dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie drzwi tarasowe 260cm szerokie na 230 wysokie...

    Witam. Pomóżcie drodzy wszechwiedzący ... co najlepiej z nimi wykombinować. Są dwie szkoły: na jednej ramie 3 równe skrzydła z jednym słupkiem ruchomym i tu muszę zaznaczyć ze producent nie daje gwarancji czy na 2 oddzielnych ramach skręcone podczas montażu tylko niestety traci całość na estetyce. Jak Wy macie i jak się sprawdza, czy przy tej pierwszej opcji moze faktycznie coś się dziać ...? Profil z jakiego mieć będę to Brugmannn/ Salamander AD, wzmocnienie ramy 1,25 , wzmocnienie skrzydeł 1,5mm w podwójnym ciemnym kolorze bez poprzeczek.
    Zastanawiałem się jeszcze nad bluevolution (3szyby) również bez poprzeczek i w jednej ramie- niestety ten temat zupełnie mi odradzono mimo wzmocnień 2mm w skrzydłach ze względu na masę i dodatkową komorę.
    Ostatnio edytowane przez DZIKU_7 ; 11-12-2012 o 02:59

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    W drewnie żaden problem w jednej ramie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Lepsze i sztywniejsze rozwiązanie to dwie ramy skręcone. Jeżeli koniecznie chcesz w jednej ramie to słupek szeroki i stal 2-3mm.
    Jak producent nie daje na jakieś rozwiązanie gwarancji to nie bierz tego, a jak już zamieszkasz to nie będziesz zwracał na słupek uwagi.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kartos

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    O
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    W przypadku takich propozycji tylko wykonanie w oddzielnej konstrukcji, lub ewentualnie wykonanie okna przesuwnego. W przypadku przesuwki skrzydło ma inną budowę i jest sztywniejsze.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    własnie zażyczyłem sobie przeliczenie -skrzydła i słupki w 2mm wzmocnieniu i zawarcie tych punktów w umowie. Zobaczymy ile drożej wyjdzie... Sprzedawca/konsultant/przedstawiciel stwierdził ze niema żadnych problemów w wykonaniu tego typu okienek nawet na 1,5mm i nic się dziać nie będzie ale gwarancji pisemnie nie da jedynie gdyby się coś działo to wyśle oczywiście serwis "bezpłatnie"..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    [QUOTE=DZIKU_7;5675697ale gwarancji pisemnie nie da jedynie gdyby się coś działo to wyśle oczywiście serwis "bezpłatnie"..[/QUOTE]

    hahah co mu zależy papier wszystko przyjmie

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIKU_7 Zobacz post
    ...
    Profil z jakiego mieć będę to Brugmannn/ Salamander AD, ...., wzmocnienie skrzydeł 1,5mm w podwójnym ciemnym kolorze bez poprzeczek.
    ....
    Przy tej kombinacji - kolor + wzmocnienie 1,5 mm w konstrukcjach z ruchomym słupkiem na lewacjach południe - zachód masz na 100% banana.

    Nie wierzysz to poproś o tzw.Program Produkcji Salamandry - wyraźnie napisane jest jakiej grubości wzmocnienie dawać przy kolorach

    Słuchaj - napisz nazwę producenta okien.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIKU_7 Zobacz post
    własnie zażyczyłem sobie przeliczenie -skrzydła i słupki w 2mm wzmocnieniu i zawarcie tych punktów w umowie. Zobaczymy ile drożej wyjdzie... Sprzedawca/konsultant/przedstawiciel stwierdził ze niema żadnych problemów w wykonaniu tego typu okienek nawet na 1,5mm i nic się dziać nie będzie ale gwarancji pisemnie nie da jedynie gdyby się coś działo to wyśle oczywiście serwis "bezpłatnie"..
    Problemu z samym wykonaniem nie ma, wszak profile mają po 6 m długości, gorzej z gwarancją...
    Poproś go o siatkę statyki zalecaną przez Bruegmanna albo wyślij po nauki.
    Okna kolorowe o takiej wysokości muszą być wykonane ze wzmocnieniem VS 105 - 2 mm (jedno z najsztywniejszych na rynku) lub na skrzydle pośrednim.
    Nie bierz nic "na gębę".

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Problemu z samym wykonaniem nie ma, wszak profile mają po 6 m długości, gorzej z gwarancją...
    Poproś go o siatkę statyki zalecaną przez Bruegmanna albo wyślij po nauki.
    Okna kolorowe o takiej wysokości muszą być wykonane ze wzmocnieniem VS 105 - 2 mm (jedno z najsztywniejszych na rynku) lub na skrzydle pośrednim.
    Nie bierz nic "na gębę".
    Tzn. o jakie skrzydło pośrednie chodzi??
    Firma produkująca okienka to Anpol ze Staszowa.
    Ciekawe ile % droższe będą te okienka na wzmocnionym profilu..
    Pewnie jeśli napisze że bluevolution jest na 2mm wzmocnieniu to nic nie da z racji obciążenia przez 3 szyby i bez poprzeczek jeszcze bardzie prawdopodobny banan, prawda??

  10. #10

    Domyślnie

    Co myślicie o oknie o takich gabarytach jak w załączniku. Proszę o wasze opinie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	154020

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kartos

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    O
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    Konstrukcja ma być wykonana w jednej ramie? Od jakiej strony świata ma być okno?

    Jak na okno przesuwne trochę małe światło przejścia.

    Polecam większe skrzydło przesuwne + okucie Roto 200Z

  12. #12

    Domyślnie

    Konstrukcja będzie w jednej ramie. Do słupka stałego dodatkowo będzie przykręcony profil cargo ze wzmocnieniem stalowym. Wiem, że małe światło przejścia, ale klient tak chce. Okucie 160Z wystarczy. Okno będzie od strony zachodniej.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kartos

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    O
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    To w takim razie 160Z wystarczy.

    Polecam spróbować przekonać klienta do FIXa w ramie.

  14. #14

    Domyślnie

    Musi być w skrzydle. Wszystkie okna mają wyglądać tak samo od wewnątrz. Trochę mnie martwi jak takie okno wsadzić w otwór. Dużo waży.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIKU_7 Zobacz post
    Tzn. o jakie skrzydło pośrednie chodzi??
    Firma produkująca okienka to Anpol ze Staszowa.
    Ciekawe ile % droższe będą te okienka na wzmocnionym profilu..
    Pewnie jeśli napisze że bluevolution jest na 2mm wzmocnieniu to nic nie da z racji obciążenia przez 3 szyby i bez poprzeczek jeszcze bardzie prawdopodobny banan, prawda??
    up

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Byłem kilka dni poza zasięgiem.
    Wklejam przykłady skrzydeł okiennych dla profili Bruegmann.
    Chcą Ci wcisnąć to co jest w pierwszym, pionowym rzędzie, gdzie drugi już jest "na granicy" - w zależności od miejsca montażu, obciążeń wiatrem i takie tam, którymi nikt się nie przejmuje . Pośrednie są w trzecim rzędzie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzydła okienne i pośrednie.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	154797  

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosmomen Zobacz post
    Co myślicie o oknie o takich gabarytach jak w załączniku. Proszę o wasze opinie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	154020
    Chciałem coś powiedzieć, ale nie wiem czy mogę?
    Moim skromnym zdaniem jest to zbyt duży gabaryt do wykonania w jednej ramie. Dobrze przynajmniej, że kolor jest dosyć jasny, jednak bez żadnej dylatacji to kandydat do banana.

  18. #18

    Domyślnie

    Do słupka pionowego od strony zewnętrznej będzie przykręcony dodatkowo profil Cargo ze wzmocnieniem 2mm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CARGO1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	154812  
    Ostatnio edytowane przez Kosmomen ; 16-12-2012 o 15:04

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Chciałem coś powiedzieć, ale nie wiem czy mogę?
    Moim skromnym zdaniem jest to zbyt duży gabaryt do wykonania w jednej ramie. Dobrze przynajmniej, że kolor jest dosyć jasny, jednak bez żadnej dylatacji to kandydat do banana.
    to nie kandydat na banana, to banan pełną gębą i to w takim niestymetrycznym podziale - ze z pięć stów taniej od konkurencji
    Ja pierdziele ponad 8 mkw bez dodatkowej dylatacji czy wzmocnienia
    chociaż szybę dali 6mm - współczuję montażystom, kręgusłup za kilka lat do wymiany
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosmomen Zobacz post
    Do słupka pionowego od strony zewnętrznej będzie przykręcony dodatkowo profil Cargo ze wzmocnieniem 2mm.
    Przykręcone wzmocnienie usztywnia słupek pionowy przed naporem wiatru -dobrze, że o nim pomyślano przynajmniej.
    Problem większy leży w tak dużej konstrukcji bez podziału - profile się rozszerzają pod wpływem temperatury i nie mając gdzie zaczynają rozsadzać tynk lub "bananią się" czyli ulegają deformacji.
    O kręgosłupach montażystów pisałem tydzień temu w innym wątku.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony