dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie Komentarze do Parterowego Rancza :-)

    Jak to ktoś ładnie napisał "To nasz pierwsza budowa, więc wszystkie komentarze są dla nas bardzo cenne". Całkowicie się z tym zgadzam, więc będę wdzięczny za wszystkie kometarze! Dodam tylko że to nasza pierwsza i mam nadzieję ostatnia budowa (jedyna a skuteczna!)

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Widzę ,że jestem pierwszy. Przeczytałem z zaciekawieniem Waszą walkę o działkę. Wyglądała podobnie jak nasza.Ceny sie zmnieniały wciąż w górę , a znależć tą jedyną nie było łatwo, a czas nie był dobrzym sprzymierzeńcem. Ale ten etap poza nami . Teraz czas na budowe i chyba jeszcze wieksze wyzwania przed nami. Projekt bardzo fajny i praktyczny . Projekt indywidualny ma swoje plusy , choć cena jaką za niego zapłacicie nie bedzie zbyt niska .Ale nic to - w końcu to dom na całe zycie ! Powodzenia .

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Dzięki za pozytywną ocenę projektu Jeżeli chodzi o koszty architekta, to oficjalna cena za taki projekt wynosi u naszego architekta około 10 tyś. Owszem, jest to więcej od projektu typowego + adaptacja o jakieś 5 tyś, ale z drugiej strony skoro taki drobny element jak tynki wewnętrzne bądą nas kosztować z 8-9 tyś, to jestem przekonany, że ta dopłata dla architekta, to będą bardzo rozsądnie wydane pieniądze.

    Rozumiem, że ten miś powyżej to jest "miś na miarę naszych możliwości" ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Bardzo funkcjonalnie ustawione pomieszczenia, strasznie mi sie podoba.
    Powodzenia. Kiedy zaczynacie? Z checia bede sledzic.
    A jakie tynki wewn planujecie? cem-wapienne?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Termin rozpoczęcia jeszcze nie ustalony... jak nie będzie dużych problemów to pewnie gdzieś marzec-kwiecień.

    Tynki.... uuu... to sprawa pewnie na przyszły rok, więc zupełnie o tym teraz nie myślę... jedyne co mnie przeraziło, to cena tynkowania, ale szczegółów jeszcze nie znam. Masz już jakąś wizję, ile zapłacisz za tynkowanie?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Jeszcze nie do konca, maz chce gipsowe, mamy dwie ekipy na oku, cen jeszcze nie znam. Dam znac jak bede zadowolona

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cześć WRK. No domek typu rancho parterowe o zblizonych parametrach już u mnie stoi. Czyatałam o Twoich problemach z spadkiem terenu i glina plastyczna. Juz to wszystko przerabiałam. To nie jest problem.
    Życzę powodzenia.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Hej Wciornastek, dzięki za pocieszenie Tyle, że u mnie glina plastyczna, to najlepsze co mam na działce Cały kłopot, że dużo więcej mam gliny MIĘKKOPLASTYCZNEJ z mocnymi sączeniami wodnym...

    Ale to na chwilę obecną problem konstruktora, w końcu to on się ma na tym znać, a nie ja

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Witaj kowboju na super Opelku !
    Dzienniki, w których pojawia się słowo "rancho" są przeze mnie skrzętnie czytane. Twój dochodzi do tej listy !
    PS. Ile dałeś za Opelka bo też bym sobie takiego machnął, żeby "wozić gwoździki" ?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    O! Awansowałem na kowboja! Za opelka dałem 14 tysięcy. Mało to nie było, ale jest w dobrym stanie, najmocniejszy silnik a poza tym... był jedynym w całym województwie Problem polega na tym, że części to jedynie z Berlina... całe szczęście, że mam na miejscu firmę, która je sprowadza za przyzwoite pieniądze.

    Do wożenia gwoździ byłby fantastyczny! U mnie sprawdza się idealnie przy transporcie cementu i desek. Udźwig niemal tonę, to jednak coś!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Witam
    Jak przeczytałam rancho, to od razu konie ujrzałam oczami wyobraźni
    Fajny dom i bardzo przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń - gratuluję!! Mam nadzieję, że z tą gliną będzie mniejszy problem, niż się teraz wydaje!! Powodzenia życzę we wszystkim
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    I jeszcze pytanko: w jakim programie robiłeś wizualizację tego ogrodu?? Fajnie to wygląda!!!

    Pozdrawiam
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne dobre słowo! Też oczami wyobrazni widzę u siebie koniki, ale niestety nie jeżdżę już tyle co dawniej i wiem, że trzymanie konia byłoby całkowicie niepraktyczne W każdym razie tereny do jazdy są piękne - mam nadzieje, że znajdę jakąś stadninę w okolicach...

    Wizualizacje domu i ogrodu robiłem w programie "Landscaping and Deck Designer 7.0" - ma całkiem fajne możliwości - łącznie z nagraniem filmu z przechadzki po przyszłym domu

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, to chyba płatny program???

    Mi się marzy siedlisko ... z końmi w tle!!! Czy dobrze zrozumiałam, że jeździsz konno, chociaż już mniej???
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Program płatny... fakt... ale tak dla domowego użytku to chyba za bardzo nie stracą, jak jeden mały hobbysta zainstaluje sobie cracka... gdybyś chciała, to daj znać

    Kiedyś moim wielki marzeniem był własny koń, tak przy domu. Jeździłem bardzo namiętnie... Teraz już z rzadka. Nie dość, że sporo pracy, to jeszcze innych hobby mi się narobiło, a to wspinaczka, a to windsurfing, a to podróże... Rozsądniej wybrać się w teren przy jakiejś zaprzyjaźnionej stadninie.

    Właśnie zacząłem czytać Twój dziennik... i widzę, że nasze problemy z działką to był pikuś... No ale 124 strony komentarzy też robią wrażenie mam nadzieję, że też znajdę tu tyle pomocnych dusz

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Znajdziesz, spokojnie
    Mi się marzy taka stadnina ... oj marzy!!! Wolno, bo wolno ale zmierzam ku niej Mam nadzieję, że kiedyś - niedługo - będę mogła Cię zaprosić na przejażdżkę, w końcu daleko nie masz

    Coś mówiłeś o programie - to ja może na priva za chwilę wpadnę
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  18. #18

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza

    Coś mówiłeś o programie - to ja może na priva za chwilę wpadnę
    Ja też bym chętnie wpadł . .. na priva znaczy ( i nic więcej ofkors ) ...w sprawie tego programu do wizualizacji.
    wrk - napisz proszę coś o tym programie.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wrk
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Do wizualizacji ogodu używałem programu o nazwie "Landscaping and Deck Designer 7.0" - miał całkiem fajne możliwości. Niestety już go nie posiadam...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony