dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pomoc w dobraniu kolorów

    Witam,
    nie umiem sobie poradzić z dobraniem kolorów do salonu i kuchni. Kupiłam kilka próbek, ale ciągle to nie jest to. Pomóżcie, proszę....

    Salon- okna w kolorze orzech, na podłodze ma być woodentic ochra


    Tu próbowałam beż, ale wygląda sztucznie, może coś jaśniejszego? "Smietankę"?

    Kuchnia zakończona barkiem z tynkiem strukturalnym - myślałam, żeby barek i kominek miały jeden kolor, intensywniejszy. Ale jaki?


    Ściana - białe płytki i czarna mozaika, na podłodze będą płytki sablo white, czyli jasnoszare.


    Meble: góra lakierowana - jasnoszary, dół - fornir czarny dąb.

    Proszę o pomoc, na męża nie mam co liczyć, dla niego bęż, oliwka i zielony to ten sam kolor

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do białych płytek odradzam ściany w jasnych bezach i złamanych ciepłych odcieniach bieli, bo będą wyglądały na pożółkłe.
    Masz teraz biały, czarny, szarość + odcienie drewna.
    Ja bym dała albo szary, albo czysto biały. A ten ciemniejszy akcent - może czarny lub ciemnoszary, wykończony błyszczącym laserunkiem? Albo srebrzysta farba?

    inspiracje


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może też byc na barku i kominku turkus + dodatki ze stali nierdzewnej/srebra.

  4. #4

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję za odpowiedź. Nie pomyślałam o tym, że moga wyglądać na pożółkłe, a tego na pewno bym nie chciała. Wolałabym neutralne kolory, a czasem właśnie wrzucić jakiś turkusowy/śliwkowy/limonkowy obrusik czy inną doniczkę do kuchni.
    Białe ściany też odpadają, czyli zostaje szary.
    A gdyby w salonie dać jasnoszary (pytanie jak taki dobrać, bo moje próbki wyglądały średnio), na kominku i barku coś jak piszesz srebrnego (albo pociągniętego werniksem), ale wtedy problem z kuchnią - taki kolor jak w salonie? a może ciemnoszary, taki antracyt, czy będzie za ciemno?

    Tu wspomniana wcześniej próbka (z Beckersa)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u mnie na monitorze ten po prawej wpada w błekit.

  6. #6

    Domyślnie

    Na żywo może ciut w błękit, ale jak dla mnie to jest taki nienaturalny...
    Miałam też próbkę z mieszalnika, zrobię jutro zdjęcie, ale też jakiś dziwny kolor wyszedł. Jak zacznę próbować każdy odcień z dostępnej palety, to braknie mi ściany na próbki, nie mówiąć o finansach, bo próbki są litrowe... Masz jakieś "sprawdzone" odcienie szarości?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  8. #8

    Domyślnie

    Przejrzałam, ale żebym była mądrzejsza to nie powiem. Spodobały mi się zdjecia asizo, nie wiem czy mogę je tu wkleić (Tikurila 486)
    Napotkałam też opór materii u mojego męża (daltonisty przypomnę): łazienka szara, meble w kuchni szare, podłoga w kuchni szara i jeszcze ściany?!
    Może gdyby jednak wrzucić na kominek i barek jakiś mocniejszy kolor, to dałby się "oszukać"? Czy ten intensywny kolor mógłby też być w kuchni? I zasadnicze pytanie - co by to mogło być, żeby się nie gryzło ze stolarką w kolorze orzech?
    - czerwień/bordo, fiolet?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie mam szarych ścian w domu, więc nie pomogę z doborem farby

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Wrzuć ciemną szarość A tak serio: czerwień i fiolet do orzecha będzie wyglądać pospolicie... Zerknij na takie połączenie z fioletowym beżem (S 6005 Y80R)


    Womysia, Fotoforum Gazety

  11. #11

    Domyślnie

    Elfir, dzięki za chęci
    Joliska, super. O ile mnie komputer nie okłamuje to kolorek baaardzo mi się spodobał.
    To chyba farba z mieszalnika? U nas w sklepie robią na bazie śnieżki, ma to jakieś znaczenie?
    Joliska.... jak Ty tak wszystko wiesz.... to może i numer tej szarości znasz?
    Ostatnio edytowane przez Klesia ; 04-10-2011 o 20:42

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Tak, to farba z mieszalnika - nr ciemnej masz wyżej, a ta jasna, znając właścicielkę pokazanego mieszkania, stawiam na złamaną biel, coś jak S0500N, S1000N

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję
    Zakupiłam ten jaśniuteńki szary, S 1000N, no i ten brąz (nic fioletowego póki co nie widzę). Mąż pomalował kawałek ściany na próbę, jutro zobaczę i zrobię zdjęcia.
    Korzystając z okazji, chciałabym prosić o poradę w sprawie lamp. Najprościej byłoby zapytać, jak to dobrać. Może pokażę, co mi się podoba z nadzieją, że coś doradzicie, na razie każda jest z innej bajki.

    a) nad zlew

    b) nad barek - 2 sztuki

    c) do salonu

    albo

    d) do salonu nad stół
    A tu już kompletnie nie wiem...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Stój, czekaj... Do czego chcesz dobierać lampy, skoro tam jest pusto? Lampy na końcu, kiedy już będą kolory i meble

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam szary gabinet sama mieszałam kupiłam białą farbę Nobilesa i czarny pigment ze Śnieżki .Szary fajnie wygląda z turkusem ,filetem ,ja do szarych ścian w gabinecie kupiłam pomarańczową lampę oraz zasłonki .
    Lato,lato,lato ach to Ty .

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Wrzuć ciemną szarość A tak serio: czerwień i fiolet do orzecha będzie wyglądać pospolicie... Zerknij na takie połączenie z fioletowym beżem (S 6005 Y80R)


    Womysia, Fotoforum Gazety

    Kurcze jak mi się przypomina moja przygoda (żaby nie napisać wtopa) z tą farbą to dostaję gęsiej skórki... Niestety... Wywiozłam toto do ojca miał kotłownię malować, ale chyba też zrezygnował.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nemi, ale Klesia nie chce szarości

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Wiem wiem. Chodzi po prostu o sam cudny kolor tej farby, który wyszedł u mnie. Wiesz, że ja mam jakieś specyficzne oświetlenie chyba i wszystko wygląda inaczej niż u normalnych ludzi, ale ten kolorek to pobił wszystko.

  19. #19

    Domyślnie

    Nemi ale jak wyglądał?
    Mam próbkę na ścianie barku, ale aparat przekłamuje, komputer pewnie też. Na zdjęciu przypomina popiół, a w rzeczywistości to ciemny brąz, z dodatkiem szarości i chyba jakiegoś fioletu.


    Joliska, mówisz że za wcześnie na lampy, ale stół już kupiony, zapakowany (kolor orzech), kuchnia zamówiona. Podłoga już się powoli wyłania...



    Ten pierwszy po prawej to S1000N, bardzo delikatny, brać??


    I płytki w kuchni

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klesia Zobacz post
    Nemi ale jak wyglądał?
    Nie wiem czy mam gdzieś fotki z malowaniem tym kolorkiem - poszukam, jak mam do wrzucę. U mnie wyglądał jak... kupa. Przepraszam za wyrażenie, ale wszyscy ludzie, którzy widzieli ten kolor u nas mieli takie samo zdanie.


    Cytat Napisał Klesia Zobacz post
    Ten pierwszy po prawej to S1000N, bardzo delikatny, brać??
    Ja bym wzięła o ton ciemniejszy - S1500N - to są bardzo jaśniutkie szarości i myślę, że ten 1000N po prostu nie będzie widoczny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony