Mam do was dwa pytania:
1. Zakupiłem ostatnio na Allegro poprzez funkcje kup teraz pewną rzecz i niestety na stronie były tylko dane personalne sprzedającego bez podanego numeru konta na które trzeba wpłacić pieniądze.
Wysłałem wiec email do sprzedającego, aby mi podał numer konta na które mam wpłacić pieniądze. W emailu zwrotnym od tego sprzedawcy dostałem numer konta, ale dane były na jakąś firmę, a nie te co były podane na stronie aukcji. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ? Mi się wydaje ze wszystkie dane powinny być zwarte na stronie wraz z numerem konta i nie powinno być tak że np. sprzedaje coś pan Tomasz z Kalisza, a konto przesyła mi na firmę Kogucik z Bydgoszczy. Bo skąd ja mam wiedzieć czy to nie jest jakiś przekręt?

2. Zakupiony towar kupiłem za pewna kwotę, a sprzedawca w emailu z jego numerem konta i danymi napisał mi: potwierdzam zamówienie ..... Dostawa nastąpi w ciągu 5-7 dni od daty wpłaty na konto. Zgodnie z ustaleniami płaci Pan ..... zł
No i właśnie ta kwota jest wyższa o 100zł!!!
W ofercie pisze: 1 rok gwarancji, dostawa gratis, faktura VAT w cenie !
Wiec dlaczego mam zapłacić więcej o 100zł ? Podejrzewam że sprzedawca chce przerzucić na mnie koszt transportu, albo faktury.

Co byście zrobili na moim miejscu?
Teraz obawiam się tego zakupu choć pisałem już do jednego allegrowicza i mówił ze wszystko było jak należy i nie było żadnych problemów i tez wpłacał na to konto, ale nie musiał wpłacac na kąto 100zł wiecej.