dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 143 z 156
Pokaż wyniki od 2.841 do 2.860 z 3109
  1. #2841

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Max jest trochę "szczuplejszy", czy w związku z tym powinnam zastosować grubszą warstwę izolacji ?

  2. #2842

    Domyślnie

    standardem jest teraz 15cm i taki wystarczy wiadomo im grubsza izolacja tym mniejsze koszty ogrzewania

  3. #2843
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Witam, jestem zupełnie zielona a dom dopiero w fazie projektowania. Jednak zaczęłam się już rozglądać materiałowo i mam pytanie. Czy istnieją pustaki ceramiczne mniej znanych firm ale o podobnych parametrach i znośne gatunkowo, jak te najbardziej popularne i cenione ? Poszukuję czegoś tańszego, może ktoś zna? Ewentualnie może ktoś zna hurtownie w okolicach Trójmiasta, gdzie są najtańsze (ale nie najgorsze) materiały budowlane, np. pustaki?
    Cerpol Kozłowice.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #2844
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hrumak

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kod pocztowy
    93-166
    Posty
    1

    Domyślnie Bloczki gazobeton szare Sieradz i okolice

    Witajcie,

    Czy ktoś może polecić jakies miejsce gdzie można w okolicy Sieradza/Warty zanabyc za nieduże pieniądze bloczki gazobetonowe 24x24x59 , mogą być szare (bo tansze) najlepiej nie ytong (z racji ceny). Super było by gdyby tam też mieli jakiś transport HDSem

    Potrzebuje zakupić ok 450szt takiego bloczka.

    Dzięki z góry

  5. #2845
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar connecTOMEK
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-052
    Posty
    17

    Domyślnie

    oj oj oj....
    nie przesadzajmy z tą izolacją.......
    tak naprawdę chodzi o parametry specyficzne przegrody i krawędź przemarzania...takie tam frazesy teoretyczne techniczne....
    inaczej mówiąc.......ostatnia zewnętrzna warstwa powinna być taka, by ok 12 cm wypadło w warstwie izolacji termicznej.....czyli w wełnie lub w styropianie.....
    15 to jest świetnie bo przemarzanie występuje w warstwie styropianu i jest ok.....więcej nie potrzeba....bo i tak wówczas zawsze przemarzanie wypadnie w styropianie.....po co więc przepłacać....
    ta owa szczupłość Kejt nie ma większego znaczenia bo jest to już konstrukcja nośna.....i tak ma swoją izolacyjność.....
    pozdrawiam

  6. #2846
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar connecTOMEK
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mosina
    Kod pocztowy
    62-052
    Posty
    17

    Domyślnie

    a co do jakości materiałów......
    właściwie cena jedynie ma znaczenie......z doświadczenia wiem że z jakością nawet drogich materiałów bywa różnie......
    kiepska jakość wcale nie jest domeną mniejszych firm......
    czasem po prostu warto pojechać na budowę i obejrzeć jak wyglądają materiały, albo zapytać fachowców którzy budowali z tych bądź innych materiałów jak im się robiło......
    z drugiej strony......dobry materiał a kiepski fachowiec......znany efekt......
    dobry fachowiec da sobie radę.....jakość tych materiałów nie jest aż tak odbiegająca....
    w razie szczegółowych pytań opowiem,......hahahhaah
    pozdrawiam i miłego budowania.....

  7. #2847
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    antekrudy

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-009
    Posty
    9

    Domyślnie

    ile kosztuje m2 ocieplenia dobrej jakości ścian zew domu , styropian 15 cm lambda 0.36

  8. #2848
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    SIlikaty UNISIL PPMB Niemce:

    N24 - 3,00 zł/sztuka
    N12 - 1,82 zł/sztuka

    Ceny BRUTTO z transportem HDS i rozładunkiem. Transport umówiony i zrealizowany co do 15 minut.

  9. #2849
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    porucznikzbik

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-765
    Posty
    26

    Domyślnie

    Jaki jest koszt w woj. mazowieckim dobrego styropianu np Termo Organiki lambda 0.38-0,40 m3? z góry dzięki za info

  10. #2850
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Millford Red

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    44-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    bardzo proszę o informację odnośnie kosztu dotyczącego zmiany tynku tzn. kornik zmieniamy na baranek. Czyli podejrzewam, że musi się to odbyć w taki sposob: grunt, klej, grunt, tynk.
    I jeszcze jedna kwestia. Mianowicie koszt ułożenia kamienia na podmurówce. Mam na mysli kamien naturalny, gnejs 2cm.
    Pozdrawiam

  11. #2851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar desperadomn
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Posty
    242

    Domyślnie

    K**wa czy naprawdę ciężko jest wpisac w wyszukiwarce TermoOrganika 0.38 ??? Mimimum logistyczne tj.30m3 jest z transportem gratis na terenie kraju!!!

  12. #2852

    Domyślnie

    Cytat Napisał desperadomn Zobacz post
    K**wa czy naprawdę ciężko jest wpisac w wyszukiwarce TermoOrganika 0.38 ??? Mimimum logistyczne tj.30m3 jest z transportem gratis na terenie kraju!!!
    Panie desperadomn trochę kultury chyba że epitetami chcemy się dowartościować. Prostaków nie znoszę tym bardziej, iż teraz w naszym kraju promuje się chamstwo.

  13. #2853
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Jaka jest realna cena bloczków komórkowych 24 cm, 400, pioro-wpust,TLMB. Cenniki producentów podobno mają dużą nadwyżkę.

    Zastanawiałem się nad Ytongiem, ale może jest coś podobnego co jest równie lekkie a tańsze
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  14. #2854
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomAsia

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-123
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzien dobry,

    Przymierzamy sie z zona do kupna domu i liczymy koszta. Jednym z nich jest docieplenie domu. Jakie obecnie sa stawki docieplenia steropian 12 ( na gotowo z malowaniem ) powierzchnia okolo 250m2. Dom w Gdansku

    dziekuje za odpowiedz

    pozdrawiam,
    TA

  15. #2855

    Domyślnie

    Mam pytanie jakie teraz sa ceny prętów zbrojeniowych, bloczków betonowych, cegły pełnej, pustaków i belek stropowych?

    Od wiosny ruszam z budową i chciałbym coś dowiedziec się na temat cen
    1.Gdzie kupować i co kupować żeby nie przepłacić ?
    2.Ja jestem z powiatu ostrzeszowskiego (południowa wielkopolska). Zna ktoś w tym rejonie dobre hurtownie?
    3.A może kupować bezpośrednio od producentów? Czy to w ogole możliwe?
    4. Jak to obecnie wygląda z VATem? są jakies odliczenia? Czy w ogole idzie kupić materiał bez VATu? Jak to wygląda?

    Pomóżcie. Z góry dzięki

  16. #2856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ad 1 - duzo pytac, rozsylac zapytania. Teraz np warto kupic styropian - np w Termoorganice cena jest najnizsza od ponad 2 lat.
    Ad 2 - nie moj rejon
    Ad 3 - tu bywa roznie, solidny producent nie sprzedaje inaczej niz przez siec dystrybucji, pewne rzeczy czasami warto kupic bezposrednio u producenta lub zwrocic sie do producenta i niech on wskaze Ci dystrybutora (tak bedziesz miec w przypadku stolarki otworowej np). Z ciezkimi rzeczami - nawet nie probuj bo Cie wysmieja, tak sobie wyobrazam jakbys do huty zadzwonil i powiedzial, ze chcesz 6ton stali na domek.
    Ad 4 - odliczen nie ma, generalnie wykonawca powinien Ci fakturowac na 8% VAT towar z usluga - zgodnie z prawem. Ale tu trzeba pilnowac wykonawcy zeby sobie "za obsluge" nie doliczyl... a z tym bywa trudniej. Standardowy tekst "Panie ja mam rabaty w hurtowniach"...
    Operuj cenami netto, niestety musisz sie tego nauczyc, i rozwazac 2 opcje:
    1 - cena netto + VAT 23% gdy Ty kupujesz materiał
    2 - cena netto + VAT 8% gdy kupuje Twoj wykonawca o ile nic nie dolicza
    3 - pewne rzeczy uda Ci sie kupic "po netto" ale pamietaj, ze jest to zlamanie prawa, a jednoczesnie zapomnij o jakiejkolwiek odpowiedzialnosci kogokolwiek za material lub usluge gdy w ten sposob to zrobisz.
    Na przykladzie elewacji (bo to moja dzialka) wrzucilem zestawienie jak to wyglada finalnie w kieszeni inwestora
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-czy-nie-warto
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #2857

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź

    Z tym VATem to w sumie dla mnie czarna magia
    Ze mną to jest taka sytuacja że dom bede budował własnymi rękoma oczywiści przy pomocy rodziny czyli co za tym idzie materiały kupować będę sam osobiscię wiec jak z tym VATem w tym przypadku?

  18. #2858
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    To jest bardzo proste:
    Material 10 000 netto
    Robocizna 10 000 netto
    I teraz tak:
    1 - kupujesz na siebie(placac23% vat) i robocizne wyk. fakturuje na 8% vat = 10 000 + 2300 + 10 800 = 23100 placisz
    2 - kupujesz na wykonawce lub to on kupuje: i on Ci fakturuje towar z usluga na 8% vat = 20 000 + 1600 = 21600 płacisz
    3 - kupujesz bez vat "na lewo" i wykonawce masz "na lewo" = placisz 20 000 ale czywiscie to jest przestepstwo skarbowe.

    plus kazda inna mozliwa opcja bo ludzie maja rozne sposoby rozliczania sie... wykonawcy czasami tworza nowa ksiegowosc

    Natomiast wez pod uwage ze piszesz na forum publicznym przegladanym aktualnie przez 7tys przypadkowych osob... czego sie po mnie spodziewasz? okrętu?
    Generalnie jastaram sie zawsze ludzi namowic na opcje 2.
    U Ciebie sprawa jest taka, ze nie bedziesz mial wykonawcy... czyli opcja 2 - odpada. No to ja juz Cie nie bede uczyc robic zakupy
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 15-12-2014 o 18:38
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #2859

    Domyślnie

    Teraz zrozumialem już to bardzo dobrze. Za taką odpowiedz należy się mega duży kufel piwa

  20. #2860

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Takie pytanko lekko z innej beczki. Czy da radę kupić materiały budowlane bezpośrednio od producenta czy producenci w taki sposób nie sprzedają? I czy załóżmy zakład jest oddalony o 30km ode mnie to musze zapłacić za transport albo w ogole kombinować swój transport?

Strona 143 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony