dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 156
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 3109
  1. #1081

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Cytat Napisał Adam N
    Cytat Napisał malka
    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał Adam N
    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał tomash_C
    acha - dowóz wszystkiego i zawsze gratis (ok 15 km)

    Być może za ostro zareagowałem ale cóż wiele przykrych rzeczy spotkało i mnie i na pewno wielu budujących więc się nie dziw
    Stal to mozliwe ale wyobrazasz sobie żeby beton ukradł ? to by była akcja

    a jak kupi cały beton bez faktury i okaże się że betoniarnia namieszala z jakością - to nawet nie bedzie mial podstawy żeby ich o to pociagnąć do odpowiedzialności - więc sobie jeszcze na złość zrobi..
    Ale w jednym masz racje - amatorzy tanich zakupów nakręcają kradzieże na budowach..



    Beton bardzo prosto

    Przykład:
    Jako inwestor kupuję 20m3 wożą na budowę betoniarkami i po wszystkim stwierdzają ze zużyli 26m3(faktycznie poszło niecałe 20)
    pozostałe sprzedają na"lewo"bez faktury bo jak?skoro ja na fakturę już zapłaciłem
    To jest kradzież betonu bardzo często praktykowana przez nieuczciwych dostawców
    Ale skoro zamówiłeś 20, płacisz za 20, nie 26, nich pan z betoniarni udowodni, że wlali 26.
    Ja wolę kilka razy zamawiać beton (jeśli braknie) niż płacić za coś czego faktycznie nie otrzymałam. Głupie- może , ale chyba uczciwe .
    tylko tez nie masz kontroli ile z gruszki ci tak naprawdę wylali - jak bedą chcieli oszukac - to to zrobią, może nie jakies duże ilości ale zawsze
    To po cholerę zatrudniamy kierbudów i insektorów ?? Niech tego pilnują.
    Mój powiedział - tu wejdzie (część fundamentu) 9 kubików i ani "grama" więcej.
    Więc grucha była dziewiatka- za namową majstra Romanka (On zna przekręty dostawców, i póki co, pilnuje naszej budowy jak własnej) - oby Mu nie przeszło.
    Nie miałem na mysli ,,przekrętu stulecia" tylko parę procent na jednym kliencie, parę na drugim i się zbiera
    Majstra masz fajnego; moi tez liczą ile ma być i tyle zamawiają; ale ostatnio to było aż 42 kubiki - oj zabolało jak fakturkę trzeba było zapłacić; ale oko cieszy jak idzie do przodu; a skoro o cenach - PLN 300 brutto z pompą i dowozem za b/20 / kubik

  2. #1082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Nasz beton 230 netto b25 z hydrostopem + pompa 250zł /h, ale b30 dostaniemy w tej samej cenie. małe transporty (6 -12 m3) - fundament lany w " kawałkach" - transport 40 km w cenie

    Chyba nic nie namieszałam - to działka slubnego.

    A to wycena wełny

    Toproock 160 mm - 22,05
    Superrock 80 mm - 11,10
    Rockton 100 mm - 13,08
    Rockton 80 mm - 11,65

    ceny brutto za m2 - mogą być ?? czy szukać dalej ?

  3. #1083

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    Nasz beton 230 netto b25 z hydrostopem + pompa 250zł /h, ale b30 dostaniemy w tej samej cenie. małe transporty (6 -12 m3) - fundament lany w " kawałkach" - transport 40 km w cenie

    Chyba nic nie namieszałam - to działka slubnego.

    A to wycena wełny

    Toproock 160 mm - 22,05
    Superrock 80 mm - 11,10
    Rockton 100 mm - 13,08
    Rockton 80 mm - 11,65

    ceny brutto za m2 - mogą być ?? czy szukać dalej ?
    a ten beton to gdzie nabyty? bo coś tańszy niż mój - więc jeśli okolice Krakowa to bym się przerzucił - bo jeszcze troche będę potrzebował

  4. #1084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam N
    Cytat Napisał malka
    Nasz beton 230 netto b25 z hydrostopem + pompa 250zł /h, ale b30 dostaniemy w tej samej cenie. małe transporty (6 -12 m3) - fundament lany w " kawałkach" - transport 40 km w cenie

    Chyba nic nie namieszałam - to działka slubnego.

    A to wycena wełny

    Toproock 160 mm - 22,05
    Superrock 80 mm - 11,10
    Rockton 100 mm - 13,08
    Rockton 80 mm - 11,65

    ceny brutto za m2 - mogą być ?? czy szukać dalej ?
    a ten beton to gdzie nabyty? bo coś tańszy niż mój - więc jeśli okolice Krakowa to bym się przerzucił - bo jeszcze troche będę potrzebował
    Beton z okolic Tychów, ale tak jak mówiłam to działka ślubnego - nie mam ani małzonka, ani faktur pod reką (z namiarami).

  5. #1085

    Domyślnie

    ja kupuję b 20 po 250 brutto

  6. #1086

    Domyślnie

    Cytat Napisał wjw
    ja kupuję b 20 po 250 brutto
    OK - a jaka okolica? jest w tym pompa i transport czy płatne osobno?
    Pozdr

  7. #1087

    Domyślnie

    Wrocław- B20 - 205 netto, dojazd pompy 100 netto, godz. pracy 230 netto.
    Zastosowałem radę formułowicza i pojechałem do betoniarni. Na miejscu negocjowałem powołując sie na fakt,że będę brał beton tylko od nich.

  8. #1088

    Domyślnie

    Cytat Napisał rutek1985
    witam!!!
    dzieki za odpowiedzi. oczywiscie dzialka jest wiec ten problem jest z glowy mysle ze dopiero po nowym roku bede bral sie za fundamenty.. powodzenia w waszych wojazach
    weż pod uwagę, że dolny sląsk jest niestety drogi. policz sobie- SSZ od 700-1000 w zależności od mat. i wykonawców, a w instalacjach,to od sasa do lasa - wszystko bedzie zależało od zastosowanych technologii (np. pompy ciepła, solary itp. to drogie imprezy w budowaniu)

  9. #1089

    Domyślnie

    Malka - a mozesz napisać gdzie zaopatrywałaś się w beton i stal?
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  10. #1090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał MI*
    Malka - a mozesz napisać gdzie zaopatrywałaś się w beton i stal?
    Beton - betoniarnia z Zabrza - Dombet , transport był z zaklabu nr1 w Katowicach
    Stal w Gór-Hurcie i w KEM ie w Dabrowie Górniczej - ale ceny juz nie te - teraz zamawialam na wieniec 12 i 14 zebrowana i cena już 2 620 t (brutto)


    A cena strzemion mnie zabiła prawie - ale cóz potrzebne były na "wczoraj" - więc płakałam i płaciłam

  11. #1091

    Domyślnie stało się...

    ...No to jestem po"słowie" z dostawcą,towar ma przyjechać w przyszłym tygodniu na plac...i tak:
    MAX kozłowice 280*220*188 - 3.40
    -//- -//- [połówka *88] - 2.80
    cegła palona pełna kl.200 - 1.10
    pustak bet. komórkowy 59*24*24 - 8.50
    -//- -//- -//- 59*24*12 - 4.60
    pustak stropowy ackerman wys. 15 - 3.20
    stal żebrowa 14 - 2400 /t
    stal gładka 6 - 2500/t

    Naliczyłem tego za ponad 21000zł...uuuffff... wyrwie z kieszeni...ale będzie coś niżej, bo na hasło "część bez faktury"-pan ów...nie mówi nie!
    także bądzmy dobrej myśli... i byle do wiosny!
    - i jak wam się to widzi?
    ..aha...jak ochłonę po dostawie zabieram się za poszukiwanie tartaku z.... "moim dachem"
    POZDRAWIAM!
    #*+(&W%#&*#$^^$$ -...AAaaaa - Na poczatku był..... hA oS !!!
    --------------------------------------------------------------------------
    WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA

  12. #1092

    Domyślnie

    a budowa kiedy sie zaczyna? na wiosne? jesli tak to nie ma sie ci spieszyc z zakupem materialow. ceny ciagle spadaja. a szalenstwo cenowe z wiosny 2007 dlugo sie nie powtorzy

  13. #1093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryan777
    a budowa kiedy sie zaczyna? na wiosne? jesli tak to nie ma sie ci spieszyc z zakupem materialow. ceny ciagle spadaja. a szalenstwo cenowe z wiosny 2007 dlugo sie nie powtorzy
    Niestety....ceny już nie spadają, a rosną.Kolega nie jest na bieżąco
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #1094

    Domyślnie ceny

    cwaniaczki by tak chcieli, ale ceny beda spadac, pomalu zacznaja sie pojawiac skutki obostrzen w zakresie udzielania kredytow

    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał maryan777
    a budowa kiedy sie zaczyna? na wiosne? jesli tak to nie ma sie ci spieszyc z zakupem materialow. ceny ciagle spadaja. a szalenstwo cenowe z wiosny 2007 dlugo sie nie powtorzy
    Niestety....ceny już nie spadają, a rosną.Kolega nie jest na bieżąco

  15. #1095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie Re: ceny

    Cytat Napisał moni44
    cwaniaczki by tak chcieli, ale ceny beda spadac, pomalu zacznaja sie pojawiac skutki obostrzen w zakresie udzielania kredytow

    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał maryan777
    a budowa kiedy sie zaczyna? na wiosne? jesli tak to nie ma sie ci spieszyc z zakupem materialow. ceny ciagle spadaja. a szalenstwo cenowe z wiosny 2007 dlugo sie nie powtorzy
    Niestety....ceny już nie spadają, a rosną.Kolega nie jest na bieżąco
    Zgodzę się z CityMatic. Kilka tygodni temu, kupowałam stal po niecale 2 k, kilka dni temu już po ponad 2,6 k - ta sama hurtownia, ten sam producent.

    Jedyne co u mnie "spadło" to suporeks , kilka groszy na sztuce.

    Acha, jeśli chodzi o obostrzenia w kredytach - to może dzialać w przeciwną strone niz myślisz - mniej kredytów, mniej kupujacych - wyzsze ceny (jakoś straty trzeba zrekompensować)

  16. #1096
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eelii
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    148
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    cegła klinkierowa roben czerwona 1,85
    wełna superrock 15 - 12,50 bez faktury, a 5 - 4,90 z fakturą

    woj lubuskie

  17. #1097

    Domyślnie Re: ceny

    Cytat Napisał malka
    Acha, jeśli chodzi o obostrzenia w kredytach - to może dzialać w przeciwną strone niz myślisz - mniej kredytów, mniej kupujacych - wyzsze ceny (jakoś straty trzeba zrekompensować)
    Zaprzeczasz podstawowemu prawu ekonomii

    Pamietaj, ze w ostatnim czasie powstalo mnostwo nowych skladow budowlanych, sklepikow, importerow. Towaru jest duzo, przy braku chetnych na niego jedyna opcja zeby sie go pozbyc to obnizenie cen
    pozdr.

  18. #1098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: ceny

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał malka
    Acha, jeśli chodzi o obostrzenia w kredytach - to może dzialać w przeciwną strone niz myślisz - mniej kredytów, mniej kupujacych - wyzsze ceny (jakoś straty trzeba zrekompensować)
    Zaprzeczasz podstawowemu prawu ekonomii

    Pamietaj, ze w ostatnim czasie powstalo mnostwo nowych skladow budowlanych, sklepikow, importerow. Towaru jest duzo, przy braku chetnych na niego jedyna opcja zeby sie go pozbyc to obnizenie cen
    pozdr.
    Niestety to co piszesz o ekonomi wydaje sie prawdziwe jednak te jak nazywasz "nowe składy"nie mają u siebie niekiedy materiału na 1 dom a większość kupują u producenta, ten chcąc zrekompensować sobie straty zachwianiem na runku już podniósł ceny Huty chcąc odrobić straty poniesione w chwili braku popytu już podniosły ceny aby wyjść z jak najkorzystniejszym z bilansem na koniec roku brak stali na rynku(remont wielkiego pieca w Hucie Katowice i Walcowni Dużej-zwolnienie produkcji)
    ....."Wiceprezes zapewnił, że wielkie piece w hutach w Krakowie i Dąbrowie Górniczej na pewno nie zostaną w tym roku wygaszone, choć produkcja jest tam ograniczona. W październiku koncern zamknął do remontu po jednym wielkim piecu w tych hutach. Niedawno pojawiły się pogłoski, że chce zamknąć dwa kolejne i na jakiś czas wstrzymać produkcję....."

    już odbija się na cenach stali zbrojeniowej
    http://hutnictwo.wnp.pl/arcelormitta...248_1_0_0.html
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #1099

    Domyślnie Re: ceny

    Cytat Napisał CityMatic
    Niestety to co piszesz o ekonomi wydaje sie prawdziwe jednak te jak nazywasz "nowe składy"nie mają u siebie niekiedy materiału na 1 dom a większość kupują u producenta, ten chcąc zrekompensować sobie straty zachwianiem na runku już podniósł ceny Huty chcąc odrobić straty poniesione w chwili braku popytu już podniosły ceny
    Jestes pewien ?



    To indeks cen stali kupowanej przez hurtownikow, czyli bezposrednio od producentow. Nie wynika z niego, zeby cokolwiek poszlo w gore! To chyba znowu "zmowa skladow", a nie producentow !

    Cytat Napisał CityMatic
    aby wyjść z jak najkorzystniejszym z bilansem na koniec roku brak stali na rynku(remont wielkiego pieca w Hucie Katowice i Walcowni Dużej-zwolnienie produkcji)
    ....."Wiceprezes zapewnił, że wielkie piece w hutach w Krakowie i Dąbrowie Górniczej na pewno nie zostaną w tym roku wygaszone, choć produkcja jest tam ograniczona. W październiku koncern zamknął do remontu po jednym wielkim piecu w tych hutach. Niedawno pojawiły się pogłoski, że chce zamknąć dwa kolejne i na jakiś czas wstrzymać produkcję....."
    Ale to tylko potwierdza, ze prawo ekonomii dziala tutaj doskonale - brak towaru na rynku = zwiekszenie jego ceny, a nikt chyba nie zaprzeczy ze nie liczac stali (to juz mam za soba i od ~3-4 tygodni nie sledze cen i dostepnosci w skladach) pozostalych materialow jest od zatrzesienia! Wczoraj przejechalem wzdluz i wszerz magazyn "mojego" lokalnego skladu i mozna sie bylo pogubic - jest wszystko na stanie, na miejscu, od reki

    Szukalem akurat styropianu EPS-100 15cm i oczywiscie bez problemu od reki.. Styropianu to tam w sumie lezalo na placu dobre setki kubikow, roznych producentow, grubosci, odmian
    pozdr.

  20. #1100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gajus

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    jak kształtuja sie ceny w okolicach Warszawy cementu i bloczkow z bet. komorkowego

Strona 55 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony