dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 156
  1. #41

    Domyślnie

    tak jak wspomniał an-bud kupić rozdzielacz z tego co widziałem są na 7 wyjść , do rozdzielacza doprowadzić rurą 150 spiro owinąć to wełną a te rury które są podłączyć do rozdzielacza , ze zdjęcia wynika że jest 8 anemostatów wtedy do dwóch pomieszczeń poprowadź przez trójnik
    ewentualnie dwa rozdzielacze po 4 wyjścia + trójnik 150
    W zależności od rozwiązania potrzebujesz
    rozdzielacz + 1 szt rury spiro 150 lub
    Tak zrobie.ale jak to mialoby wygladac?do turbiny dochodzi rura 150, za turbina tez wyjdzie 150.dobra.proste.ale co dalej? jak wyglada ten rozdzielacz?Ktos z Was je uzywa?
    W dwoch pomieszczeniach mam zakrecone calkiem anemostaty.Jeden to salon- tam i tak jest najcieplej zawsze, drugie pomieszczenie to spizarnia .Wiec wystarczy jeden rozdzielacz na 7 rur. rozdzielacz montuje sie zaraz za turbina? Rury z rozdzielacza biegna juz prosto do otworow w suficie bez zadnych trojnikow? Prosze jeszcze spojrzec na rozklad otworow w suficie(zdjecie w temacie na ktory pisalem rok temu)
    A nie ma tak ze cieplo uciekajace na strych przez strop podgrzewa poddasze?Bo u mnie posadzka na strychu zimna i na strychu tez zimno

  2. #42

    Domyślnie

    Te 5 m to wyliczyłem gdy jest 10 anemostatów/rur. Jest osiem ?
    śrenica to 10x2=20 ... ty masz średnicę 15 cm (ktoś podał).

    Z tego wynika że powinno wiać jeszcze mocniej.

    Zrób jeszcze jeden test. Rozpal i w jednym pokoju (najdalszym) odkręć anemostat i każ żonie uchylić okno w tym pokoju i w pomieszczeniu z kominkiem. Zobacz czy wyczuwasz zmiane natęzenia nadmuchu. (może dom za szczelny... masz kratki wylotowe ?)

    Dodatkowo sprawdź niezaleznie czy rura wyprowadzająca powietrze na strych jest dobrze uszczelniona - bo mam wrażenie, że tam sporo ciepła na strych leci ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #43

    Domyślnie

    Zrób jeszcze jeden test: zakręć wszystkie anemostaty za wyjątkiem tego w najbardziej oddalonym pomieszczeniu. Zobacz jak wieje gdy drzwi pomiędzy tym pomieszczeniem a pomieszczeniem z kominkiem są otwarte i kiedy są zamknięte.

    Nie poddawaj się. Zrób jak najwięcej testów to będziemy mieli sporo materiałów do rozważań.
    MCB

    PS To ostatnie to efekt obejrzanego właśnie CSI

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Sprawdzałem na allegro i nazywa się to skrzynka rozdzielacza którą montuje się w takiej odległości aby odcinki rur doprowadzające ciepło od rozdzielacza do anemostatów były jak najkrótsze . Jedno wyjście z rozdzielacza do jednego anemostatu żadnych trójników prosty odcinek Idealnie by było aby wszystkie odcinki miały taką samą długość
    Ponieważ rury są w różnych kawałkach potrzebujesz jeszcze łączniki do rur 125 mm. i być może zabraknie Ci rury 125

    Jednak wszystkie te rady są na znaczną odległość dlatego warto poszukać dobrego fachmana od kominków który na miejscu to zobaczy ja osobiście mam ciągle wrażenie że nie wszystko jest ok.

    pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Przypadkowo trafiłem na ten temat i wydaje mi się, że przyczyna może być zgoła inna. Mianowicie ten system ogrzewania może być mało wydajny przy bardzo dobrej wentylacji grawitacyjnej. Ciepło dostarczane od góry pomieszczeń nie wyziębia się i z powrotem schłodzone nie jest zasysane pod kominek, ale przez kratki wentylacyjne wyrzucane na zewnątrz. W takim układzie zastosowałbym rekuperator, albo (czasowo) ograniczył wentylację grawitacyjną.
    Przy wcześniejszym starym sposobie ogrzewania pomieszczenia były ogrzewane od dołu i dlatego komfort cieplny był większy, a teraz dobra, stara wentylacja grawitacyjna wspomagana wysokowydajnym wentylatorem z dgc zamiast ogrzewać pomieszczenia, ogrzewa atmosferą a w domu jest zimno. Początkowo proponuję częściowo zakryć kratki wentylacyjne.

  6. #46

    Domyślnie

    e tam, za slabo wieje. na pewno nie idzie 4-5 metrow na sekunde..Jak w dzien sprawdzalem temp przy anemostacie w najdalszym pokoju od turbiny to termometrowi na 50 C zabraklo skali.Czyli temp w porzadku, tylko jeszcze zeby tą temperaturą dawalo po glowie bez anemostatu to pewnie ze by bylo cieplo.
    Ale musze przyznac- wymontowanie filtra pomoglo troche- troche lepiej dmucha, ale nadal w pokojach niezaleznych mam 15 st. Jak na ujsciu w anemostatach mam 50 st lub wiecej to chyba rury za duzo tego ciepla nie traca na strychu??A wy mierzyliscie ile macie stopni przy anemo?eeh

  7. #47

    Domyślnie

    Jeśli masz 50C na wyjściu najgorszego anemostatu i masz zimno to ewidentnie masz problem z obiegiem powietrza w domu. Ta turbina wywala ci tylko część powietrza do pokoi - reszta gdzieś leci w niebo lub turbina nie jest w stanie pobrac tego powietrza.

    Turbina pobiera za mało powietrza lub jest zepsuta.

    Urywa Ci głowę na strychu gdy odłączysz rurę od turbiny przed rozdzielaczem ? Powinno

    Może rury są zapchane ... ale bardziej stawiam na turbinę i tworzenie sie podciśnienia koło czopucha (skąd pobierane jest powietrze).
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Jeszcze jedno co możesz zrobić przed demontażem to wykręcić całkowicie grzybki z anemostatów tak aby gorące powietrze nie owiewało sufitu tylko wpadało pionowo do pomieszczenia
    Jak podaiesz że masz ponad 50 stopni na wylocie to musi każde pomieszczenie się ogrzać dość szybko . Nie lekceważyłbym również wentylacji grawitacyjnej zbyt sprawna powoduje znaczne straty w ogrzewaniu dlatego coraz częściej stosuje sie rekuperatory ale to inna bajka

  9. #49

    Domyślnie

    widziałem zdjęcie tego kominka i chciałem zapytać czy jest wystarczająco duży wlot powietrza z salonu pod kominek. Mój kominek potrafi ogrzać cały dom i utrzymać temp 24-25 st na dole i 22-23 na górze (bez dgc, ale z pw) w tym sezonie zużyłem ok 2,5 mp dębu.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał amber
    Jeszcze jedno co możesz zrobić przed demontażem to wykręcić całkowicie grzybki z anemostatów tak aby gorące powietrze nie owiewało sufitu tylko wpadało pionowo do pomieszczenia
    Jak podaiesz że masz ponad 50 stopni na wylocie to musi każde pomieszczenie się ogrzać dość szybko . Nie lekceważyłbym również wentylacji grawitacyjnej zbyt sprawna powoduje znaczne straty w ogrzewaniu dlatego coraz częściej stosuje sie rekuperatory ale to inna bajka
    Tak wystarczy że wykręcisz grzybki aby sprawdzić to co pisąłem. Problem to nie temperatura tylko ilośc powietrza podawana do tego pomieszczenia. On ma zimno bo za mało tego powietrza tam wlatuje .... jakby sporo leciało to czułby to .....

    Jak masz wątpliwości to zaklej wszystkie wywiewy grawitacyjne na kilka godzin (otwarte wszystkie drzwi).
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    widziałem zdjęcie tego kominka i chciałem zapytać czy jest wystarczająco duży wlot powietrza z salonu pod kominek. Mój kominek potrafi ogrzać cały dom i utrzymać temp 24-25 st na dole i 22-23 na górze (bez dgc, ale z pw) w tym sezonie zużyłem ok 2,5 mp dębu.
    Nie znam tego kominka. Ale własnie sugerowałem że koło czopucha (skąd pobierane jest powietrze) jest podciśnienie.
    Czy powietrze nie może być zaciągane przez kratki wylotowe (wiem że to dziwnie brzmi ... ale jeśli pod kominkiem nie ma wlotu, to powietrze powinno wlatywać kratkami ...)
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #52

    Domyślnie

    Moja zona stwierdzila ze ten wentylator (sprawdzano po odpieciu rury za turbina)wieje gorzej od jej suszarki do wlosow!Na pewno nie jest to mocny wiatr, kratki z boku czopucha porzadnie nagrzane, nie da sie utrzymac tam reki nawet sekundy.A rozpalilem godzine temu i wszystkie doplywy powietrza zamkniete. Jesli zdejme wszystkie anemostaty to w pomieszczeniu najblizej turbiny bedzie mocniej lecialo- przedpokoj.
    Powietrze z salonu nie jest pobierane, ten kominek jak wiekszosc kominkow bierze powietrze do spalania z zewnatrz, aczkolwiek pod drzwiczkami ma regulowany doplyw z pomieszczenia.
    Nie wiem co o tym myslec..
    Powietrze pod kominek wraca bo gdy przylozylem zapalke do kratki na dole -plomien giął sie w kierunku kratki.
    Pozatykam dzis wentylacyjne kratki(w kazdym pokoju), ale nie sadze by to cos pomoglo - bo plomien zapalki przylozony do kratki wentyl. nawet nie odchyla sie w jej kierunku, moze tylko nieznacznie.

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Proponuję pozostawić otwarte drzwi do ogrzewanych pomieszczeń aby zapewnić swobodny, prawidłowy ruch powietrza (powrót schłodzonego pod kominek). Proszę podać ile jest kratek wentylacyjnych w domu i jakiej są wielkości (powierzchnia otworu). Zwykle każdy kominek ma wlot schłodzonego powietrza od frontu bezpośrednio pod wkład, na pokazanym zdjęciu brak jest takiego otworu. Zatem nasuwa się pytanie, czy w obudowie kominka jest odpowiedniej wielkości otwór którym w/w schłodzone powietrze zasysane jest pod kominek? Czy przypadkiem powietrze (dostarczane z zewnątrz pod kominek), które ma być użyte do procesu spalania nie jest zasysane (w nadmiernej ilości) przez kanały dgc, następnie ogrzane, wyrzucane na zewnątrz przez otwory wentylacyjne, zamiast powracać pod kominek?

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Gorące kratki górne są oznaką że turbina nie odbiera ciepła z kominka
    można zrobić jeszcze jedną próbę nie wiem gdzie mieszkasz ale w Lublinie jest market OBI jeżeli masz blisko to kup turbinę o podobnych parametrach zamontuj ją u siebie i porównaj efekt zamiany turbiny proponuję do zakupu market ponieważ bez problemu przyjmą zwrot ale nie zaszkodzi zapytać

  15. #55

    Domyślnie

    Spróbuj podłączyć instalację bez turbiny. Ciekaw jestem co będzie?

    MCB

  16. #56

    Domyślnie

    Podłączenie powietrza zewnętrznego do kominka masz prawidłowe.

    Twój problem to rozprowadzenie ciepła. Zrób tak jak Ci radzą poprzednicy.

    Odłącz rury od turbiny i sprawdź czy dobrze dmucha, czy wirnik swobodnie się obraca, może masz przypadkiem regulator obrotów. Jeżeli turbina słabo dmucha weź nową na próbę, tak jak radzi Ci amber.
    Sprawdź czy rura od kominka do turbiny nie jest zagnieciona lub uszkodzona w stropie.
    Zdemontuj kratki pod kominkiem, by zwiększyć przepływ powietrza do cyrkulacji.
    Zdemontuj wszystkie grzybki w anemostatach i pootwieraj drzwi, jak osiągniesz pożądaną temperaturę w danym pokoju to zamontuj grzybek i wyreguluj.

  17. #57

    Domyślnie

    Przy tych gorących kratkach to płomien zapałki (fajnie to wymyśliłeś) w którą stronę się odchyla ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #58

    Domyślnie

    Czy przypadkiem powietrze (dostarczane z zewnątrz pod kominek), które ma być użyte do procesu spalania nie jest zasysane (w nadmiernej ilości) przez kanały dgc, następnie ogrzane, wyrzucane na zewnątrz przez otwory wentylacyjne, zamiast powracać pod kominek?
    powietrze to nie moze byc zasysane przez dgp, jest szczelnie doprowadzone do kominka.
    a przy kratkach na czopuchu plomien zapalki odchyla sie nieznacznie w kierunku kratek(zapalka 2 cm od kratki)
    Nie chce kupowac za 6 stów nowej turbiny jesli stara moze jest sprawna.
    Mozna w obi kupic a nastepnego dnia oddac bez przyczyny i zabrac kase??

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    U mnie problem dokładnie ten sam co u drahmy. Mam dystrybutor Dospel Kom 600 II - wydajność 510m3/h i zaledwie 5 anemostatów. Z anemostatów dmucha słabiej niż z kratek wentylacyjnych w bloku z wielkiej płyty, w którym kiedyś mieszkałem. Ale po pierwsze zacznę przegląd instalacji - może dotychczasowe rady okażą się wystarczające...

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    oczywiście bez problemów możesz powiedzieć że się rozmyśliłeś i potrzebujesz o większej wydajności
    Może metodą prób i błędów do czegoś dojdziemy włącz samą turbinę odepnij ją od strony filtra i od strony wylotu i porównaj wyniki

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony