dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katka3

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Witam wszystkich

    Witam, bardzo się cieszę,że odnalazłam to forum. Przymierzamy sie do budowy domku MO5b. Może ktos z Was budował według tego projektu i chciałby się podzielić uwagami, pozdrawiam katka

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Witaj

    ...askądżęjesteśKasiu ?
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia2005

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie Przygotowania do budowy M05b

    Witam.

    Zaczynam przygodę z NIEWIELIM.
    Jestem z Krakowa. Czy ktoś buduje w okolicy niewielki. Ja przymierzam się do M05b.Chciałbym zobaczyć ten dom w rzeczywistości.
    Oczekuje pomocy.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Witam:

    Chciałem sie dowiedziec kiedy bedziesz rozpoczynać budowe bo jestem zainteresowany tym projekten i chciałbym zobaczyć ten domek z bliska a tez jestem z Krakowa.
    Mam jeszcze pytanie czy przewidujesz jakies zmiany w projekcie i ewetualnie jakie?

    pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia2005

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie odp fijasek

    witam.

    po przeanalizowaniu projektu ze względu na koszty dachu w stosunku do powierzchni użytkowej zrezygnowałem z tego projektu. Domek jest łady ale nie ekon.

    Zdecydowałem się na dom o dachu dwuspadowym

    Polecam stronę

    http://www.dommaksia.pl/

    PS. Jeśli masz pytania to chętnie odpowiem
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie CZY KTOś BUDUJE NIEWIELKIEGO M05B WARIANT 2

    witam . szukam budujących ten domek.

  8. #8

    Domyślnie CZY KTOś BUDUJE NIEWIELKIEGO M05B WARIANT 2

    Witam. Czy ktoś buduje ten domek..........

  9. #9

    Domyślnie

    zobacz[quote]Projekt M05 Niewielki/Murator
    [ Idź do strony: 1 ... 16, 17, 18 ]
    buduję M05L

  10. #10

    Domyślnie

    wiem czytałem,ale chodzi mi dokładnie o ten model m05b.

  11. #11

    Domyślnie

    kurde widzę że tylko ja wybrałem ten projekt

  12. #12

    Domyślnie

    Witam i pozdrawiam Pana Janka
    Ja jakiś czas temu juz pytałem o M05b i nikt sie nie odzywal wiec chyba nikt go nie buduje.
    Ale ja przełamuje zmowe milczenia i przyznaje sie ze dzisiaj zadzwoniłem do przedstawicielstwa muratora i zamówiłem ten projekt i jutro lub w czwartek mam go mieć no to sie zacznie a wcale nie planowałem zadnej budowy tylko kolega sie zapalił na budowe i mnie zaraził.
    Jak bede mial ten projekt to sie odezwe i mozemy tutaj kontynuować rozmowe na temat wersi "b"
    pozdrawiam
    jacek

  13. #13

    Domyślnie

    super............................Ja już kupiłem projekt jeszcze po starej cenie.Gdzies wyczytałem że jak kupisz jakiś nr muratra to masz zniżkę na projekt chyba 5%.

  14. #14

    Domyślnie

    Maaam
    Właśnie dzisiaj zakupiliśmy niewielkiego wersja b wiecej chyba dzisiaj nic nie napisze bo ide wczytać sie w nową "lekture"
    pozdrawiam
    jacek

  15. #15

    Domyślnie

    No na................................................ ...reszcie to jest nas 3-ech

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie czy ktoś myslał o jakiś zmianach w M05b i ewetualnie jakich?
    Ja z takich istotnych zmian to zastanawiam sie nad podniesieniem scianki kolankowej tyko nie wiem o ile i czy to robić bo wersja b w porównaniu do dwóch pozostałych jest juz troche podniesiona ma 26 cm plus murłata a tamte projekty chyba ok 12cm. I jak bedzie wygladał dach bo on juz jest dosyc wysoki. Druga zmiana to myslałem o przsunieciu sciany od salonu i kuchni o jakies 50-60cm ale chyba pasowało by tez przesunac garaz zeby byla zachowana symetria. Ale to musze skonsultować z architektem jakie to koszty
    i ostatecznie zadecydować. Wydaje mi sie ze kozystnie by to wpłyneło na wyglad dachu bo dla mnie jest on troche do szpica a tak to bedzie bardziej rozciągniety. Czekam na jakies inne propozycje ewetualnie uwagi do mojego pomysłu bo trzeba zaczac cos daiałać.
    pozdrawiam
    jacek

  17. #17

    Domyślnie

    Czesć Jacek ja podnoszę o 1 bloczek taką dostałem zgodę z muratora nie więcej ponieważ domek straci na wyglądzie.W środku drobne zmiany.Zastanawiam się nad lukarnami z przodu i z tyłu są 50/50 dość szerokie może dam okrągłe zmiana okien 2-skrzydłowe ponieważ 120/170 jedno skrzydło problem z otwieraniem.Ile planujesz wydać na stan surowy otwarty.Pozdrawiam....Sławek

  18. #18

    Domyślnie

    Czesc
    Co do kwoty jaka planuje wydać na stan surowy to nie mam pojecia chyba jak naj mniej Tak w ogóle to nie planowałem tej inwestycji ale jak sie juz podjałem to trzeba jej sprostać. Chciałbym jak najwiecej zrobić w tym roku (zwrot vatu) ale kase dopiero bede mial pod koniec roku wiec uruchamiam rodzinke zeby wsparła finansowo na pare miesiecy i chciałbym zrobic do konca roku stan surowy ale pewnie na dach to sie juz nie wyrobie. Co do kwoty jaka planuje to jeszcze nie kalkulowałem ale chetnie poznam twoje wyliczenia.
    Co do podniesienia dachu to cały czas o tym mysle ale boje sie ze bedzie ten dom dziwnie wygladał bardzo do szpica bo juz w porównaniu do tych dwóch wersji on jest duzo wyzszy no i ile bedzie wystawały dach na zewnatrz domu czy to póbowałeś przeliczyć?
    pozdrawiam
    jacek

  19. #19

    Domyślnie

    Witam .Mój architekt powiedział że na wygłądzie nie stracę nic okapy są wydłużone na metr ale jeszcze sam sprawdze.Na materiał już wydałem 40 patyków myślę że jeszcze 40 +30 robocizna czyli 110 lub 120 stan otwarty z dachem i orynnowaniem ale mogę się mylić wszystko idzie tak w górę że szok.Kupiłem suporex,bloczki,terivę 11m3 betonu b20 zaliczka oczywiscie dachówka cementowa euronit brązowa teraz będę musiał wziąść kredyt bo cinko z kasą .W projekcie jest zestawienie materiałów ale nie wiem jak to policzyć....Np pret od 5-7mm i bądz jaki kupić.Acha kupiłem jeszcze pręty 12 bo też idą w górę.To tyle .

  20. #20

    Domyślnie M05b

    Nie trzech Was jest, tylko czterech NAS jest A nawet pięcioro, bo http://forum.muratordom.pl/viewtopic...783057#1783057 tutaj też się "podszczecinianie" pojawili

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony