dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Zakupy na allegro

    Mam do was dwa pytania:
    1. Zakupiłem ostatnio na Allegro poprzez funkcje kup teraz pewną rzecz i niestety na stronie były tylko dane personalne sprzedającego bez podanego numeru konta na które trzeba wpłacić pieniądze.
    Wysłałem wiec email do sprzedającego, aby mi podał numer konta na które mam wpłacić pieniądze. W emailu zwrotnym od tego sprzedawcy dostałem numer konta, ale dane były na jakąś firmę, a nie te co były podane na stronie aukcji. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ? Mi się wydaje ze wszystkie dane powinny być zwarte na stronie wraz z numerem konta i nie powinno być tak że np. sprzedaje coś pan Tomasz z Kalisza, a konto przesyła mi na firmę Kogucik z Bydgoszczy. Bo skąd ja mam wiedzieć czy to nie jest jakiś przekręt?

    2. Zakupiony towar kupiłem za pewna kwotę, a sprzedawca w emailu z jego numerem konta i danymi napisał mi: potwierdzam zamówienie ..... Dostawa nastąpi w ciągu 5-7 dni od daty wpłaty na konto. Zgodnie z ustaleniami płaci Pan ..... zł
    No i właśnie ta kwota jest wyższa o 100zł!!!
    W ofercie pisze: 1 rok gwarancji, dostawa gratis, faktura VAT w cenie !
    Wiec dlaczego mam zapłacić więcej o 100zł ? Podejrzewam że sprzedawca chce przerzucić na mnie koszt transportu, albo faktury.

    Co byście zrobili na moim miejscu?
    Teraz obawiam się tego zakupu choć pisałem już do jednego allegrowicza i mówił ze wszystko było jak należy i nie było żadnych problemów i tez wpłacał na to konto, ale nie musiał wpłacac na kąto 100zł wiecej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    napisz jeszcze raz maila...grzecznie i rzeczowo napisz:

    Witam serdecznie.
    Wkradł się chyba jakiś mały błąd w państwa mailu , ponieważ za towar taki a taki miałem zapłacić tyle a tyle, a Wy podaliście mi do zapłaty tyle i tyle, proszę o dojaśnienie sytuacji , ponieważ chciałbym jak najszybciej przelać pieniążki i zakończyć transakcję. Podaję dla pewności numer konta na który mam przelać pieniążki, oto on: xxxxxxx- proszę potwierdzić w mailu, iż jest on prawidłowy.

    I tyle, potem czekać na odpisanie....jeśli nikt nie odpisze przez 24 godziny, to dzwoń do nich i równie miło i uprzejmie powiedz, iż nie doczekałeś się odpowiedzi na maila , w związku z tym dzwonisz aby uściślić informacje.

    Dopiero potem jeśli będą Ci jakieś kity pociskać możesz stać się nieuprzejmy

    acha, i pomyśl, czy te 100zł nie zostało doliczone za koszty przesyłki.... czy była o tym informacja w opisie aukcji
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    1. Ja bym zadzwonił i poprosił o wyjasnienie
    2. sprawdziłbym innych allegrowiczów(w najbliższym czasie kupujących ten sam towar)
    3. najbezpieczneij w przypadku takich podejrzeń porosić o wysyłke za pobranim lub klurierem z możliwością otwarcia przesyłki przez adresata (spedycje mają taką opcję)

    Ja trochę rzeczy kupiłem na allegro i jak do tej pory rzadnych problemów - były telewizory, aparaty. mat budowlane i inne.

    tak iwęc polecam ten rodzaj kupowania - ja zawsze rozmawiam telefonicznie.

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    chyba powinieneś zgłosić to do allegro

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    To że konto jest na jakąś firmę, a dane w allegro są na inną osobę to powszechna praktyka. Kupiłem z kilkaset rzeczy na allegro i w przynajmniej 20% przypadków tak właśnie było.

    Nie rozumiem twojego drugiego problemu - albo w aukcji były podane koszty przesyłki (te 100zł) to powinieneś zapłacić. Skoro jednak piszesz, że dostawa gratis (czyli pewnie nie było), to rozmawiaj z sprzedającym a nie tutaj Przecież mógł się pomylić.

    Poza tym zobacz jakie ma komentarze, i do jakich towarów wystawione. Jeżeli ma dużo pozytywnych, to raczej nie powinieneś się obawiać. Ja mam może dużo szczęścia, ale ani razy mi się nie trafił żaden trefny sprzedawca - ale też w razie wątpliwości rozmawiam z nimi, a nie z osobami trzecimi

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    chyba powinieneś zgłosić to do allegro
    Ale co ma zgłosić? Co wyście tacy wyrywni?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja właśnie podejrzewam że te 100zł jest doliczone do kosztów przesyłki jednak w tej aukcji która jest już zakończona i w której brałem udział pisze jak byk dużymi czerwonymi literami: 1 rok gwarancji, dostawa gratis, faktura VAT w cenie ! Wiec dlaczego miałbym pokrywać koszty transportu przecież sprzedający powinien się spodziewać że kupujący może być z odległego miasta a na stronie nie ma nic napisane ze transport gratis ale np. w obrębie 100 km. Ale skoro tak nie pisze to oznacza ze transport jest gratis nie ważne czy ktoś mieszka 50, 300 lub 500 km od sprzedającego. Aha wczoraj sprzedający znowu wystawił podobne artykuły i tez pisze na tej stronie gwarancji, dostawa gratis, faktura VAT w cenie !

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał SAVAGE7
    chyba powinieneś zgłosić to do allegro
    Ale co ma zgłosić? Co wyście tacy wyrywni?
    cwaniaków nie brakuje. dlaczego trzeba płacić bykowe? albo allegro to przejrzysty sposób transakcji albo ściemnianie, jak z tymi reklamami w telewizji za które się już na szczęście wzięli.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Sebek....może i mógłby najpierw zadzwonić, ale jeśli napisze maila i mu odpiszą, to w razie draki ma dowód w postaci korespondencji, no chyba że ma taką możliwość że nagra tę rozmowę

    ja też dużo kupuję, trochę sprzedaję (600 komentarzy )...i wiem, że zdarzają się kombinatorzy
    też miałam taki motyw, że zamawiałam drzwi zewnętrzne , w aukcji stało jak byk "na terenia woj. śląskiego transport gratis" ...a ten osioł mi wciskał, że według niego śląskie to kończy się w żorach i chciał wydębić 50zeta za transport
    tak, że zdarzają się, zdarzają kombinatorzy

    ale jako sprzedający na allegro mogę doradzić: spokój, rzeczowe maile , uprzejme rozmowy i dopiero wtedy kiedy faktycznie okaże się, że to nie błąd tylko zła wola ingerować dobitniej w postaci poinformowania allegro i prośba do nich o wyjaśnienie sprawy
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie dla mnie to nie jest przejrzyste. Kilka dni temu właśnie ktoś zrobił jednego dnia kilkaset przekrętów na allegoro, skradł konta użytkownikom i wystawiał sprzęt rtv po okazyjnych cenach nabrał tak kilkaset osób w ciągu kilku godzin. Dlatego ja chciałbym być przezorny i nie wpłacę komuś 2 tyś na konto w którym dane różnią się od danych sprzedawcy.
    Telefonu podanego na stonce nikt nie odbiera. Email wysłałem wczoraj ale nie dostałem na niego odpowiedzi dlaczego mam dopłacić 100zł więcej.
    Też robiłem zakupy na allegro i nie miałem nigdy problemów, ale chyba lepiej dmuchać na zimne niż włóczyć się później po sądach.

  11. #11

    Domyślnie

    Na razie raczej nie ma czego zgłaszać do Allegro. Też miewałem sytuacje że dane do przelewu były na inne nazwisko niż to które dostałem z allegro. W takiej sytuacji trzeba zawsze potwierdzić czy to tak ma być, tym bardziej że słyszałem już o sytuacji kiedy ktoś podszywał się pod sprzedającego i podawał swój numer konta zachęcając do szybkiej wpłaty.
    Przede wszystkim skontaktować się ze sprzedawcą i wyjaśnić sprawę tych 100 zł. Oczywiście na razie grzecznie
    Jeśli to nie jest tajemnica to wrzuć linka do tej aukcji.

  12. #12

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    wydaje się ok
    komentarze też spox

    próbuj dzwonić ... może gość ma gorący okres przedświąteczny i jest zawalony robotą

    wg. mnie to po prostu pomyłka i nie będziesz misiał nic dopłacać
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    To jest link do nowej aukcji która prowadzi ten sprzedawca jest identyczna do tej mojej. Więc może popatrzycie i powiecie mi kto pokrywa koszt transportu ja czy sprzedawca?
    http://www.allegro.pl/item286004564_..._kw_wklad.html
    Wygląda na to, że sprzedający. Tak więc tylko pozostaje czekać na jego odpowiedź, dlaczego doliczył 100zł więcej. Trochę spokoju trzeba zachować w tym okresie świątecznym. Może akurat sprzedaje też inne rzeczy i akurat allegro ma niższy priorytet niż regularny biznes. Przecież jeszcze nie przelałeś pieniędzy, więc nic nie tracisz. No chyba że czas.

  15. #15

    Domyślnie

    Wg mnie racja jest po Twojej stronie. Czyli trzeba pisać i próbować dzwonić po wyjaśnienia.
    Inna sprawa że zwrot "faktura vat w cenie" wygląda ciekawie W cenie może być vat, faktura jest zawsze gratis

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał PavvelB
    Wg mnie racja jest po Twojej stronie. Czyli trzeba pisać i próbować dzwonić po wyjaśnienia.
    Inna sprawa że zwrot "faktura vat w cenie" wygląda ciekawie W cenie może być vat, faktura jest zawsze gratis
    Może chodzi o drukowaną fakturę? Wiesz, papier kosztuje, a obecnie można wystawiać e-faktury

  17. #17

    Domyślnie

    Sporo kupuję przez allegro w związku z tym:
    1. Adres na allegro i dane sprzedającego, lub firmy mają być tożsame, jeżeli nie są to jest naruszenie regulaminu, które powinno zgłosić się administratrowi portalu i nic nie ma do rzeczy, że tak się robi, to się robi niezgodnie z prawem.
    2. Transakcja zakończona kliknięciem myszy w opcji kup teraz, jest zobowiązując umową identyczną z tą zawieraną z klientem z sklepie i podlega takim samym prawom konsumenckim, w związku z tym podwyższenie ceny transakcji i zmienienie jej zasad jest naruszeniem regulaminu sprzedaży na portalu i jako takie powinno być zgłoszone do administratora i jak jesteś zażarty do do US również.
    3. Ceny na allegro MUSZĄ BYĆ CENAMI BRUTTO, jeżeli nie to patrz punkt wyżej, oczywiście zasada fakturowania lub wydruku kasy fiskalnej jest obowiązkowa (wyjątek ryczałt do 40 tys), tym którzy piszą bzdury na temat e-faktur piszą bzdury w tym roku to nie weszło i czeka na skosumowanie ustawy o podpisie elektronicznym. DLA NIE DOWIARKÓW PRZYPOMINAM, ŻE KOŻYSTANIE Z KASY FISKALNEJ JEST PRZYWILEJEM PODATNIKA A NIE PRZYKRYM OBOWIĄZKIEM, TO SAMO DOTYCZY FAKTUR POD KTÓRE PODPINA SIĘ WYDRUK KASY FISKALNEJ, jeżeli twój kontrahent tego zapomniał przypomnij mu te zasady w mailu lub powiadamiając US.
    "Sprawiedliwość polega na tym, że dobrze powinni mieć ludzie, którzy umieją pracować lub myśleć – natomiast ci, co są głupi i na dodatek lenie, mają mieć bardzo źle!!" JKM

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał WMM
    Sporo kupuję przez allegro w związku z tym:
    1. Adres na allegro i dane sprzedającego, lub firmy mają być tożsame, jeżeli nie są to jest naruszenie regulaminu, które powinno zgłosić się administratrowi portalu i nic nie ma do rzeczy, że tak się robi, to się robi niezgodnie z prawem.
    2. Transakcja zakończona kliknięciem myszy w opcji kup teraz, jest zobowiązując umową identyczną z tą zawieraną z klientem z sklepie i podlega takim samym prawom konsumenckim, w związku z tym podwyższenie ceny transakcji i zmienienie jej zasad jest naruszeniem regulaminu sprzedaży na portalu i jako takie powinno być zgłoszone do administratora i jak jesteś zażarty do do US również.
    3. Ceny na allegro MUSZĄ BYĆ CENAMI BRUTTO, jeżeli nie to patrz punkt wyżej, oczywiście zasada fakturowania lub wydruku kasy fiskalnej jest obowiązkowa (wyjątek ryczałt do 40 tys), tym którzy piszą bzdury na temat e-faktur piszą bzdury w tym roku to nie weszło i czeka na skosumowanie ustawy o podpisie elektronicznym. DLA NIE DOWIARKÓW PRZYPOMINAM, ŻE KOŻYSTANIE Z KASY FISKALNEJ JEST PRZYWILEJEM PODATNIKA A NIE PRZYKRYM OBOWIĄZKIEM, TO SAMO DOTYCZY FAKTUR POD KTÓRE PODPINA SIĘ WYDRUK KASY FISKALNEJ, jeżeli twój kontrahent tego zapomniał przypomnij mu te zasady w mailu lub powiadamiając US.
    Wiekszych glupot nie czytalem powiedzial niewidomy macajac durszlak.

    Posiadanie kasy fiskalnej jest OBOWIAZKIEM podatnika niezaleznie od formy opodatkowania po przekroczeniu okreslonego obrotu ze sprzedazy na rzecz OSOB FIZYCZNYCH NIEPROWADZACYCH DZIALALNOSCI GOSPODARCZEJ (z wyjatkami zawartymi w zalaczniku do rozporzadzenia).
    Jesli nabywca otrzyma paragon,a zdecyduje sie na fakture to musi zwrocic paragon sprzedawcy,a ten podpina go pod kopie faktury ktora zostawia u siebie.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    3. Ceny na allegro MUSZĄ BYĆ CENAMI BRUTTO, jeżeli nie to patrz punkt wyżej, oczywiście zasada fakturowania lub wydruku kasy fiskalnej jest obowiązkowa (wyjątek ryczałt do 40 tys), tym którzy piszą bzdury na temat e-faktur piszą bzdury w tym roku to nie weszło i czeka na skosumowanie ustawy o podpisie elektronicznym. DLA NIE DOWIARKÓW PRZYPOMINAM, ŻE KOŻYSTANIE Z KASY FISKALNEJ JEST PRZYWILEJEM PODATNIKA A NIE PRZYKRYM OBOWIĄZKIEM, TO SAMO DOTYCZY FAKTUR POD KTÓRE PODPINA SIĘ WYDRUK KASY FISKALNEJ, jeżeli twój kontrahent tego zapomniał przypomnij mu te zasady w mailu lub powiadamiając US.
    Widzę, że do mnie pijesz. Przestań zażywać środki nasenne i obudź się - 4 sierpnia 2005r weszło w życie rozporządzenie o e-fakturach. A obecnie mamy rok 2007.

    Reszty bzdur to nawet nie ma co komentować.

  20. #20

    Domyślnie

    Ktoś mógł się podszyć pod sprzedającego i podać swój numer konta abyś tam wpłacił pieniądze! Najlepiej zadzwoń na numer podany w Allegro lub w aukcji, nie dość że dowiesz się, czy numer konta jest dobry, obgadasz cenę i tak dalej.

    Ja wiem, że Allegro jest platformą do handlu internetowego, ale czasem jeden telefon jest lepszy niż 10 emaili.
    Pozdrawiam,
    Krzysztof Lis
    Nasz tani dom...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony