dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie małe problemy z podłogówką...

    Witam wszystkich i życzę Dosiego Roku 2008!
    Miesiąc temu w końcu uruchomiłem swój piecyk-Wolf CGW.
    po wypaleniu ponad 300m3 gaziora, zauważyłem mały problem..., pięterko słabiej grzeje...
    Podłogówkę mam w całym domu i tylko podłogówkę.
    Jeden rozdzielacz jest na parterze 7 pętli-jakieś 90m2, drugi na piętrze- jakieś 60m2.
    Zasilanie podłączone jako jedno do pieca potem się rozgałęzia na górę i na dół.Regulator w pokoju na dole, pogodówka jeszcze nie podłączona.
    Układ cały odpowietrzony.Najwyrażniej pompa piecowa nie daje rady z górną podłogówką, tak myślę.
    Gdy na dole jest ok 19 stopni na górze 16-17, jak przykręcę dół na powrotach to góra grzeje troszkę lepiej ale to nie to
    Pomocy! Jak to usprawnić?? Mój istalator nie do końca jest chyba kompetentny, coś jak Paszywół z KMN: będzie pan zadowolonyyy!!
    Pozdrawiam i czekam na rady

  2. #2

    Domyślnie

    Litości, identyczny wątek jest ciut poniżej/powyżej ...
    "zarzadzanie podłogówką i kaloryferami - wasze doświadczenia"
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  3. #3

    Domyślnie

    Nie do końca identyczny... Mam samą i tylko podłogówkę
    Sprecyzuję: czy to że piętro słabiej grzeje może być spowodowane za słabą pompą w piecu?
    Czy może na 150m2 podłogi przydało by się sprzęgło hurauliczne??

  4. #4

    Domyślnie

    stawiałbym na pompę która może nie mieć dość 'pary' żeby przepchać odpowiednią ilość wody przez ~1km rurek

    sprzęgło chyba ty nie ma nic do roboty (bo oba obiegi zasilasz tą samą temperaturą)

    pozdrawiam
    To_masz

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    może być pompa za słaba , ale czy słabiej grzeje dlatego e jest zimniej w pomieszczeniu czy temperatura podłogi jest wyraźnie niższa ?
    Bo u mnie ( nie mam podłogówki , tylko grzejniki ) i zawsze na parterze mam wyrażnie cieplej niż na poddaszu, mimo że grzejniki na oko grzeją tak samo.

  6. #6

    Domyślnie

    Temperatura w pomieszczeniu jest wyrażnie niższa, to tak jakby większość ciepłej wody szła na dół a na górę pompa nie dawała rady...
    Póki dół porządnie nie ruszył tzn nie odpowietrzyłem i nie zrównoważyłem pętli był ok, teraz nie .Dziś temp. na dole 18 na górze 15 stopni, podłoga wyraźniej zimniejsza

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Niewiele konkretów da się powiedzieć po takim opisie.
    Masz osobne rozdzielacze dół i góra?
    Masz na nich jakie termometry?
    Możesz mieć?
    Ile wpływa a ile wypływa? (temperatury)
    Są różnice? Na zasilaniach?

    Bo może to piętro jest słabo docieplone/wiatrem podszyte.
    Piszesz - wyraźnie zimniej.
    Adam M.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Spokjnie odpowietrz każdy obieg podłogówki oddzielnie. Podaj jakie parametry ma pompa do podłogówki. Podłogówki masz niewiele bo 150 m2.
    Jeśli masz pompę np. 25/60 to powinna wystarczyć. Prawdopodobnie powinieneś wyregulowac przepływy na zaworach. Czy masz rodzielacz z przepływomierzami? Jeśli zwykłe zawory to niestety musisz się pomęczyć albo męcz instalatora ( jak coś wskurasz).
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Pompa jest piecowa , znaczy wolfa i jest 3 stopniowa, 1 stopień to 0,21 - 44, 2 stopień to 0,30 - 65, 3 stopień to 0,40 - 87 , pracuje na 3 stopniu, może jest za słaba by pędzić wodę do górnego rozdzielacza 5 metrów w górę?
    Rozdzielacze niestety bez przepływomierzy tempereratura zasilania jakieś 37 stopni powrót 30-32, dach to fakt bez podbitki...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Połóż Ty jaki termometer na podłodze i przykryj go poduchą pod..prowadzoną na czas eksperymentu swojej ślicznej!
    Po jakiej półgodzinie poczytaj, co pokazał i nam tu napisz!
    (poduchę oddaj)
    Będzie wiadomo czy masz patrzeć pod nogi czy zadzierać głowę.
    Coś mi się wydaje, że więcej tam ucieka niż podajesz.
    Zacznij jutro, jak śliczna straci z oka łoże...
    Adam M.

  11. #11

    Domyślnie

    Sdam, świetnie napisane
    PS. Też mi się wydaję, że problem w ociepleniu.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #12

    Domyślnie

    Tak jak grzesiek pisał, trzeba zrównoważyć przepływy hydrauliczne, w twoim przypadku poprzykręcać dolne pętle. Jeśli słabiej wtedy grzeje, to zwiększyć temperaturę zasilania...

  13. #13

    Domyślnie

    Dzeki wszystkim, wyjeżdzam na tydzień, ale jak wrócę to napewno napiszę co i jak, może to fattycznie ucieka górą... ale podbitka dopiero na wiosnę...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał k_icha
    Pompa jest piecowa , znaczy wolfa i jest 3 stopniowa, 1 stopień to 0,21 - 44, 2 stopień to 0,30 - 65, 3 stopień to 0,40 - 87 , pracuje na 3 stopniu, może jest za słaba by pędzić wodę do górnego rozdzielacza 5 metrów w górę?
    Rozdzielacze niestety bez przepływomierzy tempereratura zasilania jakieś 37 stopni powrót 30-32, dach to fakt bez podbitki...
    Wygląda na to, że pompa o wysokości podnoszenia coś koło 5-6 m, więc OK.
    Wyreguluj przepływy na rozdzielaczach, i sptrawdź termometrem przyrost temperatury podłóg. Nawet gdyby była kicha z dociepleniem, t itak temperatura jastrychu powinna wzrosnąć. Sprawdź filtr przed pompą lub na powrocie kotła - może zapchany.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    W domu mam taki sam system, problem ten rozwiązałem przymykając trochę zawór na listwie dolnego rozdzielacza. Wtedy większa ilość wody zasila górę. Mam zamiar jednak zastosować drugą pompę obiegową na górę i sterować ją osobnym programatorem, co powinno zdecydowanie poprawić komfort.
    Pozdrawiam Leon z Wrocławia.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Skoro oba piętra grzeja to po co Ci druga pompa. Lepszy zawór strefowy i termostat pomieszczeniowy do niego.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony