dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 148 z 148
  1. #141

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was opróżniał pierwszą komorę w tych oczyszcalniach- ja używam ją już 4 rok i chciałbym się do tego jakoś zabrać .Napewno mozna dostać się do pierwszej komory przez kominek - przez który widać wpływające ścieki - ale jak to technicznie zrobić aby nie uszkodzić nic w oczyszczalni.

  2. #142

    Domyślnie

    Po 2 latach użytkowania dołączam się do grupy zawiedzionych, zdegustowanych i wkur.... użytkowników oczyszczalni Bioires. Niestety doszłam do wniosku, że były to najgorzej wydane pieniądze przy budowie domu. Ta oczyszczalnia nie ma chyba prawa dłużej działać więc 10-11tyś na 2 lata to jakaś makabra za odprowadzanie ścieków. Co do proekologicznego działania również mam sporo wątpliwości patrząc na pływający w studni chłonnej szlem. Bioires jest to jakaś teoria oderwana od rzeczywistości. Zapychanie się odpływów i studni (pomimo super podłoża w postaci piachu), które zaskakuje np. w środku nocy to makabra. Nie ma się co łudzić, że przy regularnej kontroli osadu, wylewaniu tłuszczu do śmieci, włosów do śmieci nic się złego nie przytrafi. Do oczyszczalni zawsze jakieś włosy i tłuszcz się dostaną i po jakimś czasie rok, dwa... mamy zonka. Podejście samych "szefów" firmy z Rzeszowa to kpina. Nie wiem jeszcze jak rozwiążę ten problem ale coś wymyślę bo nie jest dopuszczalne sprzedawanie za grube pieniądze urządzenia niezgodnego z umową i olewanie klienta.

  3. #143

    Domyślnie

    Ja osobiście też używam tej oczyszczalni już prawie 2 lata i powodów do narzekania większych nie mam. Sytuacja jest podobna jak z nawet najlepszej marki samochodem żeby bez-zawodnie jeździł to trzeba od czasu do czasu coś przy nim pomajstrować.. Co do firmy ( sprzedawcy -serwisanta) Bioires z Rzeszowa też zastrzeżeń żadnych nie mam, gdy mam jakiekolwiek pytania uzyskuje wyczerpujące odpowiedzi telefonicznie. Po tej zimie przytrafiła mi się mała usterka , opór nasączonej ziemi wgniótł lekko do środka ściankę komory wstępnej. Po zgłoszeniu tego faktu firma przysłała serwisantów którzy w ciągu dnia usterkę usunęli i przy okazji wyczyścili oczyszczalnie a wszystko to odbyło się w ramach gwarancji !!!!!!

    Co do obsługi z moich obserwacji wynika że żeby do minimum zminimalizować zatykanie się rury odpowiedzialnej za przepompowywanie ścieku wystarczy raz na jakiś czas włączyć napowietrzanie pierwszej komory na maksa co pozwoli na rozdrobnienie zanieczyszczeń.

    Dla tych którzy nie wiedzą w jaki sposób odpompować ścieki z pierwszej komory mam banalnie proste rozwiązanie !!!
    FIRMA KTÓRA OPRÓŻNIA TOY TOYE MA IDEALNY SPRZĘT DO TEGO ZABIEGU !!! a w każdej okolicy firmę taką można znaleźć !

  4. #144

    Domyślnie

    Ja też mam oczyszczalni

  5. #145

    Domyślnie

    Ja też mam oczyszczalnię zakupioną w firmie Bioires. Z tym, że mam jednokomorową (ekoprogres). Nie mam zastrzeżeń co do obsługi serwisowej tej firmy. Przy wystąpieniu problemu reagowali na bieżąco. Jest faktem, że wszystkie firmy oferujące oczyszczalnie biologiczne przemilczają fakt, że trzeba na bieżąco robić pomiary osadu. Sugerują, że są to urządzenia bezobsługowe. Niestety tak nie jest w żadnej oczyszczalni. Gdy dopuścimy do nadmiernego stężenia osadu (idealnie to ok 30% osadu po odstaniu 30 min.), to nie ma siły, żeby osad nie przedostał się do złoża chłonnego, czy studni chłonnej. Po pewnym czasie "zamuruje" nam złoże i jest po "balu".
    W firmie Bioires jest możliwość wysłania zdjęć z pomiaru osadu. Na tej podstawie oceniają jego "jakość" i dają sugestie do dalszego działania. W wielu wypadkach istnieje konieczność okresowego dosypywania bakterii (tych przeznaczonych do oczyszczalni biologicznych).
    Jeszcze raz podkreślam, nie istnieją oczyszczalnie bezobsługowe. Jest to kwestia czasu, aby się o tym przekonał każdy użytkownik takiej oczyszczalni.

  6. #146
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leon 10

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-394
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich na tym forum!!
    Jak widzicie jestem nowy lecz problemy mam stare jak większość z Was.
    Czytam z dość dużą uwagą ten wątek gdyż jak się domyślacie problemy i mnie dopadły.
    Mam starego typu RLM - 6 z Bioeco oczywiście. Ma jakieś 4 lata. Do tej pory mimo drobnych zatorów z którymi radziłem sobie sam było OK.
    Ale ostatnio się pogorszyło , obserwacje wskazują na to iż jest zatkana gdzieś, no właśnie gdzieś .
    Czytając to forum wiele nowego się dowiedziałem o czym oczywiście panowie z Bioeco nic nie wspominali (młodzi chłopcy sami nic nie wiedzą, więc co powiedzą).
    Niestety aby poznać budowę a tym samym działanie tego ustrojstwa pasowało by mieć jakiś schemat ,przekrój ,choć dobry odręczny szkic.
    No i tu prośba czy ktoś z szanownego grona próbował się choć trochu " doktoryzować " z tych RLM -6.
    Jeżeli tak to proszę o jakiekolwiek rysunki , bo jak tu przetykać , udrażniać strach grzebać gdziekolwiek bo to pompy mamucie (powietrzne) , przelewy z komór do komór ,
    rury doprowadzjące powietrze do tych pomp no ogólnie sajgon.
    A w dodatku mózg dotleniony miłym zapaszkiem , oczy zamglone od wpatrywania w ,,lazur" kipieli , no rozumiecie sami .
    Dyskusja o eksploatacji i tego co i kiedy robić ma sens gdy wie się co sie robi i gdzie sie grzebie.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie
    Ostatnio edytowane przez Leon 10 ; 31-08-2010 o 13:21

  7. #147

    Domyślnie

    Witam, mam prośbę do użytkowników oczyszczalnia ekoprogres (model z czterema wężami napowietrzajacymi), jeśli dysponujecie czasami napowietrzań w cyklu czterogodzinnym to proszę pomóżcie.

    Edit: już znalazłem 25,114,90,10,1 razem 240 minut
    Ostatnio edytowane przez BORF ; 03-08-2012 o 11:08

  8. #148

    Domyślnie

    Odgrzeje stary temat . Ktoś jeszcze ma tą oczyszczalnie? U mnie chodziła 15 lat , ale nie można tego nazwać oczyszczalnią
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony