dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie 1,5 kondygnacji - co to de facto oznacza???

    Witajcie!

    W planie zagospodarowania przestrzennego dla naszego osiedla jest informacja że parterowe segmenty można nadbudować do 1,5 kondygnacji..

    Czy wiecie co to de facto oznacza???

    Jeśli mam na parterze 100 m2 .. to na poddaszu mogę mieć licząc z łąmanymi krawędziami dachu 50 m2?? (bo chyba jest tak ze pełen m2 liczy sie od wysokości 2,20m od podłogi do sufitu.. a to co pod skośnym dachem, i to co poniżej 2,20 m to inaczej się liczy)

    Prawda li to jest??

    Dzięki

    Pozdroooo

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się że użytkowa powierzchnia zaczyna sie od 1,90 m.
    99 %, ale lepiej się upewnić.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Ze następna kondygnacja zaczyna sie w połowie parteru.Tak to najprościej można wyjaśnić.(popularne półpiętro)(chyba )

  4. #4

    Domyślnie

    Jak to???

    W połowie parteru???

    tzn.. jak???

    nie rozumiem...

    Trzeba może dach jakoś tak zakończyć.. zeby zasłaniał połowę parteru???

    Nie rozumiem o co chodzi...

  5. #5

    Domyślnie Re: 1,5 kondygnacji - co to de facto oznacza???

    Cytat Napisał Richard_S
    Witajcie!

    W planie zagospodarowania przestrzennego dla naszego osiedla jest informacja że parterowe segmenty można nadbudować do 1,5 kondygnacji..
    W radomskiej architekturze (i chyba tak jest wszędzie) 1,5 kondygnacji to dom parterowy z użytkowym poddaszem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Ze następna kondygnacja zaczyna sie w połowie parteru.Tak to najprościej można wyjaśnić.(popularne półpiętro)(chyba )
    jest dużo takich projektów, gdzie własnie tak jest. Po prostu połowa domu jest "przesunięta" względem drugiej w pionie o pół kondygnacji.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisał celtorek - 1,5 kondygnacji to dom parterowy z poddaszem użytkowym, czasami spotyka sie też określenie 1 kondygnacja + poddasze użytkowe.

    Pozdr

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał akte
    Dokładnie tak jak napisał celtorek - 1,5 kondygnacji to dom parterowy z poddaszem użytkowym, czasami spotyka sie też określenie 1 kondygnacja + poddasze użytkowe.

    Pozdr
    znaczy, że wszędzie są dialekty
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #9

    Domyślnie

    dziekuję za wyjaśnienia.. ale,.. nie wiem dokładnie jaki mogę metraż na poddaszu użytkowym wybudować??

    czy mogę np wybudować 0,5 m ścanki kolankowej czy już nie???

    Jeśli wybuduję.. to powierzchnia mi się zwiększy.. czyli.. nmożliwe że przekroczę już zadaną przez prawo powierzchnię użytkową dla 1,5 kondygnacji...

    Przyjkładowo:

    parter - 100m2
    Poddasze może mieć 50 m2

    Jeśli wybuduję 50 cm ścianki kolankowej, to będę miał np 75 m2.. i to będzie za dużo...

    Dobrze myślę??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony