dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Okna drewniane - wyceny

    Szanowna ekipo forumowiczowa
    Czy moglbym zapytac doswiadczonych w sprawie okien drewnianych?
    Obecnie jestem na etapie oczekiwania na wyceny okien z Urzedowski, Natura, Milewski.
    "Natura" podobno niezle kosi po kasiurce, i podejrzewam, ze "Urzedowski" rowniez.
    Gdzie mozna jeszcze poprosic o wycene, ktora firma udzieli bez problemow, poniewaz spotkalem sie z takimi rowniez typami, ktorym wydaje sie, ze dopoki sie nie zdecyduje na zakup - to nie wycenia, he, he...
    Dziekuje!
    Ole !

  2. #2

    Domyślnie

    Z tych mi znanych i bardziej znanych to moze Sokolka,M&S,Bertrand.....
    My na etapie poszukiwania okien rowniez wysylalismy droga mailowa do roznych firm z terenu calej Polski,nie tylko lokalnie.Wysylalismy im zestawienie okien i nasze wymagania co do materialu,szyb,okuc itd. Po krotszym,czasami dluzszym czasie dostawalismy ich oferty.Przy duzym zamowieniu odleglosc dla nich nie grala roli. Firmy takie znjdziesz chociazby na googlach.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Witam,

    Ja też aktualnie szukam okien, mam już wycenę od Oknoplastu i Jezierskiego (PCV) oraz od Pamo Plast (Meranti). Jutro wysyłam jeszcze do Natury, Ferno i Adpol'u. W sobotę byłem na rozmowach u "dealerów" i wszyscy prosili o maila z zestawieniem stolarki. Na wycenę czekałem do tej pory max 2-3 dni.

    Pzdr

    Dawid

  4. #4

    Domyślnie

    z innego tematu o Milewskich :

    http://forum.muratordom.pl/post24424...ilewski#244248

    BRAT PAWEŁ
    Gość






    PostWysłany: Czw, 12 Luty 2004 01:16 Temat postu: MILEWSKI Odpowiedz z cytatem
    OKNA TEJ FIERMY Z OKOLIC CZĘSTOCHOWY KUPIŁA MOJA SIOSTRA. CENA ŚREDNIA W STOSUNKU DO INNYCH PRODUCENTÓW NA RYNKU A JAKOŚĆ OKROPNA POZA TYM WSZĘDZIE PEŁNO DZIUR W DREWNIE MACHONIU .\BEZNADZIEJNY KONTAKT Z SERWISEM A WŁAŚCICIELA CIĄGLE NIE MA ZAWSZE GDZIEŚ JEST POZA FIRMĄ , CIĘŻKO SIĘ TAM DODZWONIĆ DO NIEGO TO JUŻ WOGÓLE. PRACOWNICY Z KTÓRYMI UDAŁO SIĘ KIEDYŚ POROZMAWIAĆ JUŻ TAM NIE PRACUJĄ | FIRMA TŁMACZY ,ŻE DZIURY SĄ DOPUSZCZALNE PRZEZ NORMY ALE NIE POWIEDZIAŁA JAKIE.
    PO ROKU UŻYTKOWANIA WSZYSTKIE BALKONY WYPACZONE . LISTWY TRZYMAJACE SZYBY NIERÓWNE , PRZY MYCIU RAM ŚCIERKA ZACHACZA O NIERÓWNE ŁĄCZENIA. W ŚRODKU OKNIEN TEŻ PEŁNO ZAMALOWANYCH TROCIN WYGLĄDA TO JAK SIERŚĆ. DRZWI DROGIE I BEZNADZIEJNE JAKBY NIEDOROBIONE OCZYWIŚCIE SIĘ WYPACZYŁY. SPRAWA JUŻ POSZŁA DO SĄDU.

  5. #5

    Domyślnie

    Do Ferno nie wysyłaj - juz ich nie ma.

  6. #6

    Domyślnie

    Też robiłam casting na dostawcę okien kilka miesięcy temu. Po odrzuceniu firmy najdroższej, podejrzanie najtańszej oraz tych, które z jakiś powodów nie mogły zrobić okien wg naszych potrzeb, zostały na placu boju 3 firmy: Natura, Milewski i Gebauer. Wszystkie w podobnych cenach i wydaje się, że ich okna są w podobnej jakości. Po negocjacjach wybrałam Naturę - dali ostatecznie najlepszą cenę oraz byli najbardziej elastyczni.
    Okna są już gotowe i czekają na montaż. Montowane będą ok. 15 stycznia, więc wówczas więcej będę mogła na ich temat powiedzieć.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Do Ferno nie wysyłaj - juz ich nie ma.
    Jak to nie ma ? Napisz coś więcej. Na Bartyckiej w Wawie mają jeszcze jakieś biuro handlowe, dostalem nawet jakiś katalog itd. Dzisiaj posłałem zapytanie, zobaczymy czy i co odeślą.

    Pozdrawiam

    Dawid

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Re: Okna drewniane - wyceny

    Cytat Napisał Bernabeu
    Szanowna ekipo forumowiczowa
    Czy moglbym zapytac doswiadczonych w sprawie okien drewnianych?
    Obecnie jestem na etapie oczekiwania na wyceny okien z Urzedowski, Natura, Milewski.
    "Natura" podobno niezle kosi po kasiurce, i podejrzewam, ze "Urzedowski" rowniez.
    Gdzie mozna jeszcze poprosic o wycene, ktora firma udzieli bez problemow, poniewaz spotkalem sie z takimi rowniez typami, ktorym wydaje sie, ze dopoki sie nie zdecyduje na zakup - to nie wycenia, he, he...
    Dziekuje!
    Polecam HOHENSEE - mam ich całą stolarkę zewnetrzną łącznie z drzwiami wejściowymi - materiał - meranti - są przepiękne - okna ze szprosami zewnetrznymi - nakładanymi .
    --
    Pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    ja kupowałam w niewielkiej rodzinnej firmie na podhalu, poleconej przez majstra do którego mam zaufanie. Uważam że okna są cudne, porządnie wykonane, bardzo starannie a cena ze 30% niższa spokojnie niż tych, o które dowiadywałam się na Śląsku. Jak zobaczyłam ten zakładzik to wierzyć nie mogłam że tak ładne okan robią, nietypowe, bez dopłaty za dwa różne kolory z dwy stron okna. Dla przykładu drzwi tarasowe przesuwne (bezprogowe) u nich za 5 tys. a w excellencie za te same drzwi powiedzieli mi ponad 8 netto... W moim dzienniku są zdjęcia. Kontakt mogę dać na priva jeśli ktoś zaintersowany, ale dość długo się czeka.

  10. #10

    Domyślnie

    często zdarza mi się zamawiać wyceny na potrzeby kosztorysu - zawsze na pierwszy strzał biorę OKNO-PLAST Kraków - bez problemów ją otrzymuję.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    ale tu mowa zdaje się o drewnianych..

  12. #12

    Domyślnie

    Ferno nie ma- zbankrutowali a syndyk raczej ci okien nie zrobi.

  13. #13

    Domyślnie

    W W-wie na Bartyckiej jest taki punkt- wycenia Ci w jednym miejscu okna drewniane producentow: Pinus; Eurookno z Suwałk; Ortis. Mam zamontowane w grudniu Eurookno zamawiane w tym punkcie- beda drobne poprawki (np nieestetycznie polozony silikon), ale obsluga generalnie ok. (np za opoznienie w dostawie sami proponuja dodatkowy rabat) Namiary na priv jesli ktos życzy.
    Marcin

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie okna

    A ja polece Wam okna z Krosnaa Odrzańskiego, widziałam ich okna juz zamontowane- b.Ładne,
    okucia siegenia, robią na niemiecki rynek, są elastyczni, i co najważniejsze....
    podczas montażu nie ma problemu z ustawianiem -nastawianiem ,
    za to np. Urzęedowski ma już ten problem- trzeba dłuzej ustawiać i przymierzac-...., to nie jest moje doświadczenie tylko wykonawcy który wstawiał juz okna i Urzędowskiego i tej firmy z Krosna.
    Wycena z Krosna u mnie wypadłą przy sośnie parę stówek taniej niż w U.,

    my zdecydowaliśmy się jadnak na U. bo bierzemy w dębie a Kroosno tego nie robi....

    wycenę robią w ciągu 1-2dni roboczych... (sosna i świerk, nie pamiętam czy mają meranti???)
    www.stolhaus.com.pl

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij
    Witam,

    Ja też aktualnie szukam okien, mam już wycenę od Oknoplastu i Jezierskiego (PCV) oraz od Pamo Plast (Meranti). Jutro wysyłam jeszcze do Natury, Ferno i Adpol'u. W sobotę byłem na rozmowach u "dealerów" i wszyscy prosili o maila z zestawieniem stolarki. Na wycenę czekałem do tej pory max 2-3 dni.

    Pzdr

    Dawid
    Powiedz gdzie wysyłałaś zapytanie o okna Ferno? Ja zadzwoniłam do Lubartowa do producenta i powiedzieli mi że do końca stycznia nie przygotowują ofert
    Jeśli możesz to wyślij na priv "coby" zbednej reklamy nie czynić

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renka Grabow
    Cytat Napisał dzabij
    Witam,

    Ja też aktualnie szukam okien, mam już wycenę od Oknoplastu i Jezierskiego (PCV) oraz od Pamo Plast (Meranti). Jutro wysyłam jeszcze do Natury, Ferno i Adpol'u. W sobotę byłem na rozmowach u "dealerów" i wszyscy prosili o maila z zestawieniem stolarki. Na wycenę czekałem do tej pory max 2-3 dni.

    Pzdr

    Dawid
    Powiedz gdzie wysyłałaś zapytanie o okna Ferno? Ja zadzwoniłam do Lubartowa do producenta i powiedzieli mi że do końca stycznia nie przygotowują ofert
    Jeśli możesz to wyślij na priv "coby" zbednej reklamy nie czynić
    O rety,
    ludzie! Branza huczy od plotek ze Ferno padło a Wy nadal chcecie stamtad wyceny.. Co prawda syndykt nie musi od razu sprzedawac zakladu a moze probowac postawic go na nogi, ale to zawsze ryzykowne, wiec warto to dwa razy sprawdzic.

    Bernabeu, skad przypuszczenie, ze Urzedowski kosi przy wycenie? Od 5 lat patrze na ten "przesąd" ze to okna tylko dla bogaczy. Zdecydowanie mowię (uwaga - ja te okna tez sprzedaje), ze to oferta nie odbiegajaca cenowo od innych - oczywiscie w swoim standardzie (czyli wykluczyc trzeba okna najtansze warianty okna sosnowego).

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ferno - wycenaiłem na Bartyckiej w Warszawie i dzisiaj dostałem ofertę. Pytałem gościa o tą sprawę z upadłością. Powiedział mi że likwidują spółkę handlującą oknami, natomiast podobno spółka produkująca ma się dobrze. Jako że jest z nimi związany to mam się na baczności i traktuję jego informacje z dużym dystansem. Krótko mówiąc coś się dzieje z FERNO i chyba trzeba uważać.

    Pzdr

    Dawid

  18. #18

    Domyślnie

    Ferno padło
    Ja jako ich wierzyciel wiem o tym doskonale, Firma handlująca zarejestrowana na Bartyckiej na podstawie wyroku Sądu z listopada. Co do fabryki fakt faktem istnieje jeszcze, ale to Titanic i juz nie produkuje. dziwie sie ze jeszcze chca kogoś nabic w butelkę.
    Nie dajcie sie oszukac

  19. #19

    Domyślnie

    Zamówiliśmy plastiki, ale przymierzaliśmy się również do drewniaków. Znajomi maja okna Vitra. Są piękne i dobre jakościowo. NIe wiem jak z ceną, ale chyna do tanich nie należą. Bardzo ładne okna robi firma Bartkowiak i firma Sitak. Obie stosunkowo przystępne cenowo.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam! A ja zrobiłem następująco: Chciałem urzędowskiego, dałem do wyceny w miejscu zamieszkania wyszło ok 15tys z montażem + częściowe koszty transportu(100km od budowy). Z tą wyceną pojechaliśmy do urzędowskiego bliżej budowy(50km) i wzięliśmy to samo o 2,5tys taniej z montażem i darmowym transportem. Jak widać można taniej. Oni wszyscy chcą sprzedać dlatego będą schodzić z cenami żeby złapać klienta. Z okien jesteśmy zadowoleni(meranti), napewno są lepsze, ale .....mamy takie!

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony