dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 145
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2891
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Mamy doprowadzoną od spodu rurę-doplyw powietrza z zewnątrz-to nie jest to?
    N na zdjęciach na forum nie we wszystkich kominkach widzę w dolnej cześci obudowy kratki?O co w tym chodzi- wytłumacz laikowi
    Dzieki za uwagę,ale prosze o odpowiedź
    Bogusia

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogbog
    Mamy doprowadzoną od spodu rurę-doplyw powietrza z zewnątrz-to nie jest to?
    N na zdjęciach na forum nie we wszystkich kominkach widzę w dolnej cześci obudowy kratki?O co w tym chodzi- wytłumacz laikowi
    Dzieki za uwagę,ale prosze o odpowiedź
    Bogusia
    Dopływ powietrza z zewnątrz jest TYLKO do spalania, do wymiany powietrza w obudowie potrzebny jest przepływ powietrza z pomieszczenia ( najlepiej pod wkład ) powierzchni około 100cm2 na każdy kilowat mocy paleniska. Twój wkład to tarnawa 16 kw, więc min. 1600 cm2 i taka sama pow. wylotów przy grawitacyjnym rozprowadzeniu ciepła
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    an-bud dzięki za rady i dlatego proszę o kolejne Miałam juz nie wklajać zdjęć kominka ,ale w takim razie jeżeli moge prosic o wskazówki.(póki jest jeszcze czas na poprawki).Gdzie musielibyśmy zrobić wlot powietrza?
    Z przodu-pod paleniskiem (wyjdzie dość duży).Czy tak jak widzę na niektórych zdjęciach z boku-widzę nieduże kratki-czy to wtedy wystarcza?
    Czy ten wlot to może być kratka?
    Pomóż "biednym " ludziom
    A co do postu w -kominkach...,to zgadzam się z Tobą.Wykonawcę rozstrzelać

    brakuje jeszcze górnej kratki-bedzie z przodu u góry
    Pozdrawiam Bogusia

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    A tak mi się marzył piękny kominek( chcieliśmy zaoszczędzić na wykonaniu-mimo, że wykonawca był polecony -i mamy za swoje ).

    Tak to właśnie jest jak chcemy troszkę zaoszczędzić, bo wiadomo budowa zżera - ja tez mam przykład - wzięłam tańszą ekipę do ocieplania zewnętrznego i.....no właśnie ... Nie dość, że zrobili to bardzo brzydko, to jeszcze skopali listwy przyokienne i zrobili wielkiego babola z listwą startową - nie zawinęli na nią siatkę tylko pod spodem. Teraz dopiero okazało się, że oni nigdy nie robili listwy startowej przy ociepleniu!!!!


    A co do terminu naszej przeprowadzki to ekipa od wykończenia ma zakończyć prace do końca maja!(mimo że umawiali się do końca kwietnia -nierealne).Powiedziałam im,że to jest mój ostateczny termin A w czerwcu przeprowadazka

    Jeszcze raz powtózę DACIE RADĘ a ja będę trzymała kciuki ...


    PS.widzę,że też macie reku.My jeszcze nie włączamy.Pan z firmy powiedział nam,żeby w trakcie trwających prac nie włączać.Szybko zapchają się filtry,efekt będzie mierny.Ale po pierwszym właczeniu to widzę,że wszystko działa ok.

    My tez jeszcze nie włączamy z tego samego względu ale próba już była

    No i w ogóle powoli do przodu.....
    Pozdrawiam
    Nina

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ach, Bogusia zapomniała napisać, że...... obie jesteśmy w najpiekniejszym wieku jaki może być....czyli... życie zaczyna się po cz....dziestce...
    Dziękuję za pochwały mojego wnusia......jestem w nim zakochana normalnie....

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Wasiek kochana kobitka jesteś .Takiego wsparcia mi potrzeba .A jak postrzegasz nową wersje kominka? Wygląda nieco lepiej?Uuuuu

    A nasz wiek...to cudny wiek Teraz wiemy czego chcemy,znamy swoje mozliwosci .
    Wnusio cudny,ja jeszcze nie jestem babcią



    , ale moje córki to 23 i 20 lat i kto wie???Póki co starsza ma zapowiedziane,że ma poczekać z zamażpójściem aż się wprowadzimy do nowego domu i jakos to ogarniemy No bo jak wyprowadzic panne młodą-z wynajetego mieszkania , albo w błocie po kolana?

    A z terminem przeprowadzki- nie odpuscimy

    Pozdrawiam serdecznie Bogusia [img][/img]

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogbog
    an-bud dzięki za rady i dlatego proszę o kolejne Miałam juz nie wklajać zdjęć kominka ,ale w takim razie jeżeli moge prosic o wskazówki.(póki jest jeszcze czas na poprawki).Gdzie musielibyśmy zrobić wlot powietrza?
    Z przodu-pod paleniskiem (wyjdzie dość duży).Czy tak jak widzę na niektórych zdjęciach z boku-widzę nieduże kratki-czy to wtedy wystarcza?
    Czy ten wlot to może być kratka?
    Pomóż "biednym " ludziom
    A co do postu w -kominkach...,to zgadzam się z Tobą.Wykonawcę rozstrzelać

    brakuje jeszcze górnej kratki-bedzie z przodu u góry
    Pozdrawiam Bogusia
    lepiej z przodu pod wkładem, coś jak miejsce na drewno, łatwiej odkurzyć
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Nowa wersja zdecydowanie lepsza od poprzedniej. To załamanie ściany dobrze robi przestrzeni. Nie ma juz wrażenia, że w salonie jest tylko ..... kominek.....
    Ja mam też dwójkę - chłopiec... ups, przepraszam mężczyzna.. ma 25 a córka 23 i to ona jest mamą mojego wnusia...Tyle tylko, że moje dzieci są juz na swoim i syn dosyć daleko od nas, bo aż w Poznaniu.... Tam gdzie studiował, tam został....przyjeżdża tylko na świeta....z czego bardzo ubolewam...

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał rogbog
    an-bud dzięki za rady i dlatego proszę o kolejne Miałam juz nie wklajać zdjęć kominka ,ale w takim razie jeżeli moge prosic o wskazówki.(póki jest jeszcze czas na poprawki).Gdzie musielibyśmy zrobić wlot powietrza?
    Z przodu-pod paleniskiem (wyjdzie dość duży).Czy tak jak widzę na niektórych zdjęciach z boku-widzę nieduże kratki-czy to wtedy wystarcza?
    Czy ten wlot to może być kratka?
    Pomóż "biednym " ludziom
    A co do postu w -kominkach...,to zgadzam się z Tobą.Wykonawcę rozstrzelać

    brakuje jeszcze górnej kratki-bedzie z przodu u góry
    Pozdrawiam Bogusia
    lepiej z przodu pod wkładem, coś jak miejsce na drewno, łatwiej odkurzyć
    Tak myślałam, a nie chciałam mieć "tego" z przodu Natomiast też się zastanawiałam wcześniej, jak z odkurzaniem "środka"i sprawa się wyjaśniła. Myliło mnie tylko to,że jak ogladałam zdjęcia na forum i nie tylko,nie wszędzie były robione wloty w obudowie.Wstępnie rozmawialiśmy z naszym panem od wykończeniówki Edwardem i powiedział,że oni to zrobią.
    A ponieważ jest on też konserwatorem zabytków ,więc "załata"nam fachowo drobne otworki na górnym blacie, po wczesniejszych stelażach.Wierzę w jego umiejętności.
    An-bud dzięki bardzo za dobre rady .
    Pozdrawiam Bogusia

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Nowa wersja zdecydowanie lepsza od poprzedniej. To załamanie ściany dobrze robi przestrzeni. Nie ma juz wrażenia, że w salonie jest tylko ..... kominek.....
    Ja mam też dwójkę - chłopiec... ups, przepraszam mężczyzna.. ma 25 a córka 23 i to ona jest mamą mojego wnusia...Tyle tylko, że moje dzieci są juz na swoim i syn dosyć daleko od nas, bo aż w Poznaniu.... Tam gdzie studiował, tam został....przyjeżdża tylko na świeta....z czego bardzo ubolewam...
    Nasze córki, zwłaszcza młodsza też są rzadko w domu A tak wogóle to niektórzy znajomi,pytają nas po co ta budowa na "stare lata" .Przecież dzieci pewnie nie wrócą do domu.A ja na to-kto wie? A jeżeli nawet nie wrócą, to przecież będą przyjeżdżały wnuki i dlatego musi być dom, ogród ..Jak oni nic nie rozumieją

    Pozdrawiam Bogusia

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No, to tak samo tłumaczysz jak ja.... i dlatego też każde a naszych dzieci ma już wybrany swój pokój na górze, gdzie beda przebywać - jak nas odwiedzą - ze swoimi rodzinami...
    A co tam, jak wyprowadzać się z wieżowca to ......do duzego domu a nie kurnej chatki, czyz nie?
    Oczywiscie nikogo nie chce obrazić ( kurna chatka).......

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    No właśnie.My co prawda nie mieszkaliśmy w wieżowcu.mieliśmy łądne 4 pokojowe mieszkanie,fajnych sąsiadów (prawie wszystkich ) ale....
    Ja to taka jestem,że nie znoszę stagnacji Zawsze do czegoś dążę.
    Wyremontowałam całe mieszkanie (etapami) i jak już wszystko zostało zrobione,zadałam sobie pytanie-i co teraz?Co ja będę robić( oprócz pracy zawodowej i działki ogrodniczej ).I wtedy się pojawił temat budowy.A dalej to już widać .
    A nasze córki też już maja swoje pokoje Zostawiam im trochę luzu np. w kolorystyce ścian(młodsza-fiolet ciemny zresztą),starsza -dwa kolory
    alpejska zieleń z tzw .tajemniczym ogrodem(Dulux).Zobaczymy jak to wyjdzie.
    Pozdrawiam Bogusia

  13. #53

    Domyślnie

    a ja mam pytanko co to za kabina i bateria prysznicowa w dolnej łazience?

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Witaj.
    Kabina to Gemy-90 ,szkło grafitowe.
    Natomiast zestaw prysznicowy -Freehander-Hansgrohe.
    Kupowałam je w sklepach ineternetowych-zaoszczędziłam trochę
    Pozdrawiam Bogusia

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    i od razu wrażenia kominkowe; jak najbardziej pozytywne Warto bylo podjąć decyzję o niszczeniu. Teraz właściwe proporcje, nie ma tego przytłaczającego wrażenia ogromu rozmiarów. Wygląda na to, że powinnaś być zadowolona. A jak jeszcze dojdą boki z kamienia będzię super

    Bardzo ładne te kuchenne płyki i blat. Co to takiego?

    Tak moje Panie, wyfruną nam za chwilę dzieci... chociaż mój młody jeszcze długo będzie potrzebował mamusi, a starszy za rok matura...

    Pozdrawiam serdecznie

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    No może jakoś wyprowadzę ten kominek "na ludzi"

    Jeżeli chodzi płytki to jest to gres polerowany Ceramstic.A blat to płyta,nie pamietam jak sie nazywa,wybrałam go przy zamówieniu mebli kuchennych.(prawie rok temu ).

    Pozdrawiam Bogusia

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo a odpowiedzi

    A tych opisanych emocji nie zazdroszczę, powoli zaczynam myśleć że olewactwo to normalka I to na każdym poziomie: w sklepie, hurtowni, szpitalu.....
    Trzymajmy się

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Bogusiu,

    najszczersze życzenia imieninowe


  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ja podłaczam się do bukietu Amtli i zycze jak najszybszej przeprowadzki i zadnych takich tam "fochofców" co to udają, że znaja sie na rzeczy.....

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Amtla, Wasiek serdecznie dziękuję za życzenia
    Bardzo to miłe dla mnie
    A w temacie budowlanym-dla Was też- co nas nie zabije to nas wzmocni prawda?
    Pozdrawiam serdecznie-Bogusia

Strona 3 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony