dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 156
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 3109
  1. #2861

    Domyślnie

    tak, kupić możesz - po cenach producenta, które zapewne będą kilka razy wyższe niż w hurtowni

    budowałem z Silki, wytwarzanej ok. 20 km ode mnie; z ciekawości spojrzałem na cennik online - no lekko 2 x (może 3 x) tyle bym zapłacił co w lokalnej hurtowni; a to, że owa Silka do lokalnej hurtowni nawet nie zajrzała, tylko przyjechała w sumie bezpośrednio z fabryki, ino na ciężarówce mojej hurtowni, to inna rzecz

    transport - będziesz miał w cenie hurtowni i to na pewno wyjdzie taniej, niż gdybyś sam organizował ciężarówkę i rozładunek (weź se Silkę sam rozładuj hehe)

    badam teraz okna dachowe - cennik producenta jest do pobrania z www, ale hurtownia w której to kupię już "dała" upust na 1/3 ceny od katalogowej, a to dopiero początek rozmów

  2. #2862

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to że taniej będzię przez pośrednika (hurtownie)? Mają oni takie upusty u producentów że po dodaniu marży nadal bedzie taniej niż kupując u producenta?

    Chodzi mi głównie o bloczki betonowe i strop teriva (belki, pustaki). Wiem że w mojej okolicy (gdzies 30km ode mnie) produkują własnie takie rzeczy i sie po prostu zastanawiam czy czasem nie zainteresowac sie? Warto fatygi czy nie będzie taniej?

  3. #2863

    Domyślnie

    Wiesz, spróbować zawsze warto. To co pisałem w sumie odnosi się bardziej do skomplikowanych gratów.

    Bo jeśli chodzi o bloczki np. M6 to jest to produkt na tyle prymitywny, że nie trzeba fabryki, i pewnie najlepszą cenę dostaniesz po prostu w lokalnym zakładzie produkcji gadżetów i akcesoriów betonowych. Tak właśnie u mnie było. Ze silką czy gazobetonem, że o ceramice nie wspomnę, to już zupełnie inaczej, wiadoma sprawa.

    Teriva - brałem przez hurtownię, cena wyszła normalna. Zakład produkcji był stosunkowo daleko, z tego co się zorientowałem. Technologia kosmiczna to nie jest więc może w sumie warto podrążyć temat.

    Pustaki - pewnie j.w.

    Betoniarnie zazwyczaj też mają już transport. A jeśli dodatkowo robią beton w gruszki, to możesz dodatkowo potargować, bo przecież betonu też będziesz masę potrzebował.

    Krótko - zapytaj, policz sam, sprawa jasna.

  4. #2864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wolski Zobacz post
    Czyli wychodzi na to że taniej będzię przez pośrednika (hurtownie)? Mają oni takie upusty u producentów że po dodaniu marży nadal bedzie taniej niż kupując u producenta?

    Chodzi mi głównie o bloczki betonowe i strop teriva (belki, pustaki). Wiem że w mojej okolicy (gdzies 30km ode mnie) produkują własnie takie rzeczy i sie po prostu zastanawiam czy czasem nie zainteresowac sie? Warto fatygi czy nie będzie taniej?
    Generalnie jest tak: o zakupach ceramiki, gazobetonu i silki - zapomnij bvezposrednio u producenta - za duze firmy i za bardzo poukladane zeby na cos takiego sobie pozwolic.
    Co warto kupic bez hurtowni/dystrybutora: na pewno bloczki betonowe i beton - zazwyczaj betoniarnie tez proddukuja bloczki bo przeciez czasami im beton z budowy w gruszce wraca i wtedy albo bloczki, albo kregi, albo plyty monowskie... gratis sobie robia
    betoniarnia/bloczkarnia przywiezie Ci to w cenie. Ale sprawdz tez koniecznie po ile policzylaby Ci hurtownia.

    Mozesz probowac kupic styropian u lokalnego "spieniacza", oczywiscie zapomnij, ze Knauf, Austrotherm lub organika Ci w ten sposob sprzeda - w ten sposob sprzeda tylko jakis maly lokalny producencik
    Drewno z tartaku: jak z bloczkami

    Stropy Teriva - to wgle najdziwniejszy temat jaki istnieje ceny sa tak rozstrzelone w tym temacie, ze wogole dramat... najdziwniejsze w sprzedazy.. mozesz u lokalnehgo producenta i hurtowniach znalezc ddduuuuzo drozej niz z 2 konca Polski. tak swoja droga jak juz pozbierasz oferty - wyslij mi najnizsza na maila - z przyjemnoscia sprawdze mojego dostawce a jak sie zmieszcze - skladam oferte

    Rozwaz minusy takiego rozwiazania: nie ma szans na zwroty.

    Pozostale materialy niestety musisz kupic przez dystrybucje/hurtownie

    Byl gdzies watek poswiecony wlasnie zakupom bezposrednio u producenta.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 13-01-2015 o 18:48
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #2865

    Domyślnie

    Dzięki za super odpowiedzi.

    Jakieś kilka dni temu dostałem z jednej hurtowni wycene i tak:
    Bloczek (14cm) - 2,5zł
    cegła pełna kl. 150 - 1,25zł
    pret fi6 (6m) - 4,76zł/szt.
    pret fi12 (12m) - 26,95zl/szt.
    pustak stropowy teriva zuzlowy - 3zl/szt.
    belka stropowa 6m - 123,6zl/szt
    belka stropowa 3m - 41zl/szt
    cement - 380zl/tona

    bloczki netto, reszta brutto

    Co sadzicie? za jakis czas mam dostac druga wycene

  6. #2866
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    pierwszy raz widze zeby ktos stal sprzedawal na szt pretow normalnie uzywa sie kg/tona no ale w sumie mozna....
    odniose sie jutro - musze byc w firmie zeby cokolwiek powiedziec.
    Wolski : podaj dla stropow lokalizacje i ilosci. Dla stali w kg/tonach. w sumei moze byc w szt.. przelicze sobie
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 13-01-2015 o 20:11
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #2867

    Domyślnie

    o, fighter1983 słusznie też zauważył - zwroty - dość istotna sprawa przy materiałach na SSO; praktyka (przynajmniej moja) pokazuje, że zawsze coś trzeba zwrócić, a jak się potem policzy to jednak kilka stówek wlata z powrotem

    pustaki teriva sprawdź też jakie dokładnie, ile komór, wymiary itd

    to samo z nadprożami

    beton - pewnie, że można kupić o tak, bez papiera, ale jak wtedy sprawdzisz i wyegzekwujesz, że to B25 a nie B10?

    żwir, pospółka - wiadomo, tylko lokalnie i, no, wiadomo :E

    styro z wytwórni garażowej bym się bał kupować - no chyba, że miałbym ambicje jedynie na 044 czy coś, wtedy to OK

    w jakich okolicach się budujesz?
    Ostatnio edytowane przez kater-acme ; 13-01-2015 o 20:11

  8. #2868

    Domyślnie

    No dla mnie prety w sztukach tez byly dziwne ale tak mi podali no to co zrobie. mozna sobie to przeliczyc na kg

    to bedzie:
    pret fi6 (6m) - 4,76zł/szt. ------- 3,57zł/kg
    pret fi12 (12m) - 26,95zl/szt. ------- 2,53zł/kg

    chyba dobrze to przeliczylem, ktos moze sprawdzic jesli ma checi

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    podaj dla stropow lokalizacje i ilosci.
    co masz na mysli bo nie rozumie


    Cytat Napisał kater-acme
    w jakich okolicach się budujesz?
    około 30km na poludnie od Kalisza
    Ostatnio edytowane przez Wolski ; 13-01-2015 o 20:25

  9. #2869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wolski Zobacz post
    No dla mnie prety w sztukach tez byly dziwne ale tak mi podali no to co zrobie. mozna sobie to przeliczyc na kg

    to bedzie:
    pret fi6 (6m) - 4,76zł/szt. ------- 3,57zł/kg
    pret fi12 (12m) - 26,95zl/szt. ------- 2,53zł/kg

    chyba dobrze to przeliczylem, ktos moze sprawdzic jesli ma checi


    co masz na mysli bo nie rozumie
    wiem ze mozna przeliczyc zreszta edytowalem ze sobie policze, ale dziwna jednostka miary... dlaczego ? ktos uzywa takiej jednostki.. w sensie sprzedawca... zeby co, magazynierowi bylo latwiej? dlaczego ktos kto kupuje prety na tony sprzedaje na sztuki.. gdzie pret pretowi nierowny... w sensie szt moze wazyc roznie...dziwne to. no ale ok.. jakas tam "srednia" sie przyjmuje.
    a co do lokalizacji:
    kod pocztowy i zestawienie ilosci albo projekt stropu mi potrzebny. wole projekt.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #2870

    Domyślnie

    podłogówkę i wod-kan robił mi gość z okolic Kalisza, b fajnie się sprawił, jak będziesz na tym etapie to dam Ci kontakt jak będziesz zainteresowany

  11. #2871

    Domyślnie

    Kupował ktoś ostatnio beton B15, B20 lub B25? Jakie ceny? Brutto? Netto? Pompa? Ile km dowozu?

    A moze ktos zaproponuje cos z okolic Kalisza. Ostrowa, Kepna, Ostrzeszowa?

  12. #2872
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    W małych składach budowlanych nikt nie waży pojedynczych prętów zbrojeniowych .
    Ile waży 1 mb danego profilu stalowego masz rozpisane w tabelach praktycznie w każdym składzie .
    Spróbuj gdzieś kupić drut zbrojeniowy fi 6 mm na wagę
    Darek B

  13. #2873
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MartynaG.pl
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jak kształtuje się cena materiału ogrzewania podłogowego w stosunku do ceny grzejników ?
    BLOG JEST Z REKLAMAMI, WIĘC STOPKA NIEDOZWOLONA

  14. #2874
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    witam, w tym roku planuje start na razie jeszcze nie ma pozwolenia ale mam już spis materiałów czego ile potrzeba i rozważam zakup teraz zanim ceny na lato podskoczą do góry.
    Moje pytanie brzmi tak ile w tym prawdy czy faktycznie cena znacznie podskoczy po rozpoczęciu sezonu ?
    Na ten rok planem jest zrobienie fundamentu czyli bloczki betonowe pręty zbrojeniowe oraz sam beton bloczki jak i beton ma być B20 samych bloczków potrzebuje nie cale 1100 szt.
    Bloczki mogę mieć za 2.30 szt. niestety nie znam jakości produktu :/ czy są jakieś sprawdzone składy w pomorskim które mogli byście polecić ?
    Kwidzyn i okolice był bym wdzięczny za rady gdzie najlepiej kupować bo te w marketach choć cenowo są drogie wcale nie wyglądają na zbyt mocne.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 14-03-2015 o 06:36

  15. #2875
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ktoś kupował orientuje sie gdzie w Poznaniu mozna kupić cement CEM I ?

  16. #2876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kupował ktoś kształtki wieńcowe L i U w okolicach Krakowa czy Bochni?

  17. #2877
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Ktoś z południa polski - okolic Bielska-Białej - może podzielić się cenami materiałów?
    Beton, bloczki betonowe, pustaki ceramiczne, stal.... ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie...

  18. #2878

    Domyślnie

    ja moge podac z okolic Rybnika, wszytskie ceny brutto raz z transportem
    Beton b25 - 190
    bloczki betonowe 12 - 2zl
    stal fi 14 - 2,40 kg
    stal fi 14 prefabrykowana - 2,71
    strzemiona fi 6 mm - 3,08

  19. #2879
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boleslaw50

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    zna ktoś jakieś ciekawe oferty bloczków i betonu z łodzi?

  20. #2880
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antymateria Zobacz post
    Ktoś z południa polski - okolic Bielska-Białej - może podzielić się cenami materiałów?
    Beton, bloczki betonowe, pustaki ceramiczne, stal.... ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie...
    Ja się zaopatrywałem w okolicach Krakowa (skład na wylotówce na Wodzisław). Porotherm 30 Dryfix kosztował 5,60 netto. Ale podobne ceny były też jak sprawdzałem online - tylko trzeba zawsze mocno uważać na koszty transportu, bo na tym niestety można popłynąć bardziej jak na kosztach samego materiału...

Strona 144 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony