dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Agduś fajny pomysł z tymi jeżynami. Rzeczywiście tworzą gęstą kolczastą zasłonę a możnaby stworzyć jakąś konstrukcję dla podparcia tych jeżyn i wtedy zasłaniałyby przed ciekawskimi. I na dodatek te rozpływające się w ustach słodkie jeżyny. MMMMMMMMM aż mi ślinka cieknie. Tylko ile się czeka zanim utworzy się z nich gęsty zywopłot ?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    widze, ze tu ruch jak w Rzymie
    dwa dni mnie nie bylo i juz mi kolezanke ie odbija

    baska pomysl z jezynami mnie sie podobac , tzn. chce powiedziec , ze bardzo lubie ..
    dzika roza tez fajnie wyglada , no i zdrowa tez jest
    jakby co u mnie pelno krzakow tej dzikiej naokolo to mozna ..no wiesz
    a jeszcze jakby tak winorosl albo jakies kiwi .....
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    frosch wg mnie z winoroślą jest jeden problem. Na jesień jak taka winorośl zrzuci liście to w sumie zostaja cienkie patyki i wygląda to tak jakby się nie miało tego żywopłotu. Lepiej na żywopłot dać coś zimozielonego albo coś gęstrzego.
    A winogronka uwielbiam
    A winko jescze bardziej

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    na moje oko basia ma tyle metrow do obsadzenia , ze znajdzie miejsce na wszystkie roslinki, jakie sobie wymarzy
    w zasadzie wszystkie pnacza (oprocz bluszczu ) zrzucaja liscie na zime
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Witam cieplutko moich odwiedzających.
    Cieszę się, że niektórzy juz się u mnie zadomowili
    Frosiu masz zupełną rację, ja już też myślałam o tym żeby posadzić kilka roślin. Przyznam, że zachorowałam na takiego berberyska tylko nie wiem czy ja antytalent ogrodniczy poradzę sobie z jakimikolwiek roślinkami:



    Jakby co to widziałam jedną taką co świetnie łopatą włada i chyba zna się na takich rzeczach

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    basiab super że tak łatwo i szybko wszystko idzie do przodu. Mam nadzieję, że cała budowa tak łatwo i gładko Wam przejdzie.
    A nie macie jakiejś innej opcji oprócz ogrzewania elektrycznego??
    Bo to strasznie drogo wychodzi. A może propan?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Rom butli ogródku, a tym bardziej w domu (olej) nigdy nie zaakceptuje. Gazu z sieci jeszcze u nas nie ma, chociaż podobno w przyszłym roku ma być, tylko ja wogóle gazu bym nie chciała, ale jeszcze zobaczymy. Czy można jakoś wyliczyć ile mniej wiecej będzie się płaciło za prąd?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    aco ci w butli przeszkadza? Ja wiem że cudownie to ona nie wygląda ale wiem że ogrzewanie prądem wychodzi dużo drożej a to do mnie przemawia.
    Kiedyś Murator o tym pisał ale nie wiem w jakim numerze

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Ja tak ogólnie jestem przewrażliwiona i wielu rzeczy się boję Co do kosztów to czytałam trochę na ten temat na forum i wydaje mi się że w porównaniu do gazu płynnego i oleju prąd wychodzi troszke lepiej (ale może się mylę) Jeśli pociągna gazociąg to pewnie bedzie to gaz z sieci + kominek z płaszczem wodnym. Oczywiscie chcę porządnie ocieplić dom i zamontować rekuperator wiec może z tym prądem nie byłoby tak źle

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiab
    Witam cieplutko moich odwiedzających.
    Cieszę się, że niektórzy juz się u mnie zadomowili
    Frosiu masz zupełną rację, ja już też myślałam o tym żeby posadzić kilka roślin. Przyznam, że zachorowałam na takiego berberyska tylko nie wiem czy ja antytalent ogrodniczy poradzę sobie z jakimikolwiek roślinkami:



    Jakby co to widziałam jedną taką co świetnie łopatą włada i chyba zna się na takich rzeczach
    berberysek sliczny, ale...zdaje sie kluje
    glowy jednak nie dam
    dasz rade !!!! w razie pozyczymy czarodziejskie czerwone adidaski

    nie wiem o kim mowisz .....ta z lopata to niby kto ???

    p.s. zalatwilas pana Marka?
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    wlasnie doczytalam

    czy ja juz kiedys wspominalam , ze jak zalatwiac sprawy papierkowe to tylko w Lublincu ???
    bez kitu , ta gmina ma mistrza swiata w pozytywnym i szybkim zalatwianiu petentow
    aha ....zostawilabym chyba to szambo
    i te Kw , jak dla mnie i tak za duzo
    zobacz jak to jest z abonamentem? zebys niepotrzebnie nie przeplacala
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Frosiu berberysek kłuje oj kłuje ale mi tez o to troszkę chodzi, może to w jakimś stopniu ostudzi zapędy potencjalnych włamywaczy. Ale musisz przyznać że wygląda pięknie
    Wracając jeszcze do urzędników w naszym kochanym mieście to zapytałam dzisiaj Pani w wydziale budownictwa jak długo teraz czeka się na pozwolenie i powiedziała mi że jak działka nie jest w granicy to tydzień czasu Baaaardzo się z tego cieszę. Teraz tylko czekam na projekt i adaptację. Jedynie czego troszke się obawiam to ta nieszczęsna rozbiórka. Jak już bedzie po wszystkim to napewno odetchnę.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    A co do KW to licze że jutro wszystkiego sie dowiem, tylko my dalej nie jesteśmy zdecydowani czym ogrzewać Już prawie jestem też zdecydowana że zostanie szambo chyba warto poczekać na kanalizację

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Basiab toż to normalnie wielka chata jak u Kalingtonów

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Rom 160 m2 użytkowej to raczej chyba tak średnio. Mały nie jest ale do dużego to mu jeszcze troszkę brakuje Dla nas jest idealny i śliczniutki

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Ale razem 211
    tego by się już Blejk Karington nie powstydził.Tylko co na Kristal
    Haha ale mi się zebrało na telewizyjne wspominki

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Czytam i oczy mi ze zdumienia wychodą z orbit! To w Polsce są takie urzędy??? Przywracasz mi wiarę w ludzi!
    Rzeczywiście szambo jest drogie w eksploatacji. Wprawdzie miejsca na poś drenażową Ci nie brakuje, ale rzeczywiście wizja zapchanego drenażu mnie przeraziła. Zastanawiałaś się nad poś biologiczno-mechaniczną bez drenażu? Nasza kosztowała 7000 tys i wyszło nam z wyliczeń, że po trzech latach zaczyna być znacznie tańsza w eksploatacji niż szambo a nawet kanaliza (po uwzględnieniu zużycia prądu).
    My też nie mamy gazu i podobnie jak Ty miałam poważne obawy co do bezpieczeństwa (wiem, że przesadzone), wygody i kosztów gazu z butli. W końcu zdecydowaliśmy się na pc i to chyba (na razie na to wygląda) była dobra decyzja. Żałuję tylko, że nie wiedzieliśmy o możliwości współpracy pc z kominkiem, jak to zrobiła ta sama firma u dominikims.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    211 to z garażem

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    PS. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam Wasz projekt, powiększenie tej sypialni wydało mi się rzeczą wręcz oczywistą.
    Domek rzeczywiście jest ładny, ale energooszczędny to już na pewno nie
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiab
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Agduś ja sama jestem w szoku, ale juz parę miesięcy temu jak mieszkałam jeszcze w Warszawie, to pani z urzędu gminy dyktowała mi przez telefon jak mam wypełnić wniosek na Warunki Zabudowy . Do tej pory martwiłam się, że przez opóźnienie z zakupem dzialki nie zdążymy do wiosny załatwić papierków, ale teraz myślę, że jest duże prawdopodobieństwo że będzie ok Jeśli chodzi o ogrzewanie też myślałam nad PC ale ja chcę mieć deski w salonie i pokojach więc odpadła no i nie wiem jak będzie z realnymi kosztami. Czy mogę cię prosić o więcej informacji na temat twojej POŚ jaka jest w użytkowaniu i oczywiście koszty? Będę wdzięczna

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony