dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 28
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 550
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie Re: mam stalmark 25kw

    Cytat Napisał artdom
    jestem zniego zadowolny spala mi 5-6 ton rocznie przy czym chodzi cały rok
    bardzo dużo pali groszku wiec po próbach zrezygnowałem miał wychodzi najlepiej ekonomicznie
    a jak z sadzą w tym Twoim Stalmarku ? jest to problem do przejścia ?

    grzejesz mam rozumieć też ciepłą wodę cały rok ?

    Widzę że jesteś z Małopolski można się wprosić kiedyś kiedyś i pooglądać pracę pieca i dopytać szczegóły ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  2. #42

    Domyślnie sadza

    z sadzą raczej problemów nie mam ale mam wysoki komin bo piec stoi w piwnicy i komin od czopucha do wylotu ma ok 9.5 mb czyszczę komin raz na rok wyciągam wtedy ok 1 wiadra sadzy z czyszczaka poniżej czopucha piec czyszcze raczej co dwa tygodnie ale raz czyściłem po miesiącu i wtedy był już trochę zapchany ale raczej drobinkami popiołu niż sadzą w kotłowni się troche kurzy ale to z miału a nie z sadzy trzeba polewać miał lub go pakować w worki.
    Na wstępie radzę założyć dodatkowo sito na górze zbiornika bo trafia się w miale nawet ćwiartka kostki brukowej albo siać miał przed wsypaniem. Ja założyłem sobie w zbiorniku i mam spokuj. piszę otym bo samo założenie nowej śruby nie jest trudne czasami gorsze jest wyciągnięcie starej uszkodzonej i blokującego kawałka. Tak że uznałem iż lepiej zapobiegać niż leczyć.
    Nie można zapominać o czszczeniu wyczystki pod podajnikiem bo jak się zapcha to jest problem z nadmuchem. Ten piec mam ja i kilku moich znajomych i wszyscy są raczej zadowoleni.
    Ja miałem jeszcze awarię kontaktronu. Poprostu się poluzował i napęd go zmielał ale producent przysłał nowy i po problemie.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie Re: sadza

    Cytat Napisał artdom
    z sadzą raczej problemów nie mam ale mam wysoki komin bo piec stoi w piwnicy i komin od czopucha do wylotu ma ok 9.5 mb czyszczę komin raz na rok wyciągam wtedy ok 1 wiadra sadzy z czyszczaka poniżej czopucha piec czyszcze raczej co dwa tygodnie ale raz czyściłem po miesiącu i wtedy był już trochę zapchany ale raczej drobinkami popiołu niż sadzą w kotłowni się troche kurzy ale to z miału a nie z sadzy trzeba polewać miał lub go pakować w worki.
    Na wstępie radzę założyć dodatkowo sito na górze zbiornika bo trafia się w miale nawet ćwiartka kostki brukowej albo siać miał przed wsypaniem. Ja założyłem sobie w zbiorniku i mam spokuj. piszę otym bo samo założenie nowej śruby nie jest trudne czasami gorsze jest wyciągnięcie starej uszkodzonej i blokującego kawałka. Tak że uznałem iż lepiej zapobiegać niż leczyć.
    Nie można zapominać o czszczeniu wyczystki pod podajnikiem bo jak się zapcha to jest problem z nadmuchem. Ten piec mam ja i kilku moich znajomych i wszyscy są raczej zadowoleni.
    Ja miałem jeszcze awarię kontaktronu. Poprostu się poluzował i napęd go zmielał ale producent przysłał nowy i po problemie.
    dziękuję za opinię

    pisałeś że 5-6ton rocznie zużywacie, a mogę prosić o dane jaki dom ogrzewacie ?
    stary czy nowy ?
    ściany 3W, 2W ?
    jaka powierzchnia i jaka temperatura w pokojach ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    no i jak nikt więcej się nie wypowie ?

    co to nikt nie ma stalmarka albo innego piecyka na miał z podajnikiem ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja się wypowiem w taki sposób że mój znajomy ma "ślimakowca" a znowu jego znajomy "tłokowca" Jak tak sobie pogadali to znajomy stwierdził że tłokowiec lepiej wypada w porównaniu. Minusem ślimakowca jest właśnie ślimak który zazwyczaj robiony jest zbyt mało masywnie. Poza tym tłokowce nie maja drastycznych ograniczeń co do granulacji i to daje większe pole do popisu. Ja praktycznie już jestem zdecydowany na tłokowca. Pozostaje tylko kwestia jakiej firmy.
    Musze pogadać z moim majstrem od CO i dam znać co poleca.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raton
    Ja się wypowiem w taki sposób że mój znajomy ma "ślimakowca" a znowu jego znajomy "tłokowca" Jak tak sobie pogadali to znajomy stwierdził że tłokowiec lepiej wypada w porównaniu. Minusem ślimakowca jest właśnie ślimak który zazwyczaj robiony jest zbyt mało masywnie. Poza tym tłokowce nie maja drastycznych ograniczeń co do granulacji i to daje większe pole do popisu. Ja praktycznie już jestem zdecydowany na tłokowca. Pozostaje tylko kwestia jakiej firmy.
    Musze pogadać z moim majstrem od CO i dam znać co poleca.
    ja mam problem bo mam mało miejsca na kocioł i musze przemyśleć co mi się zmieści w kotłowni
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #47

    Domyślnie

    sorry że się nie odzywałem

    dom który ogrzewam ma ok 140 m2 plus piwnica w której ogrzewam jedno pomieszczenie (biuro) temperatura pomieszczeń ok 23 stopnie ściany stare z cegły pełnej 45 cm plus styropian 10 cm. Ogrzewanie głównie oparte na grzejnikach stalowych plus dwie podłogówki w łazienkach (choć żałuję ze nie zrobiłem jeszcze w kuchni) dodatkowo ogrzewa zbiornik dwupłaszczowy na cwu.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    no i jak widać w innych wątkach na temat kotłów z podajnikami mozna zobaczyć że firmy wprowadzają sterowniki PID do sterowania temperatury.

    znalazłem też chyba kociołek który kiedyś kupię
    będzie to raczej Opal z firmy SECOM



    jeden już sprzedali taki kocioł na tym nowym sterowaniu a 2 testowali od listopada chyba.

    dla mnie najważniejsze są wymiary a ten kociołem ma zadawalające zwłaszcza długość.
    z informacji podanych przez producenta ma on długość 140cm przy czopuchu u góry co mi bardzo odpowiada.
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    a tu info na temat nowego sterowania ze strony Secomu:

    Zastosowanie sterownika Ognik Plus PiD w kotłach retortowych typu SKAM-P oraz tłokowych typu OPAL daje następujące korzyści:

    niższe nawet o 30-40% spalanie
    stałą, stabilną temperaturę wody zasilającej oraz spalin
    nie trzeba już ustawiać czasu pracy podajnika, czasu przerwy podajnika, mocy dmuchawy, przedmuchów - wszystko to dobierane jest automatycznie dzięki algorytmowi PiD
    czyste spalanie przez cały okres pracy kotła, brak osadzania substancji lepkich na ściankach wymiennika, wysuszenie kotła. Wszystko to ma wpływ na dłuższą żywotność kotła. Stabilna temperatura spalin i odpowiedni dobór powietrza przedłuża także żywotność deflektorów żeliwnych (kocioł z podajnikiem retortowym SKAM-P) oraz ceramicznych (kocioł z podajnikiem tłokowym OPAL)
    na ściankach płaszczy wodnych nie skrapla się woda
    sterownik posiada obsługę drugiej pompy ładującej zasobnik CWU (bojler)
    sterownik posiada wyjście na zastosowanie panelu pokojowego
    zmiana opału nie wymaga ingerencji w ustawienia sterownika, właściwej pracy z nowym opałem sterownik uczy się samodzielnie
    Sterownia OGNIK PLUS z algorytmem PiD stosujemy jako opcję w naszych kotłach retortowych od października 2007, sterowania Płomyk PiD są elementem wyposażenia opcjonalnego również od października 2007. Model OGNIK PLUS PiD do tłoka jest natomiast dopracowywany od listopada, nie jest jeszcze jednak w sprzedaży, cały czas trwają prace nad oprogramowaniem dla konstrukcji tłokowej. Informacja o wersji do tłoka jest aktualna na dzień 31.01.2008
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rajmund

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie stalmark 25 kw

    Witam wszystkich i chciałbym podzielić się opinia użytkowania pieca stalmark . Mam ten piec od maja 2007r opalam miałem dom o powierzchni 150 m oraz zasobnik 120 l , Zużycie miału od maja (OGRZEWAM WODE) , centralne włączone od 01.09.- małe dziecko- zużycie do chwili obecnej 5,5 tony. Temperatura w domu- pomieszczenia na parterze 22-23 stopnie natomiast piętro (łazienka , sypialnia ) 23-25 st. nie posiadam regulatora pokojowego ale na każdym grzejniku jest głowica termostatyczna .
    NASTAWY PIECA
    PRZERWA PODAWANIA 1.3 MIN
    NADMUCH 8 PRZESLONA OTWARTA
    OPOZNIENIE NADMUCHU 30 SEK
    PRZEPALANIE 1GODZ.30 MIN
    TEMPERATURA PIECA 58 C
    HISTEREZA CO. 3.0C
    Co do sadzy to jest w kanałach razem z popiołem i zależy od opalu częstość czyszczenia pieca. zasobnik wystarcza mi na 3 dni przy mrozie -5 ; -10.C
    latem 12-14 dni.
    Dom beton komórkowy 24 cm + 10cm styropianu poddasze 20cm wełny okna 1,3 plastik. miał kupiłem 240 zł za tonę z przywozem , wcześniej grzałem gazem i w sezonie płaciłem 500zł miesięcznie a latem 200 zł .
    Ta zima była dla mnie bardzo tania

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rajmund

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie stalmark 25 kw

    Witam wszystkich i chciałbym podzielić się opinia użytkowania pieca stalmark . Mam ten piec od maja 2007r opalam miałem dom o powierzchni 150 m oraz zasobnik 120 l , Zużycie miału od maja (OGRZEWAM WODE) , centralne włączone od 01.09.- małe dziecko- zużycie do chwili obecnej 5,5 tony. Temperatura w domu- pomieszczenia na parterze 22-23 stopnie natomiast piętro (łazienka , sypialnia ) 23-25 st. nie posiadam regulatora pokojowego ale na każdym grzejniku jest głowica termostatyczna .
    NASTAWY PIECA
    PRZERWA PODAWANIA 1.3 MIN
    NADMUCH 8 PRZESLONA OTWARTA
    OPOZNIENIE NADMUCHU 30 SEK
    PRZEPALANIE 1GODZ.30 MIN
    TEMPERATURA PIECA 58 C
    HISTEREZA CO. 3.0C
    Co do sadzy to jest w kanałach razem z popiołem i zależy od opalu częstość czyszczenia pieca. zasobnik wystarcza mi na 3 dni przy mrozie -5 ; -10.C
    latem 12-14 dni.
    Dom beton komórkowy 24 cm + 10cm styropianu poddasze 20cm wełny okna 1,3 plastik. miał kupiłem 240 zł za tonę z przywozem , wcześniej grzałem gazem i w sezonie płaciłem 500zł miesięcznie a latem 200 zł .
    Ta zima była dla mnie bardzo tania

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rajmund

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    przepraszam dwa razy wysłałem omyłkowo post

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    no i jak widać w innych wątkach na temat kotłów z podajnikami mozna zobaczyć że firmy wprowadzają sterowniki PID do sterowania temperatury.

    znalazłem też chyba kociołek który kiedyś kupię
    będzie to raczej Opal z firmy SECOM



    jeden już sprzedali taki kocioł na tym nowym sterowaniu a 2 testowali od listopada chyba.

    dla mnie najważniejsze są wymiary a ten kociołem ma zadawalające zwłaszcza długość.
    z informacji podanych przez producenta ma on długość 140cm przy czopuchu u góry co mi bardzo odpowiada.
    Też chyba się na niego zdecyduję

  14. #54

    Domyślnie

    Witam
    Własnie podjołem decyzję o zakupie STALAMRKA 25kW.
    Za klikanaście dni stanę sie jego posiadaczem, czy szczęsliwym zobaczymy po jakimś etapie uzytkowania.
    Narazie mam pytanie do uzytkowników tego pieca.
    Czy zmieniając rodzaj spalanego paliwa trzeba zmieniac ustawienia pieca?
    Czy mogę prosić o pomoc i uzyskać ustawienia które sprawdziły się wam podczas uzytkowania jak i na miale tak i na węglu.

    Prosze o pomoc.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie Re: stalmark 25 kw

    Cytat Napisał rajmund
    Witam wszystkich i chciałbym podzielić się opinia użytkowania pieca stalmark . Mam ten piec od maja 2007r opalam miałem dom o powierzchni 150 m oraz zasobnik 120 l , Zużycie miału od maja (OGRZEWAM WODE) , centralne włączone od 01.09.- małe dziecko- zużycie do chwili obecnej 5,5 tony. Temperatura w domu- pomieszczenia na parterze 22-23 stopnie natomiast piętro (łazienka , sypialnia ) 23-25 st. nie posiadam regulatora pokojowego ale na każdym grzejniku jest głowica termostatyczna .
    NASTAWY PIECA
    PRZERWA PODAWANIA 1.3 MIN
    NADMUCH 8 PRZESLONA OTWARTA
    OPOZNIENIE NADMUCHU 30 SEK
    PRZEPALANIE 1GODZ.30 MIN
    TEMPERATURA PIECA 58 C
    HISTEREZA CO. 3.0C
    Co do sadzy to jest w kanałach razem z popiołem i zależy od opalu częstość czyszczenia pieca. zasobnik wystarcza mi na 3 dni przy mrozie -5 ; -10.C
    latem 12-14 dni.
    Dom beton komórkowy 24 cm + 10cm styropianu poddasze 20cm wełny okna 1,3 plastik. miał kupiłem 240 zł za tonę z przywozem , wcześniej grzałem gazem i w sezonie płaciłem 500zł miesięcznie a latem 200 zł .
    Ta zima była dla mnie bardzo tania
    Witam wszystkich widzę nowe wypowiedzi o których nie poinformoano mnie powiadomieniem

    no na początku moim typem też był Stalmark, ale niestety nie wejdzie do kotłowni

    240 za tonę miału ? gdzie masz taką cenę ? to jest miał ten bardziej kaloryczny 24 chyba czy 19 ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lbryndal
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2.258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek_Ha
    Cytat Napisał lbryndal
    no i jak widać w innych wątkach na temat kotłów z podajnikami mozna zobaczyć że firmy wprowadzają sterowniki PID do sterowania temperatury.

    znalazłem też chyba kociołek który kiedyś kupię
    będzie to raczej Opal z firmy SECOM

    jeden już sprzedali taki kocioł na tym nowym sterowaniu a 2 testowali od listopada chyba.

    dla mnie najważniejsze są wymiary a ten kociołem ma zadawalające zwłaszcza długość.
    z informacji podanych przez producenta ma on długość 140cm przy czopuchu u góry co mi bardzo odpowiada.
    Też chyba się na niego zdecyduję
    a kiedy będziesz kupował ? z PID ? czy normalny sterownik ?
    W życiu piękne są tylko chwile.
    Dziennik
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    Mam na to czas do przyszłej zimy, poczytam przez ten czas opinie użytkowników, a jak będę kupował to z PID.
    Rozmawiałem wczoraj z producentem i polecał też ślimakowy z ruchomym retorem i z PID tzn. SKAM-P
    zobaczę

  18. #58

    Domyślnie

    Na jedno z pytań dostałem odpowiedź ale na inne nie.
    No cyba że ktoś ma jakieś inne ustawienia pieca?
    Czy trzeba zmieniać ustawienia jak się przechodzi z jednego rodzaju paliwa na inne?

  19. #59

    Domyślnie

    Tak podpytam jaka jest minimalna wielkość pomieszczenia w którym można zainstalować kocioł na miał?

  20. #60

    Domyślnie

    Są różne wymiary kotłów, musisz patrzeć na dane producenta
    pozdrawiam
    Sławek

Strona 3 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony