dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1

    Domyślnie śmierdzi po rozgrzaniu kominka

    Mam taki problem że nowy kominek w którym paliłem juz porządnie ze 20 razy po tym jak sie porządnie rozgrzeje zaczyna śmierdzieć. Zapach jest bardzo mocny i nieprzyjemny. Nie jest on związany z samym wkładem (Tarnava) ale rozchodzi się wraz z ciepłym powietrzem z z kratek. Kominek z płyt GK izolowoanych wełną z folia aluminiową, podstawa z marmuru. Czy ktoś miał taki problem i wie jak usunąć ten zapach??

  2. #2

    Domyślnie

    Spoko po jeszcze 20 paleniach ale długich zapach sam zniknie. To wypala się farba.

  3. #3

    Domyślnie

    Może nie tylko farba ale raczej ten szuwaks, którym zabezpieczone były rury od DGP. No chyba, że obłożyłeś rury np styropianem i ten się topi.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    To normalne. U mnie śmierdziało niestety dość długo. Potem przestało. I o dziwo następnej zimy znów zaczęło. Ale na szczęście drugiej zimy wystarczyło kilka dni palenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    To normalne. U mnie śmierdziało niestety dość długo. Potem przestało. I o dziwo następnej zimy znów zaczęło. Ale na szczęście drugiej zimy wystarczyło kilka dni palenia.
    Czasem też czuć kurz, który się przypieka gdy mocno rozpalisz, i nadal czuć rury, a grzeje już kominkiem czwarty sezon...
    Bastek

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie też śmierdzi ale jak się mocno rozpali,porządnie rozgrzeje...i też mam obudowę z płyt g-k....ja to wiążę z "zapachem" rozgrzanych profili i odcinaczy ognia ( wełny izouijącej)...zapach rozchodzi się tylko jak kominek przekroczy pewną twmperaturę...więc po prostu hajcujemy z umiarem i problemu nie ma....

  7. #7

    Domyślnie

    A może nie ma założonych kratek i wpadł jakiś zwierzak (mysz, kot)? U mnie była to jedna z ulubionych kryjówek tego ostatniego.

  8. #8

    Domyślnie

    I faktycznie jak zaczynam nowy sezon grzewczy to 2-3 rozpalenia czuć kurz przypalany, ale to wiadomo dlaczego. Miał się tam kiedy zgromadzić. Teraz mam kratki z zamknięciami (żaluzjami) i po sezonie zamykam je.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Tak czy inaczej, przy nowym kominku jest to normalne i po jakimś czasie problem się zmniejszy aż wreszcie zniknie zupełnie (u mnie teraz już problemu nie ma).

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    szkoda że przez net tego smrodku puściić nie można może i dobrze? przyczyną może być wełna z folią alu, jest dostępnych kilka rodzai. jak kosztowała paczka prawie 300 (w kartonie 6m2) to inny powód
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    U mnie jak się dobrze rozgrzeje to też śmierdzi - powodem jest taśma alu do łączenia płyt wełny. Na początku przykleiliśmy taśmą płyty również go brzegów kominka - po zerwaniu taśmy smrod się zmniejszył zdecydowanie. Teraz wywąchałam jeszcze jedno miejsce - łączenie wełny przy czopuchu, tam muszę uzupełnić małe szczeliny wełną i dopiero na to taśmę. Zobaczymy czy pomoże.

    Ktoś kiedyś pisał, że w tym przypadku (że smierdzi z taśm) problem ustąpił po wypaleniu się kleju i odpadnięciu taśm

  12. #12

    Domyślnie

    Witam dotyka mnie ten sam problem zapach z kominka nieprzyjemny zapach kominek mam postawiony w śierpniu zaczeliśmy w nim palic w okresie jesiennym robotnicy sobie rozpalali myślałam z początku że żle zamontowane są halogeny i topi się gdzies kabel ale okazało sie że to nie halkogeny a kominek dzis był montarzysta tego kominka sprawdzał wszystko i stwioerdził że to jedynie przyczyna pyłu gipsowego na obudowie kominka który przy gładziach tam wpadł poodkurzał kurz kazał jeszcze dokładnie to zrobić i że powinno być ok wątpie w to troszke zażeka się że wszystko jest ok że używał materiałó izolacyjnych super jakości i do dużych temperatur nie wiem gdzie szukać już rozwiązania ???

  13. #13

    Domyślnie

    jezeli ktos ma pojecie o kominkach to upala kominek na dworze (rury najlepiej tez przegrzac).Rury i wklad sa zakonserwowane olejem (ponoc szzkodliwym po nagrzaniu) i to on smierdzi jak sie spala.Jezeli sie tego nie zrobilo ,to najlepiej przegrzac na maxa kominek przy pierwszym upalaniua(najlpeij osika),zeby co ma sie wysmierdziec wyszlo od razu,jezeli sie tego nie zrobi to smierdzi potem dosc dlugo,zaleznie do temp wkladu i rur.Pzdr
    Regulamin forum

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie też śmierdzi jeszcze czasami. Na początku po odpaleniu śmierdziało strasznie, później problem zniknął, a ostatnio jak zacząłem palić bardzo intensywnie to problem znowu się czasem pojawia i z tego co wyniuchałem to śmierdzi chyba farba na rurze spalinowej i na kolanku. Jak się pali normalnie to smrodu nie ma. Teraz zastanawiam się czy nie zdjąć tej rury i kolanka i je oczyścić z tej farby papierem ściernym, może problem wtedy zniknie. Ale z drugiej strony jak farba ta zaczyna śmierdzieć to wiem że muszę podejść do kominka bo pali się w nim zbyt intensywnie.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    skropliny z rury spalinowej slpywaja/wyplywaja na obudowe kominka zamiast do wnetrza i tam sie dopalac.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Po dłuższym okresie użytkowania kominka może jedynie śmierdzieć klej łączący folię aluminiową z wełną...lub klej ze złej taśmy aluminiowej.
    To są uroki kominków izolowanych wełną, jeżeli się w nich przesadzi z temperaturą palenia. Bardzo często ma to związek ze zbyt małą powierzchnią kratek wlotowych i wylotowych obudowy (zbyt duża temperatura we wnętrzu zabudowy konwekcyjnej)
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie kominek nie obudowany i nie ocieplony pale w nim codziennie,wiec nie może śmierdzieć u mnie żaden klej, ani żadne skropliny. Zapach tego jest taki dziwny, nie śmierdzi to jak spalenizna i nawet ten zapach nie jest nieprzyjemny tylko że jest bardzo intensywny. I zauważyłem że przeważnie smród ten jest w poniedziałki jak przychodzę na budowę po weekendzie, bo tylko wtedy tak intensywnie palę żeby szybko zagrzać budynek. W następnych dniach jak kominek wolniej dochodzi do żądanej temp. to smrodu nie ma.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Po dłuższym okresie użytkowania kominka może jedynie śmierdzieć klej łączący folię aluminiową z wełną...lub klej ze złej taśmy aluminiowej.
    To są uroki kominków izolowanych wełną, jeżeli się w nich przesadzi z temperaturą palenia. Bardzo często ma to związek ze zbyt małą powierzchnią kratek wlotowych i wylotowych obudowy (zbyt duża temperatura we wnętrzu zabudowy konwekcyjnej)
    Pozdrawiam.
    Forest z calym szacunkiem jak upalisz nowy nieprzepalony wklad lub koze z nieprzepalonymi rurami to capi przepalonym olejem na maxa .Dlatego powino sie go przepalic przed zalorzniem obudowy przy otwartych oknach(bo wali strasznie) ,lub najlpiej na podworku.Inaczej ludzie nagrzewaja pomalu a smod dlugo sie unosi i nie moga znalesc zrodla.Oczywiscie prawie nikt tego nie robi.Pzdr
    Regulamin forum

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    U mnie też śmierdzi jeszcze czasami. Na początku po odpaleniu śmierdziało strasznie, później problem zniknął, a ostatnio jak zacząłem palić bardzo intensywnie to problem znowu się czasem pojawia i z tego co wyniuchałem to śmierdzi chyba farba na rurze spalinowej i na kolanku. Jak się pali normalnie to smrodu nie ma. Teraz zastanawiam się czy nie zdjąć tej rury i kolanka i je oczyścić z tej farby papierem ściernym, może problem wtedy zniknie. Ale z drugiej strony jak farba ta zaczyna śmierdzieć to wiem że muszę podejść do kominka bo pali się w nim zbyt intensywnie.
    bp gp nie przepaliles,patrz post wyzej .Pzdr
    Regulamin forum

  20. #20

    Domyślnie

    Kolego tak jak ja przepalam to nie wiem czy ktoś inny tak przepala Ja wiedziałem że rury żeby się wyśmierdziały muszą być porządnie przepalone, dlatego palę u siebie na ful od początku stycznia przez kominek przeszło mi już 7m3 pociętych drobnych odpadów, które spalają się bardzo intensywnie i dają duże ilości ciepła, wiec farba już dawno powinna się wyśmierdzieć. Ja żeby mieć ciepło niestety muszę palić intensywnie. Jednak jak widać, a raczej czuć raz na jakiś czas smrodzik się ujawnia. Farby użyte do takich celów powinny się utwardzić przy pierwszym paleniu i później smurd powinien zniknąć. Nie każdy ma czas i miejsce na to żeby kupić kominek i użytkować go bez obudowy. I znam też przypadki gdzie taki smród ujawnia się nie w pierwszym ale na początku kolejnych sezonów i później zanika. Może rożni producenci rur stosują rożne farby i jedne wypalają się szybciej a inne dłużej.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony