dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak zdobyć kontakt do właścicieli sąsiednich działek?

    Witam,
    do dziś byłam przekonana, że takie informacje uzyskam bez problemu w powiatowym ośrodku geodezji, dziś tam byłam i ... nic
    Oni twierdzą, że muszę wykazać interes prawny (bycie właścicielem sąsiedniej działki nim nie jest!), deklaracja odnośnie wspólnej budowy infrastruktury ich nie przekonuje. Wniosek złożyłam, ale boję się, że będzie odmowa.
    Tymczasem w gazowni powiedzieli mi, że przy tej odległości od mediów najlepiej składać wniosek w kilka osób, wtedy i koszty przyłączenia inne i inaczej na to patrzą.
    W tej geodezji to pani mi powiedziała, że najlepiej jakbym miała piosemną zgodę właścicieli sąsiednich działek na udostepnienie ich danych osobowych...
    Macie jakieś doświadczenia?
    Pozdr.
    Beata

  2. #2

    Domyślnie

    powiedz im że chcesz kupić kupić te sąsiednie działki. Poważnie. a jak powiedzą że Ci i tak nie dadzą to każ sobie wydać wypis, w który są numery ksiąg wieczystych działek sąsiadów. Jak masz numer KW idziesz z nim do sądu i mozesz przejrzeć księgę. To sie nazywa badanie ksiegi. BTW - a od osoby, kóra Ci sprzedawała działkę nie mozesz sie dowiedzieć kto jest właścicielem sąsiednich ?

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzedająca miała jeszcze mniejszą wiedzę na temat działki niż ja Tak więc na jej pomoc nie bardzo mogę liczyć. Już prędzej chyba spotkam na tym forum kogoś, kto buduje się sąsiedztwie...

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Zobacz tutaj.
    http://animatek.w.interia.pl/miejsce.html
    Jeśli chcesz mogę na priva wysłać wniosek do geodezji wraz z podstawą prawną.

    pozdrawiam
    Mark0wy

  5. #5

    Domyślnie

    Ja na wypisie na potrzeby warunków zabudowy mam podanych właścicieli działek sąsiednich, tj. przylegających. Skoro o WZ starać się może każdy, a nie tylko właściciel, to dla działek bezpośrednio przylegających dane powinnaś mieć.
    niepoprawny optymista

  6. #6

    Domyślnie

    To poproszę w takim razie o wzór pisma do geodezji
    Bardzo dziękuję i pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Geodezja ma gotowe druki, wystarczy je wypełnić - ale trzeba znać numery działek, które nas interesują. Takie numery znajdują się np. na mapkach lub w planach miejscowego zagospodarowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony