dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał Renka Grabow
    Cytat Napisał dzabij
    Witam,

    Ja też aktualnie szukam okien, mam już wycenę od Oknoplastu i Jezierskiego (PCV) oraz od Pamo Plast (Meranti). Jutro wysyłam jeszcze do Natury, Ferno i Adpol'u. W sobotę byłem na rozmowach u "dealerów" i wszyscy prosili o maila z zestawieniem stolarki. Na wycenę czekałem do tej pory max 2-3 dni.

    Pzdr

    Dawid
    Powiedz gdzie wysyłałaś zapytanie o okna Ferno? Ja zadzwoniłam do Lubartowa do producenta i powiedzieli mi że do końca stycznia nie przygotowują ofert
    Jeśli możesz to wyślij na priv "coby" zbednej reklamy nie czynić
    O rety,
    ludzie! Branza huczy od plotek ze Ferno padło a Wy nadal chcecie stamtad wyceny.. Co prawda syndykt nie musi od razu sprzedawac zakladu a moze probowac postawic go na nogi, ale to zawsze ryzykowne, wiec warto to dwa razy sprawdzic.

    Bernabeu, skad przypuszczenie, ze Urzedowski kosi przy wycenie? Od 5 lat patrze na ten "przesąd" ze to okna tylko dla bogaczy. Zdecydowanie mowię (uwaga - ja te okna tez sprzedaje), ze to oferta nie odbiegajaca cenowo od innych - oczywiscie w swoim standardzie (czyli wykluczyc trzeba okna najtansze warianty okna sosnowego).
    Juz zdanie zmienilem - i podpisuje sie pod stwierdzeniem, ze to przesad od kiedy zobaczylem wycene firmy EUGMAR - niby mala, nie za bardzo znana, a jak przywalila, to mi do dzis dzwoni
    Ole !

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21
    Witam! A ja zrobiłem następująco: Chciałem urzędowskiego, dałem do wyceny w miejscu zamieszkania wyszło ok 15tys z montażem + częściowe koszty transportu(100km od budowy). Z tą wyceną pojechaliśmy do urzędowskiego bliżej budowy(50km) i wzięliśmy to samo o 2,5tys taniej z montażem i darmowym transportem. Jak widać można taniej. Oni wszyscy chcą sprzedać dlatego będą schodzić z cenami żeby złapać klienta. Z okien jesteśmy zadowoleni(meranti), napewno są lepsze, ale .....mamy takie!
    W tej chwili jestem coraz blizej zakupu URZEDOWSKIEGO niz jakiejkolwiek innej firmy - cena nie za niska raczej, ale podpieram sie nie jednokrotnie opiniami z forum, choc nie jest latwo
    Rowniez MERANTI - tylko przeraza mnie, ze to jakas hinduska sosna czy jakis podobny wynalazek azjatycki - czy nie jest to miekkie drewno?
    Jak sie sprawdza - czy dlugo janusz_21 masz to u siebie?
    dzieki
    Ole !

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bernabeu
    Rowniez MERANTI - tylko przeraza mnie, ze to jakas hinduska sosna czy jakis podobny wynalazek azjatycki - czy nie jest to miekkie drewno?
    Jak sie sprawdza - czy dlugo janusz_21 masz to u siebie?
    dzieki
    Hinduska? kto tak mowi to tak jakby porownywal sosnę mazurską (okreslenie zwyczajowe, ale spotkalem sie z opinią ze ma to znaczenie dla jakosci tarcicy) z syberyjską.

    Meranti u nas dostępne najczęściej pochodzi z Malezji - na targach w Polsce wystawiaja sie z tym surowcem nawet rządowe organizacje malezyjskie.
    Za miękkie? Oczywiscie mozesz takie spotkac, bo gęstośc drewna (czyli ciezar i poniekad twardosc) kresla sie wagą metra sześciennego kantówki. I niestety, meranti mozna kupić w rozpiętości srednio od 300 do 600kg/m3
    To od producenta zalezy jaki materiał zastosuje do okien.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam! Okna mamy od trzech lat i jak sami ich nie uszkodzimy to nic im się nie dzieje. Cztery okna mamy na zachodniej elewacji i nie zauważyłem by im coś dolegało. Poza tym to tylko okna, chociaż rozumiem rozterki budujących, też to przechodziłem i przeżywałem. Dlaczego okna Urzędowskiego ponieważ są ładne, żaden plastik nie dorówna drewnu, dom z drewnianymi oknami lepiej się sprzeda, a poza tym jak wycenili mi okna plastikowe w okleinie drewnopodobnej (z jednej strony) i różnica wyszła 2-2,5tys, to nie było się nad czym zastanawiać. Wzieliśmy wyceny jakiś przeciętnych 4 czy 5 komorowych plastików, nie chcę myśleć ile kosztowałyby plastiki z najwyższej półki. Nie wiem czy to prawda, tak powiedział mi gość z urzędowskiego, że ramy (meranti) okienne są robione w ten sposób: drewno jest mielone a później przy pomocy jakichś klejów i innych dodatków prasowane-formowane. Byłem "ździebko" zdziwiony ale przyjąłem do wiadomości i szlus. Ja polecam drewno.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21
    Nie wiem czy to prawda, tak powiedział mi gość z urzędowskiego, że ramy (meranti) okienne są robione w ten sposób: drewno jest mielone a później przy pomocy jakichś klejów i innych dodatków prasowane-formowane. Byłem "ździebko" zdziwiony ale przyjąłem do wiadomości i szlus. Ja polecam drewno.

    O rety. ZDECYDOWANIE NIE PRAWDA. A moze cos zle zrozumiales...
    Ramy klei się z trzech(lub pięciu) warstw, nie wchodzi w grę mielenie, ale wcześniejsze wycinanie sęków itp "wad"drewna. To moze przypominać niekiedy cos jak "mielenie", bo czasem drewno jest tak sęczne że wiecej sie wycina niż zostawia. Sorry, ale podaj temu sprzedawcy moj priv - wytłumacze mu jak sie robi kantówke na okna drewniane.

  6. #26

    Domyślnie

    My wybralismy Urzedowskiego.Dlugo sa na rynku,problemy byly ,ale jakos poszlo.Jestem zadowolona.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam ja w odpowiedzi do Joli Z Melisy jesli chodzi o okna z Vitry to ja je zamowilem do domku Idalia jest ich w sumie 16 z czego 5 garazowych jest powiekszonych,wiec okna jak dla mnie sa piekne a cena jeszcze piekniejsza bo wyszly mnie w raz z rabatem 18% ok.38tys.zl . do tego roletki i jest juz jakies 52 tysie. Ale pomimo takiej ceny nie zaluje bo ogladalem dosc sporo okien i musze powiedziec ze tylko vitra robi wrazenie i moze Geubauer.

  8. #28

    Domyślnie

    jesli "drewno jest mielone" albo "wiecej sie wycina niż zostawia" to juz trudno nazwac drewnem - czy to meranti to juz w koncu drewno czy jakas mielonka z PRLu?
    czy moze mahoniowaty mahon czy mahoniowata sosna - czy moze dac sobie spokoj ?
    Ole !

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bernabeu
    jesli "drewno jest mielone" albo "wiecej sie wycina niż zostawia" to juz trudno nazwac drewnem - czy to meranti to juz w koncu drewno czy jakas mielonka z PRLu?
    czy moze mahoniowaty mahon czy mahoniowata sosna - czy moze dac sobie spokoj ?
    Bernabeu, nie pracowałem w tartaku, ale wiele razy patrzyłem na "kombajn" przez który przechodzi sosnowe drzewo z lasu: pocięte deski trafiały na linię gdzie człowiek zaznaczał elementy do wycięcia (kiedys CDM z Suwałk chwalił się ze ma do tego specjalny skaner). Uwierz - zdrowe elementy nie były na ogół dłuższe niż 30-40cm.Te dalej były klejone w kantówkę i sprzedawane, bo jest wiele firm które stosują do produckcji niektórych standardów drewno na "mikrowczepach".
    Jak tak patrzyłem na tartak to się do dziś dziwię - skąd firmy biorą zdrowe, lite kawałki drewna które oglądam na oknach, bo w naturze nie jest o nie łatwo.

    Skojarzenie do mielenia pojawiło sie tylko dlatego, że ktoś tu je przywołał. Panowie z tartaku na pewno by mnie za to określenie wpisali na czarnbą listę.
    Mielenia odbywa się w innym procesie - produkcji brykietu, ale to juz nie ta dziedzina przemusłu drzewnego.

  10. #30

    Domyślnie

    Urzędowski galux oro 19 sztk (w tym 16 jednoskrzydłowych) 25k zł rok temu. Polecam do ciepłych domów bo to rozsądna cena za dużo lepsze parametry (profil 88 mm i szyba 0,5).
    Tomek

  11. #31

    Domyślnie

    No to ja sie wypowiem i włoże kij w mrowisko:

    1. mam 2 domy, duze okna, 4 balkony przesuwne, troche p2, p2, WK2, drzwi, doswietla itp.
    2. Zbierałem oferty jesienią, natomiast tydzien temu zebralem ostateczne oferty z rabatami, po podsumowaniu w tych samych parametrach wymiarach i dodatkach i wychodzi mniej wiecej tak: meranti all na 7% z montazem:
    - NATURA: 100 tys przy wplacie 100%, 104 tys przy wplacie 30%
    - Dziadek: 106 tys (mozliwe ze jeszcze lekko do negocjacji)
    - GORAN (134 tys - moze zejda do 120..., ale namawiaja na sosne - wtedy ponizej 100)
    - URZEDOWSKI: wstepnie 116 z rabatem 8% - nie wiem, ile z tego moga zejsc (ich montaz w tej cenie to ok 12 tys - za 260 m biezacych obwodu - inni maja od 6,5-7 montaz...)

    Pozostale firmy olałem po I wycenie (czasem cena, czasem obsluga jako klienta)

    3. na ten moment rozwazam: nature, Urzedowskiego i Goran
    4. I najlepsze jest to ze te wszystkie firmy na siebie nadaja - jedni mowia, ze drudzy maja slabe meranti (Goran namawia mnie na sosne, a najlepiej all na mikrowczepy i zeby pomalowac w RAL - wtedy cena ok 16% mniej)
    Inni mowia ze goran nie ma aprobat na meranti na mikrowczepy i nie zrobi mi okien pow 300 cm - a mam kilka - i musi robic zestawy 3 okien - co go podraza
    Jedni reklamują ciepłą ramke i klamki z przyciskiem w cenie, inni reklamują fachowy montaz, serwis i gwarancje i taki etam ))

    Tak wiec mam jeszcze 2-3 tygodnie na wybor!

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał moreti
    No to ja sie wypowiem i włoże kij w mrowisko:

    1. mam 2 domy, duze okna, 4 balkony przesuwne, troche p2, p2, WK2, drzwi, doswietla itp.
    2. Zbierałem oferty jesienią, natomiast tydzien temu zebralem ostateczne oferty z rabatami, po podsumowaniu w tych samych parametrach wymiarach i dodatkach i wychodzi mniej wiecej tak: meranti all na 7% z montazem:
    - NATURA: 100 tys przy wplacie 100%, 104 tys przy wplacie 30%
    - Dziadek: 106 tys (mozliwe ze jeszcze lekko do negocjacji)
    - GORAN (134 tys - moze zejda do 120..., ale namawiaja na sosne - wtedy ponizej 100)
    - URZEDOWSKI: wstepnie 116 z rabatem 8% - nie wiem, ile z tego moga zejsc (ich montaz w tej cenie to ok 12 tys - za 260 m biezacych obwodu - inni maja od 6,5-7 montaz...)

    Pozostale firmy olałem po I wycenie (czasem cena, czasem obsluga jako klienta)

    3. na ten moment rozwazam: nature, Urzedowskiego i Goran
    4. I najlepsze jest to ze te wszystkie firmy na siebie nadaja - jedni mowia, ze drudzy maja slabe meranti (Goran namawia mnie na sosne, a najlepiej all na mikrowczepy i zeby pomalowac w RAL - wtedy cena ok 16% mniej)
    Inni mowia ze goran nie ma aprobat na meranti na mikrowczepy i nie zrobi mi okien pow 300 cm - a mam kilka - i musi robic zestawy 3 okien - co go podraza
    Jedni reklamują ciepłą ramke i klamki z przyciskiem w cenie, inni reklamują fachowy montaz, serwis i gwarancje i taki etam ))

    Tak wiec mam jeszcze 2-3 tygodnie na wybor!
    Podejżewam ze "ten"Urzedowski to jeden z salonów.. sprawdz jeszcze inne - ceny mogą sie rożnić.
    To że firmy na siebie nadają to.. nieładne, ale i naturalne..
    Szukanie na siłę najtańszej wersji wykonania to chyba pomyłka przy drewnie - chyba nie po to wybierasz produkt ekskluzywny by pchać się w standardy sprzed lat..
    Aha.. i Natura jakaś tania, albo dostałes super rabat, albo tez standard jakiś inny..

  13. #33

    Domyślnie

    [quote="finlandia"]
    Cytat Napisał moreti
    No to ja sie wypowiem i włoże kij w mrowisko:

    Aha.. i Natura jakaś tania, albo dostałes super rabat, albo tez standard jakiś inny..
    No nie ukrywam, w tej cenie jest 16% rabatu... negocjowane od pierwszej wyceny na jesieni...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał moreti
    No to ja sie wypowiem i włoże kij w mrowisko:

    1. mam 2 domy, duze okna, 4 balkony przesuwne, troche p2, p2, WK2, drzwi, doswietla itp.
    2. Zbierałem oferty jesienią, natomiast tydzien temu zebralem ostateczne oferty z rabatami, po podsumowaniu w tych samych parametrach wymiarach i dodatkach i wychodzi mniej wiecej tak: meranti all na 7% z montazem:
    - NATURA: 100 tys przy wplacie 100%, 104 tys przy wplacie 30%
    - Dziadek: 106 tys (mozliwe ze jeszcze lekko do negocjacji)
    - GORAN (134 tys - moze zejda do 120..., ale namawiaja na sosne - wtedy ponizej 100)
    - URZEDOWSKI: wstepnie 116 z rabatem 8% - nie wiem, ile z tego moga zejsc (ich montaz w tej cenie to ok 12 tys - za 260 m biezacych obwodu - inni maja od 6,5-7 montaz...)

    Pozostale firmy olałem po I wycenie (czasem cena, czasem obsluga jako klienta)

    3. na ten moment rozwazam: nature, Urzedowskiego i Goran
    4. I najlepsze jest to ze te wszystkie firmy na siebie nadaja - jedni mowia, ze drudzy maja slabe meranti (Goran namawia mnie na sosne, a najlepiej all na mikrowczepy i zeby pomalowac w RAL - wtedy cena ok 16% mniej)
    Inni mowia ze goran nie ma aprobat na meranti na mikrowczepy i nie zrobi mi okien pow 300 cm - a mam kilka - i musi robic zestawy 3 okien - co go podraza
    Jedni reklamują ciepłą ramke i klamki z przyciskiem w cenie, inni reklamują fachowy montaz, serwis i gwarancje i taki etam ))

    Tak wiec mam jeszcze 2-3 tygodnie na wybor!
    Poczytaj o oknach Gorana w dzienniku Zuzzy

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał minkapinka
    Poczytaj o oknach Gorana w dzienniku Zuzzy
    "Duży " ten dziennik. Co nieco dotarłem ze przeciekało, ale nie znalazlem odpowiedzi dlaczego i czy juz wszystko dobrze.. ?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał minkapinka
    Poczytaj o oknach Gorana w dzienniku Zuzzy
    "Duży " ten dziennik. Co nieco dotarłem ze przeciekało, ale nie znalazlem odpowiedzi dlaczego i czy juz wszystko dobrze.. ?
    Tez przejrzałem cały - i nic niepokojącego nie znalazłem.

    Dostałem dziś wycene FINAL od gorana - 116 tys. I tak o 15 wiecej niz Natura i o 10 niż Urzedowski.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    W dzienniku chyba bylo, ze kilka miesiecy czekala na serwis do cieknacych okien

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    NO tak, byly cieknące okna i zniszczone parkiety.. tempo reakcji - dealer-serwis- klienet nie specjalne, ale nie odbiega od sredniej krajowej w tej branzy..
    ale czy wymiana uszczelek cos dała? czy w tym lezał błąd? To pytanie do właścicielki...

  19. #39

    Domyślnie

    Dla serwisanta to najłatwiejsza sprawa wymienić uszczelkę. Tylko, że to najczęściej przyczyna jest zupałnie inna np wadliwy montaż. Ale nie chce wyrokowac nie znam sprawy
    Generalnie Goran do dobry producent.

  20. #40

    Domyślnie <Sokółka>Zdecydowanie Polecam Okna drewniane SOKÓŁKA

    Dostaliśmy wycenę z kilkunastu firm na okna drewniane do całego domu , Zdecydowaliśmy się jednak na Okna Drewniane energooszczędne Sokółki , dostaliśmy spory rabat w Salonie Firmowym w Gdańsku na ul. Grunwaldzkiej 12 58-320-22-10 . Poczekaliśmy trochę na okna , przyjechała solidna ekipa , bardzo miła , widać było że wkładają dużo pracy w to żeby było dobrze zamontowane. Zdecydowanie Polecamy !
    Kasia3miasto

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony