dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie działka narożna-z której strony może być wjazd?

    Witam! Proszę o radę, szukałam przez wyszukiwarkę, ale niestety nic na interesujący mnie temat nie znalazła. Chcemy kupic działkę narożną, na obrzeżach miasta. Obok działki przebiega z jednej strony droga gminna a z drugiej droga prywatna w której udziały chce nam sprzedac właściciel razem z tą narożną działką. Tzn.zakup działki osobno i drogi też osobno. Nie usmiecha nam się zakup i utrzymywanie tej drogi, przez którą będą dojezdżać inni mieszkańcy do swoich domów. I stad moje pytanie : czy mogę zaplanować wjazd od drogi gminnej i nie kupowac tej prywatnej? Kto decyduje o tym z której strony działlki ma być wjazd (dodam, że wokół na razie pola, w oddali pojedyńcze domy, ale będzie to w przyszłości osiedle domków)? Jeśli decyzja w rękach gminy to czy mogą się nie zgodzić na wjazd ze swojej drogi i w ten sposób "zmusić"nas do zakupu tej prywatnej? Duzo pytań, ale niedoświadczony ze mnie Bob Budowniczy ) Poradźcie!

  2. #2

    Domyślnie

    wjazd się uzgadnia na etapie pozwolenia na budowę - nie wiem czy można wcześniej... zadzwoń sobie do gminy i dowiedz się dokładnie kto to uzgadnia.
    u mnie było to chyba starostwo powiatowe. Będziesz potrzebował mapkę do celów projektowych (ca 500zł) narysujesz sobie wjazd gdzie ci tam pasuje i jak dostaniesz pieczątkę na tej mapce to już jesteś "w domu"..... tzn na działce

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wjazd uzgadniałem na eteapie wniosku / zgłoszenia o rozpoczęciu budowy ogrodzenia.... na długo przed warunkami zabudowy dla działki. Z tego co pamietam , jeśli działka ma dostęp do drogi publicznej to nie mogą zabronic usytuowania wjazdu włąsnie od niej. Zadzwoń do gminy i zapytaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Piszesz do zarządcy drogi:

    "Proszę o uzgodnienie zjazdu z ulicy......, na działkę nr ...., położoną w ....."\

    Płacisz chyba z 60 zł i czekasz na odpowiedź.

    Q.

  5. #5

    Domyślnie

    ja za uzgodnienie nie płaciłem nic... widac co gmina to obyczaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony