Pytałem o budowę żeby zrozumieć dokładnie co napisałeś powyżej, jak wrócę w weekend do domu to sprawdzę znowu bo już dawno tego nie robiłem.
    A z uruchomienia pamiętam tyle że jeżeli osadu będzie za dużo mam podłaczyć jakąś rurę do kolanka fi50 od strony wlotu, otworzyć któryś zawór i go usunąć na zewnątrz - ale jeszcze tego nie robiłem
    niestety w podany przez ciebie sposób nie można usunąć osadu nadmiernego. pompa mamutowa , o której mówisz , pobiera ciecz, z lejowatej komory znajdującej się pod korytem i przepompowuje do komory napowietrzania. próby , do pomiaru ,stanu osadu czynnego, również można pobrać tylko z komory napowietrzania, a nie z komory lejowatej jak piszesz.

  7. #47

    Domyślnie

    qrcze to bez rysunku się nie obejdzie bo już przestałem qmać co skąd pobierać - wynika z tego co piszesz że wyciąłem otwory i mam dostęp do komory lejowatej - a powinieniem mieć do kompry napowietrzania.... do której dostępu nie ma

    poniżej jedyny schemat jakim dysponuję - wzięty ze strony firmy od której ją kupiłem więc chyba się nie obrażą - ale na nim nie ma zaznaczenia gdzie jest jaka komora


    Inwestor to brzmi dumnie....

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    qrcze to bez rysunku się nie obejdzie bo już przestałem qmać co skąd pobierać - wynika z tego co piszesz że wyciąłem otwory i mam dostęp do komory lejowatej - a powinieniem mieć do kompry napowietrzania.... do której dostępu nie ma

    poniżej jedyny schemat jakim dysponuję - wzięty ze strony firmy od której ją kupiłem więc chyba się nie obrażą - ale na nim nie ma zaznaczenia gdzie jest jaka komora


    ten schemat, jest na tyle schematyczny, że nic na nim nie widać. też dysponuję tylko takim.
    dostęp do komory napowietrzania, to wąska przestrzeń, szer.około 5 cm, pomiędzy ścianą grodziową, komory wstępnej(ta do której wpływają ścieki surowe) i komory napowietrzania, a ścianą koryta i komory lejowatej, pod nim znajdującej się.

  9. #49

    Domyślnie

    Witam
    Jestem zainteresowany zakupem oczyszczalni SBR frmy Ekoprogres dla max. 5 osób. Czy moze mi ktoś podpowiedzić gdzie na dolnymśląsku można ją kupić ? No i za ile

  10. #50

    Domyślnie oczyszczalnia

    Cytat Napisał Bernas
    Witam
    Jestem zainteresowany zakupem oczyszczalni SBR frmy Ekoprogres dla max. 5 osób. Czy moze mi ktoś podpowiedzić gdzie na dolnymśląsku można ją kupić ? No i za ile
    proszę wysłać zapytanie na [email protected]

  11. #51

    Domyślnie

    hw - z nieba mi spadłeś

    właśnie szukam oczyszczalnię bio- taką bezobsługową, przy któorej nie trzeba chodzić, bo często wyjeżdżamy. Czy polecasz jakąś konkretną? Co sądzisz na temat Roth'a? Może inna?

    natalia

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko
    hw - z nieba mi spadłeś

    właśnie szukam oczyszczalnię bio- taką bezobsługową, przy któorej nie trzeba chodzić, bo często wyjeżdżamy. Czy polecasz jakąś konkretną? Co sądzisz na temat Roth'a? Może inna?

    natalia
    niestety perpetum mobile jeszcze nie wynaleziono.
    każda oczyszczalnia, posiadająca normę 12566-3, jest dobrym urządzeniem.
    każdej oczyszczalni , musimy poświęcić, jednorazowo, 2 godz. miesięcznie.
    na polskim rynku, jest kilka urządzeń posiadających, nową bardzo restrykcyjną, wyżej wymienioną , normę, są to : Ekoprogres EC6SBR, Poliplast EP-6, Roth Micro-Step, AQUAChamp, Bio Kube.
    Różnią się między sobą, tylko ceną. hw.

  13. #53

    Domyślnie Re: oczyszczalnia

    Cytat Napisał hw
    oczyszczalni przydomowej, trzeba poświęcić około dwóch godzin raz w miesiącu.
    To znaczy, co tam trzeba konkretnie przy niej robić przez te dwie godziny ?
    Czy kobieta da sobie radę ? (jakieś chuchro i przesadnie wrażliwa nie jestem).

  14. #54

    Domyślnie

    hw, dzieki. Właśnie zaczynają się sypać oferty od producentów oczyszczałek. Topaz produkowany w Katowicach - słyszałeś coś o niej?

  15. #55

    Domyślnie Re: oczyszczalnia

    Cytat Napisał el-ka
    Cytat Napisał hw
    oczyszczalni przydomowej, trzeba poświęcić około dwóch godzin raz w miesiącu.
    To znaczy, co tam trzeba konkretnie przy niej robić przez te dwie godziny ?
    Czy kobieta da sobie radę ? (jakieś chuchro i przesadnie wrażliwa nie jestem).
    skontrolować pracę urządzenia, zmierzyć poziom osadu czynnego, ewentualnie usunąć osad nadmierny. nie są to czynności skomplikowane.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko
    hw, dzieki. Właśnie zaczynają się sypać oferty od producentów oczyszczałek. Topaz produkowany w Katowicach - słyszałeś coś o niej?
    podstawą jest posiadanie normy 12566-3.
    reszta to cena, warunki gwarancji i dostawy.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał hw
    Cytat Napisał Natalia Stanko
    hw, dzieki. Właśnie zaczynają się sypać oferty od producentów oczyszczałek. Topaz produkowany w Katowicach - słyszałeś coś o niej?
    podstawą jest posiadanie normy 12566-3.
    reszta to cena, warunki gwarancji i dostawy.
    proszę przesłać zapytanie ofertowe na, [email protected]

  18. #58

    Domyślnie

    Hey wszystkim,

    Dawno mnie tu nie było Jak przeczytałem posty "hw" to śmiać mi się chce, pisze bzdury na temat tych oczyszczalni, może i działa w opraciu o osad czynny ale co z tego jak nie funkcjonuje to prawidłowo. Kolego hw u mnie był serwis wysłany przez ekoprogres.eu.jak chcesz to ci przeskanuje gwarancje, byli i sami nie wiedzieli co się dzieje.
    Wspomnę jeszcze ,jak przyjechali pierwszy raz , powiedzieli ze przywiozą specjalną skrzynię w której można schować pompę pod ziemię i dokonają rozruchu . Przyjechali i przywiezli kosz plastikowy (jak na pranie) wogóle bez żadnych zabezpieczeń IP. Włożyli tam pompę i zakopali, po 2 dniach w tej "ich skrzynce" wody było do pełna, a oni skasowali mnie za to 250zł !!!!!
    Piszesz jakie to cuda ta oczyszczalnia, to dlaczego od momentu założenia tego tematu, skontaktowało się ze mną już ponad 10 osób które narzekają na "pracę" oczyszczalni ekoprogres i zupełną bezradność serwisu.
    Te oczyszczalnia są produkowane na Słowacji w miejscowości Stara Lubovna w firmię ekoprogres i wszystkie firmy w polsce kupują od nich te oczyszczanie, jest to dobrze znana firma na Słowacji i mają tam wyrobione "super zdanie" , jak znacie Słowacki to zapraszam do lektury np tu :

    http://www.e-filip.sk/Default.aspx?C...ortBy=question

    Oczyszczalnia była szczepiona osadem czynnym i róznymi bakteriami ,ale nigdy nie działa tak jak powinno i nie będzie działać, pomimo tego że ma się dobry poziom osadu czynnego, trójkątne dziurki w korytku zawsze będą się zatykać "tym czymś", ale to zawsze.


    Szalg człowieka trafia jak płaci się tyle pieniędzy i dostaje szambo z bańkami powietrza.Drugi raz wolałbym skorzystać z kredytu i kupić lepszą oczyszczalnie.

    Pisze o SBR , po co o tym pisać skoro temat dotyczy oczyszczalni przepływowych.


    moim zdaniem ,oczyszczalnia ta nie jest warta tych pieniędzy, to jest powiedzmy szambo z przyzwoleniem na wypuszczalnie ścieków.


    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  19. #59

    Domyślnie Re: OCZYSZCZALINIA BIOEKO-BIOIRES-EKOPROGRES

    Cytat Napisał hw
    Cytat Napisał dodi
    HEy

    Czy ma ktoś z Was w/w oczyszczalnie?

    pytam ponieważ mam taką od 4 miesięcy i mam same problemy.

    Proszę o kontakt jeżeli masz taką oczyszczalnie

    pozdrawiam

    dodi
    z tego co piszesz , to twoja oczyszczalnia nigdy nie przeszła prawidłowego rozruchu. w twoim przypadku zacznij stosować preparat trigger1. 2 saszetki na tydzień( koszt około 3 zł), można kupić na allegro. zapewni to prawidłową pracę złoża biologicznego i zapobiegnie powstawaniu jakichkolwiek zatorów w zbiornikach oczyszczalni.
    firma ekoprogres pl nigdy nie wysyłała do ciebie serwisu, ponieważ nie wysyła do urządzeń niewiadomego pochodzenia.
    o czym ty wogóle piszesz??? jakie saszetki?? to nie oczyszalnia drenażowa ani to nie jest szambo. W oczyszczalni bilogiczej po wykształceniu osadu wszytko ma grać i nie trzeba nic dosypywać. A tu nawet jakbym sypał to i tak kicha.

    Właśnie że wysyłałam a nawet u Was ją kupiłem, zresztą te oczyszlanie robią tylko słowacy w Starej Lubovni, także nie ma "niewiadomego pochodzenia"

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał hw
    Cytat Napisał dlugi rufus
    W jaki sposób następuje rozruch oczyszczalni?
    (co i do której komory wlewamy ,wsypujemy)
    Jaki jest maksymalny przepływ dobowy i chwilowy(jedorazowe spuszczenie wody)?
    Co się dzieje z osadem czynnym jeśli wypuścimy jednorazowo dużą ilość wody?
    Jak sprawdzić ilość osadu czynnego w oczyszczalni i w której komorze go mierzymy?
    Co zrobić w przypadku gdy jest osadu za mało?
    Co zrobić gdy jest go za dużo?
    Które zawory i w jaki sposób ustawić ,żeby oczyszczalnia działała prawidłowo?
    Co zrobić jeśli już powstał zator i w jaki sposób go usunąć?
    Jaki jest związek miedzy zakupem oczyszczalni ,a jej działaniem,czy oczyszczalnia taka sama kupiona u innego sprzedawcy działa inaczej?
    moje odpowiedzi będą dotyczyły wszystkich oczyszczalni na osadzie czynnym, dostępnych na rynku.
    tym razem zacznijmy od końca.
    znam praktyki różnych sprzedawców i zapewniam, że dokument zakupu urządzenia, nie jest dokumentem gwarancyjnym.
    tylko w podpisanej przez producenta lub przedstawiciela producenta gwarancji, jest tzw. rozruch zerowy urządzenia, tzn. pierwsze uruchomienie oczyszczalni i instrukcje ustne, udzielone użytkownikowi, co do dalszej eksploatacji.
    sprzedawca urządzenia musi, również, dostarczyć użytkownikowi szczegółową instrukcję eksploatacji na piśmie.
    pamiętajmy o tym, że zawiera się to w cenie sprzedawanego/kupowanego urządzenia.
    kupując oczyszczalnię od niewiarygodnego sprzedawcy, który nie spełni powyższych warunków , narażamy się na to, że oczyszczalnia od początku nie będze działała prawidłowo, a z problemami , które z nią będą , zostaniemy sami.
    najważniejszą czynnością w rozruchu oczyszczalni , jest zaszczepienie jej, albo przywiezonym z najbliższej działającej oczyszczalni ścieków , pobranym, osadem czynnym w ilości minimum 200 l, który wlewamy do komory napowietrzania, albo specjalnym biopreparatem, zawierającym szczepy bakterii, które będą dla nas pracować w osadzie czynnym. biopreparat stosujemy zgodnie z załączoną do niego instrukcją.
    maksymalny przepływ dobowy w oczyszczalniach typu przepływowego , o których tu mowa, to najczęściej 1-1,2 m3. przepływ dwugodzinny nie powinien przekraczać 0,3 m3. na etapie projektowania urządzenia, należy ściśle określić, przede wszystkim przepływ chwilowy, bo może dojść do sytuacji, że jest konieczność zaprojektowania, przed oczyszczalnią, zbiornika retencyjnego, który będzie nam gromadził nadmiar ścieków chwilowo napływających , mieszał ścieki surowe i dawkował ścieki na oczyszczalnię, co jest wskazane dla jej dobrej pracy.
    poziom osadu czynnego, po półgodzinnej sedymentacj(opadaniu), powinien się wachać od 30 do 55%. poziom osadu czynnego sprawdzamy w odstępach miesięcznych( w komorze napowietrzania pobieramy próbę), a jego nadmiar usuwamy(wypompowujemy) z komory napowietrzania. po każdym wypompowaniu około 100l cieczy z komory napowietrzania, wykonujemy półgodzinną próbę sedymentacj osadu. najlepiej utrzymywać poziom osadu na około 40%.
    jak wygląda wykonanie próby poziomu osadu - pobraną ciecz , w trakcie napowietrzania, z poziomu około 0,5m od dna zbirnika, wlewamy do naczynia szklanego. odstawiamy. po upływie pół godziny z mętnej szarej mieszanki cieczy , powstaną dwie warstwy. dolna ciemniejsza to bakterie zawieszone w cieczy. górna mniej lub bardziej przejrzysta to woda , w której bakteryjny osad czynny jest zawieszony. dolna warstwa powinna zajmować od 30 do 55% objętości naszego naczynia kontrolnego. w zależności od pomiaru postępujemy jak wyżej.
    gdy osadu jest za mało, czyli poniżej 30% i stan ten utrzymuje się powyżej jednego miesiąca. osad należy uzupełnić, dowożąc go z oczyszczalni ścieków, albo , co jest zdecydowanie mniej kłopotliwe i niewspółmiernie tańsze , użyć biopreparatu.
    jeśli już powstały uciążliwe zatory, które wynikają najczęściej z nieprawidłowego rozruchu lub nieprawidłowej eksploatacji, po pierwsze zacznijmy stosować biopreparat. doraźnie pompy mamutowe, które transportują ciecz w obrębie oczyszczalni, możemy przetykać zwrotnym strumieniem powietrza, zatykając ich górny wylot.
    jaśli nasze zabiegi nic nie pomogą, należy opróżnić oczyszczalnię i napełnić ją czystą wodą. przeprowadzić prawidłowy jej rozruch.
    na koniec, jak prawidłowo ustawić zawory w oczyszczalni ekoprogres (starego typu). pierwszy zawór na rozdzielaczu, z lewej strony, to zawór podmieszania komory wstępnej , do której napływają ścieki surowe, drugi, to zawór pompy mamutowej transportującej ciecz z komory lejowatej, znajdującej się pod korytem, do komory napowietrzania(pompa zakończona kolanem), trzeci to zawór zaopatrujący pompę transportującą osad z komory trzeciej, do komory pierwszej.
    ustawianie zaworów rozpoczynamy od ich zamknięcia.
    pierwszy zawór otwieramy tak, żeby w komorze pierwszej obserwować bardzo delikatny ruch cieczy w niej zawartej. drugi i trzeci otwieramy tak, żeby pompy mamautowe, które te zawory zaopatrują, pracowały , ale niezbyt intensywnie. generalna zasada jest taka , że powietrze kierowane na pompy mamutowe i podmieszanie ścieków, ma zapewnić te funkcje, jak najmniej zubażając dopływ powietrza do dyfuzorów, na które nie ma żadnych zaworów.
    proszę o następne pytania, dotyczące oczyszczalni ścieków.
    od 1 lipca 2008 r. jedyną normą obowiązującą w polsce i na terenie całej unii europejskiej, na oczyszczalnie ścieków do 50 osób, będzie norma 12566-3, która wyklucza stosowanie urządzeń typu przepływowego. jest to ostra norma , którą są w stanie spełnić tylko urządzenia oparte o zasadę SBR.
    nowe oczyszczalnie ekoprogres są zgodne z tą normą.
    nie odpowiedziałeś na zadane pytania przez Rufusa..

    Jaki jest związek miedzy zakupem oczyszczalni ,a jej działaniem,czy oczyszczalnia taka sama kupiona u innego sprzedawcy działa inaczej?
    Jaki jest maksymalny przepływ dobowy i chwilowy(jedorazowe spuszczenie wody)?
    Co się dzieje z osadem czynnym jeśli wypuścimy jednorazowo dużą ilość wody?

    od siebie napisze ze jakby chciał wypuścić około połowy wanny wody to osad zostaje wypłukany z komory napowietania , dostaje się do komory osadzania a potem do korytka a z korytka ładnie wypływa sobie na zewnątrz oczyszczalni.

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony