dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie DORADZCIE JAKI PIEC GAZOWY -PROSZĘ!!

    DOM POWIERZCHNIA OKOŁO 160M2 (UŻYTKOWA 115M+18M GARAZ)

    chcę sprobowac opalac gazem wykonawca namawia mnie na piec gazowy kondensacyjny -co o tym sadzic piec taki jest o wiele drzszy a przy sprawnosci takiego pieca wiekszej o 10-20% od zwykłego ciekawi mnie ile mniejszy byłby rachunek za gaz co 2 miesiące

    doradzcie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    - mało danych ...
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    - mało danych ...
    co jeszce podać?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    jaka technologia wykonania ścian
    jakie ocieplenie
    jaki dach i jak ocieplony
    jaki założony układ c.o. / podłogówka czy grzejniki /
    jaki założony typ ogrzewania - niskotemperaturowy czy klasyczny
    jaka różnica w cenie kotła kondensacyjnego a klasycznego
    najlepiej bilans energetyczny budynku
    jakie zapotrzebowanie na energię w poszczególnych pomieszczeniach
    etc ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Za dużo danych. Kto to wszystko rozważa i ogarnie, bez przesady.
    Jak kasy nie za wiele to zupełnie wystarczy dwufunkcyjny 24kW Junkers.
    Wysoka kultura pracy tego urządzenia. Modulacja mocy i płomienia.
    Duża trwałość. Mam to w swoim starym domu i jestem z niego cholernie zadowolony pomimo kilku przypadłości takiego rozwiązania.
    pzdr

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Za dużo danych. Kto to wszystko rozważa i ogarnie, bez przesady.
    Jak kasy nie za wiele to zupełnie wystarczy dwufunkcyjny 24kW Junkers.
    Wysoka kultura pracy tego urządzenia. Modulacja mocy i płomienia.
    Duża trwałość. Mam to w swoim starym domu i jestem z niego cholernie zadowolony pomimo kilku przypadłości takiego rozwiązania.
    pzdr
    24kW to za dużo dla domu o pow użytkowej około 130m2 ...
    --
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    z ta o wiele wyższą ceną to też nie do końca się zgodze - owszem okndensaty sa droższe ale znowu nie jest to już taka ogromna różnica. Oszczędności nie są porażające i z tego co tu piszą to róznica zwykle zwraca się po 2-3 latach

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Za dużo danych. Kto to wszystko rozważa i ogarnie, bez przesady.(...)
    pzdr
    Jak to za dużo danych ?? - w jaki więc sposób nie znając bilansu energetycznego budynku , nie znając zapotrzebowania na ciepło dla danych pomieszczeń zaprojektować wielkość grzejników i ich rodzaj dla danego rodzaju kotła ??
    W jaki sposób dobrać do danego rodzaju kotła najodpowiedniejszy system c.o. ??

    - kupowanie kotła i grzejników nie przemyślawszy najpierw zakupu i nie mając żadnych danych to bardzo duże ryzyko - a potem na forum pojawiaja się tematy : mój kocioł wogóle sie nie wyłącza a w domu zimnio , mój kocioł co kilkanascie minut sie wyłącza a w domu za ciepło , mój kocioł spżywa 30m3 gazu na dobę a w domu zimno etc ...
    --
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    24kW to za dużo dla domu o pow użytkowej około 130m2 ...
    24kW musi być bo jest to moc związana z ciepłą wodą użytkową, aby był jej odpowiedni komfort, zwłaszcza pod prysznicem. Moc do ogrzewania domu sama się moduluje, oceniam na poziomie ok. 13 kW. Czuwa nad tym sterownik pokojowy z zadaną temperaturą w tzw. pomieszczeniu wzorcowym.
    pzdr

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    24kW to za dużo dla domu o pow użytkowej około 130m2 ...
    24kW musi być bo jest to moc związana z ciepłą wodą użytkową,...
    Jak na razie założyciel wątku nie napisał, czy chce mieć też CWU z tegoż źródła. Jeżeli tak, to zgoda.
    Pablitoo ma rację - dane są niezbędne.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    No tak - piszesz o kotle dwufunkcyjnym ...

    Ja używam kotła kondensacyjnego jednofunkcyjnego z zasobnikiem 120l . Moc 8-26kW dla domu o powierzchni użytkowej ponad 180m2 / pow całkowita ponad 250m2 /.Oczywiście grzanie c.o. jak i c.w.u.
    --
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli ogrzewanie gazem to i ciepła woda użytkowa oczywiście także z gazu. Samo przez się sie rozumie. Jakżesz mogło by być inaczej. Zupełnie nie rozumiem tego komentarza.
    pzdr

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Może być gazowy kocioł jednofunkcyjny połączony tylko do c.o.
    C.w.u można grzać naprzykład prądem ...

    - oczywiscie jest taka alternatywa - aczkolwiek bezsensowna - jak instalować kocioł gazowy to od razu z opcją grzania c.w.u.
    --
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Jeśli ogrzewanie gazem to i ciepła woda użytkowa oczywiście także z gazu. Samo przez się sie rozumie. Jakżesz mogło by być inaczej. Zupełnie nie rozumiem tego komentarza.
    pzdr
    Mam bojler elektryczny, a do ogrzewania kocioł gazowy

  15. #15

    Domyślnie

    Mam bojler elektryczny, a do ogrzewania kocioł gazowy
    No toś mnie bracie zaskoczył.......poddaję się. Już nawet nie zapytam co Tobą kierowało?. Niech zgadnę..............najpierw był bojler, potem długo,długo nic i pojawił się gaz.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie Re: DORADZCIE JAKI PIEC GAZOWY -PROSZĘ!!

    Cytat Napisał rafio_1977
    wykonawca namawia mnie na piec gazowy kondensacyjny -co o tym sadzic
    Sam założyłem kocioł gazowy jednofunkcyjny atmosferyczny. Uważam, że kotły kondensacyjne nie sa warte swojej ceny, a koszt nigdy się nie zwraca. Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na cenę serwisu, który przy kotłach kondensacyjnych jest przeważnie o 50-150zł wyższy. Ten koszt również należy doliczyć do amortyzacji, co daje wynik zawsze powyżej zysku z oszczędności gazu. Z doświadczenia wiem, że tak na prawdę kotły kondensacyjne sprawdzają się przy zapotrzebowaniu ciepła na poziomie od 150KW. To troche za wiele jak na domek jednorodzinny
    Maćko

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie Re: DORADZCIE JAKI PIEC GAZOWY -PROSZĘ!!

    Cytat Napisał rafio_1977
    wykonawca namawia mnie na piec gazowy kondensacyjny -co o tym sadzic
    Sam założyłem kocioł gazowy jednofunkcyjny atmosferyczny. Uważam, że kotły kondensacyjne nie sa warte swojej ceny, a koszt nigdy się nie zwraca. Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na cenę serwisu, który przy kotłach kondensacyjnych jest przeważnie o 50-150zł wyższy. Ten koszt również należy doliczyć do amortyzacji, co daje wynik zawsze powyżej zysku z oszczędności gazu. Z doświadczenia wiem, że tak na prawdę kotły kondensacyjne sprawdzają się przy zapotrzebowaniu ciepła na poziomie od 150KW. To troche za wiele jak na domek jednorodzinny
    Maćko

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    (...)

    Mam bojler elektryczny, a do ogrzewania kocioł gazowy
    No proszę - a jednak nie tak bezsensowna ...
    --
    Pozdrawiam

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: DORADZCIE JAKI PIEC GAZOWY -PROSZĘ!!

    Cytat Napisał AXENTY
    (...) Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na cenę serwisu, który przy kotłach kondensacyjnych jest przeważnie o 50-150zł wyższy. Ten koszt również należy doliczyć do amortyzacji, co daje wynik zawsze powyżej zysku z oszczędności gazu. (...)
    Jakiego serwisu ?? - ja o żadnym serwisie nic nie wiem - jeszcze nie miałem przyjemności ...
    Nabyłem kocioł Viessmanna Vitodens 200 - mój teść używa taki już kilka lat - też o serwisie nic nie wie - bo jeszcze ani razu kocioł mu sie nie zepsuł ...
    Ponadto mam kilku kolegów którzy też używają kondensatów Viessmanna - żaden z nich jeszcze o cenach serwisu nie wspominał ...
    --
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    ......poddaję się. Już nawet nie zapytam co Tobą kierowało?. Niech zgadnę..............najpierw był bojler, potem długo,długo nic i pojawił się gaz.
    Coś w tym rodzaju Kiedys mieliśmy wszystko na elektrykę Czekam, aż się ten elektryczny rozleci i postawię zasobnik.
    Poza tym od elektrycznego mam bardzo blisko do ujęć CWU i gorąca woda leci natychmiast, a od gazowego parę ładnych metrów.
    Kociołek Junkers Euroline nie-kondensat moc 21kW na 130m. Obecnie moc jest zredukowana przez serwisanta (powiedział, że teraz to ok. 15-16kW).

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony