dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 89
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie styropian na elewacje

    jaki planujecie lub już daliście stryropian na elewacje? 12cm? 15cm? a może wystarczy 10cm?

    Czy warto kłaść frezowany aby zniwelować mostki termiczne?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Też mam ten dylemat choć dopiero budowę mam przed sobą . Myślę ,że wybiorę 12 lub 15 cm w wersji frezowanej.
    Mój wykonawca poleca mi ocieplenie minimum 12 cm ,a buduję z suporexu.

  3. #3

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Jak rozmawiałem z moim przyszłym wykonawcą - nie było dla niego problemu. Taki czy owaki - kasa na stół robota będzie zrobiona . Zresztą mówił mi ,że frezowany sam woli .

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    ciekawe czy eps 70 zejdzie do 100zł za m3? czy frezowany do ok 110?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Właśnie ceny styropianu są dość wysokie - ale wełna mineralna cenowo to jeszcze inna bajka.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. U mnie jaet tak: bk 24cm + 15 cm styro. Dla próby kocioł wyłączyłem ( sam się wyłączył) o 6 rano a na sterowniku mam nastawione 20.5 stC przez cały dzień ni pozwolił,em mu się załączyć i temp w domu spadła do 19 stC. Nie dogrzewałem kominkiem a w kuchni też tylko sporadyczne gotowanie. Temp na dworze ok -2 stC i mały wiatr.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    My kładziemy styropian 12 cm na BK 24 cm. - ogrzewanie na paliwo stałe. 15 cm może być byle nie więcej - lepiej zainwestować w nawiewniki i szyby klasy 0,6

    Pzd!
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

  9. #9

    Domyślnie

    http://www.icmarket.pl/product_info....oducts_id=4545

    Można poniżej 100 zł.
    Przy tych cenach zrobiłbym jak mpoplaw, 20 cm.. Wówczas ściana nośna to tylko kwestia wyboru, co komu odpowiada i na czym mu bardziej zależy. Wszystko będzie ciepłe, a i punkt rosy w styro..

    Pozdrawiam. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Ja u siebie połozyłem na suporeks 24cm styro 12cm termoorganiki, sciany są cieplutkie budynek trzyma ciepło.
    Podczas uruchomienia pieca koleś z serwisu powiedział że na szkoleniach mówią im iż wiesza grubość niż 12cm jest nie opłacalna.
    Gdyż każde następne cm nie wiele dają a powiekszają znacząco koszty gdzie oszczędności na ogrzewaniu nie zwrócą się w szybkim tempie na wydany wiekszy styropian.
    Podsumowując z wypowiedzi serwisanta wywnioskowałem że nie warto jest kłaść styropian większy niż 12cm (możecie się zgodz lub nie to wasza decyzja jaki sytro bedzie leżał na waszych scianach).

    Pozdrawiam
    PS
    Życzę wszystkim wesołych świąt, szczęsliwego nowego roku oraz szybkie zamieszkania we własnym dokmu.

  11. #11

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    iwonka i tomaniu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    283

    Domyślnie

    ja dalem 12 frezowany...

    nie wiem jak bedzie, ale to taki standard

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    a ty oczywiście w ciemno przyjąłeś te słowa i nawet nie zapytałeś się z którego roku pochodzi ta uwaga, albo jakich cen źródeł ciepła ona dotyczy ?? bo jak na razie mamy rok 2007 i przy dzisiejszych prognozach wzrostu cen w stosunku do ceny styropianu to wychodzi z obliczeń już 18 cm, a co będzie w 2010 albo w 2020 ?? co zrobisz ze swoim domkiem wtedy ?? zwróć uwagę że kiedyś w 1995 roku mówiło się 8 cm i nigdy grubiej, a tymczasem już po 10 latach tamci co mają 8 cm zastanawiają sie jak docieplić bo nie za bardzo technicznie teraz się da
    Co do cen to dotyczą one aktualnych które były/sa w 2007r.
    Jednak jak nie wierzysz to zrób sobie wyliczenia, ja się nie martwie jeżeli chodzi o grubość styropianu, ze względu na to iż mam suporeks kładziony na klej (spoina 2-3 mm), w scianach głównie przemarzanie jest przez spoiny.
    Dodatkowo mam ocieplone nadproża (wszystkie).
    Styropian jak styropian może i masz racje że w 1995 mówiono że 8cm wystarczy a teraz jest 12 cm zobacz mamy prawie 2008 tj prawie 13 lat a grubośc styropianu wzrosła o 4cm.
    Nie zaprzeczam że za 10/15 lat styropian 12cm będzie to za mało jednak patrząc na klimat jaki w Polsce się kształtuje to pokusze się o stwierdzenie że 15 cm styropianu na elewacje to max na co najmniej 20 lat ze względu na ocieplanie się klimatu.

  14. #14

    Domyślnie

    To prawda ze powyzej 12 cm grubosci styropianu jest to juz nie oplacalne ostatnio byl nawet taki art w Inzynierze budowlanym

    Ja bym dal z marginesem 15

    Jednak wszystko to powinno byc obliczone dla danej konstrukcji

    Co do frezowany czy nie to nie ma zadnej roznicy

    Frezowany kladziemy na frezy a nie frezowany 2 warstwami na zaklad ( czyli np 2x6 cm ) wtedy tez nie ma mostkow termicznych
    Spokojnie Dopiero się uczę

  15. #15

    Domyślnie Styropian na elewację

    I Ci co mówią, że 12 cm na elewację starcza, potem dodają, "utrzymanie domu jest droższe niż mieszkania w bloku". Nijak nie mogą zejść poniżej 6 tysięcy złotych za olej. Pół biedy, jeżeli na tym twierdzeniu się kończy. Mam takiego znajomego, który siedzi przy 17 stopniach.
    A ja spaliłem 400 litrów oleju i drzewa w kominku za 300 zł (drobna sosna odpady) i jestem zadowolony.
    To ja szczęśliwy posiadacz domu ocieplonego 25 cm.
    PS. Z wyliczeń jeżeli liczysz pełne koszty (mniejszy piec, mniejszy magazyn paliwa, mniejsze grzejniki itd) wychodzi około 22 cm.

  16. #16

    Domyślnie Re: styropian na elewacje

    Cytat Napisał jack_2000
    jaki planujecie lub już daliście stryropian na elewacje? 12cm? 15cm? a może wystarczy 10cm?

    Czy warto kłaść frezowany aby zniwelować mostki termiczne?
    Ja planowałem 20cm, ale po wyliczeniach w OZC pozostanę przy 15cm
    Wykonawca stwierdził, że 15 to tylko z felcem (frezowany?) na zakładkę.
    Pozdrawiam
    Bartek

  17. #17

    Domyślnie

    RomanP

    To wszystko zalezy z jakiego materialu sie stawia domek
    Wiadomo ze jedne maja mniejszy wspolczynnik lambda a inny wiekszy dlatego wszystko nalezy policzyc

    W zagadnieniu chodzilo o to ze powyzej 12 cm grubosci styropianu wzrost izolacyjnosci jest juz nieduzy

    Jak ty masz 25 cm ocieplenie to musisz sie czuc jak w bunkrze jak patrzysz przez okno ( chodzi o wneki )
    Spokojnie Dopiero się uczę

  18. #18

    Domyślnie

    mpoplaw

    Wlasnie go szukam ale nie wiem gdzie ojciec wsadzil jak znajde to postaram sie wrzucic to tylko kilka stron bylo
    Spokojnie Dopiero się uczę

  19. #19

    Domyślnie Styropian na elelwację

    Żona protestowała jak widziała to w paczkach (po dwie płyty na paczkę). Po przyklejeniu już nie. 25 cm to nie jest duża wnęka. Ci co nie znali budynku dziwią się, że jest na nim tyle.
    Zgadza się, że ciepło domu zależy od dużo więcej czynników niż tylko grubość izolacji.

  20. #20

    Domyślnie

    osobiscie nie jestem za kładzeniem więcej niż 15 cm styro lepiej poszukać oszczędności ciepła gdzie indziej np w wentylacji lub lepszych oknach

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony