dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Orion66

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie Płyta indukcyjna na 230V - w lokalu brak siły 400V

    Witam,

    Mam taki problem. Kilkanaście dni temu odebrałem nowe mieszkanie w Warszawie - Derby 10 (może jest tu jakiś sąsiad Smile )
    W lokalu nie ma 400V a więc siły. Jest 230V i moc użytkowa 5500KW.

    Nie chce się rozpisywać co i jak i dlaczego ale gaz nie wchodzi w grę. (wynika to z naszego projektu uchni). A zatem - musimy mieć płytę indukcyjną.
    Mam pytanie. Czy ktoś z was użytkuje płyty elektrycznej/indukcyjnej na 230V i jak to się sprawuje.

    Elektryk nam powiedział że przyda się zwiększyć w elektrowni przydział mocy o jakieś 2 do 3 KW. Zmieni instalacje w mieszkaniu na bardziej wydajną i będzie można korzystać z płyty indukcyjnej ale z głową - czyli maks 3 palniki, i to najlepiej nie na 100% mocy. W sumi nie jest to dla mnie jakieś duże ograniczenie bo i tak najczęściej korzysta się z jednego lub dwóch pól.

    Czy ktoś z was miał/ma podobne problemy?

  2. #2

    Domyślnie Re: Płyta indukcyjna na 230V - w lokalu brak siły 400V

    ...
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Orion66

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    no to cacy. a może mi pomożecie i napiszecie:

    Mam takie pytanie. Czy jeśli moc palnika płyty indukcyjnej zmniejsze na np. 50% to czy płyta będzie pracowała (pobierała prąd) cały czas ale o 50% mniejszy niż w przypadku gdyby palnik działał na 100% czy też (podobno właśnie to tak wygląda w płytach TEKA) panik włącza się na 100% mocy ale np. co kilka sekund?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony