dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 547
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc
    W jaki sposób uruchamia się "jednostka centralna" ?
    Jednostka centralna uruchamiana jest poprzez włożenie końcówki rury ssącej do gniazda i załączenie włącznika znajdującego się w rączce węża (opcja).
    Regulamin forum

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał groszek 3
    To już trochę lepiej..........kto wie może zadzwonię
    Zapraszam, nasza firma stara się być w miarę elastyczna pod względem ofert i cen.

    Pozdrawiam.
    Paweł Hołownia.
    Regulamin forum

  3. #23

    Domyślnie

    Czy sam projekt (na razie) kosztuje coś? Mam stan surowy, więc cięzko byłoby coś montować, ale rury należałoby już rozplanować i kupić.
    Jak to wygląda????
    Pozdrawiam Groszek

  4. #24

    Domyślnie

    Powiem wam, że jak skorzystałem z usług Pawła i sobie je chwalę. Co prawda kupiłem od Pawła tylko materiały, całość wykonałem sam, ale projekt, rozplanowanie za friko, materiały z transportem w każde miejsce i o każdym czasie, w razie wątpliwości tel. do dyspozycji a tak na marginesie Paweł to fajny gość. Nie chcę żeby była to reklama - po prostu dzielę się swoimi spostrzeżeniami.

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Paweł.001
    Wiem, że j.c. uruchamia się po włożeniu rury ssącej. Ale chodzi mi o to, DLACZEGO się uruchamia, jak to działa ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał groszek 3
    Czy sam projekt (na razie) kosztuje coś? Mam stan surowy, więc cięzko byłoby coś montować, ale rury należałoby już rozplanować i kupić.
    Jak to wygląda????
    Projekt nic nie kosztuje, ale można otrzymać go dopiero po podpisaniu umowy na wykonanie instalacji lub dostarczenie materiałów.

    Pozdrawiam.

    Paweł Hołownia.
    Regulamin forum

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc
    Paweł.001
    Wiem, że j.c. uruchamia się po włożeniu rury ssącej. Ale chodzi mi o to, DLACZEGO się uruchamia, jak to działa ?
    Od j.c. do każdego gniazda ssącego, doprowadzona jest instalacja elektryczna (niskonapięciowa), której załączenie powoduje start w/w urządzenia.

    Pozdrawiam.

    Paweł Hołownia.
    Regulamin forum

  8. #28

    Domyślnie

    Czy można wprowadzić wylot powietrza z jednostki centralnej do kanału wentylacyjnego?
    Jednostkę centralną planuję umieścić w garażu, który ma osobny kanał wentylacyjny odługości ok 9m. Jeżeli taka ewentualność w chodzi w rachubę zapewne byłoby ciszej wokół domu, który jest w dośc gęstej zabudowie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł.001
    [
    Projekt nic nie kosztuje.

    Pozdrawiam.

    Paweł Hołownia.[/quote]

    Jak tak to się skontaktuję z Wami.
    Pozdrawiam
    Groszek
    Pozdrawiam Groszek

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł.001
    Cytat Napisał groszek 3
    Czy sam projekt (na razie) kosztuje coś? Mam stan surowy, więc cięzko byłoby coś montować, ale rury należałoby już rozplanować i kupić.
    Jak to wygląda????
    Projekt nic nie kosztuje.

    Pozdrawiam.

    Paweł Hołownia.
    Jak tak to się skontaktuję z Wami.
    Pozdrawiam
    Groszek
    Pozdrawiam Groszek

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Czy można wprowadzić wylot powietrza z jednostki centralnej do kanału wentylacyjnego?
    Jednostkę centralną planuję umieścić w garażu, który ma osobny kanał wentylacyjny odługości ok 9m. Jeżeli taka ewentualność w chodzi w rachubę zapewne byłoby ciszej wokół domu, który jest w dośc gęstej zabudowie.
    Odcinek pomiędzy jednostką centralną a gniazdem grawitacyjnym nie powinien być dłuższy niż sześć metrów - tak mówi instrukcja montażu.
    Czasami jednak można zastosować małe odstępstwa.
    Znaczna większość moich instalacji zakończona jest tradycyjnie, to znaczy gniazdem grawitacyjnym montowanym na ścianie budynku(naprawdę niewielki hałas).

    Pozdrawiam.

    Paweł Hołownia.
    Regulamin forum

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki Paweł
    Odcinek rury pomiędzy jednostka centralną i kratka wentylacyjną byłaby ok 2mb, potem juz kanał do góry. jak to się będzie sprawowało?
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Dzięki Paweł
    Odcinek rury pomiędzy jednostka centralną i kratka wentylacyjną byłaby ok 2mb, potem juz kanał do góry. jak to się będzie sprawowało?
    Pozdrawiam
    Powinno sprawować się całkiem nieźle, biorąc pod uwagę to że są to tylko dwa metry pomiędzy j.c. a pionem wentylacyjnym.

    Pozdrawiam.
    Paweł Hołownia.
    Regulamin forum

  14. #34

    Domyślnie

    Planowanie przebiegu instalacji ssawnej cd.


    Do wykonania odgałęzień stosujemy tylko: trójniki 90° łagodne, trójniki 45°, trójniki 2 x 45°, trójniki 2 x 90°.
    Rury należy prowadzić wzdłuż linii prostych przy minimalnej liczbie załamań.
    Gdy zaistnieje konieczność zmiany kierunku przebiegu rur stosuje się tylko łuki 90°,kolanka 45°, kolanka 30°.
    Kolanka 90° krótkie, kolanka 90° podejściowe i trójniki 90° ostre stosuje się tylko do podłączenia rurociągu z płytką montażową gniazda ssawnego.

    cdn...
    Regulamin forum

  15. #35

    Domyślnie

    Paweł, dlaczego tak daleko pracujesz

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyss
    Paweł, dlaczego tak daleko pracujesz
    Warszawa? - niema sprawy (pracuje wyjazdowo).
    Regulamin forum

  17. #37

    Domyślnie

    A to już brzmi lepiej. Na wiosnę zaczynam stan surowy. Dom parterowy. Czy na tym etapie już coś należy zrobić ?- chciałbym przewody mieć w podłodze, a centralkę w garażu. Już jakiś projekt, otwory w ścianach na przewody? Bo przewody pod podłogą na gruncie to chyba bez sensu?

  18. #38

    Domyślnie

    Planowanie przebiegu instalacji ssawnej cd.

    Aby uniknąć spadków grawitacyjnych, utrudniających pracę, ponieważ pod wpływem siły grawitacji gromadzący się w odgałęzieniach brud może wysypywać się na zewnątrz po otwarciu gniazda ssawnego, należy podłączenie do rurociągu wykonać poziomo lub zastosować syfon.
    Spadki grawitacyjne oraz nieprawidłowy montaż trójników uniemożliwiający prawidłowy kierunek przepływu powietrza to najczęstsze błędy przy wykonaniu instalacji.

    cdn...
    Regulamin forum

  19. #39

    Domyślnie

    Docinanie i klejenie rur oraz kształtek PVC.


    Przy docinaniu rur należy pamiętać, że rura wchodzi na około 1,5 cm w kształtkę. Po każdym docięciu rury, należy dopasować ją do kształtki "na sucho" i sprawdzić jej ułożenie w instalacji.
    Rury należy obcinać w płaszczyźnie prostopadłej do osi. W tym celu można używać skrzynki uciosowej.
    Krawędzie uciętej rury należy wygładzić przy pomocy noża lub gruboziarnistego papieru ściernego.
    Klej należy nanosić na rurę (nie na kształtkę), pokrywając całą powierzchnię rury.
    Rurę należy wsuwać w kształtkę ruchem posuwistoobrotowym na całą głębokość kształtki.

    cdn....
    Regulamin forum

  20. #40

    Domyślnie

    Wklejanie płytki montażowej.

    Płytkę montażową wkleja się po wykonaniu podejścia do niej. Płytka powinna być tak wklejona aby licowała się z murem a jej górna płaszczyzna była pozioma (wpływa to na prawidłowe zainstalowanie gniazda ssawnego w obu płaszczyznach).

    Po wklejeniu płytki przykręca się ją do muru na kołki rozporowe - 6 mm.

    Cdn...
    Regulamin forum

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony